Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 22:57   #4341
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Bolnije mi je u sjećanju ostalo vađenje konca. To mi je bilo užas
Ovo mogu zamisliti. Nasrecu, ovo sam izbjegla jer se ovdje koriste druge metode pa nema vadjenja punata.

Boze dragi, kad procitam ovu pricu od gore, tako mi je drago da nisam rodila u Hr. I mene bi bilo dopalo splitsko rodiliste da sam doma, katastrofa.
Ti doktori stvarno nisu normalni. (((( Adortanja, nadam se da ces rijesiti tu herniju (



Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:12   #4342
Exclamation Carski rez

~ problem je u tome sta sam ja operirala herniju i to je sredeno...ta hernija ventralis je operirana i izvadena(mada bi mesar bolje napravio al...) ,nego ostao je puno gori i tezi probl.koji dokt.u Splitu i Zg tj.Vinogradskoj navodno ne znaju rijesit ???? Nebi da sam im ja prvi i jedini takav slucaj !!!!
Ja ustvari imam dijastazu trbusnih misica..laicki receno izmesarili su me na carskom i odma nakon budenja iz anestezije nova operacija i novo mesarenje jer im je ostalo krvarenje i hematomi u stomaku mi !
I ja sad izgledam kao da cu sutra rodit a u trudnoci mi se stomak uopce nije vidio i prirodno sam mrsava..imala sam stomak ravan kao daska sa misicima..trenirala sam atletiku a i prirodno sam takve grade.
I sad sam psihicki i fizicki totalno slomljena..nema vise one nasmijane Tanje pune samopouzdanja...ta osoba je umrla kad je rodila svoju kcerkicu.
I sad je evo u 5.mj.dvije godine da sam imala carski a meni sve gore...fizicka bol ne prestaje..malenu u ruke nisam uzela 20 puta u 2 godine(hvala bogu na predivnom muzu koji je i mama i tata i koji radi sve da mi pomogne),ali uzalud sve kad psihicki i fizicki ja vise nisam ista osoba...i ne znam kako cu ovako dalje zivit kad ja ne mogu ni pod oprat..ne mogu kosu na kadu se nagnut i oprat je..ne mogu nsjlakse fizicke napore obavljat a kamoli sta teze....i to me stvarno slomilo.
A gledala sam na TVe ona americka emisija doktor il tako nesto...njima je operacija trbusnih misica tj.moj probl.rutinski zahvat koliko sam vidila u toj emisiji a ovdje u Hrvatskoj ocito naucna fantastika...a ja sano znam da ovako dalje necu moc...
Zato ako itko ima kakvu i najmanju rijec pomoci i savjeta bicu do smrti zahvalna...
Dakle meni je probl.unisteni trbusni misici..meni se vide rebra..mrsava sam cak ni prsa nemam(jedva duja..nije mi ni u trudnoci narasle..nisam ni dojila) ,ali stomak mi je kao da sam loptu progutala i da cu rodit za mjesec dana
Eto u cemu je stvar..pa ako itko zna il ima koji savjet molim za bilo kakvu i najmanju pomoc.
Unaprijed punoooo hvala !
AdorTanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:18   #4343
Blizanačka trudnoća nakon poroda carskim rezom

Kao što i sama tema govori, zanimaju me iskustva i savjeti vezano uz blizanačku trudnoću nakon carskog reza. Konkretno, u mpo vodama sam i vratila bi dva zametka, bez obzira sto sumnjam da će se oba implantirati, voljela bi cuti iskustva i savjete jer nikad se ne zna. Jedna trudnoća je dovrsena carskim prije dosta godina, a i jedan spontani je bio u međuvremenu, obje spontane i brzo stigle. Hvala
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:28   #4344
Koliko ja znam, ako je proslo dosta vremena, a ti kazes i godina, sve bi trebalo biti dobro zarasteno.
Kod carskih je opasno ako je mali razmak izmedju dvije trudnoce.
Da, kod blizanaca se sve rastegne vise, al sve kaj sam ja ikad procitala je da ako je proslo dovoljno vremena i ako nema naznaka nekih problema - mozes bas i vaginalno blizance radjat ak te veseli.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:08   #4345
4.carski rez

Zanima me dal ima žena koje su rodile carskim rezom 4 puta???
dvmag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:23   #4346
Moja komšinica, zadnje dijete prije nekih 10tak godina. Čak je, mislim, treći put ostala trudna nakon 6 mj, a drugi i četvrti manje od 2 godine nakon prethodnog poroda.

Jedino što ne znam kakav joj je rez, horizontalni ili vertikalni, ili ima oba.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:16   #4347
Ima tko kakvu "svjeziju" pricu sa svetog duha sto se tice carskog?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:03   #4348
Sto se nosi u rodilište kad se ide na dogovoreni carski ??

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:31   #4349
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Sto se nosi u rodilište kad se ide na dogovoreni carski ??

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Sve isto kao da radjas vaginalno minus torba za radjaonu?
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:58   #4350
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Sve isto kao da radjas vaginalno minus torba za radjaonu?
Hm da i ja sam tako razmišljala. S tim da se kod nas u radaonu nose samo papuče. Ali kad ideš na cr onda dulje ostaješ pa ti više toga treba ?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:17   #4351
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Hm da i ja sam tako razmišljala. S tim da se kod nas u radaonu nose samo papuče. Ali kad ideš na cr onda dulje ostaješ pa ti više toga treba ?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Mda duze se ostaje ....
Evo zadnji put kad sam bila u bolnici, pricaju curke da su ih sterali doma nakon 4 dana jer je bila guzva.
Ne znam ... Ja sam pobornik toga da uzmem svega za 2 3 dana. A sve ostalo muz nosi po potrebi #travellight #imammalikofer
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:22   #4352
kod nas ako je sve ok puštaju uvijek 4ti dan doma. i onda ideš konce vadit.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 00:56   #4353
Ne znam jeste li vec raspravljali,ali ne mogu na desni bok i kao da mi se trga nesto unutra kad se pokusavam dignut iz kreveta.
Bolovi od carskog su me prosli kojih desetak dana nakon carskog,ali dvadesetak dana iza carskog pojavilo mi se to probadanje na desnoj strani reza kao da sam friska s carskog.
Mama misli da sam bila pretjerano aktivna i da sam trebala vise mirovat pa da sam nesto iznutra zmrdala.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:42   #4354
Meni je 3 tjedna od cr i dalje me dosta zateže i peče rez. Inače se krećem i ok sam.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:37   #4355
Meni je pomogao oblog od bokvice za pnu frisku bol i stvarno nisam vise osjecala rez,jedino sam se bakcala s povrsinskim zacjeljivanjem rane.Danas kaze mama napokon i to gotovo,mjesec dana od carskog.

Dizala sam se s malom u narucju iz kreveta kao da nidam imala caraki,sad nema sanse da to izvedem
Imam osjecaj kao da mi se iznutra nesto trga i pdjednom ne mogu leci na desni bok,a to sam mogla prije bez bolova.
Google mi izbacio neki topik na drugom forumu da postoji mogucnost da se razmrdaju unutarnji savovi.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:37   #4356
Prvo dijete rodila sam početkom 2015. na carski rez. Krenulo je kao vaginalni porod ali je beba zapela pa su me poslali na hitni carski. Zahvat je prošao dobro, s bebom je sve bilo OK i ja sam se jako brzo oporavila.

Sada sam opet trudna, u 9. tjednu trudnoće. Imam pune 44 godine.

Prvo dijete rodilo se u Vinogradskoj bolnici u Zagrebu, drugo će se vjerojatno rađati isto tamo.

Zanima me, zna li netko kakva je njihova praksa kad se radi o ženama u moj situaciji (dakle, moja dob i prvi porod hitnim carskim rezom). Šalju li odmah na carski ili postoji opcija da moram rađati vaginalno?

Da budem iskrena, ovaj tren bih opet potpisala carski. Mogu li ga tražiti?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:05   #4357
mislim da mora proći 5g da bi se išlo prirodno. ako je 2g razlika ides sigurno na cr
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:44   #4358
frendici su prošle 2 godine i 2 mjeseca između poroda i u Vinogradskoj su je htjeli na carski. ona nije htjela ako nema drugih indikacija i otišla je na Sv. Duh i rodila vaginalno. sve je bilo ok.
ne znam koliku razliku između poroda traže u Vinogradskoj, ali mislim da nije baš 5 godina. nešto mi zvoni 2i pol, 3, a tebi će proći i više od 3 do poroda pa provjeri još s njima.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:21   #4359
važno je da te vodi dobar ginekolog, ako je ikako moguće bolnički specijalist. pa neka on/ona procijeni. ipak je to individualno.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:32   #4360
Hm, ako se u međuvremenu netko ovdje ne javi s konkretnim odgovorom, provjerit ću izravno u Vinogradskoj.

Znam da će (nekima) ovo zvučati glupo, ali apsolutno se užasavam vaginalnog poroda, posebno nakon iskustva od zadnji put. 12 sati agonizirajućih bolova, na kraju beba koja je zapela u porođajnom kanalu i koja je danas živa i zdrava curica samo zahvaljujući činjenici da su bili dovoljno pametni da me pošalju na hitni carski rez i na taj način spase stvar.

Da, znam da nakon carskog boli. Znam i da je to de facto operacija abdomena i da to nije trivijalnost. Ali ovaj tren to potpišem samo da ne idem na vaginalni. Da imam love za Podobnika i njegov carski od 30 tisuća kuna ili koliko već, dala bi ih bez razmišljanja.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.