Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 02:33   #221
[QUOTE=Cassyopeya;61687105]
Quote:
romantičarka kaže: Pogledaj post
Na dan poroda je odlučeno da ću na carski jer se beba nije spuštala i to je sve isto odrađeno kako treba, on je vodio operaciju, ja sam ga tražil, ali mislim da većinu carskih on i odradjuje. Mislim operacija kao operacija, nijedna nije ugodna, ali svi su bili korektni.

Uh... ja se sve nadam kako će porod ići prirodno, normalnim tjekom, ali na neke se stvari ne može utjecati.
Drago mi je što je tvoje iskustvo s carskim dobro (ako uzmemo u obzir da se radi o ozbiljnoj operaciji i postoperativnom oporavku). Zanima me da li su svi carski u Pakracu pod općom anestezijom, ili postoji opcija epiduralne/spinalne gdje je mama budna i, recimo, nema osjet tamo gdje ga ne bi trebala imati dok traje operacija?

Hvala
Ispričavam se sto nisam odgovorila prije, nisam baš često na forumu. Carski jer pod općom anestezijom nema druge mogućnosti. Inače, ne nude uopće epiduralnu i nisam čula da ju je netko tražio. Meni bi dobro došla kod prirodnog poroda, ali za carski mi je drago da sam spavala jer sam malo osjetljiva po pitanju svega toga i mislim da ne bi baš dobro podnijela.
romantičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 02:37   #222
Quote:
alexis5 kaže: Pogledaj post
@romantičarka

Puno ti hvala na opširnom odgovoru!

Evo ja još brojim sitno, nekih 2 i pol tjedna pa mi je ovaj post došao u idealno vrijeme da me malo smiri i bolje upozna sa procedurom u Pakracu.

Meni je torba već spremna u slučaju da se malecka požuri izaći, iako cijelo vrijeme nosim visoko tako da me malo strah da bi mogao biti carski (najviše zbog tog dugog oporavka i nisam navikla da se ne mogu brinuti o sebi ) ali dobro biti će kako bude, beba mora van

Jesi na porodu bila sama ili s mužem? Moj je izrazio želju biti sa mnom, pa se nadam da su OK po tom pitanju
Ja kasnim, ti se vjerojatno porodila već odavno.
Može muž, mora biti tečaj. Mi smo imali položeno, ali kako je bio carski ništa od toga nažalost. Čula sam da su ok s tim, prijatelji su bili nešto prije nas.
romantičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:27   #223
evo i mene istina, porodila sam se vec odavno kako kažeš :P

20.12. je došla moja curka na svijet moje iskustvo poroda je poprilicno pozitivno, trudove sam imala cijeli dan i doslovno ih prehodala doma ( s tim da sam ujutro bila na pregledu u Pakracu jer sam prenijela i tad sam vec osjecala lagane trudove, al su me poslali doma), navecer oko pola 10 mi je puknuo vodenjak, oko 10 smo krenuli za Pakrac.... u rađaonu ušla 23:50 i rodila u 00:10, dakle prilično brzo. Na porodu je bio muž, doktorica i babica koja je pazila da ne popucam, tako da je sve išlo prirodno- bez epiduralne, rezanja, pucanja.
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:38   #224
alexis5 čestitam od srca!!! Nek' je zdrava i napredna i pametna <3 Baš mi je drago što je porod protekao kako treba, te se sve realiziralo u najkraćem roku. Ako imam pravo na jednu želju, želim tvoje iskustvo hihihi Iako sam nekako sigurna da će biti povuci-potegni jer mi je prva bebica :P
Offtopic: prije nekoliko dana odvela sam psa veterinaru i naravno da su odmah primijetili moj stomačić, a potom utvrdili kako kujica ima lažnu trudnoću i kako proizvodi mlijeko :O Ostala sam šokirana! Veterinarka kaže kako postoji mogućnost da suosjeća sa mnom xD Oh, Bože! Je li se kome ovakvo što dogodilo?
Btw, preplašila me je pošteno s prepričavanjem svog poroda (iako nisam ništa pitala, žena mi je sve u detalje rekla -.- ) bez epiduralne. A moj plan poroda je all natural Je li se što mijenjalo u Pakracu glede epiduralne, ili je i dalje NO option?
Eh da, i zanima me ima li tko iskustva s njihovim reakcijama na plan poroda. Nije da planiram napisati roman, nego ono, osnovne stvari (da ne skaču po meni, da me ne kače na indukciju, ili ću roditi na parkiralištu

Hvala!
Cassyopeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:31   #225
Cassyopeya puno hvala! evo drzim ti fige da i tebi porod prođe uz što manje muke! I meni je ovo prva bebica (25 god imam)i isto sam se bojala poroda, mislim da sam pregledala sve videe na youtubeu, od vaginalnog, carskog, u vodi...sama sam sebi natjerala strah u kosti...i to na pocetku trudnoce...al što se vise blizio termin ja sam bila nekako opustenija...jednostavno beba mora nekako van. Što se tice epiduralne u pakracu mislim da je nema, ja sam na neku foru zaboravila pitati. U razgovoru s drugim ženama koje su rodile rekle su da nema...

hmmm što se tice plana poroda ne znam sta da ti kazem...ja mislim da ti oni nece nista od navedenog primjenit ako nema potrebe...npr. žena s kojom sam bila u sobi rodila je četvrto dijete, bila je skoro cijeli dan u trudovima al se nije otvarala pa su joj dali drip da se otvori.

Ne znam odakle si, ali ces vjerojatno prije poroda jos ici na kontrolu pa pitaj sve sta te zanima, da ja ne bi nesto krivo rekla...

Hehehe super mi je ovo za kujicu! osobno se nisam susrela s tim, al vjerujem da je moguće! Psi su toliko divna stvorenja i vjerujem da će bit prava bebina frendica i zaštitnica ☺☺
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:05   #226
Ne znam da li sam napisala već, ali na trudničkom tečaju (koji je držala ginekologinja s odjela) su nam rekli da možemo dobiti epiduralnu ako želimo, samo moramo (kad krenemo na preglede u bolnicu) im to najaviti da znaju osigurati anesteziologa....da, možeš si misliti, svi su me čudno gledali kad sam to spomenula na pregledu u bolnici. Ne znam nikoga tko je u Pakracu rodio s epiduralnom (a znam stvarno dosta žena koje su odabrale Pakrac za rodilište) i po iskustvu se ne može dobiti. Mislim da im je to nekakva interna odluka da epiduralna nije opcija.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:24   #227
alexis5 Hvala na info Nasmijala si me s ovim prepadanjem u startu Ja sam si, bo'me, obećala kako neću gledati i čitati scary sadržaje, već ću se uzdati ''u se i u svoje kljuse'' hahaha
Nekako sam se pomirila s tim da će boljeti 65489854646436 puta više nego kad trebam dobiti i da će taj tren biti, valjda, najglamuroznije izdanje mene IKADA!

valed, dakle: all natural, I woke up like this
Iako ne želim epi (mislim, sad kad sam još normalna i kad me ništa ne boli i kad je sve sunshine and rainbows... lako tako... ), pitam se kako onda obavljaju carski, ako im je anesteziolog ''klizna'' pojava.
Cassyopeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:16   #228
Cassyopeya ima li kakvih novosti kod tebe? Sredina travnja je pa očekijem priču sa poroda?
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:51   #229
alexis5 nema još ništa :/ Izgleda mi da se nekome osladilo biti na toplom (besplatna renta, hrana i prijevoz hahaha). No, idem na redovite preglede u rodilište i zbilja nemam riječi koliko su svi ljubazni. Što u ambulanti, što u onom prijemnom dijelu za rodilje. A nemam nikakvu ''vezu'' ili poznanstvo
Čak su i moj plan poroda pročitali s razumijevanjem i nisu me izrugali (nisam puno filozofirala).
Danas sam čvrsto riješila uzeti stvar u svoje ruke i istjerati malog parazita na suho xD (tovim se ananasom, datuljama, radim neke luđačke vježbe što sam pronašla na Pinterestu i skačem po lopti!). Wish me luck.

I hvala što brineš :*
Puse tebi i tvojoj bebolini.
Cassyopeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:12   #230
Quote:
Cassyopeya kaže: Pogledaj post
alexis5 nema još ništa :/ Izgleda mi da se nekome osladilo biti na toplom (besplatna renta, hrana i prijevoz hahaha). No, idem na redovite preglede u rodilište i zbilja nemam riječi koliko su svi ljubazni. Što u ambulanti, što u onom prijemnom dijelu za rodilje. A nemam nikakvu ''vezu'' ili poznanstvo
Čak su i moj plan poroda pročitali s razumijevanjem i nisu me izrugali (nisam puno filozofirala).
Danas sam čvrsto riješila uzeti stvar u svoje ruke i istjerati malog parazita na suho xD (tovim se ananasom, datuljama, radim neke luđačke vježbe što sam pronašla na Pinterestu i skačem po lopti!). Wish me luck.

I hvala što brineš :*
Puse tebi i tvojoj bebolini.

Hahahaha znaci ni tvome malcu/ maloj ( ne znam sta očekuješ ) se ne ide van, kao ni mojoj! Super baš mi je drago da je na pregledima sve ok i da su ljubazni.

Heh jesi luda ideš ti malog stanara istjerat van!!! držim fige da sve prođe u redu i da se uskoro upoznate

Hvala na pozdravima, evo moja mrvica od 3 kile na porodu je sad 4 mjeseca navršila i prava je buhtlica od 7 kila

Držimo fige i šaljemo pozdrave nazad!!
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:23   #231
Hej
Vidim da nema baš novosti na ovoj temi. Zanima me ima li tko iskustva sa dr. Višnić. Prema pričama sam čula da je dosta gruba, a i na pregledima bas ne bira riječi.
LadyLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 01:22   #232
Quote:
LadyLu kaže: Pogledaj post
Hej
Vidim da nema baš novosti na ovoj temi. Zanima me ima li tko iskustva sa dr. Višnić. Prema pričama sam čula da je dosta gruba, a i na pregledima bas ne bira riječi.
Bokic!

Meni je bila na jednom pregledu (srećom samo jednom!!!). Kako sam prešla termin trebala je provjerit plodna voda i vjeruj mi i dan danas me prođu trnci kad se sjetim tog nečeg što mi je gurnula da provjeri. Uzas!!!
I k tome je sva neka nabrijana, uzvišena...pitala me hoću li znat prepoznat prave trudove od lažnih ( pošto se prvo smijala što sam završila trudnički tečaj u Kt, jer kao valja samo onj tečaj koji ONA drži!) i ja sam nešta odgovorila za prepoznavanje trudova a ona je samo zakolutala očima i rekla da sad neka ja zašutim da ona priča....ostala sam pafff!!! Sva sreća pa mi nije bila na porodu, ne znam kako bi to podnijela :/
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:01   #233
Helou žene drage!
Evo mene nakon 100 godina! Dobro, 6 mjeseci :P
Nekoliko puta sam se vraćala ovdje u želji da podijelim iskustvo, ali nisam htjela dok me ne prođe ljutnja.

Aj'mo ispočetka...
Porodila sam se početkom svibnja. Daleko iza termina. Bravo ja. Bravo lijena beba :P
Kontam, besplatan boravak u apartmanu joj se osladio.
Porod je započeo pravim trudovima, onak' iz stanja mirovanja, bez ikakvih lažnjaka, , s razmacima od 2 minute koji su se brzo suzili i bili manji od minute.
Mislila sam kako sam zakačila nekakvu stomačnu virozu (bebu sam nekako u tom trenu zaboravila hahaha), jer me je tjeralo jako na wc! I kad sam započela kupaonsku seansu, činilo se da nikada neće proći. Trudovi su istiskivali sve iz debelog crijeva, a onda sam u momentu osjetila da više ne tiskaju iz te rupice, već iz druge... enivej! Da je vrag odnio šalu bilo je jasno kad sam čula supruga koji se dere ispred kupatila kako će odnijeti torbe do auta i da završavam, jer ću roditi na wc školjki. I da, bio je u pravu.
Kako smo od Pakraca udaljeni 20-tak km, vožnja kroz šumu u 2 AM biješe jako zanimljivo iskustvo. Svaka rupa- eto bebe malo van. Svaki zavoj- eto bebe malo van! A ja fino u tajicama, dišem kao manijak iz filmova!
Dolazimo do bolnice, parkiramo, muž me izvlači van iz auta, odlazimo na glavni ulaz, kad tamo- PRC! (i ne mislim na People Republic of China...) taj ulaz je otvoren samo preko dana, moramo na onaj hitni, iza. Gegam ja, gega i muž sa mnom. Savijam se i kontam da ću roditi na pješačkoj stazi. Dolazimo do govornice na uglu, ja ne mogu više razmišljati ni o čemu. Boli, kao da ću se ukakati (isprike što su mi opisi slikoviti) i kao da imam polomljene obije noge. Ne pitajte. Tete ispred hitne gledaju u nas i dobacuju: Jel vi to telefonirate? Hahahaha
Show! Nitko ni da priđe, ponudi možda ona kolica... mislim, nije da bih ikada voljela da se moram voziti u njima, ali eto, tada bi mi značilo puno.
Gegamo se do njih, one piju kavu i kao- a vi ste krenuli rađati, kako lijepo. Dok u sebi kuham, slažem ljubazan osmijeh i klimam. Klimam i odmjeravam kolika je udaljenost od poda, u slučaju da mi beba ispadne. Zahvaljujem presvijetim tajicama na postojanju i na tome što sam ih obukla.
Odlazim gore na prijem rodilja, skidam se iza nekih vrata i smrdljivog paravana (čitaj: zavjese), sestra popunjava papire i govori mi da čekam. Čekam ja i dišem onako ubrzano pod trudom, kao što su nam rekli na tečaju, da bi se sestra izderala na mene kao na nekog debila što tako dišem! Više ne znam kako se zovem i lagano me popušta svo strpljenje i odlike lijepog vaspitanja i u sebi zamišljam kako joj nabijam pjesnicu u nos ako mi još jednom kaže da ''prodišem'' trud.
Napokon na stolu za preglede, sa mnom je doktorica Alenka Višnjić. Ni malo nježna (a vjerujte, nisam od onih pekmeza što očekuju tretmanisanje), rafalno me posipa pitanjima, dolje niti ne gleda. Kao, koji je spol (? wtf mujer! daj me pogledaj), koji tjedan, kad je bio posljednji uzv, pregled, blah, blah... Jedva govorim, ali joj odgovaram strpljivo. Nabija mi ruku dolje, no udara u, well, bebu i počinje se derati na mene kako sam otvorena 8 cm i da se izvolim odšetati do rađaone.
A ja prvi put rađam, ikada! Prvi put u rodilištu Pakrac i onak'... od kud meni info gdje je rađaona!
Da li da pišem da sam odbila klistir i brijanje?
I da sam dobila jezikovu juhu?
A došla sam lijepo otuširana i izdepilirana (jako se gadim na pomisao da me netko drugi dolje maltretira britvicom, sue me!), a za onaj prvi dio... sjećate se mog dejta s wc školjkom s početka teksta?

U rađaoni fino, svijetlo, nema te famozne glazbe o kojoj svi pričaju, ali dobro. Ne bunim se. Čisto je, ugodno. Prezauzeta sam pokušajima da razumijem što mi se događa i zašto nitko ne dođe da me porodi. Nakon 5 minuta stižu sestra i gorepomenuta doktorica Nježna Ruka -.-
Od supruga ni traga ni glasa, iako smo prošli tečaj (kasnije doznajem da su ga zezali i odugovlačili sve, iz valjda samo njima znanih razloga).
Prije poroda potpisala sam papire u kojima pristajem na hrpu nekakvih stvari (nisam pročitala, nisam vidjela bijelu mečku), ali sam im dala i plan poroda na što su se nasmijali i isprdali me (uopće nisam bila bezobrazna sa zahtjevima, samo sam napisala da ne želim brijačinu, klistir, da me puste da rađam koliko trebam, a ne da mi mjere vrijeme- ako je sve sa bebom i sa mnom u redu, te da mi ne skaču po trbuhu). Šta mislite, što je doktorica napravila nakon 5 minuta poroda?
Nabila mi lakat pod rebra, eto to! Srećom, suprug je baš tada uletio u rađaonu i viknuo da se odmakne i da će joj slomiti ruku ako me još jednom krene forsati i tiskati kao manijak. A vjerujte, nije pretjerivao. Na to se doktorica naljutila, digla nos i fino otišla u kut i sjela. Hahaha xD
Mi smo je gledali, sestra u čudu, da bi nam dobacila da mi znamo što radimo i da se izvolim poroditi sama.
Fino sam progovorila tada. Nisam bila ugodna, ali nisam bila niti nepravedna.
Nitko je nije ničim uvrijedio, porod je išao sam, tako brzo, ali ne! Ona je imala potrebu da sjedne na mene da sve bude brže.
Osjećala sam se kao govno. Kasnije sam doznala da je žurila da joj se ne ohladi kava.
FFS!
Ono što me je isto povrijedilo jeste činjenica da sam samo jednom jauknula (vjerujte, na to nisam mogla utjecati, jednostavno je jauk izašao iz mene onako skupa s bebom), a ona je imala potrebu napraviti scenu i zabraniti mi da se, njezine riječi: derem. Deranje je trajna radnja, a jauk je... a ne znam. Kad se sjetim baš se osjećam loše. Poput nižeg bića.
Porod je trajao 20 minuta. Doslovno.
Rodila sam prekrasnu curicu tešku 4100 gr, dugačku 52 cm, s najvišom ocjenom.
Porod me nije bolio. Ne koliko sam mislila da bi. Da se razumijemo, bol je tu, mene je podsjećala na onu jednaku jačem trbušnom virusu, možda bolnijoj mjesečnici. Ono što me je zabolilo je činjenica da sam odabrala rodilište koje je prijatelj djece i koje podržava hrpu stvari, no samo na papiru. Samo u priči. Zbilja nisam tražila ništa, osim da me se ispoštuje kao osobu, prvorotkinju, da se po meni ne skače, da mi se pomogne oko dojenja (jer sestra na tečaju pričala je jedno, a u bolnici ta ista sestra ponašala se kao manijak), a ne da mi se na pitanje kako da bebu stavim na dojku- nanišani na poster u sobi i kaže da mi tu sve piše. WTF? Presretna sam i zahvalna što je porod prošao tako lagano i brzo, ali mi je cjelokupno iskustvo u tih nekoliko bolničkih dana ponižavajuće tužno.
Često sam se zamislila i zapitala kako bi sve išlo da je porod trajao duže, da sam tražila pilates loptu, ili ne daj bože tuš! Mislim, oni sve to nude. Na papiru.
Mislila sam da me je prošla ljutnja, ali nije još. Razočaranje više.

Isprike što sam napisala roman, ako nekoga interesira nešto konkretno, neka pita.
Pozdrav svima!
Cassyopeya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.