Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 22:49   #1541
još sam uvijek na čaju od vrkute a ovih dana se spremam i kod ginića na pregled jer mi se događaju čudne stvari..bolje neka ona to vidi što je jer mislim da kod nekih stvari ipak više pomažu lijekovi nego čajevi!
znam da je čaju potrebno malo više da djeluje ali mene moji problemi izluđuju pa ću ipak otići teti ginićki da vidi što se događa!
KrilaLeptira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:41   #1542
Imam obilnija menstruacijska krvarenja, dal vrkuta ili marulja mogu tu pomoći i smanjiti obilnost krvarenja?
Ili neki treći čaj?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 21:14   #1543
Pozdrav, evo moje iskustvo s čajem od vrkute.
Menstruacija mi je neredovita, dobila sam je jako kasno, dijagnosticirani su mi pol. jajnici. Kako sam je dobila, znalo je proći par mjeseci kako bi dobila drugu. jedno vrijeme se unormalila, znači redovno, i onda ponovo je nisam imala čak i po god dana..Predzadnji ciklus sam imala prošle god, od tad do 10.05 ništa..samo bolovi i simptomi a od mentruacije ni m. Prijateljica mi tjedan, tjedan i pol prije 10og preporučila taj čaj i tad sam počela piti ,da bi je eto 10og dobila, normalnu, 5 dana..ja sam ostala paf eto pijem je svaki dan po jednu šalicu i sad čekam da vidim hoću li dobiti drugu redovno..

Meni je taj čaj čudo
__________________
There is no great genius without some touch of madness. Aristotle
ninaba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 20:44   #1544
Cure,
negdje sam pročitala o čaju koji liječi pcos (mješavina; vrkuta, marulja, matičnjak...)
a ne mogu više naći recept točnih doza
ima koja taj recept?
Imam akne već 15 godina, kad sam na Diane35 stanje se smiri, ali mi te tablete ne odgovaraju.
Želim prirodno rješenje, već sam očajna
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 19:24   #1545
Pozdrav,

pijem vrkutu i marulju za regulaciju ciklusa, a s obzirom da se ne štitim, možda uskoro i za pokušaj začeća.

Uglavnom, pijem mješavinu vrkute i marulje litru dnevno u prvom dijelu ciklusa i čistu vrkutu u drugom dijelu ciklusa, isto oko litru, malo manje..zanima me smijem li pomiješati još s nekim čajem tipa obični voćni ili sa limunom? Samo da ubijem gorčinu..

Još jedno pitanje, prvi put kad sam počela piti, dobila sam stvari "na pola ciklusa", znači negdje oko 12-14 dana nakon početka ciklusa. I sad sam nastavila u nadi da je to bio šok za organizam ili nešto tako. Je li griješim ili?

Hvala
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:36   #1546
cure ima li tu neka koja je prošla MPO i da li je koristila čajeve prije postupka? S ženom je sve ok, suprug ima manji broj spermija. Da li je ok npr. piti cijeli ciklus vrkutu (radi bolje prokrvljenosti i da se oplođeno jajašce bolje ugnijezdi) ili je bolje ne prtljati s obzirom na lijekove koji se koriste tijekom postupka?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:44   #1547
koliko sam citala, vrkuta se ne bi trebala piti ako se uzima bilo kakva hormonalna terapija pa je ja ne bih uzimala ako se radi o MPO. u svakom slucaju, ne bih pila nikakve cajeve bez prethodne konzultacije s MPO doktorom.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 17:23   #1548
Ja sam - kad sam bila na terapiji (klomifenu, a i gonalima) dobila uputu (od lijecnika) da ne pijem vrkutu. Prenatale sam pila skoro 6 mj prije zaceca, a DHEA oko 2 mj / vise-manje redovito
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:20   #1549
hvala cure
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:06   #1550
Question Čaj- stolisnik, neven, kopriva

Pozdrav svima

zanima me ima li neka od vas iskustva s pijenjem ove kombinacije čaja?
Imam policistične jajnike i ne planiram trudnoću idućih godinu, dvije, jer imam tek 23 godine, ali bih htjela nekemijski pokušati poboljšati situaciju.
Pijem ovaj čaj svaki dan već par dana, i jasno mi je da je nemoguće da mi već pomogne, ali mi je jučer opet u vrijeme ovulacije krenuo smeđi iscjedak, a to koliko znam znači da do ovulacije nije došlo
Bilo kakva iskustva bi pomogla, hvala
crash&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:17   #1551
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
ja sam bila na duphastonu 3 mj i onda je sve funkcioniralo. kad sam prestala opet se vratilo na staro (neredovite m). pocela sam piti evine kapi (tinktura vrkute i konopljike) i kroz 3 mjeseca m su postale redovite a nakon 4-5 mjeseci koristenja ostala sam trudna.
pila sam svaki dan 30 kapi ujutro u malo vode, kako i pise na kapima. pila sam ih do trenutka dok nisam saznala da sam trudna, a onda sam odmah prestala. saznala sam odmah 2. dan izostanka mjesecnice i evo me sad u 7.tt.
pocela sam sa evinim kapim jer mi je bilo dosta kemije i skakanja hormona i tesko sam vec psihicki podnosila taj hormonlni disbalans, trudnocu tada nisam planirala ali kada sam saznala nitko sretniji od mene


preporucam da jedno vrijeme konzumirate kapi i ne pokusavate na trudnoci bar prvih par mjeseci dok se ciklus ne izregulira, a onda navalite

I ja imam isti problem.
Neredovne cikluse (poslednji put imala prije 11 mjeseci ), PCOS, u braku 8 godina, beba jos ne dolazi .
Popila sam 4 bocice Evinih kapi i 2 kutije Folacina.
4 dana vec pijem Vrkutu po jednu solju u toku dana.
Tek sad osjetim onaj osjecaj kao da cu dobiti konstantno 3 dana. pritisak u stomaku, jajnicima i bol u donjem dijelu ledja.
Najveca zelja mi je da ugledam ++ ☺
Finlandgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:16   #1552
Pozdrav svima :-) moze li mi netko reci za sto se pije marulja, a za sto vrkuta? Imam jajnike policisticnog izgleda i neredovite ovulacije, ciklusi su mi 37 do 39 dana. Hormone sam vadila prije 6 godina i bili su svi u granicama normale. Htjela bih probati nesto prirodno za ovulaciju i trudnocu. Citam za vrkutu i marulju, a nigdje ne nalazim za sto je koja biljka, koja potice ovulaciju?
Hvala na odgovorima.
__________________
pamtit ću te cijelog života, pamtit ću te ja, srest ćemo se u životu opet ti i ja...........
slatkatajna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 08:00   #1553
Ženske poklanjam Evine kapi bilokojoj koja navrati do centra (ZG)
Pijem Euthyrox i nesmijem ih piti

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 12:00   #1554
Je li ima jos uvijek nekoga na ovoj temi ???������������
sneguljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 12:01   #1555
Je li ima jos uvijek nekoga na ovoj temi ???😐😐🤔🤔🤔🤔
sneguljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.