Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 10:43   #321
Svugdje,osim na Merkuru, zadak ide na carski.
midaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:10   #322
evo linka kojeg sam našla, ne znam koliko je koristan. http://www.roda.hr/article/read/namj...lozaj-za-porod

stvar je u uspravnom držanju i izbjegavanju udobnosti kauča
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:34   #323
um.. taj link nije za bebe okrenute zatkom, vec je to za straznji polozaj (znaci naglavacke, ali licem gore a ne dole)
miss_clara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 18:35   #324
Quote:
miss_clara kaže: Pogledaj post
um.. taj link nije za bebe okrenute zatkom, vec je to za straznji polozaj (znaci naglavacke, ali licem gore a ne dole)
hvala ti što si me na to upozorila! prvorotkinja sam pa nemam pojma. ali čini mi se da i u ovom položaju vrijede iste vježbe i pravila - nema izležavanja u naslonjaču i što više kretanja. http://www.klokanica.hr/trudnoca/por...o-na-zadak-43#
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 18:37   #325
Quote:
miss_clara kaže: Pogledaj post
um.. taj link nije za bebe okrenute zatkom, vec je to za straznji polozaj (znaci naglavacke, ali licem gore a ne dole)
hvala ti što si me na to upozorila! prvorotkinja sam pa nemam pojma. ali čini mi se da i u ovom položaju vrijede iste vježbe i pravila - nema izležavanja u naslonjaču i što više kretanja. http://www.klokanica.hr/trudnoca/por...o-na-zadak-43#

edit: ja nemam pojma u kojem mi je dijete trenutno položaju. prije dva tjedna sam bila na ultrazvuku i bio je u pravilnom položaju, ali to ništa ne znači.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:30   #326
Vadim temu iz naftalina, da vidim jel ima kakvih novih iskustava

Baš sam ušla u 39. tjedan, prvorotka, i zadnjih nekoliko pregleda je bebać okrenut na zadak, a prije toga je na svakom pregledu bio u drugom položaju, stalno se vrtio, baš aktivna beba. Budući da ću roditi na Merkuru, a tamo je praksa da se proba sa vaginalnim, zanima me jel ima itko iskustva s tim?

Kad je postalo izvjesno da se beba najvjerojatnije neće okrenuti i da mi porod na zadak ne gine, moram priznat da sam se osjećala nekako izdano i razočarao, još ovi trudnički hormoni, užas Imala sam neku viziju poroda, psihički se pripremala na standardni vaginalni, nisam se bojala ni sekund, al ovo me skroz okrenilo, ne znam što mi je gore, vaginalni (gdje mi se čini da masu stvari može krenuti krivo) ili carski (kao netko tko nikad nije imao operaciju moram priznat da ga se užasavam).

Znam da ni najbolji položaj bebe nije nikakva garancija da će sve proć ok, al ne mogu si pomoć, stalno razmišljam o tom što može krenuti krivo

Ako netko ima neki savjet il iskustvo cijenila bih jako
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:27   #327
Jesu li pričali o carskom kad si išla u TA?

Ja sam rodila na Merkuru 5.mjesec prošle godine, mala je cijelu trudnoću bila na zadatak, ali je bila procijenjena i kao velika beba (4kg, rođenda s 4120) te se ne kraju zbog ta dva razloga išlo na carski, u punom terminu.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:47   #328
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Jesu li pričali o carskom kad si išla u TA?

Ja sam rodila na Merkuru 5.mjesec prošle godine, mala je cijelu trudnoću bila na zadatak, ali je bila procijenjena i kao velika beba (4kg, rođenda s 4120) te se ne kraju zbog ta dva razloga išlo na carski, u punom terminu.
Pričala sam sa 2 doktora o opcijama kad sam išla na kontrole u TA. Kažu da se vaginalni ne forsira (u smislu indukcije ili dripa), ali da je jako važno da su trudovi dobri i da ih prati dobro otvaranje. Ofkors, važna je i veličina bebe i zdjelice majke. A budući da je moja beba procjenjena da će bit cca 3600 g na termin i čvrsto sjedi u mojoj zdjelici, a ja sam kako kažu dobro građena da to odradim vaginalno - probat će se vaginalno.
I sve to ok zvuči, doktorica me baš umirila kad smo pričale, al naravno kad krenem razmišljat i guglat, već vidim kako bebi glava zapinje i ostaje bez kisika, užas a carski mi je jeza jer je to baš operacija...

Tvoj carski je dobro prošao, oporavak i to? Išla si na dogovoreni ili je bio hitni?
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:59   #329
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
Pričala sam sa 2 doktora o opcijama kad sam išla na kontrole u TA. Kažu da se vaginalni ne forsira (u smislu indukcije ili dripa), ali da je jako važno da su trudovi dobri i da ih prati dobro otvaranje. Ofkors, važna je i veličina bebe i zdjelice majke. A budući da je moja beba procjenjena da će bit cca 3600 g na termin i čvrsto sjedi u mojoj zdjelici, a ja sam kako kažu dobro građena da to odradim vaginalno - probat će se vaginalno.
I sve to ok zvuči, doktorica me baš umirila kad smo pričale, al naravno kad krenem razmišljat i guglat, već vidim kako bebi glava zapinje i ostaje bez kisika, užas a carski mi je jeza jer je to baš operacija...

Tvoj carski je dobro prošao, oporavak i to? Išla si na dogovoreni ili je bio hitni?


Moj je bio dogovoreni carski.

Nemoj se sad uplašit, ali ima tema o carskim tu na forumu pa možeš pročitati cijelu priču. Dobila sam neku infekciju pa sam morala piti antibiotike zbog čega na kraju nisam mogla dojiti, ali ostalo je sve super završilo Išla sam kod njih na Merkur svaki dan, kasnije svaki drugi na previjanje i čišćenje. Mala je danas već velika (skoro godinu i pol ima), ja sam super
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:50   #330
ostoppbar, hvala na informacijama!
Ta infekcija bome zvuči koma, al nekako kontam da je glavno da beba bude ok, a ja ću se valjda sastavit nekako... I dalje mi je bebać na zadak, al kao jako dobar zadak (najbolji za vaginalni porod), pa zapravo ovisi sve o situaciji koja će bit na porodu, a ja se mogu samo pouzdat u doktore i to je to...
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:55   #331
Question

Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
ostoppbar, hvala na informacijama!
Ta infekcija bome zvuči koma, al nekako kontam da je glavno da beba bude ok, a ja ću se valjda sastavit nekako... I dalje mi je bebać na zadak, al kao jako dobar zadak (najbolji za vaginalni porod), pa zapravo ovisi sve o situaciji koja će bit na porodu, a ja se mogu samo pouzdat u doktore i to je to...

Bez obzira sto je na zadak, ak se dobro smjestila, uz doktore tamo i stvarno, ali stvarno divne primalje, bit ce sve okej
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:48   #332
sally 1211 nadam se da ce sve proci ok. Moj maleni je od 32.tjedna bio na zadak i dr je spominjala carski,ali sam bila uvjerena da ce se okrenuti. Pukao mi je vodenjak u 37.tjednu,otvorila se i imala trudove,a nisam ih ni osjetila,i cim sam dosla u rodiliste mladi dr.me poslao na obradu za sekciju. Imala sam tezak oporavak i kod pregleda jednog privatnika 6 mj nakon poroda (koji bude dezuran u nasem rodilistu) komentirao je kako bi svaki stariji lijecnik mene poslao u radjaonu,mali je imao 2900 g,a ja sva siroka,ali je "lakse" mladjim kolegama napraviti sekciju.
malalena25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:23   #333
Quote:
malalena25 kaže: Pogledaj post
sally 1211 nadam se da ce sve proci ok. Moj maleni je od 32.tjedna bio na zadak i dr je spominjala carski,ali sam bila uvjerena da ce se okrenuti. Pukao mi je vodenjak u 37.tjednu,otvorila se i imala trudove,a nisam ih ni osjetila,i cim sam dosla u rodiliste mladi dr.me poslao na obradu za sekciju. Imala sam tezak oporavak i kod pregleda jednog privatnika 6 mj nakon poroda (koji bude dezuran u nasem rodilistu) komentirao je kako bi svaki stariji lijecnik mene poslao u radjaonu,mali je imao 2900 g,a ja sva siroka,ali je "lakse" mladjim kolegama napraviti sekciju.
Da, na kraju se sve svede na to tko će mi biti na porodu. Dosad sam bila kod doktorice i doktora koji su definitivno za probati vaginalno, al opet možda me dopadne netko neiskusniji pa me odmah spraši na carski, tko zna...
Malo sam se skulirala po tom pitanju, jer mi na kraju ni najbolji položaj bebe ne garantira da će sve proći dobro. Bude kako bude, još sitno brojim pa javim kako je prošlo
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:02   #334
Evo da napokon javim ishod

Rodila na zadak vaginalno!
Strašno iskustvo, 12 sati trajalo, na dripu, bez epiduralne, tiskala brat bratu sat vremena... Sad mi je drago jer nisam išla na carski, oporavila sam se super, ali dok je trajalo je bilo strava.
Došla u bolnicu s puknutim vodenjakom, na 4 cm otvorena a cerviks nestao. Kroz par sati sam bila na 6 cm uz svoje trudove, koji su bili poprilično podošljivi, ali dosta neujednačeni. Pa su me prikopčali na drip, otvorila se skroz poprilično brzo i onda je počeo meni najgori dio. Ja tražim epiduralnu, a oni ne daju jer smatraju da ću brzo rodit, a kad je zadak u pitanju od najveće je važnosti surađivat na izgonu i tiskat kako kažu. I to "budete vi brzo" se proteglo na nekih 6 sati, ajme kad se sjetim...
Tiskanje mi je iskreno bio najmanje bolan dio i jedva sam dočekala, ali je caka u tom da bebač mora biti spušten u super položaju, bez da u trbuhu zaostane bilo koji dio tijela... i to je potrajalo, tiskala sam ni sama ne znam koliko. I svaki put kad bi se mali spustio, al je bio u nezgodnom položaju su ga u trudu vraćali unutra, pa rotirali, pa opet vraćali unutra, rotirali, namještali, i tako stoput...
Doktori i babice su bili fantastični, pri izgonu ih je bilo desetak uz mene, i njih bih stvarno izdvojila kao najsvjetliju točku. Sve u svemu, sad kad gledam na porod drago mi je da nije bilo carskog, ali da je bilo intenzivno bolno jest.

Sve u svemu, i najgori i najbolji dan u životu!
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:19   #335
I ja sam neki dan bila na kontroli, 25 tt, beba okrenuta na zadak. Valjda se bude okrenula do kraja. Planirala sam na Merkur al me strah mucenja ako se ne okrene. Prvi porod
Alexa334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:42   #336
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
I ja sam neki dan bila na kontroli, 25 tt, beba okrenuta na zadak. Valjda se bude okrenula do kraja. Planirala sam na Merkur al me strah mucenja ako se ne okrene. Prvi porod
Još je rano za prognoze, stigne se bebica okrenit još stoput meni je u dvadesetim tjednima cijelo vrijeme bila glavom dole pa završila na zatku, tako da nikad ne znas
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:01   #337
Sutra sam punih 29 tjedana, beba je još na zadak.
Znam da ima vremena da se okrene, ali sam se već raspitala što u našoj bolnici misle o porodu na zadak prirodnim putem pa su rekli da ide carski. Što mi se čini lakše jer sam prilično sitna pa ne bih pokušavala prirodno.

Nadam se da će se još okrenuti. Prva je oduvijek bila glavicom dolje
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:11   #338
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Sutra sam punih 29 tjedana, beba je još na zadak.
Znam da ima vremena da se okrene, ali sam se već raspitala što u našoj bolnici misle o porodu na zadak prirodnim putem pa su rekli da ide carski. Što mi se čini lakše jer sam prilično sitna pa ne bih pokušavala prirodno.

Nadam se da će se još okrenuti. Prva je oduvijek bila glavicom dolje
i ja bi na tvom mjestu radije carski.

moja je zasad poprečno, tj nekako na koso, ali nogicama više dolje, i isto se ne bi zezala ukoliko se ne okrene na glavicu.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:37   #339
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
i ja bi na tvom mjestu radije carski.

moja je zasad poprečno, tj nekako na koso, ali nogicama više dolje, i isto se ne bi zezala ukoliko se ne okrene na glavicu.
Samo u slučaju da imam astmu smijem primiti samo spinalnu anesteziju (što mi se opet čini bolja opcija jer sam u 1.mj bila pod općom i puno sam povrsćala poslije i sl).

Ne znam do kad je "rok" bebi da se okrene. Za 3 tjedna sam na kontroli pa ću pitati. Tad cu biti dan prije puna 32 tjedna.
Ako moram na cr zbog položaja radije bih da to znam i da je dogovoren nego da bude hitni cr
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:56   #340
Ja sam sutra 35tt i zasad mi je bila na zadak okrenuta... sutra sam na kontroli i nadam se da ce bit na glavi inace cu poludit.
Od prosle kontrole se borim s idejom tog carskog i nikako to ne zelim, bojim se i sve slicno. Uzas jedan!! Mislim da sam se i imunitet srusila sa kolicinom stresa koji prozivljavam zbog toga
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:57.