Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2005., 14:14   #1
Kad je beba okrenuta na zadak?

Trudnice i mame, kada vam se beba okrenula na pravilan položaj glavom u trbuhu? Naime, već smo 32. tjedan a beba je još na zadak! Znam da je sve individulno i da se može okrenuti i u 39. tjednu ali me baš zanimaju vaša iskustva i što su vam činili ako je bila na zadak-carski rez ili porod?
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 14:27   #2
naravno da je individualno

Ja sam drugu bebu rodila na zadak, sve prirodno bez ikakvih dripova, epija, sredstava protiv boli i slično jer navodno pri takvom porodu rodilji se ne smije dati ama baš ništa,a zašto ne pitaj me.
I znaš šta ću ti reć, prva beba je izašla na glavu, druga na gui'cu, s prvom drip, s drugom ništa, meni to sve ista pašta , jednako boli
Al to sam ja, nekoj je možda bilo i drugačije.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 14:39   #3
Meni je sve bilo u redu ali rekli su mi da ako osjetim da se beba okrenula da se spustim da sve cetiri i njisem naprijed-nazad. Ne znam da li pomaze ali to je bio "strucni" savjet moje doktorice koji na svu srecu nisam trebala.
 
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 15:22   #4
A kak da osjetim u kojem je položaju, to mi se čini nemoguće!!
Uglavnom ako si prvorotkinja i beba je na zadak na Sv.Duhu, gdje ću btw. i roditi je carski obavezan...
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 15:33   #5
Ako si vec u 32. tjednu kao sto kazes, trebala bi "viditi" i osjetiti u kojem je polozaju beba. Kada osjetis da se beba mice, rita ili sta vec, gledaj da li mozes viditi nogicu ili rukicu. Isto tako pritisak na donji dio tijela, ako ides u wc svako 5 minuta, kazu da to znaci da je beba okrenuta glavom prema dolje.
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 15:34   #6
Za carski se ja osobno odlucila ne bih nikad ako je sve u redu s bebom i majkom.
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 16:13   #7
Ma nema šanse da skužim što je nogica a što rukica. Samo znam da me 'lupa' malo više gore u ravnini pupka a ponekad, kada ležim, na boku, osjetim ga s obje strane trbuha pa mi se čini kao da vodoravno leži.
A na wc idem relativno često ali ne baš svakih pet minuta...
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 16:43   #8
Quote:
enigma kaže:
Za carski se ja osobno odlucila ne bih nikad ako je sve u redu s bebom i majkom.
Jesi li ti lijecnica?
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 16:44   #9
moj je Junior do zadnjeg trena bio okrenut na zadak. zpravo i ochekivala sam takav porod jer su u mojoj obitelji svi tako rodjeni...naopako

medjutim, oni su ga prije poroda uspjeli 'okrenuti' i rodjen je glavom naprijed.


sjecam se da i bez obzira na to nitko nije bio neshto posebno zabrinut mogucnoshcu da se rodi na zadak. mislim da se pretjerano brinesh
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 16:50   #10
Meni se mala okrenula iz zadtka u položaj za porod tjedana dana prije termina. Zato, ne paničari.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 21:41   #11
Quote:
penelop@ kaže:
Jesi li ti lijecnica?
Ne, zasto?
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 21:46   #12
Quote:
latitia26 kaže:
Ma nema šanse da skužim što je nogica a što rukica. Samo znam da me 'lupa' malo više gore u ravnini pupka a ponekad, kada ležim, na boku, osjetim ga s obje strane trbuha pa mi se čini kao da vodoravno leži.
A na wc idem relativno često ali ne baš svakih pet minuta...
Ne znam kako u Hrvatskoj ali kod nas se ide na pregled svako 2 ili 4 tjedna (ne sjecam se vise tocno) i doktorica ( u Engleskoj su to midwifes) pregleda i opipa stomak i uvijek kaze u kojem je polozaju beba.
Ako te to toliko zabrinjava vidi doktoricu, ali stvarno kao sto cure kazu, ne trebas se brinuti, cula sam masu puta kako se beba u velikoj vecini slucajeva ipak okrene na "pravu" stranu pa cak i u zadnjem tjednu trudnoce.
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 00:33   #13
Meni je do sada položaj bebe procijenio putem UZV-a...idem na pregled idući tjedan pa ću vidjeti što će mi reći. A znam da se bebe nekada okrenu pa i pred sam porod, samo mi se ne da do zadnjega misliti hoću li imati stručan tim ako bude na zadak, hoću li morati na carski i tak to...Ma jasno vam je, što se sve bliži kraju to ja više brijem...
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 08:40   #14
Quote:
enigma kaže:
Ne, zasto?
To sam i mislila. Ne mozes reci da se nikad ne bi odlucila za carski samo zato sto su mama i beba zdrave. Ima tu vise faktora.
Velicina bebe, prvi porod, brzina otvaranja, ocekivano vrijeme trajanja poroda...

Latitia, ne brini se. Ako i budes morala na carski, nije to nista strasno. Vazno je da se i ti i bebica mucite sto manje.
Rodila 'prirodno' ili uz pomoc kirurga svejedno, ma i na nos samo da sve bude u redu

Sretno
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 08:59   #15
Quote:
latitia26 kaže:
...Ma jasno vam je, što se sve bliži kraju to ja više brijem...

kako je unutra, tako ce i van


a ti 'brij' o tome kako cesh ga hranit i odgajat...to je puno tezhe nego rodit.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 11:21   #16
Quote:
penelop@ kaže:
To sam i mislila. Ne mozes reci da se nikad ne bi odlucila za carski samo zato sto su mama i beba zdrave. Ima tu vise faktora.
Velicina bebe, prvi porod, brzina otvaranja, ocekivano vrijeme trajanja poroda...

Mogu, carski mi je bio ponuden i ja sam odbila. Ne bih u detalje ali osobno sam protiv te opcije ako nije apsolutno potrebna.
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 17:33   #17
Quote:
enigma kaže:
Mogu, carski mi je bio ponuden i ja sam odbila. Ne bih u detalje ali osobno sam protiv te opcije ako nije apsolutno potrebna.
Nemoj ovo shvatiti kao napad na tebe ali imala si srecu da je sve proslo kako treba.

Carski nije nikakav bauk, ako ga lijecnik preporuci vjerojatno ima razloga za to. Ja nikad ne bih na svoj rizik odbila carski. Manji je rizik za bebu nego tezak porod.

To je samo moje misljenje.

Ne kazem da ti ovako razmisljas ali sa mnom na odjelu je bila zena koja je debelo presla termin i njoj su rekli da ako za 12 h ne krene porod ide na carski. Zena je pocela plakat da kakav carski da je ona prava zena i da ce ona rodit kako treba Trcala je po hodniku, skakala... Ukratko ponasala se ko ludjakinja.

Na kraju je dobila zdravu curicu na carski i sto??

Bitno je da se sve dobro zavrsi.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 21:57   #18
Quote:
penelop@ kaže:
Nemoj ovo shvatiti kao napad na tebe ali imala si srecu da je sve proslo kako treba.

Carski nije nikakav bauk, ako ga lijecnik preporuci vjerojatno ima razloga za to. Ja nikad ne bih na svoj rizik odbila carski. Manji je rizik za bebu nego tezak porod.

To je samo moje misljenje.
Ok mozda sam ja to malo krivo obrazlozila, naime nikad ne reci ne carskom ako doktor kaze da treba, mislila sam na majke koje same zatraze carski samo zato sto je "lakse". U nekim bolnicama prije poroda te pitaju hoces li carski ili "obicni" porod, i vecina majki se odluci na carski.
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 13:02   #19
Quote:
Tija kaže:
naravno da je individualno

Ja sam drugu bebu rodila na zadak, sve prirodno bez ikakvih dripova, epija, sredstava protiv boli i slično jer navodno pri takvom porodu rodilji se ne smije dati ama baš ništa,a zašto ne pitaj me.
I znaš šta ću ti reć, prva beba je izašla na glavu, druga na gui'cu, s prvom drip, s drugom ništa, meni to sve ista pašta , jednako boli
Al to sam ja, nekoj je možda bilo i drugačije.
meni!!!

ja sam Princezu na guzu rodila i bolilo je ko da se nebesa otvaraju
meni su davali i epi, nije pomogla
inace glava se treba okrenut do ulaska u 9-ti, dakle do 36 tjedana
tak da lat imas jos cajta
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 13:04   #20
Quote:
latitia26 kaže:
A kak da osjetim u kojem je položaju, to mi se čini nemoguće!!
Uglavnom ako si prvorotkinja i beba je na zadak na Sv.Duhu, gdje ću btw. i roditi je carski obavezan...
i bolje
neg da se napatis ko ja
prenijela 2 tjedna, napona nigdje ni uz dripove, a oni me pustili da se bukvalno telim satima
iscupali djetetu kuk dok su je vadili, mesari
bolje carski!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.