Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 20:03   #2641
Čaj od koprive, i sad sam si uzela Floradix, njega sam pila u prvoj T u trećem tromjesečju
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:18   #2642
pozdrav curke,

molim vas za informaciju. imam elebaby kapsule koje nisam uspjela uzimati zbog problema s gutanjem, a one su malo većih dimenzija. pošto su vrlo skupe, pokušala bi ih prodati. da li znate gdje mogu staviti oglas?
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:36   #2643
Pa probaj tu na forumu u temu za prodaju ili na moje krpice. Sretno!

I mene frka gutati tablete, ali postoje vitaminit i u kapsulama, probaj Almageu ili nesto slicno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 20:50   #2644
Stavi na temu trudnice, mozda ima koja trudnica da ih pije vec pa ce joj dobro doc

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:13   #2645
POzdrav imam par pitanja i nadam se da sam pogodila temu

Jos sam stvarno na pocetku trudnoce, 7 tjedana, ali mi se dogodilo ovaj tjedan da mi se imunitet skroz srusio.. inace radim u 3 smijene i nakon 5 nocnih ovaj tjedan mi je postalo koma.. ulovila me prehlada, uroinfek izbile su mi afte na sve strane i uz sve to jedva prezivim dan i uz redovito spavanje i popodne! Zanima me je li uzimala neka od vas tipa supradin ili neki od proizvoda za podizanje imuniteta? Na uputama pise da ga mogu koristiti trudnice ali ke zanima ima li koja iskustva s time? Na pregled idem u srijedu pa sam mislila odmah krenuti piti nesto jer ako ovako nastavim do srijede bi mogla imati i upalu pluca!

Hvala vam puno :*
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:14   #2646
Trudna sam 7+4. Pijem folacin već neko vrijeme, a na prvom pregledu mi je dr prepisao i željezo s vitaminom c (jer sam blago anemična).
Jučer sam bila kod svoje hematologice (zbog nekih krvnih poremećaja, nebitno) i ona mi je rekla neka uzimam još i prenatale!
Meni se to nekako čini previše, jer u prenatalima ima opet i folne i željeza... Ne znam. Do ginekologa ne mogu doći telefonom da ga pitam za savjet, a ne ide mi se tamo bezveze čekati red kad nije ništa hitno.
Ne znam uopće ni što bi uzela?! U prvoj trudnoći sam pila Elevit, ali kasnije, ne u 1.tromjesečju...

Jel pila koja od vas više tih dodataka?
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:34   #2647
Ja sam tek nakon 3.mj počela piti prenatale. Do tad samo folnu i magnezij. Pijem Almageine, a jednu kutiju sam nekih Alkaloidovih pila koji su mi imali najbolji sastav.
U Almageinim nema kalcija oa ga pijem dodatno kad se sjetim. I svaki dan još magnezij
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:46   #2648
Ja sam u prvoj trudnoći magnezij pila kasnije, kad sam počela dobivati bh kontrakcije.
Inače su mi i kalij i kalcij na doljnjim granicama...
Možda da malo proučim koji prenatali nemaju puno željeza i folne, a imaju svega ostalog, pa da onda uzimam i njih. Znam da se višak folne izluči, ali za željezo nemam pojma... Nadam se da mi neće biti svega previše?!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:57   #2649
Koliko ti je željezo i feritin?
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:08   #2650
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Koliko ti je željezo i feritin?
Nisam sad radila feritin... Prije je bio 8.2 (ref.13-150)...
Sad je željezo = 5 (ref. 8-30)
Hemoglobin = 98 (ref. 119-157)
Uvijek su mi ispod granice i hematokrit, mcv, mch, mchc...

Ma znam da željezo moram uzimati, kao i folnu, a sad, za ostalo...
Malo sam proučavala, pa možda ipak uzmem Elevit. Njega sam prije pila, znam da ga dobro podnosim, a nema neke ekstra velike količine željeza i folne. U 2. tromjesečju možda prijeđem na Elebaby jer ima i omegu...
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:13   #2651
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Nisam radila feritin...
Željezo = 5 (ref. 8-30)
Hemoglobin = 98 (119-157)
Uvijek su mi ispod granice i hematokrit, mcv, mch, mchc...

Ma znam da željezo moram uzimati, kao i folnu, a sad, za ostalo...
Malo sam proučavala, pa možda ipak uzmem Elevit. Njega sam prije pila, znam da ga dobro podnosim, a nema neke ekstra velike količine željeza i folne. U 2. tromjesečju možda prijeđem na Elebaby jer ima i omegu...
Meni je željezo bilo 5, feritin cca 5.40 i ginekolog mi je preporučio da u prvom tromj. ne pijem željezo već da pričekam te mi ga je tek u 2 tromj. dao.
Ako je tebi tvoj već dao, a još i doktorica propisala prenetale - možda da vidiš s ginekologom da uzmeš neke prenetale ili multivitamine koji bi imali i željezo u dovoljnoj koncentraciji?
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:20   #2652
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Meni je željezo bilo 5, feritin cca 5.40 i ginekolog mi je preporučio da u prvom tromj. ne pijem željezo već da pričekam te mi ga je tek u 2 tromj. dao.
Ako je tebi tvoj već dao, a još i doktorica propisala prenetale - možda da vidiš s ginekologom da uzmeš neke prenetale ili multivitamine koji bi imali i željezo u dovoljnoj koncentraciji?
Ne znam jel tebi željezo uvijek toliko ili je bilo samo u trudnoći, pa možda zato nisi odmah dobila?! Ja sam oduvijek anemična, pa su mi zato valjda odmah uveli željezo. Te tablete željeza imaju oko 300-350mg, dok prenatali imaju po 30, 60mg... Kako koji... Ipak je razlika...
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:06   #2653
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel tebi željezo uvijek toliko ili je bilo samo u trudnoći, pa možda zato nisi odmah dobila?! Ja sam oduvijek anemična, pa su mi zato valjda odmah uveli željezo. Te tablete željeza imaju oko 300-350mg, dok prenatali imaju po 30, 60mg... Kako koji... Ipak je razlika...
Oduvjek sam anemična. Doduše u 3 mjesecu mi se željezo popelo na 8, al već u 10 bilo na 5.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:12   #2654
Cure sa niskim zeljezom, jel se i vama zamraci pri svakom ustajanju? Imate li uz to i prirodno nizi tlak??

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:57   #2655
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Cure sa niskim zeljezom, jel se i vama zamraci pri svakom ustajanju? Imate li uz to i prirodno nizi tlak??

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Imam nisko zeljezo, ne vrrti mi se kod dizanja i tlak koji je prije visok nego nizak.

Vrtoglavica ti je prije od tlaka.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 01:43   #2656
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Cure sa niskim zeljezom, jel se i vama zamraci pri svakom ustajanju? Imate li uz to i prirodno nizi tlak??

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Ja sam ta kombinacija od kad pamtim, vrti mi se ako malo naglije ustanem ili okrenem glavu na neku stranu, a cim gledam nesto u vis mi se i smraci u roku par sekundi.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 08:52   #2657
bljuć, a onda vjerojatno ovisi od doktora do doktora... Ja ću se držati onog što su mi preporučili, jer im vjerujem.
omerta, ja imam oduvijek nisko željezo i niži tlak. Obično 100/60. Ali nemam često vrtoglavice... Baš kad je neko teško vrijeme vani, onda osjetim.
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 11:55   #2658
Ja sam sad 17 tt. I pijem samo magnezij navecer. Doktorica mi nije rekla da pijem jos nesto, nego kao samo da nastavi sa onim što sam pila. Pa necu vise piti folnu
Citam malo sad o tim prenatalima i neznam koji da uzmem. Najvise mi je za oko zapeo Almagein prenatal omega 3 zbog joda. A onda citam da je bolje omegu uzimati u zadnjem tromjesečju
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 05:24   #2659
Ja i dalje pijem samo Folat (solgar, 800) i svi nalazi su mi super, zeljezo isto. 28tt.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2018., 09:55   #2660
Znaci ne folna kiselina nego bas folat? Jel se to mora na recept traziti ili ima ovako u ljekarnama? Ima li jos koji osim Solgara?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.