Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 15:52   #3281
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
da nije, doktor bi ti to rekao. ako vide da je nešto zabrinjavajuće, nije da šute. rekli bi ti, premala je beba ili slično.

imaš na netu hrpu tablica gdje piše prosječna težina po tjednima, pa tamo možeš pogledati. ali radi se o prosječnoj, što ne znači da svako odstupanje znači problem. da je problem, rekao bi ti doktor.

https://www.babycenter.com/average-f...h-weight-chart

tvoja beba je skroz u prosjeku.
Hvala ti Scissors na info. Pa ja vjerujem da bi rekao,naletila aam na doktora na hitnoj,imala sam opet cijeli dan bolove,da ne duljim naletila sam na doktora sa kojim imam lose iskustvo kad sam imala vanmatericnu,likovao je nesto bio na sta sam poludila i imala sitan okrsaj,naravno da me sjetio i provjerio u kompu. A osim toga me izmesario,prokrvarila sam kad mi vadio bris i guranje prstiju unutra (da izvines je bilo odurno bolno) zao mi je da ga nisam klepila nogom. Nisam puno pitala iz tog razloga i priupitala radije vas cure ovdje.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:01   #3282
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Nisam puno pitala iz tog razloga i priupitala radije vas cure ovdje.
koliko god forum bio ugodno mjesto za druženje, a i korisno zbog hrpe informacija, ne može se mjeriti sa znanjem doktora. što god ti nije jasno ili imaš upitnike, radije pitaj doktora. na forumu ima super informacija, ali nerijetko ima i krvih, i nestručnih i baš netočnih. ne može se to mjeriti s onime što ti doktor može reći. i neka te ne dira dal će doktor misliti da ti je pitanje glupo, ovo ono. ako imaš ikakve nedoumice dok si na pregledu- treba odmah pitati doktora, a ne čekati da dođeš doma i onda razbijaš glavu s time.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:39   #3283
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
koliko god forum bio ugodno mjesto za druženje, a i korisno zbog hrpe informacija, ne može se mjeriti sa znanjem doktora. što god ti nije jasno ili imaš upitnike, radije pitaj doktora. na forumu ima super informacija, ali nerijetko ima i krvih, i nestručnih i baš netočnih. ne može se to mjeriti s onime što ti doktor može reći. i neka te ne dira dal će doktor misliti da ti je pitanje glupo, ovo ono. ako imaš ikakve nedoumice dok si na pregledu- treba odmah pitati doktora, a ne čekati da dođeš doma i onda razbijaš glavu s time.
Slazem se sa tobom,ali ovaj je bio bas stur sa rijecima i mojim podpitanjima,i kazem ti izmesario me ko majmuna. I nisam razmazena nego sam zaista vidjela krv na onom stapicu sa kojim uzima bris,i nakon toga smedjarenje. Doslo mi je da ga lupim nogom u glavu a ne da bilo sta vise pitam. Ufff hvala ti u svakom slucaju.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:40   #3284
ana niko, velicina je savrsena. skolska beba
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:51   #3285
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ana niko, velicina je savrsena. skolska beba
Hvala Cvexter hvala Vam curke
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:11   #3286
27+2 -1300grama.
U mjesec dana je dobila oko 700, sad mi je jasnije otkud meni 1.5kg u plusu
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:47   #3287
dobar komad bebe
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:22   #3288
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
dobar komad bebe
Prati seku po veličini, a na kraju se seka rodila s 3350
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:31   #3289
prije dva tjedna na pregledu 8+5 19.6mm))))))
mrvice maleee
sad cemo vidjeti u 11+4 šta ce biti?
Neopisivo <3
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:07   #3290
Znam da geni igraju veliku ulogu po pitanju velicine bebe, no jel 'nuzno' da beba bude velika ako se tata rodio sa 5 kg? Ja sam u normali, oko 3kg imala kad sam rodjena, a on je sada naravno krupniji i visi od mene tj. jace gradje za razliku od mene. S obzirom da ima iskusnih ovdje (a tesko mi listat svuh 160str) jel bebe najvesce vuku na tatu ili mamu? 😁
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:25   #3291
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Znam da geni igraju veliku ulogu po pitanju velicine bebe, no jel 'nuzno' da beba bude velika ako se tata rodio sa 5 kg? Ja sam u normali, oko 3kg imala kad sam rodjena, a on je sada naravno krupniji i visi od mene tj. jace gradje za razliku od mene. S obzirom da ima iskusnih ovdje (a tesko mi listat svuh 160str) jel bebe najvesce vuku na tatu ili mamu? 😁
Moja je bila na mene. Iako ni tata nije bio neka ogromna beba, ako se ne varam malo ispod 4kg.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:41   #3292
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
jel bebe najvesce vuku na tatu ili mamu? 😁
tu zbilja nema pravila. jednake su šanse za obje kombinacije.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:44   #3293
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Znam da geni igraju veliku ulogu po pitanju velicine bebe, no jel 'nuzno' da beba bude velika ako se tata rodio sa 5 kg? Ja sam u normali, oko 3kg imala kad sam rodjena, a on je sada naravno krupniji i visi od mene tj. jace gradje za razliku od mene. S obzirom da ima iskusnih ovdje (a tesko mi listat svuh 160str) jel bebe najvesce vuku na tatu ili mamu? 😁
a evo, nemam pojma. ja sam rođena s 3000, muž s 5200. prve dvije cure su bile ogromne. i sada su velike, iznad 100 centila. kao da su dvije godine starije od vršnjaka.

u ovoj, trećoj trudnoći, cura prati svoje starije seke

dakle, sve tri su potegnule tatine gene
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:06   #3294
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
a evo, nemam pojma. ja sam rođena s 3000, muž s 5200. prve dvije cure su bile ogromne. i sada su velike, iznad 100 centila. kao da su dvije godine starije od vršnjaka.

u ovoj, trećoj trudnoći, cura prati svoje starije seke

dakle, sve tri su potegnule tatine gene
Uhh... Ma sve to ovisi, ali ovako pročitati iskustva mi je zanimljivo. 5 kg ili 3kg, rodit će se nekako ! Na koncu, najbitnije je da je beba zdrava
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:12   #3295
Cvexter tebi sad više zbog veličine se ne drže onog da ideš sigurno na carski?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:33   #3296
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
27+2 -1300grama.
U mjesec dana je dobila oko 700, sad mi je jasnije otkud meni 1.5kg u plusu
moj na 27+5 1145grama, opet ću rodit sitničku bebu. prvi se rodio s 3 kile i ostao mršavac do danas, vidim da i drugi ide tim stopama...ja sam bila pri porodu 2800, ali na žalost vitkost se nije očuvala do ovih godina
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:54   #3297
moj je s 28 tt imao 1100 g i onda s 31 tt 2000.
bit će veliki na tatu.
ja jedem dosta slatkog u zadnje vrijeme, još sad kreće Advent, bit će dobro ako bebač bude ispod 5 kila.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:03   #3298
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
moj na 27+5 1145grama, opet ću rodit sitničku bebu. prvi se rodio s 3 kile i ostao mršavac do danas, vidim da i drugi ide tim stopama...ja sam bila pri porodu 2800, ali na žalost vitkost se nije očuvala do ovih godina
I moja prva je pricjenjivana kao ova sad pa se s 38+4 rodila s 3350 pa se ne uzbuđujem ni sad jer se nadam da će biti kao seka, može i manja biti ako se mene pita
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:06   #3299
Moja pizdarijica malecka je na prošlom UZVu koji sam radila u 22. tjednu imala 480 grama, pravi zvrk je bila.

Računam da ću odraditi taj treći UZV na idućoj kontroli,
tad ću biti u 33.-34. tjednu i mislim da će me šlogirat kad vidim čudo od 2+ kile.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:15   #3300
scissors, carski ce biti ako budemo ceksli termin, i ako se okrene opet na zadak.
idemo na raniji porod da to pokusamo izbjec.

angeleyes, a gle, ja sam sa svojom neradjalackom gradjom rodila dijete od 4 kile bez painkillera i nisam sivana. moze se, itekako se moze.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.