Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 17:11   #61
da podijelim s Vama iskustvo moje mame, kada me rađala prije 25godina. bila sam okrenuta na zadak, i doktori inzistirali na prirodnom porodu. no nastale komplikacije, u svim tim bolovima je morala odlučiti koga da spašavaju, nju ili mene ako se još dodatno zakomplicira. da bi me naposlijetku izvadili nekim klještima (mama kaže da se više to ne upotrebljava). sve je dobro prošlo srećom, no ja i dan danas kad plačem, makar na minutu, imam žilice crvene koje mi iskoče po licu i povuku se tek nakon nekih pola sata. no ajde, nije to strašno, ali što je mama moja prošla..
a prijateljica, koja studira medicinu, je rekla da bi se ona itekako kod takvih slučajeva odlučila za carski, jer može doći do nepotrebnih komplikacija i mučenja i mama i bebe.
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:18   #62
klješta se i dalje upotrebljavaju ali kod poroda kada dijete zapne u porođajnom kanalu....

kliješta, vakum, ručno čupanje.. sve su to metoda da dijete vade van
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:31   #63
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovisi kako koja bolnica...

U Petrovoj zadak porađaju prirodno, na Svetom Duhu čujem da je to indikacija za Carski rez.....

očito od bolnice do bolnice
Habek na SD inzistira na vaginalnom porođaju bez obzira na zadak. Sam je to rekao na trudničkom. Tek ako zapne, onda carski.
Ma nekako mi je on presadističan...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:46   #64
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Habek na SD inzistira na vaginalnom porođaju bez obzira na zadak. Sam je to rekao na trudničkom. Tek ako zapne, onda carski.
Ma nekako mi je on presadističan...
prvi glas
u Petrovoj znam da to pod normalno porađaju prirodno

sadist.. da što nego jest + još muško = muški sadist
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:55   #65
On je totalno kontra carskog, još je rekao kako je vlastitu ženu sa bebom na zadak tjerao da rađa vaginalno.... Kao hvalio se kako carski nije dobar, kako je bolje ovako mučit ženu...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:57   #66
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
On je totalno kontra carskog, još je rekao kako je vlastitu ženu sa bebom na zadak tjerao da rađa vaginalno.... Kao hvalio se kako carski nije dobar, kako je bolje ovako mučit ženu...
budala
jadna žena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:57   #67
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Habek na SD inzistira na vaginalnom porođaju bez obzira na zadak. Sam je to rekao na trudničkom. Tek ako zapne, onda carski.
Ma nekako mi je on presadističan...
ja bi ga poslala u kurac i inzistirala na drugom doktoru ili bi se pokupila u vinogradsku, nije daleko

budala.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 00:27   #68
ko je to napisao da je beba na zadak stvar genetike?
ja mislim da je to totalna glupost nema mi veze s vezom.
sad ako je moja mama prvo dvoje rodila na zadak onda bismo i sestra i ja trebale rađati na zadak, a sestra nije rodila na zadak ni prvo ni drugo pa se nadam da neću niti ja rađati na zadak. barem ne prvo.

a ja uopće ne znam kako bih se postavila u vezi toga da se meni dogodi "na zadak". ne znam jel bih išla na carski ili na prirodno.
carskog se užasavam, ajme, ono buđenje iz "kome"...pa infuzija, pa kateter, pa bespomoćnost.... uuuuuuf....

makar moja kolegica s faksa (23 godine) kaže da se od carskog na drugom porodu oporavila lakše i brže nego od epiziotomije na prvom porodu.
pa sad.....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:48   #69
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...
a ja uopće ne znam kako bih se postavila u vezi toga da se meni dogodi "na zadak". ne znam jel bih išla na carski ili na prirodno.
carskog se užasavam, ajme, ono buđenje iz "kome"...pa infuzija, pa kateter, pa bespomoćnost.... uuuuuuf....

makar moja kolegica s faksa (23 godine) kaže da se od carskog na drugom porodu oporavila lakše i brže nego od epiziotomije na prvom porodu.
pa sad.....
Gle, kad ti se desi, desi se. Nema tu biranja ja bi - ja ne bi.
Da li na carski ili gurat van opet ovisi o trenutnom stanju dolje.
S tim da kod prvog poroda većina preporuča carski, koliko sam čula. Ali nisam ja doktor.
Što se tiče oporavka, opet relativno kako tko podnosi operaciju. Neko se od carskog oporavi prije nego od vaginalnog poroda...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 12:49   #70
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Gle, kad ti se desi, desi se. Nema tu biranja ja bi - ja ne bi.
Da li na carski ili gurat van opet ovisi o trenutnom stanju dolje.
S tim da kod prvog poroda većina preporuča carski, koliko sam čula. Ali nisam ja doktor.
Što se tiče oporavka, opet relativno kako tko podnosi operaciju. Neko se od carskog oporavi prije nego od vaginalnog poroda...
a kaj je s onim ručnim okretanjem preko trbuha prije poroda?
jel imaju kod nas uopće tu praksu?
negdje sam čula da je opasno, a negdje da je bezazleno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 12:52   #71
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a kaj je s onim ručnim okretanjem preko trbuha prije poroda?
jel imaju kod nas uopće tu praksu?
negdje sam čula da je opasno, a negdje da je bezazleno.
Ja sam čitala o tome - baš tako, negdje piše da se to ne radi jer je opasno, a negdje da se radi, u bolnici, uz stalni nadzor, mislim ultrazvukom. Nemam pojma.
Mislim da se u Rijeci to ne radi, ali nisam sigurna. Malo sam gledala to za Rijeku i nisam našla ništa o tome. Kako je u Zagrebu, nemam pojma.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 12:54   #72
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a kaj je s onim ručnim okretanjem preko trbuha prije poroda?
jel imaju kod nas uopće tu praksu?
negdje sam čula da je opasno, a negdje da je bezazleno.
ja to ne bi dala da mi rade

postoji opasnost da mu zapetljaju pupčanu vrpcu oko vrata i sl
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:05   #73
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a kaj je s onim ručnim okretanjem preko trbuha prije poroda?
jel imaju kod nas uopće tu praksu?
negdje sam čula da je opasno, a negdje da je bezazleno.
znam osobu kojoj su to radili i rekla je da to nebi pozeljela niti najgorem neprijatelju jer je to bol koja se ne moze opisat a ujedno kaze da je sam porod nakon toga bio po boli macji kasalj..inace dok tako okrecu djete cesto i drugom rukom pomazu u okretanju tako da okrecu djete i kroz porodjajni kanal tj. gurnu rukicu unutra brrrrrrrr
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:39   #74
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a kaj je s onim ručnim okretanjem preko trbuha prije poroda?
jel imaju kod nas uopće tu praksu?
negdje sam čula da je opasno, a negdje da je bezazleno.
Prvo ovisi o doktoru koji te dofati da li to zna ti ili ne. Svi oni znaju teoretski, ali nisu svi majstori.
Onda ovisi o tvom i bebinom stanju, pa da li si došla u trudovima, otvorena ili ne (čitaj spremna za porod), da li ti je otišla sva plodna voda, jer se beba na "suho" ne može okrenut (tj. boli više).... Milion detalja...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:41   #75
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
...sam porod nakon toga bio po boli macji kasalj..inace dok tako okrecu djete cesto i drugom rukom pomazu u okretanju tako da okrecu djete i kroz porodjajni kanal tj. gurnu rukicu unutra brrrrrrrr
Navodno postoje dvije varijante.
Jedna je okretanje u trbuhu prije izgona,
a druga je okretanje za vrijeme izgona....

Kada je beba na zadak, znači sjedi na porođajnom kanalu, nema teorije da se okrene u porođajnom kanalu. Mogu ju okrenut jedino u trbuhu.
Onda ima varijanti da beba stoji poprijeko, leđima na porođajni kanal, ramenom, čelom umjesto tjemenom....

Druga varijanta vrijedi ako je beba glavom u porođajnom kanalu ali krivo ulazi, tj. nosom je okrenuta lijevo/desno. Onda bebu zarotiraju.

Ali ja nisam doktor i samo nagađam...

Malo guglajte, ne da mi se sad tražit, ima to sve lijepo nacrtano...
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje 8472 : 14.05.2009. at 13:46.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:44   #76
ajme katastrofa.

ne znam zasto al bas me ovih dana uhvatila ta paranoja od bebe na zadak.
znam da to ne moze biti genetski, ali mi je netko tu sad gurnuo bubu u uho pa pizdim
makar jos gore, vise me je strah da ne bi bio poprecno okrenut , to je sigurno veci zajeb.

i kako onda dogovoriti carski rez?
jel potrebno imati vezu za doktora ili kaj?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:45   #77
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Navodno postoje dvije varijante.
Jedna je okretanje u trbuhu prije izgona,
a druga je okretanje za vrijeme izgona....
Ali ja nisam doktor i samo nagađam...
pa da. o tome sam ja i pricala. mislim da sam to negdje citala da to rade rukom preko ultrazvuka.
tj doktor preko trbuha okrece bebu i gleda ultrazvukom jel sve ok s pupcanom vrpcom.
ne vjerujem bas da bi to moglo biti bolno?

ali ono okretanje bebe preko vaginalnog otvora- e to .... necu komentirat....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:23   #78
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Navodno postoje dvije varijante.
Jedna je okretanje u trbuhu prije izgona,
a druga je okretanje za vrijeme izgona....

Kada je beba na zadak, znači sjedi na porođajnom kanalu, nema teorije da se okrene u porođajnom kanalu. Mogu ju okrenut jedino u trbuhu.
Onda ima varijanti da beba stoji poprijeko, leđima na porođajni kanal, ramenom, čelom umjesto tjemenom....

Druga varijanta vrijedi ako je beba glavom u porođajnom kanalu ali krivo ulazi, tj. nosom je okrenuta lijevo/desno. Onda bebu zarotiraju.

Ali ja nisam doktor i samo nagađam...

Malo guglajte, ne da mi se sad tražit, ima to sve lijepo nacrtano...
ma kaj guglat..joj to je bolje ne znat i ne zanimat se za takvo nesto.brrrrrrrr
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:26   #79
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ajme katastrofa.

ne znam zasto al bas me ovih dana uhvatila ta paranoja od bebe na zadak.
znam da to ne moze biti genetski, ali mi je netko tu sad gurnuo bubu u uho pa pizdim
makar jos gore, vise me je strah da ne bi bio poprecno okrenut , to je sigurno veci zajeb.

i kako onda dogovoriti carski rez?
jel potrebno imati vezu za doktora ili kaj?
a cuj ako je djete na zadak to je relativno jer ocito neki doktori po nekim bolnicama u takvim slucajevima ne razmisljaju nego odmah salju na carski - st je po meni totalno logicno, a definitivno nebi dala da mi netko okrece djete nego bi prevrnula bolnicu na krov da me porode carski u oba slucaja ali mislim da kod poprecnog polozaja bebe niti ne rade drugacije osim carskog
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:48   #80
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a cuj ako je djete na zadak to je relativno jer ocito neki doktori po nekim bolnicama u takvim slucajevima ne razmisljaju nego odmah salju na carski - st je po meni totalno logicno, a definitivno nebi dala da mi netko okrece djete nego bi prevrnula bolnicu na krov da me porode carski u oba slucaja ali mislim da kod poprecnog polozaja bebe niti ne rade drugacije osim carskog
ja makar bas zelim roditi prirodno mislim da bi u slucaju "na zadak" definitivno inzistirala na carskom rezu (makar se i carskog reza boooooojim isuse kriste grozno)... jer nekako imam osjecaj da bi prirodan porod "na zadak" bio prejebno traumatican. pa kad vec moram birati izmedju dva zla radije onda carski rez.

makar moja mama kaze da njoj nije to nista bilo tako strasno kad je prvo dijete radjala na zadak prirodno, a doktor bebu nije okretao nego ga je vukao za noge, al moja je mater inace malo luda pa ko bi njoj vjerovao
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.