Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 19:23   #4801
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
da to sa serklazom je zajebano.
meni ju recimo nisu htjeli raditi jer ni jedan doktor na kojeg sam naisla nije bio za to. Na kraju sam u svim tim raspravama, bolnicama i posjetima doktorima presla magicni 25 tjedan do kojeg se radi serklaza kao, pa se ju onda vise nije ni moglo raditi. Pa smo tu di jesmo.

S druge strane ne znam jel bi se vise brinula da su ju napravili pa se bojala neke upale jer je to ipak strano tijelo u tkivu koje se pokusava otvoriti. Mislim imanje obicnog šava na ruci nije bezazleno, a kamo li na sasvim nesterilnom mokrom i toplom okruzenju rodnice.
ili ovak kad ju nisu napravili pa se bojim konacnog otvaranja.

U svakom slucaju tak sam si eto od pocetka u tom nekom limbu a cervix je jos uvijek postojan.. skracen ali postojan..
Pa sad tko je tu bio u pravu vidjet cemo kad se bebac rodi.. prije ili kasnije jel
Koliko znam .. inace serklazu skidaju s 37tt. Ak rodim iza toga onda sam se jednostavno par mjeseci brinula bezveze. :klap:
Dobra vijest u svemu tome - samo sam jednu sijedu više nasla na glavi. Mozda se ne brinem dovoljno ipak.
Moj doktor nije bas sklon serklazi,stalno naglasava kako sam zatvorena,usce je poatojano,ali ako dodje domzoga da ce napravit sljedeci tjedan do granice magicnog broja 24 tjedana.nista mi drugo ne preostaje nego vjerovati njemu. Hvala sto si se javila... ja sam uvjerena da cess donjeti svoju bebicu na svijet,i da ce sve bit dobro,ti si vec u poodmaklom stazu i nekako se ne brinem
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:46   #4802
meni je na prošlom pregledu prije 3 tjedna cerviks bio 1 članak, zatvoren, sada u 20-om tjednu 3/4 članka, zatvoren. Doktor kaže da to jest skraćeno, ali ništa alarmantno sad. Imala sam prije 2 godine letz konizaciju pa me ne čudi to.

Lastane, da li sam previše bezbrižna oko toga ili se trebam brinuti :klap:
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:42   #4803
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
da to sa serklazom je zajebano.
meni ju recimo nisu htjeli raditi jer ni jedan doktor na kojeg sam naisla nije bio za to. Na kraju sam u svim tim raspravama, bolnicama i posjetima doktorima presla magicni 25 tjedan do kojeg se radi serklaza kao, pa se ju onda vise nije ni moglo raditi. Pa smo tu di jesmo.

S druge strane ne znam jel bi se vise brinula da su ju napravili pa se bojala neke upale jer je to ipak strano tijelo u tkivu koje se pokusava otvoriti. Mislim imanje obicnog šava na ruci nije bezazleno, a kamo li na sasvim nesterilnom mokrom i toplom okruzenju rodnice.
ili ovak kad ju nisu napravili pa se bojim konacnog otvaranja.

U svakom slucaju tak sam si eto od pocetka u tom nekom limbu a cervix je jos uvijek postojan.. skracen ali postojan..
Pa sad tko je tu bio u pravu vidjet cemo kad se bebac rodi.. prije ili kasnije jel
Koliko znam .. inace serklazu skidaju s 37tt. Ak rodim iza toga onda sam se jednostavno par mjeseci brinula bezveze. :klap:
Dobra vijest u svemu tome - samo sam jednu sijedu više nasla na glavi. Mozda se ne brinem dovoljno ipak.
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
meni je na prošlom pregledu prije 3 tjedna cerviks bio 1 članak, zatvoren, sada u 20-om tjednu 3/4 članka, zatvoren. Doktor kaže da to jest skraćeno, ali ništa alarmantno sad. Imala sam prije 2 godine letz konizaciju pa me ne čudi to.

Lastane, da li sam previše bezbrižna oko toga ili se trebam brinuti :klap:
A koji si tjedan? Ja sam imala lletz,konizaciju nisam,danas mi je doktor pricao danto utjece na smeksavanje cerviksa,skracivanje,ali nije pravilo. Da je najbitnije da je uu zatvoreno... nazalost clanke i prste ne kuzim,samo centimetre. Ali ako je tvoj doktor miran,budi i ti
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:40   #4804
Pozdrav cure.. Imam pitanje jedno.. Otvorena sam prst i cerviksa je ostalo jedno centimetar i pol u 29. tjednu.. Vi koje ste bile otvorene, da li ste uspjelle doći do kraja ili ste rodile ranije? Strogo mirujem.. Cisto da cujem vasa iskustva..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:01   #4805
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure.. Imam pitanje jedno.. Otvorena sam prst i cerviksa je ostalo jedno centimetar i pol u 29. tjednu.. Vi koje ste bile otvorene, da li ste uspjelle doći do kraja ili ste rodile ranije? Strogo mirujem.. Cisto da cujem vasa iskustva..


ista stvar kod mene, u istom tjednu.
sad sam 33+3 i strogo mirujem. samo sam ja dobila i kontrakcije pa sam na tokolizi bila. samo mirovanje i magnezij i izgurat ces


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:06   #4806
Meni je u 20tt ostalo 1 cm cervixa al sam bila zatvorena. Otvorila se na prst oko 33tt cervix i nesto manje od 1 cm cervixa.
Sad sam 36tt i jos smo u komadu i guramo zadnje dane mirovanja Strogog, jel. Nakon skoro 5 mj. u krevetu nisam bas u kondiciji nekoj pa mislim da necu bas sad moci odmah sve kak sam mogla prije.. Tak da ce i dalje biti vise izlezavanja nego prije svog ovog mirovanja.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:31   #4807
Pozz cure
Evo moj nalaz od 28+4
Cerviks 1čl.,usče ulozivo za prst do UU(unutarnje ušče valda),koje je zatvoreno
Strogo mirovanje uz cordipin i normabel po potrebi.
Sa 24+4 nalaz je bio cerviks 1čl.ušče prohodno za cijelu jagodicu i tu je uveden cordipin prvi puta no nakon pregleda u osijeckoj bolnici doktorica navodi da nema potrebe da ga pijem jel je creviks bio 25 mm i naravno nisam pila.pocetkom 28 tt sam osjetila bolove na dnu trbuha kao jake menstrualne trajalo je nekih 2 sata popila magnezij legla i tu se smirilo.Ali ocito je tu pocelo to "otvaranje" iako ona navodi da je vazno da se unutarnje ušče nije otvorilo.Beba je nisko od 25 tt okrenuta glavicom prema dolje.Nadam se da ce se ovo zaustaviti bar do nekog 36-37 tt da izdrzimo.
JelenaJuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:07   #4808
Quote:
JelenaJuca kaže: Pogledaj post
Pozz cure
Evo moj nalaz od 28+4
Cerviks 1čl.,usče ulozivo za prst do UU(unutarnje ušče valda),koje je zatvoreno
Strogo mirovanje uz cordipin i normabel po potrebi.
Sa 24+4 nalaz je bio cerviks 1čl.ušče prohodno za cijelu jagodicu i tu je uveden cordipin prvi puta no nakon pregleda u osijeckoj bolnici doktorica navodi da nema potrebe da ga pijem jel je creviks bio 25 mm i naravno nisam pila.pocetkom 28 tt sam osjetila bolove na dnu trbuha kao jake menstrualne trajalo je nekih 2 sata popila magnezij legla i tu se smirilo.Ali ocito je tu pocelo to "otvaranje" iako ona navodi da je vazno da se unutarnje ušče nije otvorilo.Beba je nisko od 25 tt okrenuta glavicom prema dolje.Nadam se da ce se ovo zaustaviti bar do nekog 36-37 tt da izdrzimo.
Samo strogo miruj i drzi se terapije koju su ti eventualno dali,i trebalo bi bit ok
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:19   #4809
Pozdrav cure!
Na zalost, i ja se pridruzujem ovoj temi.
Bila kod svog ginica i kaze nalaz cerviks skracen, za prst prohodna. Moram priznat da me zbunjuje 101 termin, prohodna/uloziva/otvorena, unutarnje/vanjsko otvaranje, sto bi to znacilo kod mene?
Uglavnom, u prvoj trudnoci u 33. tjednu zavrsila sam u Petrovoj i rodila u 34., hvala Bogu, sa bebom je sve dobro zavrsilo.
Sada sam 32+5 i brojim dane bar do 35. i na strogom sam mirovanju krevet-wc.
To mi je jedina fizicka aktivnost, mozda je glupo pitanje ali vama koje lezite, kakva vam je situacija sa obavljanjem "velike" na wc-u? Meni je to hvala Bogu sve redovno ali apsolutno svaki put umirem od straha pa onda jos jednom umrem od straha kad se iza toga idem istusirati ali kako drugačije?!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:27   #4810
normalno sam bez straha obavljala wc, normalno se tusirala. prala kosu i peglala ju. slozila si jelo, skuhala kavu. s time da sam ja bila i u bolnici i imala kontrakcije u puno ranijim tjednima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:43   #4811
Audrina, hvala ti na brzom odgovoru.
Ja sad nisam u bolnici, doma sam (iako su njegove rijeci "da ti je netko drugi ginekolog, odmah bi te poslao u bolnicu). Vjerujem da je i ovo sto sam doma njegova dobra namjera, cesto nisam sigurna sto je zaista bolje, bolnica ili kuca.
Nisam strasljiv tip ali u toj prvoj trudnoci odmah sam u 33. zavrsila u bolnici, strogo mirovanje bez dizanja iz kreveta (tuta kraj mene) i od muke i blokade u mozgu, doslovno 7 dana nisam obavila "ono drugo".
Sestra mi je jedanput dala cepic-nista, drugi dan me klistirala i - NISTA, vjerovala ili ne.
Iduci dan mi doticna doktorica kaze da se slobodno ustanem na noge (na sto je kasnije moj doktor poludio zasto sam ju poslusala ?!?!) i taj isti dan mi je od pritiska puknuo vodenjak i rodila sam u 34.
Na pregledu prije 4 tjedna cerviks je bio samo smeksan, nisam mirovala jer nisam morala, da bi na zadnjem pregledu prije tjedan dana bio vec skracen.
Zato i bojim da ga ovime ne ubrzavam.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 05:51   #4812
ja dok sam strogo mirovala sam malo prorijedila pranje kose, jer to kod mene dugo traje, a i tuširanje na jednom dnevno ne 3put, i puno kraće, ne onako namakanje od 20 minuta kak sam se prije znala guštati. samo sam se sjetila onih koje moraju ležati u bolnici i nemaju tu privilegiju tuširanja, nego se čiste vlažnim maramicama.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 06:43   #4813
meni je cerviks bio smeksan u 25. tt, u 27. skracen, u 29. sam se otvorila. primila sve lijekove koje sam trebala i doma lezanje. ali i u bolnici sam normalno ustajala za wc i tusiranje, jela sjedeci i tako. sve ovisi o dijagnozama i doktorima. jer znam cure koje s mojom dijagnozom nisu mirovale. a i ja sam od 1. dana ogorcena na to mirovanje i mislim da mi je sad vise stete doneslo nego koristi.
meni se tvoj smeksan cerviks za 2. trudnocu i te tjedne cini skroz i ok i mislim da nemas razloga za paniku


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:44   #4814
Stvarno sam disciplinirana, 99% lezim i nadam se da cu izgurati bar do 35. tjedna.
Kazem, nisam ni mrvu isprepadani i panicni tip osobe ali ta prva trudnoca, lezanje, strepnja kad sam rodil pa gnjavaza iducih godinu dana zbog ranije rodjenog djeteta... Valjda sam zato sad ovakva.
I da, nikad u zivotu nisam imala gljivice i evo, gospodje se razmnozile bas sad kad ne treba! Znam da je normalno da se u trudnoci poremete zbog hormona (koji su mi inace poremećeni) ali evo, bas sad su se stvorile koje nimalo ne pomazu u otvaranju. Sad uzimam neke vaginalete i guram to dolje sa strahom.
Audrina, ne znam sta bi ti rekla, mislim da je ipak bolje lezat jer ja sam ta koja je prosla torturu prvih godinu dana zbog nedonosceta pa mislim da je bolje spriječiti nego lijecit. A cinjenica je da i lezanje ima svojih negativnih strana! Nisam skuzila, sad si trudna ili si bila?
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:11   #4815
sad sam trudna, evo napokon mi zavrsilo mirovanje ja nisam bila 99 posto disciplinirana recimo, bila sam 85-90 posto, a moja dijagnoza je bila puno gora. ma bit ce to sve super, bez sekiracije


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:38   #4816
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
sad sam trudna, evo napokon mi zavrsilo mirovanje ja nisam bila 99 posto disciplinirana recimo, bila sam 85-90 posto, a moja dijagnoza je bila puno gora. ma bit ce to sve super, bez sekiracije


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako sam dobro skužila po prethodnim postovima, sad si već u 36. tjednu?
Jesi li iz Zagreba, u kojoj ćeš bolnici roditi?
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:22   #4817
sutra ulazim u 38. nisam iz zg, tako da mi ostaje tu ova moja bolnica ali svejedno mi je, samo da se rodi zdrava i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:35   #4818
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
sutra ulazim u 38. nisam iz zg, tako da mi ostaje tu ova moja bolnica ali svejedno mi je, samo da se rodi zdrava i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ajme divota! Ti si bas svijetli primjer zabrinjavajuce dijagnoze i happy end-a! :klap:
Drzim fige da sve dobro prodje i da misic dodje ziv i zdrav!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:58   #4819
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Ajme divota! Ti si bas svijetli primjer zabrinjavajuce dijagnoze i happy end-a! :klap:

Drzim fige da sve dobro prodje i da misic dodje ziv i zdrav!


hvala ti tako ces i ti biti. samo pozitivno i to je to


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 20:23   #4820
Eto i mene da se javim nakon ohohooo vremena. Na zalost ja sa svojim cerviksom nisam izdrzala do planiranih 27 tjedana. Ja sam od 18TT bila u bolnici na cuvanju trudnoce. I to sam zaista ozbiljno shvatila jer sam i u prvoj trudnoci imala slicnih problema. Znaci lezanje i minimalno dizanje.. do wc-a i nazad.

Sve je krenulo puno ranije ijako sam bila i na normabelima i cordipinima i magneziju. Pod zadnje su mi davali po duple tablete, bila tjedan dana u trudovima... ali nismo uspjeli zaustaviti porod.

Rodila sam curku u 25tom tjednu.

Od tad je proslo preko 6 mjeseci. Ona je svasta prosla i uspjela se izboriti za zivot.

Curke ako kazu lezat.. lezite. U prvoj trudnoci sam imala srecu da sam lezala doma i dijete je doslo do termina. Ovaj put su me odlucili drzati u bolnici i ijako sam dosla sa urednim nalazima, pobrala sam bakteriju koja je usla i napravila kaos.
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.