Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 14:58   #721
Sjelo na PBZ!
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:44   #722
i Addiko isto sjelo
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:53   #723
Meni u zabi jos nista
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:57   #724
zaba n sjela, a igračke u lidlu čekaju
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:06   #725
U erste je sjelo oko 14 sati...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:41   #726
Sjela zaba, napokon
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:28   #727
Ne znam zašto u toj glupoj Zabi uvijek pare sjedaju zadnje

Ovo jučer poslije 5 sjelo, plaća mi sjeda isto poslije PBZ i ostalih banki...baš su si super da budu zadnji.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:33   #728
Drage mame,

imam jednu specifičnu situaciju gdje zbilja ne znam kako da je riješim. Zadnja dva dana u 10-om mjesecu sam otvorila komplikacije. znači samo otvaranje dva papira dala poslodavcu i to je to. Budući da mi je to prva situacija ja nisam znala da ja išta trebam igdje nositi. Sada je 21-i ja na HZZO ništa odnijela nisam ii ja sada ne razumijem što trebam napraviti.
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:41   #729
traži poslodavca da ti vrati jednu doznaku, da ti da papir s izračunatom satnicom za zadnjih 6 mjeseci i odnesi to na hzzo zajedno s doznakom koju ćeš dobiti za 11. mjesec. isplatit će ti ta dva dana u prosincu. nije mi jasno kako tvoje računovodstvo ti to nije reklo i zašto su uzeli dvije doznake.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:51   #730
Ništa ženo. evo ja gledam kako meni ništa nije sjelo, palo mi na pamet da nisu one same to napravile. Onda sam skužila da očito nisu i nitko mi ništa nije rekao. Iskreno mislila sam da to ide ko obično jer sam povraćala pa nisam uopće se zamarala s tim. Jedino mi nije jasno u ginekologa su mi dali otvaranje, a ne kao kraj bolovanja. Stvarno ne znam više što kome imam dati jer me ni ginekolog ni poslodavac nije uputio nego evo, ovdje sam tek vidjela.
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:33   #731
Btw. da li netko zna šta da radim sa 18 dana godišnjega a da mi ne ruši prosjek
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:36   #732
Quote:
Bilbao kaže: Pogledaj post
Drage mame,

imam jednu specifičnu situaciju gdje zbilja ne znam kako da je riješim. Zadnja dva dana u 10-om mjesecu sam otvorila komplikacije. znači samo otvaranje dva papira dala poslodavcu i to je to. Budući da mi je to prva situacija ja nisam znala da ja išta trebam igdje nositi. Sada je 21-i ja na HZZO ništa odnijela nisam ii ja sada ne razumijem što trebam napraviti.
pročitaj prvi post na temi, tamo jako detaljno korak po korak piše što sve treba napraviti, koje papire otkuda uzeti i kome odnijeti.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:11   #733
Oprosti al tamo vidim odgovore za klasične priče, a ne da netko je otvorio komplikacije a nije odnio papire.
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:14   #734
Quote:
Bilbao kaže: Pogledaj post
Btw. da li netko zna šta da radim sa 18 dana godišnjega a da mi ne ruši prosjek
Trebas vidjeti u svojoj firmi jel ti taj godisnji ostaje kad se vratis s porodiljnog ili kaj... Svaka firma ima svoje.


Jedna doznaka ide poslodavcu, druga na hzzo skupa sa prosjekom 6mj. place. Ne znam zakaj ti u firmi tako nisu rekli, najlakse sutiti i pravit se blesav.
Naravno da nisi dobila isplatu jer hzzo nema pojma o tome kad tamo nisi nista odnijela.

Edit: kada to odneses na hzzo skupa s ovim za 11 mj. onda ce ti u 12. mj isplatiti i 10. i 11. mj
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:14   #735
Quote:
Bilbao kaže: Pogledaj post
Oprosti al tamo vidim odgovore za klasične priče, a ne da netko je otvorio komplikacije a nije odnio papire.
pa sad vidiš što se treba napraviti, kome trebaš odnijeti koje papire. ista ti je situacija nosila ti to na vrijeme, ili sad zakašnjelo. procedura je ista, jedino ćeš dobiti pare mjesec dana kasnije.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:24   #736
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
pa sad vidiš što se treba napraviti, kome trebaš odnijeti koje papire. ista ti je situacija nosila ti to na vrijeme, ili sad zakašnjelo. procedura je ista, jedino ćeš dobiti pare mjesec dana kasnije.
Sada vidim, a to ne bih vidjela iz početnog posta. Da li je itko prekidao komplikacije radi godišnjeg?
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:48   #737
Quote:
Bilbao kaže: Pogledaj post
Sada vidim, a to ne bih vidjela iz početnog posta. Da li je itko prekidao komplikacije radi godišnjeg?
Ja prošlu trudnoću. Prekid komplikacije ne smije biti dulji od 30 kalendarskih dana, inače treba nositi novi prosjek

Ovu trudnoću nisam, iako imam još 23 dana. Em dr nije sklona tako igrati se s komplikacijama radi inspekcija, em se i meni ne da strepiti da li će biti problema.

Dobial sam savjet na poslu da mogu ranije zatvoriti porodiljni da iskoristim taj go jednom kad ću morati ići na posao, ili ću ga pustiti da propadne. Vidjet ću
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:05   #738
Sad trebas na HZZO do 5.12 odnijeti doznake za 10 i 11mj, zajedno s ER1 obrascem koji trazis od firme s prosijekom zadnjih 6 placa, kopiju zdravstvene, osobne i tekuceg racuna. Kad dodes s tim svim u hzzo podnijet ces zahtjev za isplatu komplikacija.
Svaki sljedeci mjesec nosis jednu doznaku u firmu, a drugu na hzzo i ponovo ispunis zahtjev (ali bez svih ovih dokumenata njih samo prvi put).
Komplikacije se ne isplati prekidati radi godisnjeg, uvijek ga je bolje u dogovoru s firmom i dr iskoristiti prije otvaranja komplikacija ili iskoristiti kasnije po povratku na posao.
__________________
My FF
pixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:23   #739
danas sam provjeravala sa svojom socijalnom ginićkom kada mogu otvoriti porodiljni (45 dana pred termin)

ono što mi je čudno, kako je taj datum 3 dana kasnije od datuma očekivanog poroda prema zadnjoj menstruaciji i kod ginekologa kod kojeg vodim trudnoću (privatnik) i prema svim živim i neživim kalkulatorima koji postoje na netu za izračun termina.

dakle, ne mislim sad na to što mi je po uzv termin i ranije, jasno mi je da to HZZO ne zanima, nego samo ZM. ali kako može biti takva razlika?

naravno pitala sam sestru, ali nije imala volje raspravljati oko toga.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:39   #740
Meni je kod soc.gin u obje trudnoce dan razlike. Znam da postoji par nacina racunanja,mozda je do toga
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.