Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 12:55   #1681
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Meni je i dalje jedan od boljih dokaza problema sa štitnjačom to koliko mi je terapija pomogla. Nije mogao biti placebo efekt jer sam bila u rasulu barem pola godine prije terapije.

Što se tiče slijepog vjerovanja liječnicima, slažem se sa Scissors. U načelu smatram da treba imati povjerenja u vlastitog doktora (bilo koje prakse), ali ništa ne smije biti slijepo. Ok je propitkivati, zanimati se, guglati - ali pametno guglati. Na kraju, i liječnici su ljudi.
meni se najveća razlika pokazala u tome što su neki stara škola koja nije previše sklona novim istraživanjima i smjernicama i ne prate/ne žele neka nova saznanja, dok su neki itekako informirani i ravnaju svoju praksu po tome.

više manji svaki posao mora biti prilagodljiv vremenu, ali medicina mislim da više od svega.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:13   #1682
Kad sam otvarala bolovanje sam pokazala nalaze soc.ginu (bio je neki dr na zamjeni) i on mi je dao uputnicu za endokrinologa.
Narucila sam se mailom na rebro i dobila termin odmah drugi dan.dr me poslala jos na uzv stitnjace i izvadit antitijela.
Na uzv sve ok,antitijela jos cekam.
Rekla je da se prema novim smjernicama (opet neka nova?) Tolerira TSH do 4 ako su negativna antitijela i nema bolesti stitnjace.
Sretna sam da sam to prekontrolirala i da je sve ok
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 01:10   #1683
curke moje ja sam totalno zbunjena sa svojom stitnjacom.dakle negdje oko 8 tjedna sam vadila samo tsh koji je bio 3.5. gin.se nije uzrujavala i rekla da je u referentnim vrijednostima i da ako hocu se kontroliram kod endo. ali da ona misli da necu dobit terapiju.sve ostalo na pregledu je pokazivalo urednu trudnocu.ja sam imala namjeru ici kod endo.ali neke stvari su mi se zakomplicirale i nisam stigla. danas sam ponovo nakon mjesec dana vadila tsh zajedno sa t3 t4 ft3 i ft4 i svi su u referentnim intervalima s time da mi je tsh sad 2.2. i ja sam blago receno zbunjena.kako mi je u trudnoci tsh mogao sam od sebe pasti?!?koliko sam skuzila on bi kako trudnoca odmice trebao rasti...uskoro mi je sljedeci pregled a ja sam totalno zbunjena.nemam nikakve simptome da nesto nije u redu s trudnocom.jos uvijek imam mucnine, nemam nikakav spoting ili slicno, a tsh mi se ocito ne ponasa u skladu kako bi se trebao ponasati sa trudnocom pa sam sad zabrinuta...ne znam da li trebam bit sretna sto je blize normalnoj granici nego prosli put ili zabrinuta sto se smanjio u odnosu na prvi trimestar sto nije uobicajeno?!? a treba izdrzati do pregleda i pitanja....
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 01:15   #1684
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
curke moje ja sam totalno zbunjena sa svojom stitnjacom.dakle negdje oko 8 tjedna sam vadila samo tsh koji je bio 3.5. gin.se nije uzrujavala i rekla da je u referentnim vrijednostima i da ako hocu se kontroliram kod endo. ali da ona misli da necu dobit terapiju.sve ostalo na pregledu je pokazivalo urednu trudnocu.ja sam imala namjeru ici kod endo.ali neke stvari su mi se zakomplicirale i nisam stigla. danas sam ponovo nakon mjesec dana vadila tsh zajedno sa t3 t4 ft3 i ft4 i svi su u referentnim intervalima s time da mi je tsh sad 2.2. i ja sam blago receno zbunjena.kako mi je u trudnoci tsh mogao sam od sebe pasti?!?koliko sam skuzila on bi kako trudnoca odmice trebao rasti...uskoro mi je sljedeci pregled a ja sam totalno zbunjena.nemam nikakve simptome da nesto nije u redu s trudnocom.jos uvijek imam mucnine, nemam nikakav spoting ili slicno, a tsh mi se ocito ne ponasa u skladu kako bi se trebao ponasati sa trudnocom pa sam sad zabrinuta...ne znam da li trebam bit sretna sto je blize normalnoj granici nego prosli put ili zabrinuta sto se smanjio u odnosu na prvi trimestar sto nije uobicajeno?!? a treba izdrzati do pregleda i pitanja....
otkud ti to da u trudnoći TSH mora ići gore?

to nije istina.

kod žena sa hipotireozom, ili barem onom subkliničkom, ide, ali nije da svakoj trudnici ide gore.

imaš sreće da ti je TSH ok bez ikakve terapije. a na visinu ponekad može utjecati i stres i životno razdoblje u kojem si bila, pa ti je možda zato bio malo viši na prvom mjerenju. ili jednostavno baš zbog trudnoće i zbrke oko hormona.

neka se spušta, zabrinjavajuće je tek kad dođe do 0.0nešto...
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:11   #1685
TSH ti se normalno ponasa jer nemas problema sa stitnjacom i tijelo samo regulira. Budi sretna
Da raste bio bi problem jer bi znacilo da nesto ne funkcionira kako spada
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:51   #1686
Hi cure,

Evo me iz poliklinike Leptir gdje sam dosad pratila svoju blagu hipotireozu. Na terapiji prije trudnoće sam uzimala 0,5 tabletice Euthyroxa 25.

Trenutno sam ušla u 11 tt, a krv za pregled sam vadila prije 4 tjedna (čekala sam mjesec dana na pregled kod privatnika, užas).

Razine su mi bile

TSH 0.96
ft4 15.78

Povećao mi je dozu na 25 i naručio za mjesec dana opet. Imam li razloga za zabrinutost? On kaže da nema, ali nije mi ugodno

Referentni intervali nisu za trudnice nego za normalne.
Marla-Singer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:33   #1687
Zasto ti je povecao?

Ja odradila zadnje vadenje tsh, nakon pocetnih popravaka doze, sad sam na 75.
TSH mi 0.9, i to je to do poroda. onda mi endica rekla da smanjim dozu na 50 i dodem na kontrolu za neka 2mj il prije ak bude problema
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:34   #1688
Quote:
Marla-Singer kaže: Pogledaj post
Hi cure,

Evo me iz poliklinike Leptir gdje sam dosad pratila svoju blagu hipotireozu. Na terapiji prije trudnoće sam uzimala 0,5 tabletice Euthyroxa 25.

Trenutno sam ušla u 11 tt, a krv za pregled sam vadila prije 4 tjedna (čekala sam mjesec dana na pregled kod privatnika, užas).

Razine su mi bile

TSH 0.96
ft4 15.78

Povećao mi je dozu na 25 i naručio za mjesec dana opet. Imam li razloga za zabrinutost? On kaže da nema, ali nije mi ugodno

Referentni intervali nisu za trudnice nego za normalne.
trebaš napisati i koji su referentni intervali, svaki lab ima drugačije.

i ja sam par puta išla u tu polikliniku, i jako se razočarala da kod privatnika moram čekati termin mjesec dana, a upravo je to razlog zašto idem kod privatnika
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:43   #1689
Ma ok je to sve...
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:09   #1690
TSH (0.27-4.20) - 0.96
FT4 (12-22) - 15.78
Marla-Singer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:59   #1691
sve ti je ok
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:13   #1692
Mozes li mi molim te poslati ime svog privatnika na PM. Razmisljam o novom
Marla-Singer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:24   #1693
Pozdrav svima !

Kad sam svom ginekologu rekla da planiramo bebu, dao mi je uputnicu za hormone jer su mi ciklusi ful zbrčkani.

Spolni hormoni su ispali OK, međutim tsh mi je 5.2, a i prolaktin je povišen. Uputio me dalje endokrinologu.

I sad me uhvatila panika. Iščitala sam temu unatrag, i vidim da sa svojim tsh teško mogu zanijeti, a i nije dobro za trudnoću da je toliko visok.

Međutim, s obzirom da još nisam trudna, pretpostavljam da ću termin za endo čekati sto godina, pa dok mi da terapiju, pa se i kod privatnika čeka, pa ono... ugl, ne znam kud bih krenula.

Ima li tko kakav savjet, utjehu?
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:47   #1694
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !

Kad sam svom ginekologu rekla da planiramo bebu, dao mi je uputnicu za hormone jer su mi ciklusi ful zbrčkani.

Spolni hormoni su ispali OK, međutim tsh mi je 5.2, a i prolaktin je povišen. Uputio me dalje endokrinologu.

I sad me uhvatila panika. Iščitala sam temu unatrag, i vidim da sa svojim tsh teško mogu zanijeti, a i nije dobro za trudnoću da je toliko visok.

Međutim, s obzirom da još nisam trudna, pretpostavljam da ću termin za endo čekati sto godina, pa dok mi da terapiju, pa se i kod privatnika čeka, pa ono... ugl, ne znam kud bih krenula.

Ima li tko kakav savjet, utjehu?
nije nemoguće zanijeti s visokim TSH, ali može biti otežano.

pohvalno da si naletila na doktora koji ti je preporučio to prekontrolirati prije trudnoće

u početnom stadiju trudnoće potencijalno je opasno imati povišeni TSH, zato ga je dobro regulirati ranije.

nemoj paničariti, jer uz dobro pogođenu terapiju, već kroz 3-4 tjedna se to da sniziti, tako da ne trebaš nikakve velike odgode raditi.

meni se nije čekao termin u bolnici, pa sam otišla na prvi pregled privatniku. ti sama procjeni da li ti je 300njak kn previše za to, možeš li brzo negdje u neku bolnicu upasti...

ima privatnika kod kojih brzo možeš dobiti termin, ako si iz Zg i trebaš preporuku, javi se na PM
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:48   #1695
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !

Kad sam svom ginekologu rekla da planiramo bebu, dao mi je uputnicu za hormone jer su mi ciklusi ful zbrčkani.

Spolni hormoni su ispali OK, međutim tsh mi je 5.2, a i prolaktin je povišen. Uputio me dalje endokrinologu.

I sad me uhvatila panika. Iščitala sam temu unatrag, i vidim da sa svojim tsh teško mogu zanijeti, a i nije dobro za trudnoću da je toliko visok.

Međutim, s obzirom da još nisam trudna, pretpostavljam da ću termin za endo čekati sto godina, pa dok mi da terapiju, pa se i kod privatnika čeka, pa ono... ugl, ne znam kud bih krenula.

Ima li tko kakav savjet, utjehu?
Ne mora biti problema! Ja sam imala tsh 4.6 kad sam vadila krv na početku trudnoće dok još nisam znala za nju, niti sam je planirala. Mislim da je i tvoja vrijednost u granicama normale za ne trudnice (provjeri referentne intervale, ne znam napamet). Problem nastaje kad si trudna i tsh treba prirodno pasti, a to se nekad ne dogodi, onda je potrebna terapija.
Za prolaktin nemam pojma.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:13   #1696
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post

pohvalno da si naletila na doktora koji ti je preporučio to prekontrolirati prije trudnoće
da, super je lik! pogotovo nakon što sam pročitala da neki ginekolozi ne vjeruju da štitnjača i trudnoća imaju veze jedna s drugom


Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
nemoj paničariti, jer uz dobro pogođenu terapiju, već kroz 3-4 tjedna se to da sniziti, tako da ne trebaš nikakve velike odgode raditi.

meni se nije čekao termin u bolnici, pa sam otišla na prvi pregled privatniku. ti sama procjeni da li ti je 300njak kn previše za to, možeš li brzo negdje u neku bolnicu upasti...

ima privatnika kod kojih brzo možeš dobiti termin, ako si iz Zg i trebaš preporuku, javi se na PM
hvala ti puno!

Quote:
Plavusa132 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti problema! Ja sam imala tsh 4.6 kad sam vadila krv na početku trudnoće dok još nisam znala za nju, niti sam je planirala. Mislim da je i tvoja vrijednost u granicama normale za ne trudnice (provjeri referentne intervale, ne znam napamet). Problem nastaje kad si trudna i tsh treba prirodno pasti, a to se nekad ne dogodi, onda je potrebna terapija.
Za prolaktin nemam pojma.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
nije, interval je od 0.4 do 4 (iako ne kužim kako mogu postojati različiti intervali za netrudne ljude, kužim razliku između trudnice i netrudnice, ali ovo mi je čudno)

hvala na odgovoru
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:30   #1697
Normalno da se razlikuju intervali u različitim laboratorijima.

Tvoj 5 je isto sto i negdje npr 6, ako je tamo raspon širi. Zato je vrlo bitno navesti i intervale.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:59   #1698
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
nije, interval je od 0.4 do 4 (iako ne kužim kako mogu postojati različiti intervali za netrudne ljude, kužim razliku između trudnice i netrudnice, ali ovo mi je čudno)

hvala na odgovoru
Mislim da različiti laboratoriji koriste različite metode i reagense, pa zato moraju napisati što su koristili i interval. Zato je najbolje kontrolirati se uvijek u istom lab, inače rezultati nisu baš usporedivi.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:03   #1699
Ja ne razumijem tu svoju stitnjacu.
Na terapiji euthyrox 100 - prosli mjesec tsh 3.01, ovaj mjesec 4.37
Trudna 22 tjedna.

Nikako spustiti... antitijela su mi ok.
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:07   #1700
Quote:
Mish mali. kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem tu svoju stitnjacu.
Na terapiji euthyrox 100 - prosli mjesec tsh 3.01, ovaj mjesec 4.37
Trudna 22 tjedna.

Nikako spustiti... antitijela su mi ok.
očito ti je doza preslaba.


meni se jedno vrijeme, do ulaska u 3. trimestar, stalno morala povećavati doza euthyroxa jer je i potreba rasla, što se poklapa s onim što se piše o TSH u trudnoći, i kakve su potrebe i rast s tjednima kako odmiču. zato se i radi kontrola svaki mjesec.

kako to da ti već tad dozu nisu povećali, kad je bio 3.01? da jesu, onda ti sad ovaj mjesec ne bi bio tako visok.

možda da promijeniš endokrinologa?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.