Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2016., 11:26   #221
Evo cure, jučer bila ujutro na pregledu, bebica raste, u skladu je s tjednima trudnoće, 14,5 tjedana, hvalabogu da je sve ok. Bila sam u bedu cijeli vikend, mislila kako će biti, a evo i tlak mi se normalizirao, ipak sam doma na čuvanju trudnoće, smirena i pazim na prehranu, jedem redovito. Toliko od mene, pozdrav svima!
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 22:45   #222
Evo mog iskustva - možda nekome pomogne...moje mladunče se uredno (prosječno) razvijalo po svim parametrima sve do negdje 33.tj. kad je uočeno da je malo premršava - opseg abdomena je kaskao cca 2 tjedna za prosječnim mjerama, pa je samim time i procijenjena masa bebe bila manja nego prosjek za tu dob. Svi protoci uredni. Ja sam jela skroz normalno tijekom trudnoće, dobivala sam na kilaži nekako prosječno, iako se nisam nešto posebno zdebljala (u 8 mj. 8 i pol kg). Gin. je rekla da prehrana nema baš puno veze sa rastom bebe jer beba pronađe način da iz mame iscrpi sve što joj treba (osim u ekstremnim slučajevima pothranjenosti trudnica).

Malo sam unatoč njenim riječima čačkala po netu što mogu napraviti da ubucam svoje mladunče (podotovo jer sam bila u strahu da se ne rodi prerano jer mi je prijetio prijevremeni porod zbog skraćenog, omekšanog cerviksa i uloživosti). I počela se šopati sa hranom koja (navodno) pomaže bebama u rastu - jednostavni šećeri (med, suhe smokve, grožđe, banane, kruške...) i proteini (mliječni proizvodi, jaja, mesina, orašasti plodovi). I dragi svi, ne znam je li upalila moja prehrana ili se dogodilo čudo ali mi se mladunče od 33. do 35. tjedna ubucilo za 600 g, a danas sam saznala da se u zadnjih tjedan dana (35.-36. tj.) ubucilo za još 400 g i sad je svojom masom u prosjeku za ove tjedne.

Oprez - nije se samo mladunče ubucilo, već i ja ali sve za moje mladunče Sretno svima!!!
Brontola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:07   #223
Quote:
anđelica12 kaže: Pogledaj post
Evo cure, jučer bila ujutro na pregledu, bebica raste, u skladu je s tjednima trudnoće, 14,5 tjedana, hvalabogu da je sve ok. Bila sam u bedu cijeli vikend, mislila kako će biti, a evo i tlak mi se normalizirao, ipak sam doma na čuvanju trudnoće, smirena i pazim na prehranu, jedem redovito. Toliko od mene, pozdrav svima!
Bravo! Baš mi je drago da se sve dobro pokazalo... Uživajte sad
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 08:51   #224
Quote:
bela87 kaže: Pogledaj post
Bravo! Baš mi je drago da se sve dobro pokazalo... Uživajte sad
Puno hvala, bela87, nadam se da će se beba sad normalno razvijati, hvalabogu da mi vise mucnine nisu toliko intenzivne pa mogu jesti više raznolike hrane.
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:03   #225
Da li ovo znači da je embrij stao u razvoju?

Utvrđena mi je trudnoća prošli tjedan 3.10 kod ginekologa te je bila vidljiva gestacijska od 3 mm. Inače prvi dan ZM mi je bio 2.9.i trajala je 3 dana jako oskudno i išla sam i prije izostanka jer sam bila preumorna.
Prekjučer 11.10 idem opet u ginekologa i vidi se dosta veća gestacijska i maleni plod od 2 mm bez otkucaja. Beta mi je taj isti dan 15 328. Ciklus mi je neuredan već dugo imam hiperprolaktinemiju. Moj ginekolog je nezadovoljan sa veličinom ploda te mi govori da se radi o plodu koji je stao u razvoju te me priprema za kiretažu. ići ću i po drugo mišljenje, ali što se vama čini?
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:58   #226
Mislim da ti je to još jako rana trudnoća, tek 6 tjedana. Često se tada još ne javi srčana akcija, pričekaj još tjedan dva, nemoj odmah sutra po drugo mišljenje.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:13   #227
Hvala ti
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:43   #228
jel znaš kad ti je bila ovulacija?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:07   #229
Question

Kako da znam kad mi je ciklus totalno neuredan. Nekad 30 nekad 35. Traju mi u rasponu od 3 do 7 dana. Ja pojma nemam kad da to kontam.
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:10   #230
Quote:
Bilbao kaže: Pogledaj post
Kako da znam kad mi je ciklus totalno neuredan. Nekad 30 nekad 35. Traju mi u rasponu od 3 do 7 dana. Ja pojma nemam kad da to kontam.
znaju cure koje prate ovulaciju jednom od prirodnih ili mehaničkih metoda, bez obzira na (ne)redovitost ciklusa.

nema veze, mislila sam da znaš, po tome se može vidjeti dal ti je ovulacija bila kasnije, i naravno da onda plod nije još po izračunima kako oni očekuju s npr 6 tjedana, kao kod cura koje su 6 tjedana trudne a imaju ovulaciju tjedan dana prije tebe.

ali ako su ti i inače ciklusi ovako dulji, sasvim vjerojatno je da ti je bio i ovaj, i da ti je i ovulacija kasnije, pa je isto tako i moguće da zato plod 'kasni'.

svakako to naglasi sljedećem doktoru kod kojeg ideš i odi nekom privatniku s dobrim UZV, ako si možeš priuštiti.

btw duljina menstruacije je nebitna.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:51   #231
Ima netko iskustva s nešto slabijim protocima? Kaže doktor da nije alarmantno, samo nešto malo manje...
U zadnje dane imam i tlak malo više, ali je s bebom i mjerama za sad sve ok i nema odstupanja po UZV

Mogu li osim ležanja na lijevom boku još nešto napraviti?
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:28   #232
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s nešto slabijim protocima? Kaže doktor da nije alarmantno, samo nešto malo manje...
U zadnje dane imam i tlak malo više, ali je s bebom i mjerama za sad sve ok i nema odstupanja po UZV

Mogu li osim ležanja na lijevom boku još nešto napraviti?
Nista! Samo su bitne redovite kontrole ako dode do zastoja u rastu znaci protoka nema! Tad sve ovisi u kojem si tjednu i.kolika je beba!
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 20:57   #233
Podižem temu. Vide li se problemi propadanja posteljice, odnosno eventualni problemi s cirkulacijom i opskrbom kisikom na uzv? Ono kad doktor mjeri protoke i gleda posteljicu. Može li se na taj način to uočiti pa poslati ženu na provjeru dDimera npr.?
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 12:38   #234
Quote:
marelica55 kaže: Pogledaj post
Podižem temu. Vide li se problemi propadanja posteljice, odnosno eventualni problemi s cirkulacijom i opskrbom kisikom na uzv? Ono kad doktor mjeri protoke i gleda posteljicu. Može li se na taj način to uočiti pa poslati ženu na provjeru dDimera npr.?
Da naravno, zato se i gledaju protoci, oni kroz pupkovinu i kroz mozak
A posteljica ima vise stupnjeva (od I do III) i prerano propadanje nije dobro
Jel imas kakav problem?
Katija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 12:46   #235
Nadam se da nemam. Beba mi je manja za tjedan dana, najvise trbuscic. Sad sam 30+4. Bas danas idem na pregled. Dosad sam bila kod 3 razlicita doktora u zadnjih tjedan i pol i svi su rekli da je posteljica b.o. Za privatnika sigurno znam da je gledao ono u boji, crveno plavo, pokazivao mi te zile u posteljici i rekao da je lijepa "debela i masna" ak je to valjda dobro. I pustio je protok kroz pupkovinu, ono sto se cuje. To je i moj isto doktor radio. Znaci postoje jos protoci kroz bebu. To ne znam jel tko radio, ali trazit cu danas onda da naprave. Mene je strah te cirkulacije i zelim da mi pregledaju koagulaciju, nadam se da cu ih uspjeti uvjeriti. Jel se te pretrage dugo cekaju? Mogu li to u bolnici odmah izvaditi? Oprosti na dugom postu, ali jako sam zabrinuta. E, da i dva doktora su mi rekla da sam i ja sitna pa ni ne mogu imati veliku bebu. Ja sam 159, a muz 168
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 13:55   #236
Manje za tjedan dana nije nikakva dijagnoza. Tolerira se odstupanje od 2 tjedna.

Zato što je problem i točno izmjeriti sve te mjere bebe
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 14:01   #237
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Manje za tjedan dana nije nikakva dijagnoza. Tolerira se odstupanje od 2 tjedna.

Zato što je problem i točno izmjeriti sve te mjere bebe
Ma da, znam to, ali trbuscic je 2 tjedna, femur tjedan, a glavica mislim dan, dva. To ni ne dozivljavam kao odstupanje
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2020., 17:58   #238
Evo me s pregleda. Beba 1345 g. Odgovara za 29+2, a ja sam 30+4. Kaze da beba nece biti King Kong, ali ni da ne moze s obzirom na nas i nasu gradju, da je bitno napredovanje. Ustvari trbuscic jedini kasni, al se pomice. Gledala mi protoke, ono nesto pise RI AU.. To je to jel? Ne kuzim vrijednosti, ali bitno mi da je ok. Posteljica b.o.
marelica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2021., 12:55   #239
Bok,
Evo,navest cu i ja svoj primjer, jer od onog sto sam dosad pročitala (dosla sam do pola teme), ne nalazim bas skroz slični slučaj:
Dakle, uredna trudnoća, nakon 1. Uredne trudnoće.
U 31. Tjednu na redovnom pregledu moj doktor, koji je mjesec ranije bio u izolaciji (pa me pregledala zamjena) odjednom gleda uzv dugo, resetira ga, gleda opet, odlazi provjeriti moj file na kompu i završava sa:ha, malo je mali.
E sad, on se cini nonšalantan inače, ali zapravo je full oprezan kod trudnica. I odjednom on meni:nemojte brinuti, ali dajte odmah u ponedjeljak zovite narudzbu u tu bolnicu, tom specijalistu na pregled. Beba je malo mala, sve se ostalo čini u redu, ali odjednom je malo mala.

U bolnicu dodem u 32. Tjednu i mjere su za 29, sve proporcionalno, protoci dobri, ali beba je procijenjena na 1300 g. (!!!!!)
Anyway, kontrole svakih tjedan dana, ne toliko zbog tezine nego za provjere protoka. Moj doktor mi propisao strogo mirovanje na lijevom boku.
Long story short, sad sam 36+4 i beba je procijenjena na 2600, mjere za 35 tj.

Ono što sam ja saznala od raznih dra je ovih par stvari: dok je posteljica ok, dok idu protoci ok i dok se dijete proporcionalno razvija, treba biti pod nadzorom, ali nije alarmantno. Meni jest bilo nešto, jer je od jednog do drugog pregleda doslo do zakašnjenja od minimum 2 tj., Ali niti u jednom trenutku mi 1 mjera nije značajno odudarala od drugih-pogotovo ne trbuh, i zato me nisu ostavili u bolnici. Uz to, sve pretrage su mi bile ok (tlak, ogtt, zatvorena, posteljica I)
Genetika, to jest majcina linija porodajne tezine je jako bitna-meni su odahnuli kad su čuli da smo sve tri sestre rodene ispod 2.5 kg.
Iugr se gleda od 28/9. Tt i na njega se počinje sumnjati ako je razlika 2 tj minimalno.



Ne mogu reci da smo sad 100% mirni i da sam sigurna kako je sve u redu, ali ova nova procjena u 4 tjedna ipak daje odredeni mir.
Jedino što se promijenilo jest da stvarno više mirujem, češće ležim i muž me šopa kao da nema sutra. Kao i komentatorica oko 2015., I ja sam se taj zadnji mjesec poprilično ubucila, ali konačno se ubucila i beba.
U osnovi, ne mora svaki susp. Iugr biti strašan, ali treba biti oprezan i treba ga nadzirati, takav sam dojam ja dobila.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.