Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 15:31   #41
Divna prica, Mighty


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 03.09.2017., 15:45   #42
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Au shit sad sam 17ta na listi! !!

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


18-ta
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 03.09.2017., 15:45   #43
Mighty, krasna prica
Drago mi je da je sve prirodno krenulo i brzo se zgotovilo

Da je meni upola takav porod, bila bi sretna

Smije se seksat kad si otvoren? Ja sam samo 1cm, ali bi htjela malo potaknut :/
Iako, nekako nismo raspolozeni, od straha da se nesto lose ne dogodi : paranoik:
Lentil is offline  
Old 03.09.2017., 15:48   #44
E da, sada me Mighty sjetila, meni je valjda najtezi dio poroda bilo upravo to drzanje nogu jer su mi klizale iz ruku. Nisam se skroz mogla koncentrirati na disanje zbog toga.
Cepin40 is offline  
Old 03.09.2017., 15:48   #45
Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Sanlu, cestitam!

Evo ovako... Znate da sam u ponedjeljak bila 4 cm otvorena, racunala sam da ce bilo koji dan. Zadnja 3 dana sam se bas trudila biti na nogama, oribala sam cijeli stan. Detaljno sam sve ocistila, ves, peglala, kolace pekla, kuhala, malo sam skakala po lopti, u pet i sub po stepenicama, caj, ali nista se osim kontrakcija nije dogadalo... S muzem sam se uspjela posvadati i vec sam odustala da ce se jucer roditi (prva godisnjica braka), ali onda je pao pomirbeni seks i dalje je sve islo glatko. Dakle, seks je kljuc. U roku od pol sata sam imala trudove i to na 3-4 min odmah, ali bila sam uvjerena da su lazni jer ne mogu odmah doci na taj razmak... Taman smo planirali nesto otici pojesti i u kino, samo da meni malo stanu. I tako ja lezim kad cujem doslovno "puk" i kao da se nesto pomaknulo u meni. Odmah sam ustala da vidim curi li sto, ali nije... tek kad sam otisla na wc i ustala se, onako se filmski slilo. Suprug odmah u panici. Onda smo trcali u bolnicu da ne bih u autu rodila. Bila sam 5 cm otvorena, nisam dobila ni klistir (obavila doma sat vremena prije), obrijala se dan prije i sredila sve dlake pa nije ni to trebalo, za pol sata sam bila vec u radaoni. Bome sam pitala za epiduralnu, ali nisu mi dali jer cu brzo roditi. Odmah sam bila skroz otvorena, ali onda krece najgori dio. Moras tiskati, a ne smijes jer se beba nije jos spustila. E tih sat i pol sam umirala, doslovno se tresla od pokusavanja netiskanja. Suprug mi je bio ogromna podrska, puno mi je znacilo sto mi je davao vodu jer u tim zadnjim trudovima treba disati sto brze i plice, kao pesek i onda su usta suha za sekundu, nemoguce je pricati. A drugi trud odmah krece. Stalno mi je govorio da disem i da ja to mogu i jos malo i to mi je bas pomoglo. Dali su mi bili malo dolantina, ali na bolove nije utjecao, samo sam se osjetila pijanom i time se vise uspjela odmoriti izmedu trudova. Prvi trud sam tiskala krivo, onako u lice, sva sam se zacrvenila. Onda sam se sabrala i poslusala ih i prisjetila se kako treba i u 3 truda je moja bebica bila vani. Nazalost morali su me rezati, trudili su se i masirali i rastezali, ali i ja sam osjetila da ce puknuti i da ne prolazi. A i vidjela. Kako si same drzimo noge, a ja imala mali trbuh, mogla sam se nagnuti skroz da vidim glavicu kad se pojavila i to rastezanje i skare... Srecom pa mi se to ne gadi i vidjela sam porode na snimkama. Osoblje je divnoooo, sve do jedne, predivne su (Vinogradska). Ja sam visoka 182, suprug 190, a moja curica se na 38+1 rodila sa punih 46 cm i 2830 grama. Mrvica. Suprug je prerezao pupcanu, cak su ga zvale da ju slika na vagi, ma predivne su. Posteljica je odmah izasla, imam 1 unutarnji i 4 vanjska sava (ili obrnuto). Trudovi su krenuli oko 6, vodenjak pukao oko pol 7, u bolnicu sam dosla u 7.10, a rodila u 10.43. Bili smo skupa 2 h, bebicu su odnijeli, a ja na tusiranje. Odmah sam hodala i sama se otusirala. Usred noci su mi je donijeli i od tada smo skupa.
Hvala svima na cestitkama! Pitajte sto vam zanima. Napisat cu vam sto je meni od stvari i u kojoj torbi/vrecici bilo jako korisno.

Predivna prica..
I ja mantam za slicno iskustvo!
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 03.09.2017., 15:55   #46
Rodila i ja. Beba 3830 g i 54 cm.
Sinoć me oko ponoći krenulo probadati u trbuhu i nikako zaspati. Oko pola 3 u krevetu pukne vodenjak, toga je more iscurilo po cijelom stanu ( iako dr. kaže da plodne ima samo litra) U 3 sata sam bila u rodilištu, otvorena 2 prsta, ctg ne očitava trudove. Klistir i u 5 sati počinju trudovi. Jako, jako su me boljeli od početka i bojala sam se kako ce tek kasnije boljeti. U 6 mi dali dolantin-to je droga, osamuti skroz, samo sam za trudove bila svjesna...
U 8 sati otvorena 9 prstiju, beba jos gore...mjehur pun i kateter mi stave...u pola 9 drip 15 kapi, bebac se spustio i u dva truda i mog jakog tiskanja i vrištanja stigao je moj sin. 10 šavova.
Osjećam se ok, već sam se i tuširala.

Prvi porod nema nista zajedničko s ovim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 03.09.2017., 15:58   #47
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
E da, sada me Mighty sjetila, meni je valjda najtezi dio poroda bilo upravo to drzanje nogu jer su mi klizale iz ruku. Nisam se skroz mogla koncentrirati na disanje zbog toga.
Ja sam vikala "Ne mogu" da ne mogu držati noge, a oni mislili da ne mogu tiskati i tu me hrabrili poslije sam skužila da me krivo shvatili


Ajme koliko bebaaa sovak čestitke
Snow Fairy is offline  
Old 03.09.2017., 16:00   #48
Ja nisam drzala noge jer nisam mogla. Imala sam velik trbuh, a niska sam pa su mi ruke bile prekratke
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 03.09.2017., 16:05   #49
Sovak, cestitam!!!

Nije posteno, preskacete listu

Idem preslozit torbu za bolnicu, malo pocistit stan i hopsat po lopti, mozda se nesto pokrene
Lentil is offline  
Old 03.09.2017., 16:14   #50
Ja sam bas mislila da cu brzo osjetiti bebicu jer se na zadnja 2 uzv jaaako ritala pa sam zakljucila da je hiperaktivna na tatu uopce ne znam gdje su joj nogice a gdje glava jer je na zadnjem uzv promjenila 3 puta polozaj...nis,strpljen spasen.

Vratila sam se u zg,napravila generalku kuhinje i pola ormara.stanem jos u 3para traperica koje imam iz malo deblje faze,za sad sam 2kg u plusu.bila sam dosta aktivna na go
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 03.09.2017., 16:17   #51
Koliko novih beba!!!
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 03.09.2017., 16:18   #52
Curke cestitam svima na bebicama
Bome baby boom danas!!

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 03.09.2017., 16:19   #53
Sovak


Mislim da je ovo najbrze praznjenje do sada
Gremblina is offline  
Old 03.09.2017., 16:20   #54
Mighty i sovak hvala kaj ste podjelile svoje price odmarajte i uzivajte sa bebicama
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 03.09.2017., 16:20   #55
Cekamo jos znanstvenicu danas

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 03.09.2017., 16:25   #56
Cure, čestitam na bebicama! I ja željno iscekujem prave bebine udarce, za sada samo mjehurići i dva puta sam osjetila kao da mi je ribica preplivala kroz trbuh i to je to. I da, često osjetim taj pritisak na mjehur jer je beba još jako nisko (na prošlom uzv je dr jedva izmjerio bedrenu kost koliko su nogice bile "u dubini")
yenna89 is offline  
Old 03.09.2017., 16:42   #57
Mighty, jel hladnije u Vinogradskoj sad kad je temp vani pala?
Ne znam bi li spakirala frotirni kucni ogrtac ili ne :/
Mozda bolje ne, a lako mi ga muz donese ako bude trebalo, dosta mjesta mi zauzima :/
Lentil is offline  
Old 03.09.2017., 16:53   #58
Cure citala sam negdje da se ne isplati kupovati grudnjak za dojenje prije nego rodiš jer kao ne znas koliko ce ti cice narast(?!)
Meni do sad (31+2) nisu narasle ni mm. E sad razmisljam da uzmem bar jedan u Mulleru, al mi se i najmanji (S) cini da je velik, a s druge strane mozda mi bude premali kad(ako) cice nabubre.
Doumim se koju velicinu da uzmem. Mislim, pa moram imati bar jedan
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 03.09.2017., 16:57   #59
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Cure citala sam negdje da se ne isplati kupovati grudnjak za dojenje prije nego rodiš jer kao ne znas koliko ce ti cice narast(?!)
Meni do sad (31+2) nisu narasle ni mm. E sad razmisljam da uzmem bar jedan u Mulleru, al mi se i najmanji (S) cini da je velik, a s druge strane mozda mi bude premali kad(ako) cice nabubre.
Doumim se koju velicinu da uzmem. Mislim, pa moram imati bar jedan
meni je mm donio kad sam rodila. nisam ionako u bolnici ni nosila grudnjak.
ako ima kakvih ranica prije se tako oporave nego u grudnjaku, a meni je baš napravila ragade jer mi nitko nije pokazao kako da ju namjestim dok ležim
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 03.09.2017., 17:03   #60
U rodilistu uopce nisam nosila grudnjak - cak ti i oni kazu da bolje ne. A kao sto sam vec negdje pisala grudnjaci za dojenje uopce nisu neophodni, meni su prakticniji obicni pamucni sa zicom, jer ne moras jos i otkopcavati vec ga samo spustis.

U vinogradskoj je uvijek prevruce. Ogrtac ti eventualno treba kada izadjes u hodnik za posjete.
Cepin40 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.