Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 23:31   #1
Bjanko zadužnica, koji uvijet za potpisat istu

Pozdrav

Zbog samozapošljavanja i dobijanja poticaja treba mi netko potpisat bjanko zadužnicu u visini od 50 000 kn, mene zanima koji je uvijet osoba mora imat koja bi mi bila jamac, dali mora imat radni odnos ?
pošto kolega koji bi mi to uradio nema radni odnos a nema nikakve imovine na sebi trenutno,

Uglavnom zanima me koje uvijete osoba koja mi potpisuje mora ispuniti
Hvala
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:07   #2
Quote:
kas0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zbog samozapošljavanja i dobijanja poticaja treba mi netko potpisat bjanko zadužnicu u visini od 50 000 kn, mene zanima koji je uvijet osoba mora imat koja bi mi bila jamac, dali mora imat radni odnos ?
pošto kolega koji bi mi to uradio nema radni odnos a nema nikakve imovine na sebi trenutno,

Uglavnom zanima me koje uvijete osoba koja mi potpisuje mora ispuniti
Hvala
to određuje vjerovnik, u pravilu je vlasnik tvrtke ujedno i jamac
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:23   #3
Ne razumijem, ne mogu ja sebi sam bit jamac, fino je gospodin na sastanku samozapošljavanju rekao da neka druga osoba mora to potpisat, ali uvijeti koje mora ispuniti ta druga osoba njih ne znam koji su
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:53   #4
Quote:
kas0 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, ne mogu ja sebi sam bit jamac, fino je gospodin na sastanku samozapošljavanju rekao da neka druga osoba mora to potpisat, ali uvijeti koje mora ispuniti ta druga osoba njih ne znam koji su
ako si obrtnik nije potrebno da si sam sebi jamac, ako si vlasnik firme (d.o.o. ili j.d.o.o.) onda možeš jer ste firma i ti dva odvojena entiteta.
uvjeta vjerojatno nema ako poticaje daje država, odnosno jedini uvjet je da je jamac punoljetan.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 13:17   #5
Pozdrav, prijavljujem se na jedan natjecaj u kojem treba navesti iznos solemnizacije bjanko zadužnice.
Da li neko zna o kojem se iznosu radi, ako ovisi o novcanoj sumi koliko bi to bilo za iznos od 3000-4000 € ?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 13:49   #6
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prijavljujem se na jedan natjecaj u kojem treba navesti iznos solemnizacije bjanko zadužnice.
Da li neko zna o kojem se iznosu radi, ako ovisi o novcanoj sumi koliko bi to bilo za iznos od 3000-4000 € ?
Dužnik može izdati bjanko zadužnicu na obrascu s naznakom najvišeg iznosa:
– do 1.000,00 eura
– do 2.000,00 eura
– do 10.000,00 eura
– do 20.000,00 eura
– do 75.000,00 eura i
– do 150.000,00 eura.

Znači pišeš prvi veći, 10000 €
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 15:54   #7
zanima me koliki je trosak naknade da se to napravi, pretpostavljam da za to treba otici kod javnog biljeznika?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.