Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2005., 13:06   #21
moj decko je prvo svijetu pokazao - guzicu

ziv i zdrav i sve oke

drzim fige da se beba ipak okrene, i da sve prode u redu
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 13:07   #22
Quote:
enigma kaže:
Mogu, carski mi je bio ponuden i ja sam odbila. Ne bih u detalje ali osobno sam protiv te opcije ako nije apsolutno potrebna.
i ja sam odbila
al sad se kajem
napatile se nepotrebno i ja i ona!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 13:51   #23
Moja se isto rodila na zadak .

U Petrovoj , prvo su rekli carski ali onda kako je bila mala beba , ipak je islo normalnim putem.

Kada slusam druge , ja sam se namucila za krepat.

Ali cijelo vrijeme je bila spremna ekipa za carski ako se nesto zakomplicira.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:48   #24
Meni je cijelu trudnoću beba bila okrenuta na glavu, pa u 36. tjednu na zadak. Takva je i sad Radili su carski ( preporuka liječnika). Sve je prošlo OK.
zeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 17:19   #25
Na zadnjem pregledu (36. tjedan, mislim) moj je klinac bio okrenut "kako treba", da bi se tjedan dana kasnije okrenuo na zadak i krenuli trudovi.

Rođen je prirodno, tj. bez carskog reza, no pred sam kraj poroda, kada mu je trebala izaći glavica, mene su uspavali.
Kad sam se probudila, nitko mi ništa nije rekao tako da sam dugo bila uvjerena da sam ja zapravo pala u nesvjest.
Da bude jasnije, bilo je to prije 21 godinu, u Vinogradskoj u Zgbu, a ja sam bila vrlo mlada i nisam se snašla pa pitala što i zašto se to dogodilo - bila sam sretna da je sve gotovo i da je beba ok.

Kada je malome bilo 2 godine, sasvim slučajno, u kupeu vlaka za Split upoznam se s pokojnim ginekologom Rušinovićem.
On mi je rekao da vrlo mali postotak žena rađa vrlo lako. Isto tako vrlo mali postotak žena rađa vrlo teško. Većina je u statističkoj "normali". Ženu ponekad uspavaju pred sam kraj poroda ukoliko procijene da joj je 'preteško', tj. da spada u grupu iznimno 'teških' rodilja.

Mene nitko ništa nije pitao, a činilo mi se da sam mogla bez problema izgurati do kraja.

Inače, rekli su mi (prilikom poroda) da jedno u 100 ide na zadak tako da je iznenađujuće koliko nas ima na Forumu...
__________________
If it weren’t for a good horse, a woman would be the sweetest thing in the world.
Virtuela
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 02:49   #26
Quote:
Septembar kaže:
meni!!!

ja sam Princezu na guzu rodila i bolilo je ko da se nebesa otvaraju
meni su davali i epi, nije pomogla
inace glava se treba okrenut do ulaska u 9-ti, dakle do 36 tjedana
tak da lat imas jos cajta
Ne bih nikoga plasila vise nego je potrebno ( Patagonija, Illuminata ne citajte dalje ) ali epiduralna je tako "tempirana" (ili barem bi tako trebala biti) da prestane djelovati kad trebas izgurati.
Takva je praksa, mada ima lijecnika koji ce ti dati i jacu dozu ali takvi su rijetki.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 02:52   #27
Quote:
Virtuel@ kaže:
Na zadnjem pregledu (36. tjedan, mislim) moj je klinac bio okrenut "kako treba", da bi se tjedan dana kasnije okrenuo na zadak i krenuli trudovi.

Rođen je prirodno, tj. bez carskog reza, no pred sam kraj poroda, kada mu je trebala izaći glavica, mene su uspavali.
Kad sam se probudila, nitko mi ništa nije rekao tako da sam dugo bila uvjerena da sam ja zapravo pala u nesvjest.
Da bude jasnije, bilo je to prije 21 godinu, u Vinogradskoj u Zgbu, a ja sam bila vrlo mlada i nisam se snašla pa pitala što i zašto se to dogodilo - bila sam sretna da je sve gotovo i da je beba ok.

Kada je malome bilo 2 godine, sasvim slučajno, u kupeu vlaka za Split upoznam se s pokojnim ginekologom Rušinovićem.
On mi je rekao da vrlo mali postotak žena rađa vrlo lako. Isto tako vrlo mali postotak žena rađa vrlo teško. Većina je u statističkoj "normali". Ženu ponekad uspavaju pred sam kraj poroda ukoliko procijene da joj je 'preteško', tj. da spada u grupu iznimno 'teških' rodilja.

Mene nitko ništa nije pitao, a činilo mi se da sam mogla bez problema izgurati do kraja.

Inače, rekli su mi (prilikom poroda) da jedno u 100 ide na zadak tako da je iznenađujuće koliko nas ima na Forumu...

Vjerojatno ti je poceo opadati tlak ili nesto slicno, na to su osobito osjetljivi. Nije ti rekao kako su procjenili?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 08:34   #28
moja se dan prije nego sto je odlucila izaci (35.tjedan) odlucila okrenuti na zadak, s obzirom na rizicnu trudnocu zavrsila sam na carskom

eh sad koliko je tocan podatak,nemam pojma jer 2 dana prije sam bila na UZV u bolnici gdje je bilo sve u redu s polozajem, a dan poslije jos privat kod ginekologa na UZV gdje je ispalo da se okrenula (inace isla sam radi fotke male i da napokon uspijem doznati spol ;-)) ,a sljedece jutro oko 4 mi puknuo vodenjak, nije bilo nikakvih trudova niti sam bila otvorena (stisla se je valjda od frke ;-))) pa su me automatski poceli pripremat za carski
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 10:10   #29
Quote:
Vjerojatno ti je poceo opadati tlak ili nesto slicno, na to su osobito osjetljivi. Nije ti rekao kako su procjenili?
Ne. On nije ni radio u toj bolnici. U vlaku smo počeli pričati pa mi je rekao da je ginekolog na što sam ga ja pitala može li mi 'općenito' objasniti što se to meni zapravo dogodilo?

Inače, obratio nam se negdje sat vremena pred Splitom da nam čestita
Rekao je - kad je vidio u Zgbu da će kupe dijeliti s 2-godišnjakom da mu je mrak pao na oči, ali da se ugodno iznenadio kako je sve prošlo OK i bez maltretiranja putnika.
Također je rekao da mu je, gledajući nas, bilo žao što se nije više bavio vlastitom djecom dok su bila mala.
Tako smo odmah krenuli s "intimne" platforme pa sam ga ja pitala za porod...
__________________
If it weren’t for a good horse, a woman would be the sweetest thing in the world.
Virtuela
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 10:40   #30
Quote:
afro kaže:
Moja se isto rodila na zadak .

U Petrovoj , prvo su rekli carski ali onda kako je bila mala beba , ipak je islo normalnim putem.

Kada slusam druge , ja sam se namucila za krepat.

Ali cijelo vrijeme je bila spremna ekipa za carski ako se nesto zakomplicira.
Meni je babica pričala da se danas u većini slučajeva (to valjda vrijedi samo za zapadnu Europu) radi carski rez, jer su rijetki ginići i babice koje znaju poroditi ženu kad je beba na zadak. Ak' ju uhvatiš za nogicu, beba se skvrči, i onda tek počinju komplikacije ... Prije je nizak udio carskih rezova bio znak kvalitete odjela, danas, u vrijeme kada se carski radi po naruđbi, to se malo promjenilo ...
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 10:49   #31
u mojoj obitelji svi s ocheve strane rodjeni su guzom naprijed, te moja sestra i ja. ochito ima veze i nasljedni faktor


samo cu reci da nijedna nije carski imala, nit je itko od nas imao kakva ishchashenja nit ishta slichno.

chini se da su stari porodnichari bili poprilichno vjeshti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 12:11   #32
Ja sam sad u 34 tjednu, a na uzv su mi rekli da je okrenut glavicom na dolje.Tako da će i tebi reći na sljedećem pregledu kako je okrenut.I ja osjećam udarce više u gornjem dijelu trbuha kao i ti pa vjerojatno i tebi beba lijepo stoji.Vjerojatno jače može udariti nogicom.
A nije mi jasno ovo što čitam za epi.Ja sam rodila sina pomoću nje i nisam osjetila nikakve bolove, a nije mi jasno što to znači da prestane djelovati na kraju.Pa onda valjda najviše treba.Meni su rekli da se ona može doadati ako popusti djelovanje, ali koliko se ja sjećam ja sam poslje lijepo i zaspala jer me ništa nije bolilo.
A moj klinac je bio velik 4700, ni ovaj sad neće biti manji pa bi valjda osjetila da je prestalo djelovati pri kraju.
Al ništa se ti ne sekiraj normalno je da se pitaš sve i svašta.Želim ti lijepu , zdravu bebu
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 13:13   #33
Quote:
chini se da su stari porodnichari bili poprilichno vjeshti.
Ha! Mene je u porađaoni onako usput, pregledao jedan djedica. I rekao mi da imam dečka - "mogu mu napipat jajca".
I prošeće cool dalje.
__________________
If it weren’t for a good horse, a woman would be the sweetest thing in the world.
Virtuela
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 14:02   #34
Da, zadak je valjda genetski - imaš li ti u obitelji zadak-slučajeva??
Ja sam pala na guzicu, a i moj sin!!
Rekli su mi da bi se trebao okrenuti, ali se nije, on je fino kao mali Buddha na sjedečki... i isto su pripremali za carski za svaki slučaj, i pozamašna ekipa se skupila na porodu, ali je sve super završilo. Samo istiskivanje je meni najlakši dio poroda, oni zadnji, pripremni trudovi su puno teži za podnijeti. Ali kaj je tu je... glavno da to sve na kraju dobro završi za oboje!!
Meni je od cijelog poroda najgora epiziotomija... E to mi je bila neugodna i bolna uspomena još mjesec-dva... A i šivali su me prije nego je lokalna počela djelovati, pa sam prvih par uboda - svaki osjećala... koma najgora.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 22:56   #35
moj drugi sin je bio okrenut na guzu.
više su paničarili svi oko mene i plašili me tako da sam tražila carski. doktorica kaže da ne, to je drugi porod i biti će sve OK

naprave mi okret , malog mi uspiju okrenut na glavu, a on beštija drugi dan nazad, opet naopako (valjda mu se svidjelo da sjedi)
i da ne duljim svaki porod je priča za sebe i svaka žena ga drugačije podnosi, pa ja mogu reći za svoja obadva poroda (prvi na glavu, drugi zadak) sve super .
malo boli da, ali nije tako strašno, najgore je zadnjih možda pol sata, barem meni bilo.
majleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 00:51   #36
MOdesti, oni smanje epi na kraju da bi mogla gurati jer kad je epi na jako ( da nis ne osjetis) onda nit ne znas kak treba stisnut neg ti oni govore a ti nis ne osjecas. Zato uglavnom doktori to smanje pa da i ti sudjelujes u porodu. Cesto se desi da zbog epiduralne dodje do carskog a i do velikog rezanja ili pucanja. Barem su tak nama rekli na trudnickom tecaju. Ja sam rodila na carski sa spinalnom tak da ne bi znala ali ovo sam cula i od svih svojih frendica koje su tu radjale.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 09:00   #37
Quote:
Virtuel@ kaže:
Ha! Mene je u porađaoni onako usput, pregledao jedan djedica. I rekao mi da imam dečka - "mogu mu napipat jajca".
I prošeće cool dalje.
A jesi opaljena. Vidim da je tema otvorena još u 9. mjesecu..ima li kakvih saznanja kako nam je prošla mlada mama i jel' rodila do sad. Vidim da ima svakakvih iskustava, ali drage moje mame, ja bih se uspanicila do neba da znam kako nosim bebu koja će se roditi na zadak. Doduše imam dvoje i porodi nisu bili teški, ali psihološki pritisak ne možeš ignorirati zbog saznanja kako ćeš roditi.

Ne kužim kako bi nošenje bebe okrenute na zadak bilo nasljedno i imalo neke genetske korijene. Nda....
__________________
U svjetlu je njezina snaga i njezino veselje.
Varda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 19:33   #38
Evo još jedne kojoj se beba rodila na zadak. I Čemu panika! Pa ne rađamo više čučeći kraj ognjišta! I nije nikakva frka. Boli, j--- ga!, ali isto boli i porod na glavu. (poučena iskustvom!) Meni je isto puknuo vodenjak (bila sam već u bolnici, prenesla sam 10 dana pa su me za svaki slučaj zadržali), isto nisam imala trudove, dobila drip, rodila prekrasnog sina. Kako bi rekle nonice: hvala Bogu i majki Bojžoj.
sedam patuljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 16:38   #39
Ima li sad koja aktualna trudnica da joj je beba okrenuta na zadak??!?!!
__________________
You may only be a person in this world, but for someone, you are
the world!!!!
mary_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 03:14   #40
moje su obje kcerke isle na zadak.Stariju sam rodila prirodnim putem,a mladju carskim rezom.Ni jedno nije bilo lako,ali bi se opet prije odlucila za carski.Kod mene je materica takvog oblika da bebe moraju ici na zadak.Kod mladje je u trenutku pucanja vodenjaka i nogica sišla,a pukovina bila tri puta oko vrata.To nisu znali dok me nisu porodili,a dva dana nakon poroda su mi rekli da bi izgubila bebu da nisu napravili carski,(iako su insistirali na prirodnom porodu).zato drage moje dobro razmislite sto vam je činiti.
salmo hucho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.