Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 14:10   #1801
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
To i nije za vaginalni porod nego dogovoreni carski
misliš na moj slučaj? Možeš mi objasniti zašto to kažeš? Thnx
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:19   #1802
Prijateljica je pala i ozlijedila kralješnicu i nedavno je rodila na carski, za nju bi bilo opasno da je išlo vaginalno,.Ne znam detalje.. To moraš vidjeti sa svojim ginekologom i specijalistom.Ali logično je,beba prolazi,sve se miče, može se još više ˝razmrdati˝Svakako spomeni ginekologu da si imala ozljedu i traži specijalista mišljenje
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:51   #1803
Slažem se
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:23   #1804
Napokon sam dobila kirurga i rekao mi je da trebam provjeriti s anesteziologom, ali da nije praksa davati epiduralnu u ovakvom slučaju jer može doći do suženja (nečega?) i ozljede. Tako da
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 01:30   #1805
Rodila sam prije skoro tri mjeseca i s obzirom da je porod bio induciran i dug dobila sam 3 ili 4 doze (vise se ni ne sijecam), s time da me anestezioog tri puta piknuo dok nije dobro uveo kateter. Uglavnom, mene kicma sad toliko boli da to nije normalno. Ako spavam na trbuhu nakon par sati spavanja ne mogu se okrenuti na leđa od bolova. Ne mogu biti sagnuta ni pet minuta... Prvih mj dana sam se tjesila da ce proci ali sad sam sve zabrinutija i zabrinutija... sta da radim i kakve su sanse da popusti?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2020., 14:31   #1806
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Rodila sam prije skoro tri mjeseca i s obzirom da je porod bio induciran i dug dobila sam 3 ili 4 doze (vise se ni ne sijecam), s time da me anestezioog tri puta piknuo dok nije dobro uveo kateter. Uglavnom, mene kicma sad toliko boli da to nije normalno. Ako spavam na trbuhu nakon par sati spavanja ne mogu se okrenuti na leđa od bolova. Ne mogu biti sagnuta ni pet minuta... Prvih mj dana sam se tjesila da ce proci ali sad sam sve zabrinutija i zabrinutija... sta da radim i kakve su sanse da popusti?
Draga Wellisia, bolovi koje opisuješ NISU posljedica epiduralne.
Možeš si malo proguglati o tome, ako imaš vremena uz malu bebu.
Nažaost, velik broj žena se suočava s bolovima kralježnice nakon trudnoće i poroda, ni sama nisam izuzeta. Razloga je preko nekoliko (epiduralna može uzrokovati prolaznu lokalnu bol na mjestu uboda kao posljedice traume tkiva iglom, ali ne ove bolove koje ti opisuješ). U trudnoći nam je tijelo drukčije, dobijemo stomak i držanje tijela nije više kao prije, onda preko noći izgubimo taj stomak i dobar broj kila i mijenja se opet odjednom kompletna anatomija tijela. Zatim hormoni koji se luče u trudnoći i koji olabavljuju naše zglobove i ligamente kako bismo lakše rodile, ali djeluju na sve zglobove, pa tako i zglobove kralježnice. Slabe nam trbušni zid i zdjelično dno, a oni su od IZNIMNE važnosti za održavanje stabilnosti kralježnice. Zatim nošenje djeteta koje je često nepravilno (žene se automatiski naginju prema nazad i "naslanjaju" dijete na sebe jer je tako lakše rukama, ali nije lakše kralježnici, pravilno je stegnuti "core" i držati dijete ispred sebe snagom ruku, bez naginjanja unazad), pa dojenje iz kojekakvih položaja (mene ovo ubija ). Većina žena u trudnoći ne vježba, oslabe im mišići koji podupiru kralježnicu itd. itd.

Moj savjet ti je vježbanje, vježbanje, vježbanje i učenje pravilnog hendlanja djeteta koje će postajati sve teže i ako ga krivo nosiš/dižeš/spuštaš problem će postajati sve jači. Raditi ne samo vježbe "za kralježnicu", nego možda i važnije, vježbe koje jačaju trbušni zid i zdjelično dno (obavezno proučiti što je, a što nije preporučljivo nakon poroda, jer nije isto vježbati sada i prije trudnoće), kao i glutealne regije koja je iznimno važna za držanje tijela.

Poslije poroda nisam dugo mogla spavati na stomaku zbog bolova koje opisuješ nakon okretanja nazad, nakon nošenja djeteta pola sata u nosiljci sam se raspadala (a tada je imala 3,4 kile). Otkako sam se vratila redovitim treninzima i ojačala sve mišiće koji drže kralježnicu i koji su bitni za pravilno držanje tijela, nosim malu bez ikakvih bolova po 2h dnevno u šetnji (a sad je 7+ kila) i ponovno spavam na stomaku bez problema.

Sretno.
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2020., 02:17   #1807
Ajme... pojma nisam imala niti sam na taj način razmišljala ali tako boli taman na mjestu uboda...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 11:16   #1808
Ja sam nedavno u Petrovoj dobila epiduralnu na induciranom porodu i to sam dobila da eto porod krene, tj. da mi probuše vodenjak i stave na drip.

Stavljanje epiduralne mi je bio najbolniji dio poroda, osjetila sam te ubode i jaukala od boli. I sad se naježim kad se toga sjetim. To mi je jedina trauma s poroda.

A je li djelovala... vjerujem da jest, iako je meni izgon počeo skoro pa odmah pa ne mogu usporediti jer mi je bio prvi porod.

Nuspojava zasad nemam nikakvih, ali stavljanje epiduralne mi je bilo užasno i bolno, bez obzira na lokalnu anesteziju. Nadam se nikad više. Kao da još uvijek osjećam jezu u leđima.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 14:09   #1809
Ja sam rodila prije 2 mjeseca na SD.. Imala sam inducirani porod koji je na kraju završio hitnim carskim.

Umirala sam u trudovima i nisu mi htjeli dati epiduralnu dok nije došao muž i jebao im sve po spisku. Na žalost, tada sam već bila u deliriju od bolova i dobar dio svega što se događalo zadnjih 6 sati poroda se ne sjećam, ali mi je muž rekao. Epiduralna mi je puno pomogla.

Nuspojava nemam nikakvih. Stavljanje epiduralna stvarno nisam osjetila.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 14:36   #1810
Eh epiduralna.... Do poroda me bilo strah toga, te pomisli da ti guraju iglu među kralješke....
Rodila u Petrovoj, da li ju želim pitali su odmah pri zaprimanju i još više puta tokom mog boravka tamo, svaki doktor koji je došao je pitao.
Iskustvo super, odlične dvije anesteziologice, bilo je sve gotovo za tren oka, čak me i taj "štrec kao da vaa struja strese" prilikom uvođenja kanile nije stresao.... Je, osjeti se al nisam ni trznula.
Čavrljali smo tih dvije minute dok su mi ju metali.
Al, kao i sve kod trudnoće i poroda - i taj dio je očito jako individualan od osobe do osobe.

Posljedice ne osjećam.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 15:38   #1811
Niti ja nimalo nisam osjetila pikanje za epiduralnu, apsolutno nista
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2021., 23:05   #1812
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Niti ja nimalo nisam osjetila pikanje za epiduralnu, apsolutno nista
O čemu to ovisi, baš me zanima. Mene je to stvarno jako boljelo i osjetila sam doslovno cijeli put kojim je ta igla išla. Evo svaki put se naježim i mislim da tu bol nikad neću zaboraviti. Možda je do osobe koja ju daje, ne znam.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 08:09   #1813
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
O čemu to ovisi, baš me zanima. Mene je to stvarno jako boljelo i osjetila sam doslovno cijeli put kojim je ta igla išla. Evo svaki put se naježim i mislim da tu bol nikad neću zaboraviti. Možda je do osobe koja ju daje, ne znam.
Kad aam pročitala tvoj post, napokon sam se prestala osjećati kao pale sam na svijetu. Mene je uvođenje isto boljelo, bez obzira na lokalnu. Nije pomoglo ni kaj je anesteziologica pikala 4 puta i bila totalno nervozna uz neke glupe komentare tipa kak imam debelu kožu i to
Smoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 17:02   #1814
Ja se baš bojim epiduralne i nisam ju uzela na prošla 2 poroda, iako mi je 1. porod pod dripom bio užas.
Ne bih sad ni u 3. trudnoći ako ne moram...
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 16:10   #1815
Niti na jednom porodu od 3 nisam uzela ni epidualnu ni drip iako je ovaj posljednji krenuo indukcijomtj.bušenjem vodenjaka. Mene strah toga svega...
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 18:10   #1816
I mene je bilo strah i odbijala sam pomisao na epiduralnu i kao ja ti ne bi nikad jer utječe i na bebu…. Bla, bla, bla…. i onda kad sam se našla u takvoj situaciji da sam se gubila od bolova…. Dala bi i da mi prst odsjeku a kamo li ne da mi daju epiduralnu
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2021., 16:51   #1817
Ja si nekak mislim (ne po iskustvu, posto mi je prva trudnoca, nego sto sam ovak procitala), da bi mozda isla bez epiduralne ako ne bude dripa. Ali drip zvuci veca koma od prirodnih trudova sto se bolova tice....

E sad, taj tren kad odluce dati drip, to je mozda onda vec i kasno za epiduralnu uzeti, a? Ne znam jel uopce tako mogu pregovarati.

Nisam cula da bi epiduralna utjecala na bebu, bas citala u knjizi od one Emily Oster sto proucava te znanstvene studije... Ali moze na mamu imati utjecaja, tipa migrene i tak... I ono ak te bas umrtvi skroz, onda ne znas kad tiskati, pa moze biti problematicnije/duze/jace se razderes ako guras u krivi cas. Iako nije ni to pravilo. Ili ako krivo piknu (yikes! valjda to nece).
...A mozda se i krivo sjecam. Ovih dana i sta procitam, kratko mi ostane u glavi.
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2021., 17:37   #1818
Neću puno filozofirati no da velim kak su meni rekli - da neću dobiti takvu dozu da nebudem ništa osjetila, i fakat je tak bilo. Jedino, to kaj osjetiš s epiduralnom je mačji kašalj....

No, ide zajedno epiduralna i drip i da, ako te več spoje na drip onda nema epiduralne... Skoro sam sigurna. Jer kaj, prije nek daju epiduralnu treba primiti dvije doze fiziolopke da se tijelo rehidrira - tako su meni rekli jel.... I tlak izmjere više puta, ne smije biti prenizak jer ga epi može još dodatno spustiti....

I kako sam več pisala, i ja sam mislila da ti od epiduralne bude "oduzet" donji dio, da ne možeš micati nogama, tijelom.... Naravno, to nije tak.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2021., 17:50   #1819
Ja sam bila već par sati na dripu prije epiduralne i bez problema sam je dobila, ali ne u Hrvatskoj. Mislim da ovdje svašta izmišljaju da otpile rodilje.

Imala sam par sati prirodne trudove, pa na dripu pa na epiduralnoj i s epiduralnom su bili puno jači od prirodnih, ali ipak malo slabiji od onih na dripu bez epiduralne. I dalje sam vidjela sve zvijezde, a na kraju mislim da sam malo gubila svijest između trudova ili zaspala.

Ja sam normalno hodala hodnikom satima i radila čučnjeve pri svakom trudu s epiduralnom. I nakon poroda sam normalno hodala sama do sobe, iako sam imala neki čudan osjećaj u nogama, kao da sam bila na velikoj hladnoći pa mi je osjet malo oslabljen.

Meni su nudili odmah epiduralnu, bez dripa. Mislim da je bila velika greška što nisam uzela
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2021., 18:25   #1820
Nije baš tak za govoriti, da odjebu trudnice.... Kako sam vidjela, sve i jednu pitaju da li želi epidiralnu, nas tri u sobi kaj smo bile - sve smo ju dobile.

Možda se razlikuju neke politike i načini primjene. I da, možeš se kretati i u HR s epiduralnom ako želiš i ako oni ocjene da si sposobna. Lošu drogu onda dilaju u DE kada si zvjezde brojala, badave su te pikali.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.