Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 09:48   #1
Pogledi na granice partnerstva i prijateljstva - postoje li uopće?

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ne znam šta bih ti rekla osim što mislim da banalizuješ priču i svodiš je na materijalne aspekte veze. Osim ako ti odlazak u restoran nije kriterijum za vezu? Uostalom, nisi ti sama u vezi. To što tebi ne smeta ne znači da njemu ne bi smetalo i da mu kroz glavu ne bi prolazilo šta je još uz lignje bilo na meniju izmedju tebe i tvog bivšeg.
A gle, ne možemo se maknuti od materijalnog aspekta i sve preseliti u duhovni i emotivni. To je realnost. Pretvaranje da se taj netko odjednom stvorio pred tobom čist kao suza i bez prošlosti, kao da se tek rodio, ne vodi ničemu.
To je puko zatvaranje očiju,zavaravanje samog sebe. Zatvoriš oči pa onda toga nema, moš si mislit. Ako se o nečemu ne priča, onda to ne postoji, jest, kako da ne.

Upoznaješ ga u svim njegovim segmentima pa tako i preko bivših veza. Ništa od toga ne treba biti isključeno. Zašto bi bilo? Što, o svemu drugome može se pričati ali veze su tabu tema, osim u osnovnim crtama?

Ako postoji potreba za tolikim izbjegavanjem nečega, iza nje pouzdano stoji strah. U skladu s tim i slabost, nemoć nošenja s tim.

Ja ne želim biti slaba, a bogme mi slabić i ne treba.

Naravno, treba se fokusirati na sadašnjost. No zanemariš li nečiju prošlost, ostala si bez itekako vrijednog podatka. Jer onda u biti ne poznaješ tu osobu, ne dovoljno. Ponavljam, naša iskustva iz prošlosti su nas oblikovala u ovo što smo danas, sva, pa tako i ljubavna.

U protivnom psihijatri ne bi kopali po prošlosti kad nastane problem. I u skladu s tim, kad u vezi nastane problem, odgovor se najčešće nalazi u prošlosti. Pa se onda čudimo otkud to? Ne bismo se čudili da smo se na vrijeme pozabavili tim aspektom.


Quote:
Eto vidiš, a ja svojim momcima nikada nisam bila ortak, verujem da zbog toga nikome nije nikad ni padala na pamet bivša kada je sa mnom.
Ni ja, ortački odnos je poslovni, a ta riječ je često i sinonim za nepošten posao.

Ako u ljubavnoj vezi nismo i prijatelji, štoviše, najbolji prijatelji, meni takva veza ne treba. Jer u tom slučaju bih glumatala nekoga tko nisam, a tako i on.

Pa kako se ponašam prema prijateljici, tako i prema dragom. Osim što s njom ne izmijenjujem tjelesne tekućine.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:38   #2
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Pa kako se ponašam prema prijateljici, tako i prema dragom. Osim što s njom ne izmijenjujem tjelesne tekućine.
Meni ovo zvuči jezivo, da sam muško mislim da mi se nikad više ne bi digao.
Ali ozbiljno.

Pa kako može sexi muškarac da dobije isti tretman i status ili odnos, kao prijateljica?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:36   #3
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ovakvo mišljenje imam i ja. Ja sam odraz svojih bivših veza i sadašnje. Kao što su i partneri bili odraz svoji ex veza. Svatko od nas se morao prilagoditi novom načinu shvaćanja i postupanja u novoj vezi, a u nekoj pozadini čučala su neka prijašnja iskustva, a možda i čak očekivanja.
upravo to.

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Meni ovo zvuči jezivo, da sam muško mislim da mi se nikad više ne bi digao.
Ali ozbiljno.

Pa kako može sexi muškarac da dobije isti tretman i status ili odnos, kao prijateljica?
Pa seksi ste si neovisno o tome.
Valjda si u vezi s kompletnim čovjekom a ne s ne samo s njegovom ljepšom stranom na temelju koje stvaraš vlastitu uljepšanu predodžbu tog čovjeka; što tvoju predodžbu o njemu najzad čini krnjom.

Što su ljudi bliskiji, seks je bolji. To cijelu stvar zapravo podiže na jednu novu i bolju emotivno-duhovno-tjelesnu razinu. Seks tada postaje puno više od tjelesnog spoja, potpuno prihvaćanje i predaja.
Zato takve veze opstaju na duge pruge jer ljudi tada ostaju zajedno i u dobru i u zlu. Slične su prijateljskim ali su još malo dublje od toga.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:38   #4
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Meni ovo zvuči jezivo, da sam muško mislim da mi se nikad više ne bi digao.
Ali ozbiljno.

Pa kako može sexi muškarac da dobije isti tretman i status ili odnos, kao prijateljica?
Pa kaj tebi u vezi muškarac nema status najboljeg prijatelja?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 02:05   #5
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post

Pa kako može sexi muškarac da dobije isti tretman i status ili odnos, kao prijateljica?
Slažem se.

Uostalom, neki ljudi mogu biti divni i najbolji prijatelji ikad, a u vezama totalni šupci - jer ipak se većina ljudi ne ponaša jednako prema prijateljima i prema partnerima.
Ustvari, uopće ne vidim kak bi to moglo bit isto osim ako dečka ne gledam kao frend iliti veza umrla, al mlatimo mrtvog konja.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 04:50   #6
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Slažem se.

Uostalom, neki ljudi mogu biti divni i najbolji prijatelji ikad, a u vezama totalni šupci - jer ipak se većina ljudi ne ponaša jednako prema prijateljima i prema partnerima.
Ustvari, uopće ne vidim kak bi to moglo bit isto osim ako dečka ne gledam kao frend iliti veza umrla, al mlatimo mrtvog konja.
Ja ovo nikako da shvatim. Tebi tvoj momak s kojim si recimo u dugogodišnjoj vezi nije u rangu najboljeg prijatelja?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:08   #7
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Slažem se.

Uostalom, neki ljudi mogu biti divni i najbolji prijatelji ikad, a u vezama totalni šupci - jer ipak se većina ljudi ne ponaša jednako prema prijateljima i prema partnerima.
Ustvari, uopće ne vidim kak bi to moglo bit isto osim ako dečka ne gledam kao frend iliti veza umrla, al mlatimo mrtvog konja.
To je zato što smo različiti. Ljudi imaju razne pojmove ljubomore, granica neukusnog... Ali takvi ljudi najčešće nisu ni kompatibilni.
fast-games is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:02   #8
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Uostalom, neki ljudi mogu biti divni i najbolji prijatelji ikad, a u vezama totalni šupci - jer ipak se većina ljudi ne ponaša jednako prema prijateljima i prema partnerima.
Ustvari, uopće ne vidim kak bi to moglo bit isto osim ako dečka ne gledam kao frend iliti veza umrla, al mlatimo mrtvog konja.
U tome i jest problem. Ljudi s partnerom najčešće izgrade odnos s izvjesnim stupnjem bliskosti, no to nije prijateljstvo.
Uspiju li izgraditi prijateljski odnos (što znači da s partnerom mogu podijeliti sve što i s prijateljem - jer on tada postaje njihov najbolji prijatelj), to je jedna posve druga priča.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:23   #9
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
U tome i jest problem. Ljudi s partnerom najčešće izgrade odnos s izvjesnim stupnjem bliskosti, no to nije prijateljstvo.
Uspiju li izgraditi prijateljski odnos (što znači da s partnerom mogu podijeliti sve što i s prijateljem - jer on tada postaje njihov najbolji prijatelj), to je jedna posve druga priča.
Ako si uparena i ako imas prijateljice ,morala si primjetiti da se tvoje "prijateljice" nikada ne ponasaju isto u prisustvu njihovih muzeva . Zasto ? Zato sta se mora zadrzati neka vrsta privlacnosti . Sa prijateljicama se ispuses . Uz muza/zenu zadrzavas uvjek jedan dio misterije .
Dan kada mi partner postane najbolja prijateljica selim se kod moje najbolje prijateljice .

Ovo ti je kao kada majka izigrava kcerkinu prijateljicu .
Uloga patnera je jedno a prijateljstvo drugo .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:10   #10
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Ako si uparena i ako imas prijateljice ,morala si primjetiti da se tvoje "prijateljice" nikada ne ponasaju isto u prisustvu njihovih muzeva . Zasto ? Zato sta se mora zadrzati neka vrsta privlacnosti . Sa prijateljicama se ispuses . Uz muza/zenu zadrzavas uvjek jedan dio misterije .
Dan kada mi partner postane najbolja prijateljica selim se kod moje najbolje prijateljice .

Ovo ti je kao kada majka izigrava kcerkinu prijateljicu .
Uloga patnera je jedno a prijateljstvo drugo .
Kako tko s kim. Negdje ima izvjesne distance, negdje ne. A i kako kad. Jer ...

kad god se neka moja prijateljica u društvu muža/dečka ponašala drugačije nego kad smo solo, u braku/vezi joj nešto nije štimalo.

A tako je bilo i u mojim vezama koje nisu štimale.

Jedna moja jako dobra prijateljica (zadnjih 15-tak godina) , od čega je u vezi desetak, svih tih godina se potpuno isto ponaša kad smo nas dvije solo ili u društvu s njenim partnerom (žive skupa). I to je jako dobra veza.

edit: viš, dok nisi to spomenuo nikada nisam razmišljala o tome. A sad, kad odvrtim film unazad, po tome se točno može kužit koja veza štima a koja baš i ne.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:18   #11
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
U tome i jest problem. Ljudi s partnerom najčešće izgrade odnos s izvjesnim stupnjem bliskosti, no to nije prijateljstvo.
Uspiju li izgraditi prijateljski odnos (što znači da s partnerom mogu podijeliti sve što i s prijateljem - jer on tada postaje njihov najbolji prijatelj), to je jedna posve druga priča.
To je jedina ispravna prica.
Za ocekivat mi je da mi je partnerica ujedno i najbolji prijatelj.
Izbirljiv sam na ljude, a na partnerice jos i vise.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:24   #12
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Kako tko s kim. Negdje ima izvjesne distance, negdje ne. A i kako kad. Jer ...

kad god se neka moja prijateljica u društvu muža/dečka ponašala drugačije nego kad smo solo, u braku/vezi joj nešto nije štimalo.

A tako je bilo i u mojim vezama koje nisu štimale.

Jedna moja jako dobra prijateljica (zadnjih 15-tak godina) , od čega je u vezi desetak, svih tih godina se potpuno isto ponaša kad smo nas dvije solo ili u društvu s njenim partnerom (žive skupa). I to je jako dobra veza.

edit: viš, dok nisi to spomenuo nikada nisam razmišljala o tome. A sad, kad odvrtim film unazad, po tome se točno može kužit koja veza štima a koja baš i ne.
Ne vidim stvari kao ti . Za mene to nije znak da nesta ne stima kao sta sam kazao .
Jednostavno zadrzavaju jednu odredjenu distancu i drze neke stvari u ladicama .
Cisto sumnjam da sve tvoje prijateljice pred muzevima gledaju i odmijeravaju frajere uz masne komentare ?
Iz moga kutka gledanja smatram da jedna totalna intimnost ubija jednu vrstu cari .
Mukarac/zena koja se totalno ogoli ispred partnera uzima takodjer veliki rizik a to je da joj se ta velika intimnost obije o glavu .
Supozirajmo da se razidju i on/ona zna kako ti prdis kako smrdis i zna sve o tebi .
Licno mi se to ne svidja niti bih si ikada dozvolijo nesta slicno .
Mislim da zena mora zadrzati jedan dio misterije da bi ostala privlacna decenijama jednom muskarcu kao i obrnuto naravno vredi za obadva spola .
Najgore mi je kada parovi izgube identitet i pretvore se u bracu blizance .
edit: ne quotaj mi post prije nego ispravim greske . Pisem kao sa pacijim nogama ? Hvala na razumijevanju .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:30   #13
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Ne vidim stvari kao ti . Za mene to nije znak da nesta ne stima kao sta sam kazao .
Jednostavno zadrzavaju jednu odredjenu distancu i drze neke stvari u ladicama .
Cisto sumnjam da sve tvoje prijateljice pred muzevima gledaju i odmijeravaju frajere uz masne komentare ?
Iz moga kutka gledanja smatram da jedna totalna intimnost ubija jednu vrstu cari .
Mukarac/zena koja se totalno ogoli ispred partnera uzima takodjer veliki rizik a to je da joj se ta velika intimnost obije o glavu .
Supozirajmo da se razidju i on/ona zna kako ti prdis kako smrdis i zna sve o tebi .
Licno mi se to ne svidja niti bih si ikada dozvolijo nesta slicno .
Mislim da zena mora zadrzati jedan dio misterije da bi ostala privlacna decenijama jednom muskarcu kao i obrnuto naravno vredi za obadva spola .
Najgore mi je kada parovi izgube identitet i pretvore se u bracu blizance .
edit: ne quotaj mi post prije nego ispravim greske . Pisem kao sa pacijim nogama ? Hvala na razumijevanju .
Kaj ti ne prdiš doma pred ženom? Kakva misterija? Živiš s nekim.Jebeš se sa njim? I zadržavaš mistiku? Meni je partnerica isto kao i frend koji me seksualno privlači. Najbolji frend. I ne znači to da postaneš brat blizanac. Normalno je da zadržiš svoje ja ali jebemu ja ne mogu ovo shvatit?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:31   #14
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Ne vidim stvari kao ti . Za mene to nije znak da nesta ne stima kao sta sam kazao .
Jednostavno zadrzavaju jednu odredjenu distancu i drze neke stvari u ladicama .
Cisto sumnjam da sve tvoje prijateljice pred muzevima gledaju i odmijeravaju frajere uz masne komentare ?
Iz moga kutka gledanja smatram da jedna totalna intimnost ubija jednu vrstu cari .
Mukarac/zena koja se totalno ogoli ispred partnera uzima takodjer veliki rizik a to je da joj se ta velika intimnost obije o glavu .
Supozirajmo da se razidju i on/ona zna kako ti prdis kako smrdis i zna sve o tebi .
Licno mi se to ne svidja niti bih si ikada dozvolijo nesta slicno .
Mislim da zena mora zadrzati jedan dio misterije da bi ostala privlacna decenijama jednom muskarcu kao i obrnuto naravno vredi za obadva spola .
Najgore mi je kada parovi izgube identitet i pretvore se u bracu blizance .
edit: ne quotaj mi post prije nego ispravim greske . Pisem kao sa pacijim nogama ? Hvala na razumijevanju .
Rastuca intimnost i rastuca seksualnost postoje.
Ako su ljudi u stanju razvijati vrhunsku intimnost i seksualnost, nece si dosaditi.

Ostalo su utjesne nagrade pa se onda moras truditi kroz manipulacije.
Nek ona slobodno izgubi interes za mene jer ja zelim biti takav kakav jesam.
Zelim voljeti i predati se, ne zelim kalkulirati i biti sto nisam da bi me se voljelo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:34   #15
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Rastuca intimnost i rastuca seksualnost postoje.
Ako su ljudi u stanju razvijati vrhunsku intimnost i seksualnost, nece si dosaditi.

Ostalo su utjesne nagrade pa se onda moras truditi kroz manipulacije.
Nek ona slobodno izgubi interes za mene jer ja zelim biti takav kakav jesam.
Zelim voljeti i predati se, ne zelim kalkulirati i biti sto nisam da bi me se voljelo.
Kako to ljudi uspjevaju? Možda misle na neke kraće veze?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:36   #16
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kako to ljudi uspjevaju? Možda misle na neke kraće veze?
Kaj me tocno pitas?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:38   #17
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kaj me tocno pitas?
Pa to da nisu najbolji prijatelji sa svojim partnerima? Kako se to radi?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:40   #18
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa to da nisu najbolji prijatelji sa svojim partnerima? Kako se to radi?
Pa to je ljudska specijalnost.

Po ovome kolko te poznam prek foruma, tebi to ide, a ako si se razveo, ocito da to tvojoj bivsoj nije islo.

Nije broj razvoda bez razloga takav.
Ako veza ne raste, onda stagnira i najzad krene nazadovati.
Jedan od recepata za taj scenarij je i kalkuliranje na nacin kak to lazo opisuje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:40   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Rastuca intimnost i rastuca seksualnost postoje.
Ako su ljudi u stanju razvijati vrhunsku intimnost i seksualnost, nece si dosaditi.

Ostalo su utjesne nagrade pa se onda moras truditi kroz manipulacije.
Nek ona slobodno izgubi interes za mene jer ja zelim biti takav kakav jesam.
Zelim voljeti i predati se, ne zelim kalkulirati i biti sto nisam da bi me se voljelo.
A kakav si ti to ? Sta ti podrazumijevas pod rastucu intimnost i rastucu seksualnost ?
I o kakvoj manipulaciji govoris ? Ne prditi ne srati sa otvorenim vratima je za tebe manipulacija ? Rigati posilije jela bez pardona za tebe je manipulaccija .
Sta tebe napaljuje ,da zeni skidas dlake sa pice ? Moras ama bas sve da znas i sve vidis ?
E ja nemam stomak za takvo nesta . Ko hoce neka izvoli .Meni je opet draze skinuti epiliranu zenu nego da ju depilisem sam .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:44   #20
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Pa to je ljudska specijalnost.

Po ovome kolko te poznam prek foruma, tebi to ide, a ako si se razveo, ocito da to tvojoj bivsoj nije islo.

Nije broj razvoda bez razloga takav.
Ako veza ne raste, onda stagnira i najzad krene nazadovati.
Jedan od recepata za taj scenarij je i kalkuliranje na nacin kak to lazo opisuje.
Pa mi smo zaista bili jedno drugom najbolji frendovi do samoga kraja. Ja ne bi mogel živjet sa nekim u istoj prostoriji, a da mi nije blizak prijatelj.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger