Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 08:45   #21
Nakon svega napisanog definitivno je tvoj najveci problem muz. Od toga bi trebala krenuti dalje u rjesavanje problema. Nema sta on ne htjet radit uz bebu koja dolazi, a nemate od ceka zivjeti...ovo je jako ruzno i sebicno od njega.
Njegove roditelje nemoj petljati u nista, realno zasto bi vam oni davali pa on ima koliko sam shvatila 30+ godina, nudili su mu posao i nece. Jednostavno sad nije u poziciji da bira i toga mora postati svjesan, jedino sto mora je tebi olaksati trudnocu i prehraniti obitelj, a ne lezati na kaucu.
__________________
My FF
pixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:38   #22
Ma nisu nam roditelji njegovi nudili posao vec su mu ga nudili neki poslodavci. Njegovi nam nisu nudili nista. Jedino znaju silom postizati sto zele. Koliko su puta zvali moje roditelje I napadali me da sam ovakva I onakva. A moji roditelji su oduvijek slabici koji puno vise vjeruju svakome osim meni. Zato su me I odgojili da budem toliko nesigurna u zivotu. A na zalost jos uvijek ovisim o njima, pa zna se kako je to kad te roditelji uzdrzavaju. Moras ih slusati. Inace bi mozda odavno bila svoja osoba. Ovako sam postala osoba uvjerena da nista ne mogu postici. Vjerojatno sam zato i zapela u toliko losim poslovima, neuspjehu I da sam samo nabasavala na ljude koji su me ili iskoristavali ili napadali. Ljudi itekako osjete da je netko jako malodusan, nesiguran ili u strahu. Kod rijetkih to izaziva pozitivu ili pomoc ili zelju za druzenjem I postovanjem. Prije to izaziva udruzivanje drugih u jednostrano misljenje da sam grozna osoba, glavni krivac, crna ovca I tako. To sam sve dozivjela jos u skoli. Kad mi prekipi I kad dignem glas onda sam najgora I tako. U svakom slucaju mi nitko nikad nije pomogao da se maknem iz zlostavljanja. To je vjerojatno u meni. Da izazivam ili iskoristavanje ili zlostavljanje. Ostala sam u njemu od mladosti. I nabasavala na druge takve ljude. I gore puno. Zato bolujem od nesanice vec 20 godina. A ljudi se jako bojim.

Zadnje uređivanje Bolen : 06.11.2017. at 15:00.
Bolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:54   #23
Ja bi ti najradije dala savjet da otkantas i jedne i druge roditelje, sto se utjecaja i miješanja u život tiče, jer mislim da je to najzdravije. Ali teško je to kad ovisite financijski o njima. Roditelji vole djecu, ali i hrpu grešaka rade, kao s vama vaši. Uzasan je taj pristup ogovaranja snahe, i slabost tvojih da im odgovore.

Al mos sve to objesit mačku u rep, kad ih trenutno trebaš. I tesko ih je sada mijenjati.

Jedini izlaz je rješavanje problema skupa s mužem.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:07   #24
Ma da su oni jedini s kojima mi se to desavalo. Iz nekog razloga mi se desavalo dosta puta da se ljudi skupno udruze protiv mene. I uvjeravaju me da sam bezvrijedna. Ili zovu moje roditelje. Postovanja ni u tragovima nikad. To je Vjerojatno zato jer sam stalno bila slaba prema svima I trazila potporu I pomoc. Pa bi osjetili da u sebe nista ne vjerujem I onda bi im bila naslada izlijevati mrznju na mene ili zvati moje lakovjerne roditelje.

Tako da oduvijek imam probleme s socijalizacijom i prihvaćanjem od društva. Nije to ništa novo. Svugdje bi prije bila omražena osoba nego omiljena. A koji su uzroci svega toga bi vjerojatno dugotrajnim kopanjem mogao saznati neki dobar psihijatar, a takvih baš nema mnogo u socijalnoj službi. Jedino u privatnoj, a za to nikad nisam imala novaca. U svakom slučaju bi dobar psihijatar došao do uzroka radi čega mi se dešavaju stalno loša iskustva s ljudima.. Cijeli život. Pa sad samo negativno očekujem,a u depresiji sam odavno. Zato jer me svi koriste i koriste , a ja im to dozvoljavam ( nemajući druge ljude), ali na kraju mi pukne film jer ni moji roditelji nisu od ogromnih novaca, a kad mi pukne film onda kukulele i svi se čude da sam takva "odurna osoba" i skupni napad i tako.. U svakom slučaju, nisam nijednom naišla u životu na nekoga tko je actually meni pomogao. SAmo na ljude koji koriste moju slabost i to da se ne znam i bojim postaviti u životu. Pa me koriste koliko god mogu. ( praveći budalu od mene). Nisam senikad razvila kao osoba. A sad kako mi dijete dolazi, pokušavam biti čvršća i da joj budem dobar uzor i prava majka ali uz ovakvo okruženje ne uspjevam, jer kad se pokušam postaviti jače u odnosima s ljudima dolazi samo do teških svađa i skupnog udruživanja.
Bolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:10   #25
za vas možda uopće ni bi bio loš start početi ispočetka u drugoj zemlji. financijski se osamostaliti i otkantati i jedne i druge roditelje i biti svoji ljudi.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:16   #26
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
za vas možda uopće ni bi bio loš start početi ispočetka u drugoj zemlji. financijski se osamostaliti i otkantati i jedne i druge roditelje i biti svoji ljudi.
Nisam zapravo sigurna da to on želi.. Imam feeling da mu je lakše jednostavno se vratiti svojima, kad ga pričepim da radi bilo što. moja mama mu uvijek drži stranu.. Nema tu lakog rješenja problema na žalost. Moj cijeli život je postavljen da me manipulira tkogod želi i ne dopušta mi da budem što jesam, a kad dignem glas onda se ljudi samo ili maknu ili čekaju da se ohladim da bi mogli nastaviti s manipulacijom.

Da mogu otići u Njemačku raditi, otišla bih odmah.
Bolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:21   #27
Quote:
Bolen kaže: Pogledaj post
Nisam zapravo sigurna da to on želi.. Imam feeling da mu je lakše jednostavno se vratiti svojima, kad ga pričepim da radi bilo što.
Jel jedinac?

Šalu na stranu, ali kako si i sama valjda već svjesna, najveći tvoj problem je muž i to ti je polazna točka za rješavanje svih ostalih problema koje imaš. Nije svjestan odgovornosti koja vas čeka. Probaj mu samo napisati koliko je mjesečni trošak bebe, pelena, opreme, hrane, pa da vidi crno na bijelo što to znači za povećanje odgovornosti od vas oboje. Djeca su blagoslov ali i ogroman trošak i odgovornost, a on izgleda toga baš i nije svjestan.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:24   #28
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Jel jedinac?

Šalu na stranu, ali kako si i sama valjda već svjesna, najveći tvoj problem je muž i to ti je polazna točka za rješavanje svih ostalih problema koje imaš. Nije svjestan odgovornosti koja vas čeka. Probaj mu samo napisati koliko je mjesečni trošak bebe, pelena, opreme, hrane, pa da vidi crno na bijelo što to znači za povećanje odgovornosti od vas oboje. Djeca su blagoslov ali i ogroman trošak i odgovornost, a on izgleda toga baš i nije svjestan.
Napisala sam mu to sve i pokazivala ali gdin se navikao na to da su moji roditelji privatnici koji su prije imali novaca ( dosta godina) i da nije sila raditi, jer da bu oni dali. A moja mama ga je uvijek štitila da će dati za njega i da bolje to, nego da on radi teške fizičke poslove.. A njegovi ne daju skoro ništa. Jednostavno su se gospoda lagano otarasila svojeg lijenog sina koji u rijetkim prilikama nešto radi. Jednostavno su ga poslali meni, da ga ja uzdržavam i to je to.. Još se i deru kad im kažem da nemam i da mi trebaju novci za kvalitetnu prehranu i dijete, a ne da dajem njihovom neradničkom sinu. Onda ispadam teška k..ja.
koja je i "inače ovakva i onakva". ja sam itekako svjesna da me njegovi mrze i trpe me samo zato jer im uzdržavam sina.. Novci su novci jelte.
Bolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:16   #29
Uglavnom mi nema smisla o tome sad razmišljati jer ću poluditi. Najbolje mi je sve staviti na stranu i vidjeti da li će se išta ikada promijeniti. Sa svoje strane sam napravila sve što sam mogla.
Moj jedini problem je što me na žalost uništi to što prvo trpim predugo, pa kad poludim, onda se više gleda ta moja reakcija i ispadam zbog nje svakakva nego što se gleda radi čega sam poludila i kako riješiti taj problem...
Kad se počnem derati onda svi gledaju "gle nje, kako se dere, ona je ovakva i onakva, nije ni čudo da joj je ovako i onako..." A ne gleda se to da trpim i trpim godinama i šutim.. Ali to je tako uvijek. Oni koji te ne vole će te na ovaj ili onaj način proglasiti negativcem. Ko očito njegovi roditelji i moja mama. koja mi pomaže financijski, ali u svakoj prilici je protiv mene. Uopće mi nije jasno radi čega mi pomaže ako smatra da sam najgora na svijetu i da svatko tko se okomi protiv mene je u pravu?! A onda je to takvima prava naslada kad osjete da me mogu manipulirati putem nje! Ali i njoj sam odbrusila da ako me nastavi tako manipulirati, naređivati i ucjenjivati da se neće približiti ni meni, ni djetetu pa nek si ona razmišlja onda da li to želi nastaviti. Ako me već ne voli neka nastavlja. Uglavnom, ovo s njom nije ono tipično da roditelj ne voli dijete, pa mu ništa ne pruža nego netipično, da mi pomaže financijski ali je u svakoj prilici protiv mene i vrijeđa me.
Bolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:58   #30
Mislim da bebe trolovi postaju samostalne prije nego bebe ljudi, pa svakako možeš u inozemstvo sama sa svoje četiri struke.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.