Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 11:23   #101
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
da je 5000 stranica teksta.
Njegov posao je da pročita tekst onoga o čemu glasa.
I točka.
njegov posao nije da mlati praznu slamu unaokolo i gura svoju neobrazovanu njušku tamo gdje se ni k**** ne kuži već da donosi zakone. a to ne može ako ne pročita i ne razumije ono za što glasa.
Nisam ja branio nečitanje teksta, ja govorim o dvostrukim mjerilima, stalno moram tupiti jedno te isto!

Bulju se stalno spočitava da je nebrazovan, valjda zato što se na ratištu bolje snalazio nego u kazalištu, ali evo, Plenki se bolje snalazi u kazalištu nego na ratištu i kakvu korist imamo od toga? Kakvu korist imamo od Dalićke, koja se dobro snašla u MMF-u?

Da se ne ponavljam, ja u provm redu tražim od naših zastupnika da ne budu veleizdajnici, i to bi već samo po sebi donjelo veliki napredak u RH!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:41   #102
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nisam ja branio nečitanje teksta, ja govorim o dvostrukim mjerilima, stalno moram tupiti jedno te isto!

Bulju se stalno spočitava da je nebrazovan, valjda zato što se na ratištu bolje snalazio nego u kazalištu, ali evo, Plenki se bolje snalazi u kazalištu nego na ratištu i kakvu korist imamo od toga? Kakvu korist imamo od Dalićke, koja se dobro snašla u MMF-u?

Da se ne ponavljam, ja u provm redu tražim od naših zastupnika da ne budu veleizdajnici, i to bi već samo po sebi donjelo veliki napredak u RH!
Zašto bi zbog nekolicine školovanih, a pokvarenih trebali omalovažiti važnost obrazovanja?
Da, u današnje vrijeme, u vrijeme tehnike i razvitka, sramota je da nama zastupnici u Saboru imaju 3 razreda obrtničke škole. I to nije neki stari deda, nego lik koji je još u 40-im godinama. I koji zadnjih ne znam kolko godina 'ladi jaja u penziji. Nije da nije imao vremena.
Daj više odjep'te s tim ratištem. Rat je završio prije više od 20 godina, a kao što rekoh, ovaj je od onda skoro cijelo vrijeme u mirovini - mlada, prava, zdrava konjina.
Da se potrudio u tom vremenu pročitat koju knjigu ili završiti kakav računovodstveni ili ini tečaj, možda bi se bar razumio u materiju, pa ne bi mlatio gluposti i imao izjave - "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo..."
Prava ona seljačka neobrazovana logika - nemam ja pojma o čemu govorite, ali imam mišljenje o tome.

I dizanje ruke za izglasavnje Lex Agrokora je bila veleizdaja. A to je taj tvoj Bulj napravio.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:45   #103
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zašto bi zbog nekolicine školovanih, a pokvarenih trebali omalovažiti važnost obrazovanja?
Da, u današnje vrijeme, u vrijeme tehnike i razvitka, sramota je da nama zastupnici u Saboru imaju 3 razreda obrtničke škole. I to nije neki stari deda, nego lik koji je još u 40-im godinama. I koji zadnjih ne znam kolko godina 'ladi jaja u penziji. Nije da nije imao vremena.
Daj više odjep'te s tim ratištem. Rat je završio prije više od 20 godina, a kao što rekoh, ovaj je od onda skoro cijelo vrijeme u mirovini - mlada, prava, zdrava konjina.
Da se potrudio u tom vremenu pročitat koju knjigu ili završiti kakav računovodstveni ili ini tečaj, možda bi se bar razumio u materiju, pa ne bi mlatio gluposti i imao izjave - "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo..."
Prava ona seljačka neobrazovana logika - nemam ja pojma o čemu govorite, ali imam mišljenje o tome.

I dizanje ruke za izglasavnje Lex Agrokora je bila veleizdaja. A to je taj tvoj Bulj napravio.
Kakav narod, takvi političari
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:54   #104
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zašto bi zbog nekolicine školovanih, a pokvarenih trebali omalovažiti važnost obrazovanja?
Nažalost , nije nekoliko , nego su jako brojni a za njihovo "poštenje" saznamo tek kad izađe na vidjelo.

U poilitiku ulazi preko 90 % onih koji su to napravili iz osobnih interesa i oni su im primarni a en ono što bi trebali raditi.
Mnogi "obrazovani" ulaze u politiku jer na drugi način (radom i rezultatima) nisu uspjeli realizirati svoje visoke ambicije.

Quote:
Da, u današnje vrijeme, u vrijeme tehnike i razvitka, sramota je da nama zastupnici u Saboru imaju 3 razreda obrtničke škole. I to nije neki stari deda, nego lik koji je još u 40-im godinama. I koji zadnjih ne znam kolko godina 'ladi jaja u penziji. Nije da nije imao vremena.
Sabor je predstavničko tijelo svih slojeva građana, obrazovanih i neobrazovanih a ne samo obrazovanih koji bi po tebi mogli ući u Sabor.

Jedan od najpopularnijih i uspješnih svjetskih političara nije jako držao do obazovanja i "elitnog života"

http://www.6yka.com/novost/90428/jos...poceti-od-nule

http://radiong.hr/v2/jose-mujica-biv...ivot-kupujuci/

I kad je bio predsjednik vozio se u staroj folciki a naši "uvaženi obrazovani" osjećaju potrebu za blindiranim limuzinama od 13 milijuna kn.
Očito nešto rade radi čega bi se trebali bojati svojih građana u čijem bi interesu trebali raditi i moraju se "osigurati" oklopom.

A ovo su rekli oni koji vjerovatno nisu imali ni 3 razreda osnovne

Tek kad posiječete posljednje drvo,
tek kad zatrujete posljednju rijeku,
tek kad upecate posljednju ribu,
tek tada ćete saznati da se
novac ne može jesti.

(Proročanstvo Cree Indijanaca)


Quote:
Da se potrudio u tom vremenu pročitat koju knjigu ili završiti kakav računovodstveni ili ini tečaj, možda bi se bar razumio u materiju, pa ne bi mlatio gluposti i imao izjave - "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo..."
Prava ona seljačka neobrazovana logika - nemam ja pojma o čemu govorite, ali imam mišljenje o tome.
Najčešće je "zdrava seljačka logika" daleko bolja od "obrazovane pokvarene politike"

Quote:
I dizanje ruke za izglasavnje Lex Agrokora je bila veleizdaja. A to je taj tvoj Bulj napravio.
Zavisi od mišljenja i kako će završiti ta priča.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:45   #105
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Sabor je predstavničko tijelo svih slojeva građana, obrazovanih i neobrazovanih a ne samo obrazovanih koji bi po tebi mogli ući u Sabor.
Tako je, to su predstavnici naroda i narod ih bira. Kakav nam narod, takvi i predstavnici.

Quote:
Najčešće je "zdrava seljačka logika" daleko bolja od "obrazovane pokvarene politike"
Ne znam uopće šta da ti odgovorim na tvoju logiku kojoj je super da netko ko nema pojma o određenoj temi ima svoje mišljenje o tome.
Ja obično takve u privatnom životu nazivam budalama.

Quote:
Zavisi od mišljenja i kako će završiti ta priča.
Ma bit će čisti happy end. Samo ne za narod.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:40   #106
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zašto bi zbog nekolicine školovanih, a pokvarenih trebali omalovažiti važnost obrazovanja?
Da, u današnje vrijeme, u vrijeme tehnike i razvitka, sramota je da nama zastupnici u Saboru imaju 3 razreda obrtničke škole. I to nije neki stari deda, nego lik koji je još u 40-im godinama. I koji zadnjih ne znam kolko godina 'ladi jaja u penziji. Nije da nije imao vremena.
Daj više odjep'te s tim ratištem. Rat je završio prije više od 20 godina, a kao što rekoh, ovaj je od onda skoro cijelo vrijeme u mirovini - mlada, prava, zdrava konjina.
Da se potrudio u tom vremenu pročitat koju knjigu ili završiti kakav računovodstveni ili ini tečaj, možda bi se bar razumio u materiju, pa ne bi mlatio gluposti i imao izjave - "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo..."
Prava ona seljačka neobrazovana logika - nemam ja pojma o čemu govorite, ali imam mišljenje o tome.

I dizanje ruke za izglasavnje Lex Agrokora je bila veleizdaja. A to je taj tvoj Bulj napravio.
Nekolicina školovanih i pokvarenih u RH politici ha ha, a još veće ljige intelektualci koji se ne mješaju u politiku, ne vide da puk pat, a ima ih puno višei.

Pa da nam nije bilo Pernara, Bulja i sličnih, pa Hrvati ne bi ni znali da imaju najpokvarenije zakone vezane za ovrhe, blokade, pogledaj samo krivosuđe... pa koji se intelektualac javio??

Sabor, daj mi jednog tamo intelektualca koji je u HDZeu ili SDPeu, a poglavito u HNS

A glede ratišta, pa gušt mi gledat, kako HDZeovci za svog čelnika imaju pobjegulju


Jesi ti možda lijeve orjentacije, kad ti smetaju obrtnici s tri razreda srednje škole?

Ja osobno cijenim domoljublje (bez imalo šovinizma naravno), kao i mudrost, poštenje, nepotkupivost.

Duboko cijenim ljude koji se bore protiv nepravde, a poglavito u RH, gdje je nepravda službujuća politika!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:47   #107
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Tako je, to su predstavnici naroda i narod ih bira. Kakav nam narod, takvi i predstavnici.
Točno tako, kakav narod takvi predstavnici.
Vjerovatno ne misliš da je to slučaj samo u Hrvatskoj


Quote:
Ne znam uopće šta da ti odgovorim na tvoju logiku kojoj je super da netko ko nema pojma o određenoj temi ima svoje mišljenje o tome.
Ja obično takve u privatnom životu nazivam budalama.
Kao ni ja na tvoju, kad se netko školuje za liječnika a onda se bavi diplomacijom.
Jako malo predsjednika i političara su se školovali za to zvanje .

Diploma visokog obrazovanja može, ali i ne mora biti preduslov za dobru karijeru, a primjeri mnogih državnika pokazuju da su se školovali za zanimanja koja nemaju veze sa politikom.

Kada su u pitanju državnici koji nisu imali diplomu visokog obrazovanja, najpoznatiji među njima na ovim prostorima bio je Josip Broz Tito.
Bez završenih studija, političku karijeru izgradili su i Lula de Silva, dugogodišnji predsjednik Brazila, Hari Truman, koji je bio i posljednji američki predsjednik bez diplome, kao i Džon Mejdžor, bivši britanski premijer.


Da ne krenemo van politike, gdje niz poznatih nije imao ili završio oficijeno školovanje i stekao diplomu, za koju neki misle da je od budale napravila genija.

A znam i mnogo visoko obrazovanih za koje odgovorno tvrdim da su budale i pored mnogo vremena koej su proveli u školi.


Quote:
Ma bit će čisti happy end. Samo ne za narod.
Za sada ljudi rade, priimaju plaću a firma ispunjava svoju ulogu u gospodarstvu i društvu.
Kako će priča završiti pokazat će vrijeme, osim onima koji imaju čarobnu kuglu ili im je baba Vanga došapnula što će se desiti
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:51   #108
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nekolicina školovanih i pokvarenih u RH politici ha ha, a još veće ljige intelektualci koji se ne mješaju u politiku, ne vide da puk pat, a ima ih puno višei.

Pa da nam nije bilo Pernara, Bulja i sličnih, pa Hrvati ne bi ni znali da imaju najpokvarenije zakone vezane za ovrhe, blokade, pogledaj samo krivosuđe... pa koji se intelektualac javio??
Čuj, ako su tebi oni trebali da ti ukažu na neke stvari, ok, ali molim te govori u svoje ime. Ima nas dovoljno bistrih koji su to svatili i bez takvih.
I da, ima intelektualaca koji jasno prigovaraju. Iako ja Koprića ne volim, čovjek glasno i jasno govori protiv zakona o lokalnih šerifima... kad su taj tvoj Bulj i njegovi bili na vlasti i imali i Ministarstvo uprave u rukama, koga su metnuli na čelo ministarstva?
Zubara.
Koga su mu metnuli za zamjenika?
Balonju bez jednog dana radnog staža.
Prema tome daj me poštedi tih tvojih jeftinih fora. Nisu ni Bulj, ni svi ovi tvoji niš drugačiji kad se nađu u poziciji vlasti.

Quote:
Jesi ti možda lijeve orjentacije, kad ti smetaju obrtnici s tri razreda srednje škole?
Ne, dapače. Ja smatram da su u današnje vrijeme obrtnici gospoda. U ovoj državi dobri majstori imaju satnicu ko top menadžeri.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Točno tako, kakav narod takvi predstavnici.
Vjerovatno ne misliš da je to slučaj samo u Hrvatskoj
Naravno da ne. Jednako kao što ne mislim da je lopovluk i pokvarenost ekskluzivitet naše političke "elite". No s druge strane imaju svoje birače koji imaju drugačiji moralni sklop nego naši, pa znaju da kad nekakva svinjarija izbije na površinu su sa svojom političkom karijerom - završili.

Quote:
A znam i mnogo visoko obrazovanih za koje odgovorno tvrdim da su budale i pored mnogo vremena koej su proveli u školi.
I ja. Diploma nije garancija pameti, ali bi mu u nekoj raspravi dala bar osnovu materije o kojoj raspravlja. Mogu ja biti ne znam kako pametna, ali ako se upustim u raspravu o informatici ispast ću zadnja glupača - jer se u nju ne razumijem.
A koliko ja vidim, Bulja njegovo elemenatarno nepoznavanje teme uopće ni najmanje ne sprečava da se digne i krene svima držat prodike.
E to su za mene budale.

Quote:
Za sada ljudi rade, priimaju plaću a firma ispunjava svoju ulogu u gospodarstvu i društvu.
Kako će priča završiti pokazat će vrijeme, osim onima koji imaju čarobnu kuglu ili im je baba Vanga došapnula što će se desiti
Šta će biti? Raspast će se sve, kao što se i trebalo raspasti proljetos, ali sa punom težim financijskim posljedicama - ali sada po nas kao državu.
Zapamti što ti ja sada kažem - nas će ta priča na kraju tolko koštati da će ispasti da bi prošli ne znam kolko jeftinije da smo sve te zaposlenike držali doma i davali ih plaću iz proračuna.

I kakva je to glupost o ulozi u gospodarstvu i društvu? Koju ulogu ima u gospodarstvu? Što je potencijalna crna rupa?
A koju to ulogu ima u društvu? Baš me živo zanima.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:37   #109
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne, dapače. Ja smatram da su u današnje vrijeme obrtnici gospoda. U ovoj državi dobri majstori imaju satnicu ko top menadžeri.
Očito su oba zanimanja tražena na tržištu, koje odrerđuje cijenu rada jednih i drugih.
Dobar menađer je dobro plaćen ako je sposoban vlasniku osigurati visok profit a obrtnici jer rade posao koje "hrvatski mudraci" neće, nego se rađe uhljebe u neko državno ili javno poduzeće.
Ne treba tu puno mudrosti, dovoljno je pogledati za koja zanimanja se opredjeljuju maturanti. Za obrtnička zanimanja ne vlada baš neka gužva.

Quote:
Naravno da ne. Jednako kao što ne mislim da je lopovluk i pokvarenost ekskluzivitet naše političke "elite". No s druge strane imaju svoje birače koji imaju drugačiji moralni sklop nego naši, pa znaju da kad nekakva svinjarija izbije na površinu su sa svojom političkom karijerom - završili.
U dvije rečenice pobijaš ono što si napisala u predhodnom postu i prvoj rečenici od ove dvije.
Neki drugi imaju drukčiji moralni sklop ali izaberu nepoštene političare, kao i naši koji nemaju takav "moralni sklop" .
I naši kad ih se uhvati sa prstima u marmeladi završavaju svoju političku karijeru, jer neznam za nekog političara koji je osuđen za zloupotrebu položaja da je uspješno nastavio svoju karijeru.
A optuženi a neosuđenih političara ima i na zapadu i ako im se ne dokaže kriminal , nastavljaju svoje karijere.

Quote:
I ja. Diploma nije garancija pameti, ali bi mu u nekoj raspravi dala bar osnovu materije o kojoj raspravlja. Mogu ja biti ne znam kako pametna, ali ako se upustim u raspravu o informatici ispast ću zadnja glupača - jer se u nju ne razumijem.
Neznam koliko Merkelici pomaže doktorat iz fizike da razumije socijalu ili zdrastvo, mislim da se samo ponaša kao i ti i ne lupeta o nečem što nezna i nije dobila dovoljno informacija.


Quote:
A koliko ja vidim, Bulja njegovo elemenatarno nepoznavanje teme uopće ni najmanje ne sprečava da se digne i krene svima držat prodike.
E to su za mene budale.
Bulj je tip poltičara "pučkog tribuna" i koji puta lupa a češće pogađa u sredinu problema.
I takvi su potrebni i pozitivniji od onih koji cijeli svoj mandat ne progovore u Sabora i koriste svoj status za ostvarenje osobnih interesa


Quote:
Šta će biti? Raspast će se sve, kao što se i trebalo raspasti proljetos, ali sa punom težim financijskim posljedicama - ali sada po nas kao državu.
I ja vjerujem da Agrokora u dosadašnjem obliku više neće biti, no ne vidim kako bi nestanak privatne firme oštetio "nas kao državu"
Quote:
Zapamti što ti ja sada kažem - nas će ta priča na kraju tolko koštati da će ispasti da bi prošli ne znam kolko jeftinije da smo sve te zaposlenike držali doma i davali ih plaću iz proračuna.
Siguran sam da nebi.

Quote:
I kakva je to glupost o ulozi u gospodarstvu i društvu? Koju ulogu ima u gospodarstvu? Što je potencijalna crna rupa?
A koju to ulogu ima u društvu? Baš me živo zanima.
Nije glupost, samo ne sagledavaš ulogu gospodarstva i potrebe društva


Gospodarska uloga,
pa taj koncern je nešto proizvodio, stvarao novu vrijednost, plaćao poreze i dizao BDP.
Društvena uloga
Zapošljava cca 40 000 uposlenika, koji kroz to osiguravaju svoju egzistenciju, školuju djecu , uplaćuju se doprinosi, plaćaju PDV na ono što kupe, i niz drugog.

Todorić je, usprkos svim marifetlucima, investirao u niz firmi , koje sada imaju svoje mjesto na tržištu, od Leda do PIK-a Vrbovec.
To što je poslovao sa gubitkom , više će platiti njegovi finacijeri, dobavljači i partneri koji su se suviše vezali na Agrokor.
Klasićni stečaji se kod nas nisu baš pokazali uspješnim. Najčešće je sljedio prekuid proizvodnje a radnici završili na birou i prijevremenim mirovinama , opterećujući i bez toga slabašan mirovniski sustav.

Najlošije je ništa ne raditi, jer i rad sa gubitkom ima neki učinak a sam gubitak snosi vlasnik, vjerovnici i zaposlenici (ako im se ne isplate plaće ili ne uplate doprinosi)

Agrokor je veliki kiks našeg sustava i imat će određen utjecaj na gospodarstvoi društvo a najgore će biti ako najveću korist izvuku strani lešinarski fondovi i profitiraju na račun vjerovnika, dobavljača i radnika.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:19   #110
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zašto bi zbog nekolicine školovanih, a pokvarenih trebali omalovažiti važnost obrazovanja?
Da, u današnje vrijeme, u vrijeme tehnike i razvitka, sramota je da nama zastupnici u Saboru imaju 3 razreda obrtničke škole. I to nije neki stari deda, nego lik koji je još u 40-im godinama. I koji zadnjih ne znam kolko godina 'ladi jaja u penziji. Nije da nije imao vremena.
Daj više odjep'te s tim ratištem. Rat je završio prije više od 20 godina, a kao što rekoh, ovaj je od onda skoro cijelo vrijeme u mirovini - mlada, prava, zdrava konjina.
Da se potrudio u tom vremenu pročitat koju knjigu ili završiti kakav računovodstveni ili ini tečaj, možda bi se bar razumio u materiju, pa ne bi mlatio gluposti i imao izjave - "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo..."
Prava ona seljačka neobrazovana logika - nemam ja pojma o čemu govorite, ali imam mišljenje o tome.

I dizanje ruke za izglasavnje Lex Agrokora je bila veleizdaja. A to je taj tvoj Bulj napravio.


Pa dobro, koliko još outa tebe treba uhvatiti u lažima i neznanju, ispraviti, educirati i ismijati pa da shvatiš koliko se blamiraš s tim stalnim iznošenjem kojekakvih neistina o svemu i svačemu a ponajviše, naravno, o onome o očemu blage veze nemaš.

Samo u ovom jedno upisu ima toliko nebuloza i notornih laži da čovjek ne zna otkud bi počeo. Evo, ja ću pokušati makar ću sigurno od tolike gomile sigurno nešto i preskočiti...

Prvo, otkud tebi pravo da tako nadmeno tumačiš kako bi se netko svog političkog rada trebao sramiti samo zato ako ima SSS? Što ti sebi umišljaš? Tko si ti da sudiš o nečijim mogućnostima, sklonostima, željama i svim drugim okolnostima pa da ne temelju toga nekoga proglašavaš manje vrijednim? Sramota je lagati, krasti, varati, biti zloban i spreman naškoditi drugome. Sramota je, recimo, svoju političku poziciju koristiti za ostvarivanje koristi sebi ili nekome svome, što Miro Bulj nije radio. I već zbog toga je časniji i veći čovjek od tebe koja si ovdje na forumu javno pisala i priznala kako bi ti upravo to, kada bi bila u takvoj prilici, činila.

Drugo, još je gnjusnije i odvratnije kada se problematizira obrazovanje čovjeka koji je u tim godinama dragovoljno stavi osvoj život na kocku te se suprostavio agresoru koji je sijao smrt i razaranje, ne uzimajući pritom u obzir kako rat nije jednodnevna ili kratkoročna epizoda nakon koje se stvari brzo vraćaju na staro već nešto što često i mnogima nepovratno mijenja živote i planove te ih usmjerava u sasvim drugom smjeru.

Treće, posebno je smiješno kada Buljevu SSS ismijava i omalovažava vjerna obožavateljica stranke čiji je dugogodišnji lider stranačke mladeži, glavni tajnik, čelnik saborskog kluba... bila osoba sa, pogađate, SSSom.

Četvrto, još jedna u nizu tvojim besramnih laži jest i tvrdnja kako je Bulj u mirovini od kraja rata, odnosno skoro cijelo vrijeme od tada. Istina je zapravo posve suprotna - od 1995. do danas Bulj je manji dio tog razdoblja proveo umirovljen.

I na kraju, peto. Možda i ključni detalj koji bi mogao sam stajati umjesto svih ranije navedenih. Naime, među svim brojnim stvarima koje ne poznaješ a o njima rado lupaš sve i svašta je očito i činjenica da je Miro Bulj uspješno upisao studij upravnog prava. To što on o svom školovanju račune ne polaže dežurnim forumskim naklapalima i neznalicama ipak istima ne daje za pravo da se na njega nabacuju blatom.
Mostaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:59   #111
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Čuj, ako su tebi oni trebali da ti ukažu na neke stvari, ok, ali molim te govori u svoje ime. Ima nas dovoljno bistrih koji su to svatili i bez takvih.
..
A to je? Što je to naša znanstvena elita shvatila i objasnila običnom puku?

Neki ekonomisti su ponavljali samo kako sve treba privatizirati i kako smo trošili više nego zaradili, samo što nisu rekli jel to bilo slučajno ili namjerno, ovdje prvenstveno mislim na Pernara?

Priznajem, nisam znao da dolari idu preko javnoprivatnog partnerstva i da ih male države moraju 2posuđivati" kako ih ne bi snašla sudbina Etiopije, Sirije i još nekih...

Za Bulja sam ti već sto puta napisao, drago mi je da su došli u opozicju, jerbo će se sad moćo profilirati i pokazati tko su, dok su koalirali sa Oreškovićem i bili u rasponu Prgomet-Petrov-Petrina bili su jako heterogeni, da bi nešto mislio o Mostu.


Most je dobio šansu, Bulj mi se čini pošta a kakva će biti budučnost mosta, pokazati će vrijeme
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:05   #112
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ne treba tu puno mudrosti, dovoljno je pogledati za koja zanimanja se opredjeljuju maturanti. Za obrtnička zanimanja ne vlada baš neka gužva.
I ja se vake godine čudim toj gluposti. Ozbiljno. Da imam dijete i da je pred upisom u srednju školu itekako bi ga savjetovala da upiše neku četverogodišnju "konkretnu" školu.
Uvijek može otići na fakultet nakon toga

Quote:
U dvije rečenice pobijaš ono što si napisala u predhodnom postu i prvoj rečenici od ove dvije.
Neki drugi imaju drukčiji moralni sklop ali izaberu nepoštene političare, kao i naši koji nemaju takav "moralni sklop" .
I naši kad ih se uhvati sa prstima u marmeladi završavaju svoju političku karijeru, jer neznam za nekog političara koji je osuđen za zloupotrebu položaja da je uspješno nastavio svoju karijeru.
A optuženi a neosuđenih političara ima i na zapadu i ako im se ne dokaže kriminal , nastavljaju svoje karijere.
Promašio si poantu. Totalno. Ja ti govorim da su svugdje na tim pozicijama vrebaju prilike za "zagrabiti" i da svugdje ima ljudi koje iskorititi tu priliku, a ne samo u Lijepoj našoj.
No vani kad to izađe na površinu si politički mrtvac. Šta misliš, da li bi u jednoj npr Njemačkoj jedan HDZ-e, s onakvom optužnicom i još nepravomoćnom presudom više postojali kao stranka ili bili išta više od marginalne strančice? Ne bi. Kod nas su osvojili većinu. Živjela Hrvatska.

Quote:
Bulj je tip poltičara "pučkog tribuna" i koji puta lupa a češće pogađa u sredinu problema.
I takvi su potrebni i pozitivniji od onih koji cijeli svoj mandat ne progovore u Sabora i koriste svoj status za ostvarenje osobnih interesa
Naravno da pogodi, ali onda bi se trebao suzdržati ovakvih lupetanja koja od njega prave predmet sprdačine. Radi vlastitog kredibiliteta.

Quote:
Nije glupost, samo ne sagledavaš ulogu gospodarstva i potrebe društva

Gospodarska uloga,
pa taj koncern je nešto proizvodio, stvarao novu vrijednost, plaćao poreze i dizao BDP.
Društvena uloga
Zapošljava cca 40 000 uposlenika, koji kroz to osiguravaju svoju egzistenciju, školuju djecu , uplaćuju se doprinosi, plaćaju PDV na ono što kupe, i niz drugog.
Da nije bilo umjetno napuhanog Agrokora, netko drugi bi zazuzeo taj dio tržišta. Ili ti misliš da nije bilo Todorića, da bi Mercator ostao neprodan?
Da se pustilo Agrokor odmah u stečaj, drugi lanci bi preuzeli njegova prodajna mjesta - ona rentabilna. Ova druga će se i tako zatvoriti.
Sve što vrijedi bi se preuzelo i prodalo i svi u tim tvrtkama bi ostali na svojim radnim mjestima.
To će sve dogoditi i ovako i onako, samo što se u međuvremenu nabilo još ohoho duga, natovarili smo si kao država tužbe na vrat, koje ćemo izgubiti na međunarodnim sudovima, troškove odvjetnika koji nas zastupaju, privremenu upravu koju plaćamo stotine i stotine tisuća kuna mjesečno, razno-razne mutne kombainacije te uprave u sprezi sa vlašću, uništen dio malih dobavljača and so on and so on...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:39   #113
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Naravno da pogodi, ali onda bi se trebao suzdržati ovakvih lupetanja koja od njega prave predmet sprdačine. Radi vlastitog kredibiliteta.
U kontekstu ovog predstavljanja Bulja kao nekoga tko:

a) u raspravama sudjeluje tako što kaže "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo...";
b) se svakodnevno blamira i javno sramoti demonstrirajući neznanje i neukost;
c) lupeta zbog kojih je predmet sprdačine.

Čisto da malo propitamo kakvi argumenti stoje iza ovih teza molio bih kolege koji afirmiraju ove teze da nam predoče primjere, linkove, citate...

a) Mire Bulja koji izjavljuje "nemam pojma o ekonomiji, ali ću reći ovo..."
b) konkretne prilike i izjave Mire Bulja kada je on iznio neke netočne podatke koje možemo pripisati njegovoj neukosti
c) gdje to i od strane koga (ne računamo forum ili tablodne manifestacije onih medija koji od svih političara rade sprdačinu) je Miro Bulj predmet poruge i sprdnje a zbog svog lupetanja

Mostaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:47   #114
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
da je 5000 stranica teksta.
Njegov posao je da pročita tekst onoga o čemu glasa.
I točka.
njegov posao nije da mlati praznu slamu unaokolo i gura svoju neobrazovanu njušku tamo gdje se ni k**** ne kuži već da donosi zakone. a to ne može ako ne pročita i ne razumije ono za što glasa.
Nema ni jednog jedinog, ni najmanjeg argumenta za tvrdnju da Bulj nije pročitao spornu strategiju.

Ponovimo - TE Peruča se ne spominje nigdje u toj strategiji, ni u tekstu ni u karti. Nigdje. Nema je.

Zapravo, s obzirom na taj podatak, upravo ti se blamiraš komentarima tipa "Miro se borio protiv elektrane, a onda potpisao za nju". Ništa Bulj nije potpisao, a pogotovo nije potpisao za TE Peruča.

Donošenjem te strategije realizacija konkretnog projekta nije ništa ni bliže ni dalje nego što je bile prije nje. Ta strategija na nikoji način ne nameće nikakvu obvezu nikome u svrhu konačne realizacije tog projekta.

Miro Bulj nije napravio nikakvu greški niti je na ikoji način nanio ikakvu štetu nastojanjima da se spriječi izgradnja TE, što su potvrdili i vodeće figure tog prosvjeda i otpora.
Mostaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 05:32   #115
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post


Pa dobro, koliko još outa tebe treba uhvatiti u lažima i neznanju, ispraviti, educirati i ismijati pa da shvatiš koliko se blamiraš s tim stalnim iznošenjem kojekakvih neistina o svemu i svačemu a ponajviše, naravno, o onome o očemu blage veze nemaš.

Samo u ovom jedno upisu ima toliko nebuloza i notornih laži da čovjek ne zna otkud bi počeo. Evo, ja ću pokušati makar ću sigurno od tolike gomile sigurno nešto i preskočiti...

Prvo, otkud tebi pravo da tako nadmeno tumačiš kako bi se netko svog političkog rada trebao sramiti samo zato ako ima SSS? Što ti sebi umišljaš? Tko si ti da sudiš o nečijim mogućnostima, sklonostima, željama i svim drugim okolnostima pa da ne temelju toga nekoga proglašavaš manje vrijednim? Sramota je lagati, krasti, varati, biti zloban i spreman naškoditi drugome. Sramota je, recimo, svoju političku poziciju koristiti za ostvarivanje koristi sebi ili nekome svome, što Miro Bulj nije radio. I već zbog toga je časniji i veći čovjek od tebe koja si ovdje na forumu javno pisala i priznala kako bi ti upravo to, kada bi bila u takvoj prilici, činila.

Drugo, još je gnjusnije i odvratnije kada se problematizira obrazovanje čovjeka koji je u tim godinama dragovoljno stavi osvoj život na kocku te se suprostavio agresoru koji je sijao smrt i razaranje, ne uzimajući pritom u obzir kako rat nije jednodnevna ili kratkoročna epizoda nakon koje se stvari brzo vraćaju na staro već nešto što često i mnogima nepovratno mijenja živote i planove te ih usmjerava u sasvim drugom smjeru.

Treće, posebno je smiješno kada Buljevu SSS ismijava i omalovažava vjerna obožavateljica stranke čiji je dugogodišnji lider stranačke mladeži, glavni tajnik, čelnik saborskog kluba... bila osoba sa, pogađate, SSSom.

Četvrto, još jedna u nizu tvojim besramnih laži jest i tvrdnja kako je Bulj u mirovini od kraja rata, odnosno skoro cijelo vrijeme od tada. Istina je zapravo posve suprotna - od 1995. do danas Bulj je manji dio tog razdoblja proveo umirovljen.

I na kraju, peto. Možda i ključni detalj koji bi mogao sam stajati umjesto svih ranije navedenih. Naime, među svim brojnim stvarima koje ne poznaješ a o njima rado lupaš sve i svašta je očito i činjenica da je Miro Bulj uspješno upisao studij upravnog prava. To što on o svom školovanju račune ne polaže dežurnim forumskim naklapalima i neznalicama ipak istima ne daje za pravo da se na njega nabacuju blatom.
Ajde prestani s demagogijom i patetikom.

Dokle ćemo nesposobnost, neukost i glupost pojedinih ljudi opravdavati time što su se, kao, borili?

EDIT: tek sad mi je glupost o pravnom fakultetu došla iz guzice u glavu.

Pa dobro, kaj ti misliš da smo blesavi?

Kako je Bulj`na bez 4 razreda srednje škole i položenom maturom mogao upisati fakultet?!

Ma daj naj...

Zadnje uređivanje Smotani2 : 26.10.2017. at 05:56.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 05:35   #116
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Nema ni jednog jedinog, ni najmanjeg argumenta za tvrdnju da Bulj nije pročitao spornu strategiju.

Ponovimo - TE Peruča se ne spominje nigdje u toj strategiji, ni u tekstu ni u karti. Nigdje. Nema je.

Zapravo, s obzirom na taj podatak, upravo ti se blamiraš komentarima tipa "Miro se borio protiv elektrane, a onda potpisao za nju". Ništa Bulj nije potpisao, a pogotovo nije potpisao za TE Peruča.

Donošenjem te strategije realizacija konkretnog projekta nije ništa ni bliže ni dalje nego što je bile prije nje. Ta strategija na nikoji način ne nameće nikakvu obvezu nikome u svrhu konačne realizacije tog projekta.

Miro Bulj nije napravio nikakvu greški niti je na ikoji način nanio ikakvu štetu nastojanjima da se spriječi izgradnja TE, što su potvrdili i vodeće figure tog prosvjeda i otpora.

Naravno da je pročitao.
Jedna takva obrazovana, inteligentna i načitana osoba ne bi si dozvolila da glasa ZA nešto PROTIV čega je bila spremna još prije samo par dana "popiti metak", zar ne?


Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 06:43   #117
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ajde prestani s demagogijom i patetikom.

Dokle ćemo nesposobnost, neukost i glupost pojedinih ljudi opravdavati time što su se, kao, borili?

EDIT: tek sad mi je glupost o pravnom fakultetu došla iz guzice u glavu.

Pa dobro, kaj ti misliš da smo blesavi?

Kako je Bulj`na bez 4 razreda srednje škole i položenom maturom mogao upisati fakultet?!

Ma daj naj...
Završio je strukovnu školu za tekstilnpg radnika (SSS)

Samo jedno pitanje,

"dali ti je draži i manje obrazovan pošten čovjek ili visoko obrazovani lopov.

Ja bi uvijek bio za manje obrazovanog od na pr. jednog Sanadera koji ima doktorat, koji šeće i pored sveg krimena koji mu se pripisuje, vjerovatno jer je "obrazovan".
Bulj bi vjerovatno prije "popušio metak" ili bio na duže vrijeme u bajbokani, šta se tu može , kad nije dovoljno obrazovan.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...vseg-premijera


A zastupnike koji su od slova do zareza pročitali strategiju od 5 000 stranica, možeš nabrojiti na prste jedne ruke.-
Nećeš valjda prodavati maglu da ju je Maras pomno pročitao i proučio

Možda su ti draži bravari, oni su bili jako uspješni, i vodili uspješnije 5 puta veću zemlju od ovih "obrazovanih" briselskih potrčka koji vode HR.

Evo imaš opet izvarednu priliku da ponovo biraš bravara

STEVO CULEJ
HDZ

Stevo Culej Rođen je 10. kolovoza 1964. u Vinkovcima. Završio Srednju strukovnu školu u Vinkovcima (SSS - bravar; policajac).

a još i policajac

Zadnje uređivanje #kocar# : 26.10.2017. at 07:47.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:38   #118
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Naravno da je pročitao.
Jedna takva obrazovana, inteligentna i načitana osoba ne bi si dozvolila da glasa ZA nešto PROTIV čega je bila spremna još prije samo par dana "popiti metak", zar ne?


Ali Miro Bulj nije glasao ZA nešto protiv čega je inače javno istupao.

Ta tvrdnja uopće ne odgovora istini. TE Peruča se u dokumentu uopće ne spominje. Donošenjem te strategije realizacija konkretnog projekta nije ništa ni bliže ni dalje nego što je bile prije nje. Miro Bulj nije napravio nikakvu greški niti je na ikoji način nanio ikakvu štetu nastojanjima da se spriječi izgradnja TE, što su potvrdili i vodeće figure tog prosvjeda i otpora.

Isto tako, naravno da je ne pravdam ničiju glupost i neukost nekakvom borbom. Ja sam kažem da bi bilo pošteno i fer, kada već problematizirate nečiji stupanj obrazovanja, uzeti u obzir sve one životne okolnosti koje su pritom odigrale neku ulogu.

I opet ponavljam. To što Miro Bulj nije nikome od vas polagao račune i otkrivao detalje o svom obrazovanju a vi onda na temelju svog neznanja paušalno sudite koji točno stupanj on ima te može li ili ne može nešto upisati, problem je upravo vas i vaše, vidi ironije, neukosti.
Mostaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 05:16   #119
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Završio je strukovnu školu za tekstilnpg radnika (SSS)

Samo jedno pitanje,

"dali ti je draži i manje obrazovan pošten čovjek ili visoko obrazovani lopov.

Ja bi uvijek bio za manje obrazovanog od na pr. jednog Sanadera koji ima doktorat, koji šeće i pored sveg krimena koji mu se pripisuje, vjerovatno jer je "obrazovan".
Bulj bi vjerovatno prije "popušio metak" ili bio na duže vrijeme u bajbokani, šta se tu može , kad nije dovoljno obrazovan.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...vseg-premijera


A zastupnike koji su od slova do zareza pročitali strategiju od 5 000 stranica, možeš nabrojiti na prste jedne ruke.-
Nećeš valjda prodavati maglu da ju je Maras pomno pročitao i proučio

Možda su ti draži bravari, oni su bili jako uspješni, i vodili uspješnije 5 puta veću zemlju od ovih "obrazovanih" briselskih potrčka koji vode HR.

Evo imaš opet izvarednu priliku da ponovo biraš bravara

STEVO CULEJ
HDZ

Stevo Culej Rođen je 10. kolovoza 1964. u Vinkovcima. Završio Srednju strukovnu školu u Vinkovcima (SSS - bravar; policajac).

a još i policajac

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Ali Miro Bulj nije glasao ZA nešto protiv čega je inače javno istupao.

Ta tvrdnja uopće ne odgovora istini. TE Peruča se u dokumentu uopće ne spominje. Donošenjem te strategije realizacija konkretnog projekta nije ništa ni bliže ni dalje nego što je bile prije nje. Miro Bulj nije napravio nikakvu greški niti je na ikoji način nanio ikakvu štetu nastojanjima da se spriječi izgradnja TE, što su potvrdili i vodeće figure tog prosvjeda i otpora.

Isto tako, naravno da je ne pravdam ničiju glupost i neukost nekakvom borbom. Ja sam kažem da bi bilo pošteno i fer, kada već problematizirate nečiji stupanj obrazovanja, uzeti u obzir sve one životne okolnosti koje su pritom odigrale neku ulogu.

I opet ponavljam. To što Miro Bulj nije nikome od vas polagao račune i otkrivao detalje o svom obrazovanju a vi onda na temelju svog neznanja paušalno sudite koji točno stupanj on ima te može li ili ne može nešto upisati, problem je upravo vas i vaše, vidi ironije, neukosti.



Da, završio je strukovnu školu, tri razreda.
Završio ju je bez mature.
Bez važeće mature (koliko znam) nije moguće upisati fakultet u RH.

Ili je možda maturirao na način na koji su poneki završavali fakultete?

Dakle?



Samo se vi lijepo vrtite oko neobrazovanih. U neobrazovanju je budućnost.
Još je veća budućnost kad neobrazovani i neuki o svemu imaju svoje mišljenje ("nisam ginekolog ali mogu pogledati"), i, što je još opasnije, smatraju da mogu o svemu odučivati, pa makar ni ne pročitali niti jednu stranicu o aktualnoj temi.

Ček malo, ti meni pokušavaš spočitnuti bravara?
Onog koji je razrušenu i zaostalu zemlju uzdigao iz ruševina?
Onog čija dostignuća pljačkate već 27 godina?

I uspoređivati ga s jednim culejem, vašim prošlim i gotovo sigurno budućim koalicijskim partnerom?

Ako ti je to stvarna namjera, promašio si ceo fudbal.

Svi vi današnji političari i oni koji se švercate za njima niste dostojni onom bravaru ni cipele vezati.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:25   #120
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
EDIT: tek sad mi je glupost o pravnom fakultetu došla iz guzice u glavu.

Pa dobro, kaj ti misliš da smo blesavi?

Kako je Bulj`na bez 4 razreda srednje škole i položenom maturom mogao upisati fakultet?!

Ma daj naj...
Kaj zbilja to napisao?
Nisam vidla, jer realno ne čitam, samo preletim preko tih postova. Mislim ako je vrh od toga kaj si Mostovci mogu priuštiti ond asu fakat najebali

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Završio je strukovnu školu za tekstilnpg radnika (SSS)
3 razreda. I nije SSS, nego KV, ekšuli. To što je on nasrao u kartici, to ne znači da je tako. Eno i ona Viliborova je napisala da je inžinjer građevine, pa je ispalo od cijelog faksa da ga je jedino uspjela upisati.

A sa 3 razreda srednje ne možeš upisivati ništa. Zadnjih godina čak diplomski sutdiji kod upisivanja traže svjedodžbu četvrtog srednjeg, jer se znalo dogoditi da krkani na faksovima upisuju čobane sa 3 razreda, što je protuzakonito.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.