Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 20:25   #1
Vanmatericna ili rani pobocaj?!

Pozdrav svima,
Evo ne znam da li ce iko moci dati misljenje da li je prosao ili cuo za slicno ali vrijedi pokusati..

Naime beta hcg se dupla normalno cijeli tjedan krenulo od 100 pa 200 pa 400 itd.. problem je sto ginekolog ne vidi plod niti u materici niti van nje i ne vidi nikakve znakove vanmatericne a nemam ni ja nikakvih simptoma. Po nekoj racunici bi trebala biti u 6. Tjednu. Rekao je ako i sutra beta bude u porastu da ce dati neku inekciju za ciscenje svega toga ako se igdje nalazi.. njegova dijagnoza jendanje bila biokemijska..

Ja sad vise ne znam sto da mislim
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:33   #2
Quote:
Dea1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Evo ne znam da li ce iko moci dati misljenje da li je prosao ili cuo za slicno ali vrijedi pokusati..



Naime beta hcg se dupla normalno cijeli tjedan krenulo od 100 pa 200 pa 400 itd.. problem je sto ginekolog ne vidi plod niti u materici niti van nje i ne vidi nikakve znakove vanmatericne a nemam ni ja nikakvih simptoma. Po nekoj racunici bi trebala biti u 6. Tjednu. Rekao je ako i sutra beta bude u porastu da ce dati neku inekciju za ciscenje svega toga ako se igdje nalazi.. njegova dijagnoza jendanje bila biokemijska..



Ja sad vise ne znam sto da mislim


Cekaj malo!
Ja sam imala vanmatericnu,beta prva 360,pa 570,pa 750 dakle nije bila pravilna,i nakon jedan dan vidjeli su prosirenje na desnom jajovodu i laporaskopija i kraj. Mozda je kod tebe bila kasnija ovulacija? Da bi se vidjelo nesto na utz mora beta biti iznad 1000 kako to odmah daju inekcije ili sto vec pa odmah ciscenje?! Boze!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:38   #3
I kako on to misli biokemijska a beta evidentno se dupla raste?! I inekcija?! Sta je to?!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:40   #4
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Cekaj malo!
Ja sam imala vanmatericnu,beta prva 360,pa 570,pa 750 dakle nije bila pravilna,i nakon jedan dan vidjeli su prosirenje na desnom jajovodu i laporaskopija i kraj. Mozda je kod tebe bila kasnija ovulacija? Da bi se vidjelo nesto na utz mora beta biti iznad 1000 kako to odmah daju inekcije ili sto vec pa odmah ciscenje?! Boze!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja koliko sam mogla upratiti zakljucio je po debljini endometrija da se ne radi o trudnoci u uterusu.. zaboravila sam spomenuti da sam prosle sedmoce imala ciklus skoro normalan mozda malo oskudniji nego inace.. a ove sedmice beta regularno raste
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:41   #5
Suimnja u nalaze labaratorije pa me sutra salje u drugu...
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:44   #6
Quote:
Dea1234 kaže: Pogledaj post
Suimnja u nalaze labaratorije pa me sutra salje u drugu...


Sumnja u nalaz laboratorija? Pa zasto? Mozda je to bila kvazi menstruacija tocnije implementacija jer beta koliko shvacam pravilno raste... kako moze biti biokemijska? Ja nisam cula za takav slucaj... biokemijska kad bi bila beta je u opadanju stalno... a ne u rastu. Neznam pricekaj ili trazi drugo misljenje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:01   #7
Prije nego je beta 1000 na uzv se ne vidi ništa. Tako da čekaj, kakva luda injekcija
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:16   #8
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Prije nego je beta 1000 na uzv se ne vidi ništa. Tako da čekaj, kakva luda injekcija
Upravo to!! Kakve inekcije i ciscenje?! Boze sacuvaj!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:36   #9
Da kompletan internet i teorija mi govori isto to .. medjutim on vazi za jednog od najvecih strucnjaka ako ne i najveci i vjerovatno ima razlog sto je iskljucio normalnu trudnocu. Ono cega me strah da se odlucim cekati je da je zaista vanmatericna i da se mogu dovesti u fazu laparaskopije isl opet ova inekcija nije toliko strasna bar se nadam
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:39   #10
Ajd reci koji je to tak veliki stručnjak, baš me zanima
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:10   #11
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ajd reci koji je to tak veliki stručnjak, baš me zanima


Evo i mene! Inekcija se moze primiti i nakon bete od 1000,metro nesto cini mi se,meni su vanmatericnu dijagnisticirali nakon 32 dana od zadnje menstruacije dakle vrlo brzo,nakon toga je jajovod odstranjen,i nakon 4 ciklusa sam eto trudna. Primiri se,trazi drugo misljenje za sve to ima vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:24   #12
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Evo i mene! Inekcija se moze primiti i nakon bete od 1000,metro nesto cini mi se,meni su vanmatericnu dijagnisticirali nakon 32 dana od zadnje menstruacije dakle vrlo brzo,nakon toga je jajovod odstranjen,i nakon 4 ciklusa sam eto trudna. Primiri se,trazi drugo misljenje za sve to ima vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To su bas ohrabrujuce vijesti i bas mi je drago cuti da je tako brzo oporavak prosao.. kako se tvoja beta kretala?
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:33   #13
Quote:
Dea1234 kaže: Pogledaj post
To su bas ohrabrujuce vijesti i bas mi je drago cuti da je tako brzo oporavak prosao.. kako se tvoja beta kretala?
Pa napisala sam ti na pocetku... necu bit tocna bas oko zadnjih brojki ali su mjerodavne,dakle prva beta oko 370, (dan kad sam trebala dobiti M pa odmah prokrvarila) pa 560,pa 780 odprilike,ugl nije se duplalo kako treba pravilno,cak ni priblizno i imala sam lagane bolove na tu lijevu stranu,i manje smedje krvarenje. Znaci ja nekako sumnjam da je to vanmatericna ali ja nisam doktor,nebi voljela uljevat lazne nade... ali cudno mi je kako je taj veliki strucnjak reagirao... nekim zenama se i nakon 1000 bete plod jos ne vidi prosto zato jer je ovulacija bila kasnije,meni su ovulacije odmah nakon M 2,3 dana nakon,neznam kako je kod tebe ali mi je cudna prica.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:39   #14
Otici cu na pregled kod nekog drugog sutra pa vidjeti sto se desava i da li misli isto.. samo da se vise zavrsi cini mi se da cu poludit od razmisljanja☹️
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:41   #15
Daj odi kod nekog drugog ginekologa. Dobim svrabez od tih velikih strucnjaka koji ne znaju dati suvislo objasnjenje za svoju teoriju.
Po meni se radi o ranoj trudnoci i to tek negdje 4-5 tt sto se i poklapa s tim sto nije nista vidio na uzv i naravno da se ne vidi jos nista tipicno, posebno ako ima neki losiji uzv ili slabije vidi. Ja sam s 4/6tt pisala test i isla na uzv. Nije se vidio plod, samo sjena na endometriju i prokrvljena tvorba kod desnog jajnika pa je bilo dvojbeno jel vanmaternicna ili ne da za svaki slucaj napravimo betu i vidimo duplanje. Beta se lijepo duplala i nakon 5 dana se lijepo vidio plod sa gestacijskom vrecicom.
Imas vremena i bez sekiracije i nervoze kod drugog ginekologa po mogucnosti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:54   #16
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Daj odi kod nekog drugog ginekologa. Dobim svrabez od tih velikih strucnjaka koji ne znaju dati suvislo objasnjenje za svoju teoriju.
Po meni se radi o ranoj trudnoci i to tek negdje 4-5 tt sto se i poklapa s tim sto nije nista vidio na uzv i naravno da se ne vidi jos nista tipicno, posebno ako ima neki losiji uzv ili slabije vidi. Ja sam s 4/6tt pisala test i isla na uzv. Nije se vidio plod, samo sjena na endometriju i prokrvljena tvorba kod desnog jajnika pa je bilo dvojbeno jel vanmaternicna ili ne da za svaki slucaj napravimo betu i vidimo duplanje. Beta se lijepo duplala i nakon 5 dana se lijepo vidio plod sa gestacijskom vrecicom.
Imas vremena i bez sekiracije i nervoze kod drugog ginekologa po mogucnosti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Sve napisano stoji
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 01:17   #17
Ja bih sačekala pre drugog mišljenja i uz pod uslovom da čekanje za tebe nije rizicno. Ne razumem se u vanmateričnu. Ako je rano da bi se ista videlo, nema svrhe ici idmah. Nece ga ni neko drugi videti vec može razvijati teorije.

Oko 6tt su mi na hitnoj (Prokrvarila) rekli da se ne vidi plod i da je krenuo spontani. Drugi Gin, 4 tj kasnije je u razgovoru rekao da je takvo zaključivanje u 6tt diletantsko. Eto mene 34+.
Ne zelim da ulicama lažnu nadu. Mogli su i meni ponuditi tada svašta za ciscenje i da pristanem.
Ako nije uredna trudnoca, bolje je da se resi sto bezbolnije i hitnije. A ako jeste, neka bude takva do kraja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:46   #18
Da li znate mozda je li uopce moguce da postoji plod u maternici ako je endometrij debljine 6 mm. Beta se i dalje regularno dupla sutra bi ako ovako nastavi trebala preci 1000 pa mozda se nesto i bude vidjelo?!
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:14   #19
Quote:
Dea1234 kaže: Pogledaj post
Ja koliko sam mogla upratiti zakljucio je po debljini endometrija da se ne radi o trudnoci u uterusu.. zaboravila sam spomenuti da sam prosle sedmoce imala ciklus skoro normalan mozda malo oskudniji nego inace.. a ove sedmice beta regularno raste
u 6 tjednu bi se itekako trebalo nešto vidjeti na uzv, ukoliko se baš ne radi o prahistorijskom uzv.

ali svakako odi po drugo mišljenje.

nego, što ovo treba značiti da si 'prošle sedmice imala ciklus normalan'? želiš reći da si prošli tjedan imala normalnu menstruaciju ili da ti je prošli menstrualni ciklus bio normalne duljiine?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:15   #20
Tako je i meni bilo Beta pokazivala trudnoću a plod se nije mogao vidjeti, ali na kraju sve je ispalo u redu.
pavlek07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.