Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 22:26   #2121
Ja sam isto bila na soku od bazge mjesec dana
Više ga ne želim ni vidjeti.
Sad sam 17.tjedan i konačno je malo bolje.
Držite se!
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:10   #2122
Ja sam 40+2 tt pa jos uvijek imam tegobe poput bljutavog okusa u ustima, ponekad nagona na povracanje i tako.... Zabava...
Svima vama zelim da vam cim prije prestanu te tegobe, jer meni muka otic i do trgovine, a nemam ni 100 m do nje.

Zadnje uređivanje mare* : 14.11.2017. at 23:23.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:56   #2123
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Srećom radim u školi uvijek prve smjene pa donekle funkcioniram na poslu jer bih se u suprotnom...
Bojim se gomilanja kilaže jer stalno nešto grickam i pijem sok od bazge (ništa drugo ne pali). Jučer sam pojela 3 tanjura juhe od rajčice i povratila sve prije spavanja.
I ja sam samo do 13 h na poslu pa nekako izguram, inace ne bi bilo izdrzivo. Tocno tako i ja. Stalno nesto grickam ne bi li se popravio okus u ustima, a zapravo mi nista ne pomaze i nista ne smeka.
Mislim da se mi pratimo sto se trudnoce tice. Sicam te se s teme o dijastazi iz prosle trudnoce.
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 06:34   #2124
ja sam izrod kome su mucnine pocele prerano u odnosu na normalno :-( hvala bogu ne povracam al imam konstantne mucnine sigurno jedno mjesec i po do dva. kadkad bude bas odvratno tipa pet dana za redom da niti sat vremena ne mozes odmorit od mucnina. uglavnom nadam se da ce brzo prestati :-) uglavnom nisam tu dosla da se zalim nego nego kraj mora saavjeta kako ih smanjiti koje sam sve isprobala da vam kazem sto meni zna smanjiti mucninu. znaci nisam sigurna da li je placebo ali na youtubu sam sam nasla neki video .daleko je to od glazbe :-) vise neki cudni tonovi, al meni smanje mucninu. pa eto cisto kao info ako moze jos nekome pomoc...
samo upisite u trazilicu : nausea relief binaural beats i prvi video koji traje cca 20 min je the one
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:18   #2125
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
I ja sam samo do 13 h na poslu pa nekako izguram, inace ne bi bilo izdrzivo. Tocno tako i ja. Stalno nesto grickam ne bi li se popravio okus u ustima, a zapravo mi nista ne pomaze i nista ne smeka.
Mislim da se mi pratimo sto se trudnoce tice. Sicam te se s teme o dijastazi iz prosle trudnoce.
Heh, da, zamisli..baš se potrefio i tajming i tegobe... Trenutno od ovih mučnina ne stignem ni brinut još o dijastazi, a znam da me i to čeka...

Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
znaci nisam sigurna da li je placebo ali na youtubu sam sam nasla neki video .daleko je to od glazbe :-) vise neki cudni tonovi, al meni smanje mucninu. pa eto cisto kao info ako moze jos nekome pomoc...
samo upisite u trazilicu : nausea relief binaural beats i prvi video koji traje cca 20 min je the one
Thx, mislim da sam u stanju da bih sve isprobala. Dala sam jučer oko 100 kn za neke tablete od đumbira u ljekarni, kontam da neće pomoći, ali hvatam se za slamke
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:56   #2126
Ja sam tek na 5+2 i vec je pocelo prekjucer, samo mucnine, za sad bez povracanja i molim Boga da ostane tako. Pijem caj od svijezeg djumbira i grickam usecereni i bar malo mi olaksava to za sad. Ja, ovisnik o cokoladi ne mogu je ocima vidjeti vec me sve pece u zelucu.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 04:08   #2127
Pozdrav cure, ja sam u 7. tjednu i prije 3 dana su mi pocele uzasne mucnine, i iscrpljenost, nemam snage za nista, od svega mi je mucno. dobro je bilo sto je bio vikend pa sam si mogla priustit dva dana kreveta i zapomaganja, ali ne znam sto cu sad s poslom. kako ste vi to uskladile?

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
amem12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 07:45   #2128
ja sam si pokusala pomagati svim mogucim preporukama protiv mucnine od cajeva mente ,djumbira,mentol bonbona, grickanja stapica,pereca,badema, akuopresurnih narukvica, slusanja antinausia "muzike". srecom povracala jos nisam ali fuxking mucninr su jos tu.sitno brojim do pocetka 12. tjedna pa se nadam prestanku mucnina. ja sam na poslu skoro cijeli dan pa je gadno, al imam parolu "suti i trpi" i cijelo vrijemw se nadam da se necu izrigat po nekom od kolega :-p e sad nekome ko uz mucnine ima jos i povravacanja mislim da je jako nezgodno radit, nije zgodno svako malo trkat na wc tako da u tom slucaju najbolje na bolovanje:-p
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:19   #2129
Evo i mene malo do ove teme... Sutra idem na prvi pregled a mučnine me doslovno izmore cijelo jutro... danas sam se jedva digla iz kreveta jer nisam znala jel mi zlo ili mi je muka, sve mi se vrtilo oko mene... ma mojoj računici sutra bi mi trebao krenuti 8. tt, i zanima me kako uskladite posao sa nedostatkom snage i mučninom/povračanjem? Ja radim u 3 smjene i ne znam u kojoj mi je gore... s time da sam cijeli dan u štiklama i da me nakon 2-3 sata počne boljeti trbuh onako ful nisko...jel to može biti povezano?
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:49   #2130
Quote:
anjcipanjci kaže: Pogledaj post
Evo i mene malo do ove teme... Sutra idem na prvi pregled a mučnine me doslovno izmore cijelo jutro... danas sam se jedva digla iz kreveta jer nisam znala jel mi zlo ili mi je muka, sve mi se vrtilo oko mene... ma mojoj računici sutra bi mi trebao krenuti 8. tt, i zanima me kako uskladite posao sa nedostatkom snage i mučninom/povračanjem? Ja radim u 3 smjene i ne znam u kojoj mi je gore... s time da sam cijeli dan u štiklama i da me nakon 2-3 sata počne boljeti trbuh onako ful nisko...jel to može biti povezano?
Meni su počele taman sa 7+nešto. Funkcioniram samo donekle prijepodne. Sve nakon toga je umor+mučnina+povraćanje..Uopće ne mogu zamisliti raditi bilo što mimo svoje jutarnje smjene. Imaš li mogućnosti, hitno na komplikacije...
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:11   #2131
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Meni su počele taman sa 7+nešto. Funkcioniram samo donekle prijepodne. Sve nakon toga je umor+mučnina+povraćanje..Uopće ne mogu zamisliti raditi bilo što mimo svoje jutarnje smjene. Imaš li mogućnosti, hitno na komplikacije...
Danas sam bila kod gin i ona je predložila komplikacije, tako da radim još do 1.12 pa ću onda malo odmarati
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:13   #2132
Meni su počele tek sa 12tjednom, do tad mi je možda navečer bilo 3 put malo mučno.
Danas sam jedva stigla do ureda tj wc-a koliko mi se rigalo.
Nadam se da neće dugo trajat
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:23   #2133
Meni su mučnine trajale mjesec dana i sada mi je bolje. Nisam povraćala, ali mi je bilo fakat zlo i isam mogla puno toga jesti (čokoladu, sokove, suhovinu) što je ispalo super jer sam smršavila 3 kile. Sad mi se ponovno jede slatko.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:44   #2134
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Meni su mučnine trajale mjesec dana i sada mi je bolje. Nisam povraćala, ali mi je bilo fakat zlo i isam mogla puno toga jesti (čokoladu, sokove, suhovinu) što je ispalo super jer sam smršavila 3 kile. Sad mi se ponovno jede slatko.
tako je i meni bilo u početku i baš sam se veselila kako ću biti mršava trudnica zbog gubitka kila, al me onda prebacilo na nesnosnu glad i sve sam nadoknadila
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:47   #2135
treba mi savjet. imam uzasne mucnine (7+5 tt) nemam snage za nista, niti otusirat se, samo lezim iscrpljena. ne povracam, jedem samo kad pregladnim jer su mi tada mucnine jos gore, a jedem samo bezveznu hranu, kruha i masla ili sira. nisam u stanju ic radit, tako da dva dana ne radim nakon sto sam radila i jedva izdrzavala. sad me zanima jel to bolovanje otvaram u ginekologa ili svog doktora? i sta ako mi se ovako nastavi duzi period, ne znam jel mogu bit na bolovanju tjednima

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
amem12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:54   #2136
Quote:
amem12345 kaže: Pogledaj post
treba mi savjet. imam uzasne mucnine (7+5 tt) nemam snage za nista, niti otusirat se, samo lezim iscrpljena. ne povracam, jedem samo kad pregladnim jer su mi tada mucnine jos gore, a jedem samo bezveznu hranu, kruha i masla ili sira. nisam u stanju ic radit, tako da dva dana ne radim nakon sto sam radila i jedva izdrzavala. sad me zanima jel to bolovanje otvaram u ginekologa ili svog doktora? i sta ako mi se ovako nastavi duzi period, ne znam jel mogu bit na bolovanju tjednima

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
bokić. sve što je vezano za trudnoću ti riješavaš kod ginića. dr.opće prakse trenutno da to tako kažem nema ništa s tobom tako je meni rekla moja doktorica, jer mi je taman kad sam skontala da sam trudna ginekolog bio na godišnjem pa sam doletila kod nje!
__________________
Moj mali blogić
BlaGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:24   #2137
Pa ovo je za poludit! Mislila sam da su prve dvije trudnoće bile u startu pakao i da se čovjek navikne i pripremi, ali ova treća je najgora! Ne znam ima li veze sa spolom (dva dečka i sada cura), no evo u 14. tj. i pokušavam ne izgubit razum između mučnina, slabosti i povraćanja. Ako se tako pokaže, s ovom malom ću imat pune ruke posla
Nema šta nisam probala, znam samo da pokušavam ujutro zadržat taj elevit jer kasnije tijekom dana sve ide van, od ručka pa nadalje. I ono što pojedem je uglavnom neka manje-više smeće hrana (izuzev kiselih jabuka) jer od svega drugog mi se povraća...
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 22:31   #2138
Podizem temu.
Sta vise nikome nije muka? Ja se pitam jel ovo moje normalno. Muka mi je stalno i to uzasna da lezim vec 6 tjedana osim za tusiranje i jelo. Hrana mi se gadi, kiselina u zelucu divlja, povremeno i povracam. Jel to normalno? Jel jos nekome tako?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 13:05   #2139
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Podizem temu.
Sta vise nikome nije muka? Ja se pitam jel ovo moje normalno. Muka mi je stalno i to uzasna da lezim vec 6 tjedana osim za tusiranje i jelo. Hrana mi se gadi, kiselina u zelucu divlja, povremeno i povracam. Jel to normalno? Jel jos nekome tako?
Pozz
Koliko si tjedana trudna?
Meni je bilo isto uzasno nisam bila za nista...tek sa 17-18 tj se pocelo smirivat...sad sam 23 i sto se tice mucnina nesto najgore u zivotu...sad mi je kao da sam ponovo rodena...
Pomoci nema...nije velika utjeha ali prođe,samo treba docekat
Meni je bila muka 24 h ma za poludit...nisam mogla od 6 tj vise radit
Duda001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 13:25   #2140
Sutra cu biti 12tt. U prvoj trudnoci su mi tada lagano prestale mucnine s tim da ni dok su trajale nisu bile ni blizu ovima. Isto ne radim od 6.tt jer nisam mogu stajati od muke- samo lezati i zmirit. Smrsavila 6kg i bas mi nije svejedno. Nadam se da je beba dobro ako vec ja nisam. Danas mi je malo bolje ali samo cekam od cega i kad ce opet poceti.
katija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.