Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 11:15   #1
Prava u novoj bračnoj zajednici

Rastavljen sam, imam skrbništvo nad dvoje malodobne djece. Bivša žena se ponovno udala i ima još jedno dijete. Ima li pravo na tri godine porodiljnog za treće dijete ako je jedino ono iz novog braka na njenoj adresi, ja skrbim o našima i prijavljeni su kod mene?
LeonardoMine is offline  
Old 07.11.2017., 11:37   #2
Quote:
LeonardoMine kaže: Pogledaj post
Rastavljen sam, imam skrbništvo nad dvoje malodobne djece. Bivša žena se ponovno udala i ima još jedno dijete. Ima li pravo na tri godine porodiljnog za treće dijete ako je jedino ono iz novog braka na njenoj adresi, ja skrbim o našima i prijavljeni su kod mene?
Zakaj ti brines tu brigu?
Flat is offline  
Old 07.11.2017., 11:46   #3
Jer po zakonu mislim da sva djeca moraju biti na istoj adresi za ostvarivanje tog prava, tako da mi tu nešto "smrdi".... već me tražila da joj nešto potpišem.... naravno, nisam.... može li što smuljati mimo mog znanja??... ne želim imati nikakve veze s tim... a bojim se da bi me mogla uplesti...
LeonardoMine is offline  
Old 07.11.2017., 11:48   #4
Quote:
LeonardoMine kaže: Pogledaj post
Jer po zakonu mislim da sva djeca moraju biti na istoj adresi za ostvarivanje tog prava, tako da mi tu nešto "smrdi".... već me tražila da joj nešto potpišem.... naravno, nisam.... može li što smuljati mimo mog znanja??... ne želim imati nikakve veze s tim... a bojim se da bi me mogla uplesti...
A zakaj tebe to brine?

Pusti zenu nek zivi kak joj se zivi.
Flat is offline  
Old 07.11.2017., 11:53   #5
Izborio sam se za svoju djecu, za skrbništvo, i nikakvo petljanje i muljanje sustava preko moje djece ne odobravam. Zato sam postavio upit. Ako je to legalno i u skladu sa zakonom... ok... samo toliko
LeonardoMine is offline  
Old 07.11.2017., 11:55   #6
Quote:
LeonardoMine kaže: Pogledaj post
Izborio sam se za svoju djecu, za skrbništvo, i nikakvo petljanje i muljanje sustava preko moje djece ne odobravam. Zato sam postavio upit. Ako je to legalno i u skladu sa zakonom... ok... samo toliko
Kak bi tvoja djeca patila da ona nesto i smulja oko toga?
Flat is offline  
Old 07.11.2017., 11:58   #7
Bez ljutnje, znate li odgovor na moje prvotno pitanje?
LeonardoMine is offline  
Old 07.11.2017., 12:01   #8
Quote:
LeonardoMine kaže: Pogledaj post
Bez ljutnje, znate li odgovor na moje prvotno pitanje?
Ovo nije pravni podforum.
Flat is offline  
Old 07.11.2017., 12:03   #9
Quote:
LeonardoMine kaže: Pogledaj post
Ima li pravo na tri godine porodiljnog za treće dijete ako je jedino ono iz novog braka na njenoj adresi, ja skrbim o našima i prijavljeni su kod mene?
ima.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 07.11.2017., 12:05   #10
Hvala!
LeonardoMine is offline  
Old 07.11.2017., 14:55   #11
ima pravo, nije potrebno da su djeca na istoj adresi, nego da ih je rodila ista žena....
lea321 is offline  
Old 07.11.2017., 17:24   #12
Za pravna pitanja ti je puno bolje obratiti se na pdf-u Pravo. Mislim da si sad dobio odgovor pa zatvaram temu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.