Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 19:47   #81
Evo, mene poslali doma s patologije danas (na Sv. Duhu) jer trudovi jos nisu poceli a serklaza je vani vec 2 dana. No, da se vratim temi - beba je jos uvijek na zadak i dr Hafner koji mi vodi trudnocu je rekao (ovim rijecima): "Da je to moja zena i dijete, ja bi se odlucio na carski" - navodno zadak nejde automatski na carski, nego rodilja moze sama odluciti sta hoce, mada izgleda da je carski bolja opcija i vecina prirodnih pokusaja ipak zavrsi na carskom kad zapne na glavi. Narucena sam 20.5. na carski, ako se nesto ne pocne desavati i ranije (a vjerojatno bude). I kolko znam, ne okrecu dijete rukom jer se moze omotati oko pupcane pa je to dosta opasno. Barem na Sv Duhu.
__________________
Next mood swing - 6 seconds
MarijanaWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 20:25   #82
Quote:
MarijanaWood kaže: Pogledaj post
Evo, mene poslali doma s patologije danas (na Sv. Duhu) jer trudovi jos nisu poceli a serklaza je vani vec 2 dana. No, da se vratim temi - beba je jos uvijek na zadak i dr Hafner koji mi vodi trudnocu je rekao (ovim rijecima): "Da je to moja zena i dijete, ja bi se odlucio na carski" - navodno zadak nejde automatski na carski, nego rodilja moze sama odluciti sta hoce, mada izgleda da je carski bolja opcija i vecina prirodnih pokusaja ipak zavrsi na carskom kad zapne na glavi. Narucena sam 20.5. na carski, ako se nesto ne pocne desavati i ranije (a vjerojatno bude). I kolko znam, ne okrecu dijete rukom jer se moze omotati oko pupcane pa je to dosta opasno. Barem na Sv Duhu.
hafner je dobar doktor i ne bi rekao da ideš na carski bez veze. i ja sam bila na carskom zbogh zadka i ne boli poslije ništa strašno. oporavila se za tjedan dana potpuno
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 20:49   #83
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Habek na SD inzistira na vaginalnom porođaju bez obzira na zadak. Sam je to rekao na trudničkom. Tek ako zapne, onda carski.
Ma nekako mi je on presadističan...
meni dr.zudenigo rekao da oni na sv.duhu ne porađaju zadak vaginalno kod prvorotkinje,ali kod drugog i svakog slijedećeg porađaju vaginalno. ali ako prvo rodiš na carski drugo isto ide na carski.
stoga mi je čudno da je to habek rekao.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 21:00   #84
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja makar bas zelim roditi prirodno mislim da bi u slucaju "na zadak" definitivno inzistirala na carskom rezu (makar se i carskog reza boooooojim isuse kriste grozno)... jer nekako imam osjecaj da bi prirodan porod "na zadak" bio prejebno traumatican. pa kad vec moram birati izmedju dva zla radije onda carski rez.

makar moja mama kaze da njoj nije to nista bilo tako strasno kad je prvo dijete radjala na zadak prirodno, a doktor bebu nije okretao nego ga je vukao za noge, al moja je mater inace malo luda pa ko bi njoj vjerovao

carski ništa strašno. radi se pod spinalnom anastezijom, tj.budna si ne osjećaš noge. prvi dan moraš ležati, drugi se dižeš i boli te rana, savijaš se, a treći je
puno bolje, četvrti dan normalno hodaš. dolazi fizijatrica i vježbaš. nisam rodila prirodno, ali sam ležala mjesec dana na patologiji na sd i slušala krikove žena i priče s poroda.
mislim da se bol trudova pogotovo onih umjetnih od dripa ne mogu usporediti s rezom od carskog. rez boli sigurno puno manje i znaš da će prestati za koji dan.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 22:57   #85
Dr Hafner je inace super. Habek mi se cinio ok - dok nisam ovo procitala... Znam da Matijevic voli sve porode "el naturel" al opet, vjerojatno sve zavisi o situaciji.
Inace, prvo dijete sam rodila vaginalno, al mi je zdjelica dosta uska pa iako mi je porod trajao dosta kratko (nekih 8 sati), bilo je KATASTROFA bolno i tesko, busili mi vodenjak, dali drip, vadili dijete na vakum i skoro zavrsila na carskom, a mala je bila samo 2500g. Nadam se da se ova beba nece okrenuti jer je vec sad 3300g a jos ni "t" od trudova (mada mi se cini da mi se odcepio onaj cep dolje danas pa nikad neznas).
__________________
Next mood swing - 6 seconds
MarijanaWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:05   #86
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
carski ništa strašno. radi se pod spinalnom anastezijom, tj.budna si ne osjećaš noge. prvi dan moraš ležati, drugi se dižeš i boli te rana, savijaš se, a treći je
puno bolje, četvrti dan normalno hodaš. dolazi fizijatrica i vježbaš. nisam rodila prirodno, ali sam ležala mjesec dana na patologiji na sd i slušala krikove žena i priče s poroda.
mislim da se bol trudova pogotovo onih umjetnih od dripa ne mogu usporediti s rezom od carskog. rez boli sigurno puno manje i znaš da će prestati za koji dan.
ma meni je bed zbog tih infuzija i svega toga...htjela bih roditi prirodno tak da odmah dobijem dijete uz sebe da ga mogu odmah početi dojiti a nekako pretpostavljam da ako sam na carskom da ga neću vidjeti barem dva dana.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 13:32   #87
u os se radi akupunktura za okretanje bebe, navodno pomaže, vjerojatno ima i u zg ta mogućnost, vrijedi pokušati u svakom slučaju, samo mislim da se to radi do negdje 34 tj, valjda dok još ima mjesta
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 18:47   #88
Evo, mi smo svoj zadak uspješno obavili Teško je bilo, ali dobro, isplati se
Nisu mi dali epiduralnu, jer trudove treba jako osjetiti - tiskat sam morala točno u trudu, pa da se ne bi desilo da ne osjetim trud. Eto. Ima malo detaljnije na mojoj temi.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 21:45   #89
ja bih ti preporučila da ideš na carski, kad je zadak puno više ima mogučnosti za komlikacije nego porod glavom! ipak je u pitanju djetetov itvoj život
hipoton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 01:09   #90
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma meni je bed zbog tih infuzija i svega toga...htjela bih roditi prirodno tak da odmah dobijem dijete uz sebe da ga mogu odmah početi dojiti a nekako pretpostavljam da ako sam na carskom da ga neću vidjeti barem dva dana.
Dijete odmah dobiješ, čim se probudiš iz anestezije, možda najviše unutar nekih 2 sata od operacije, ali si i tako u tolikim bolovima da na pol spavaš i niš ne kužiš i vrijeme jako brzo prođe.
Otkopčaju te od infuzije kad ti donesu bebu. Imaš braunilu u veni, pa te lako prikopčaju i otkopčaju.
Meni je bilo najgore što mi nakon carskog nisu dali jesti 3 dana.
Manji je rizik za bebu.
Svi doktori i doktorice propagiraju prirodni porod, pričaju divne priče o tome, a sve doktorice rode carskim rezom.
Ontopic: Moj sin je bio na zadak cijelo vrijeme i nije se okretao, a kako je imao 4kg, a ja imam jako usku zdjelicu morala sam na carski.
Kažu da ako se ne okrene do 37. tjedna, da ni neće. Neke žene navodno imaju tvrdu elastičnu maternicu i beba se ne može okrenuti.

Zadnje uređivanje Alicia : 23.05.2009. at 01:18.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:52   #91
Evo, i ja obavila carski zbog zatka - zbog spinalne anestezije (mislim da opcu ne daju vise, osim u posebnim slucajevima jer je manje opasno za mamu) moras lezati 24h bez micanja prikopcana uz sve one infuzije i analgetike. Dijete ti dopeljaju samo za kontakt "koza na kozu" dok tak lezis. Drugi dan tj kad prodje 24h od poroda te dizu na noge i neposredno iza toga ti furaju klince (ja sam rodila na Sv Duhu pa je "rooming in") - mada ti nije do nicega jer te sve boli. Meni je jos taj dan bio ok, a od iduceg dana me tolko pece onaj unutarnji rez da je to za poludit. Evo, danas je tjedan dana od poroda, jos me pece ko vrag. A ovaj vanjski rez ni ne osjecam
__________________
Next mood swing - 6 seconds
MarijanaWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 20:11   #92
uf... još malo pa ću navršit 32.godine, u 38. sam tjednu trudnoće (prva je bila carski zbog toga jer se nisam otvarala nakon dripa) i na današnjem ultrazvuku se vidjelo da se beba krenula na zadak, a još prije tjedan dana je bila okrenuta na glavicu... od danas me službeno frka poroda
njegova_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 23:15   #93
Quote:
njegova_mala kaže: Pogledaj post
uf... još malo pa ću navršit 32.godine, u 38. sam tjednu trudnoće (prva je bila carski zbog toga jer se nisam otvarala nakon dripa) i na današnjem ultrazvuku se vidjelo da se beba krenula na zadak, a još prije tjedan dana je bila okrenuta na glavicu... od danas me službeno frka poroda
onda... ideš na carski ili?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:29   #94
Quote:
MarijanaWood kaže: Pogledaj post
Evo, mene poslali doma s patologije danas (na Sv. Duhu) jer trudovi jos nisu poceli a serklaza je vani vec 2 dana. No, da se vratim temi - beba je jos uvijek na zadak i dr Hafner koji mi vodi trudnocu je rekao (ovim rijecima): "Da je to moja zena i dijete, ja bi se odlucio na carski" - navodno zadak nejde automatski na carski, nego rodilja moze sama odluciti sta hoce, mada izgleda da je carski bolja opcija i vecina prirodnih pokusaja ipak zavrsi na carskom kad zapne na glavi. Narucena sam 20.5. na carski, ako se nesto ne pocne desavati i ranije (a vjerojatno bude). I kolko znam, ne okrecu dijete rukom jer se moze omotati oko pupcane pa je to dosta opasno. Barem na Sv Duhu.
evo i mene u klub
malac je sve do nedavno cijelo vrijeme bio na glavi a sad unazad 2 tjedna se okrenuo na zadak - već 2x potvrđeno
e sad i ja idem kod Hafnera za nekih 11 dana pa ne znam od straha koji me paralizira šta uopće da mislim - kad ti je on predložio carski jel te on i porađao kad je datum zakazan - hoći reći jel ti carski radi onaj tko ti vodi trudnoću ili onaj koji se zadesi taj dan u rađaoni - jel treba tražiti vezu u tom slučaju ili oni po pravilu obavljaju da te porađa onaj koji ti vodi trudnoću
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:07   #95
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
evo i mene u klub
malac je sve do nedavno cijelo vrijeme bio na glavi a sad unazad 2 tjedna se okrenuo na zadak - već 2x potvrđeno
e sad i ja idem kod Hafnera za nekih 11 dana pa ne znam od straha koji me paralizira šta uopće da mislim - kad ti je on predložio carski jel te on i porađao kad je datum zakazan - hoći reći jel ti carski radi onaj tko ti vodi trudnoću ili onaj koji se zadesi taj dan u rađaoni - jel treba tražiti vezu u tom slučaju ili oni po pravilu obavljaju da te porađa onaj koji ti vodi trudnoću

Bok
Meni je Hafner prvo mjerio opseg zdjelice - iako sam cula da na Sv Duhu uglavnom uvijek rade carski ako je beba na zadak - rekao mi je da mi je zdjelica dosta uska i da bi on, da je njegova zena u pitanju, definitivno radio carski. Ali rekao mi je da izbor vaginalnog porodjaja postoji ako ja to bas hocu, no da ce vrlo vjerojatno porod svejedno zavrsiti carskim zbog te uske zdjelice. Ja se nisam nista dvoumila, on je veliki strucnjak i zna o cem prica.
Cuj, sad sto se tice samog poroda, posto ti sad pocinju ti njihovi Bozicni odmori, pretpostavljam da se moze desiti da ti Hafner nije na porodu. Meni je on vodio cijelu trudnocu i mislim da mi je trebao on bas i raditi carski, al imam jednu zensku gore koja je isto kirurg na ginekologiji a koja pozna moju staru, pa je ona zatrazila da mi to obavi jer se poznamo, tako da sam opet bila u dobrim rukama. Mislim da su ti oni svi gore na dobrom glasu, nemas se sta brinuti...
A datum ti on zakaze, onda dodjes na patologiju pa tam lezis dok te ne odluce konacno porodit - meni su stalno odugovlacili, sjecam se da mi je znao reci: evo, preksutra je carski, onda dodje preksutra, on se pojavi pa veli: bumo jos pricekali koji dan zbog tlaka, ili neznam cega, onda prodje par dana, pa opet: evo, gospodjo, sutra stre na redu i tako u nedogled... Vec si lud od silnih obecanja (a da ti ne govorim o tremi!) - nemoj nista uzeti zdravo za gotovo. Evo, kako pise gore, bio mi je konacno dao neki datum (umjesto onih silnih prekosutra i sutra) - 20.5. a na kraju me nije ipak dao na carski do 22.5. jer je nekaj bilo iskrslo. Imaju ti one te hitne carske pa se moze desiti da te ne porodi zbog nekog hitnog slucaja jer ti rade samo 3 carska dnevno (ujutro uglavnom).
A vezu si slobodno povuci, nije ti naodmet, onda se mozda malo i pozuri

Nadam se da sam ti odgovorila na sva pitanja, ako ne, slobodno pitaj
Sretno!
__________________
Next mood swing - 6 seconds
MarijanaWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:28   #96
uh svaka pomoć mi je sad u stanju ovog pomračenja uma dobro došla - hvala ti puno!
baš me interesira šta će mi reći za koji dan - ja se još uvijek nadam da će se malac okrenuti ali...
on mi je baš ok doktor - znam ga iz 1. trudnoće a baš sam neki dan naletila na njega u Interšparu na odjelu sa pršutima pa smo se zapričali i odmah sam rekla da dolazim - onako je nekako prijateljski nastrojen
vidjet ću šta će mi reći pa se još javim - samo se nadam da me neće držati na odjelu jer mi je mala mala (18 mj) pa ću se pokušati sve dogovoriti
hvala još jedanput!
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:11   #97
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
uh svaka pomoć mi je sad u stanju ovog pomračenja uma dobro došla - hvala ti puno!
baš me interesira šta će mi reći za koji dan - ja se još uvijek nadam da će se malac okrenuti ali...
on mi je baš ok doktor - znam ga iz 1. trudnoće a baš sam neki dan naletila na njega u Interšparu na odjelu sa pršutima pa smo se zapričali i odmah sam rekla da dolazim - onako je nekako prijateljski nastrojen
vidjet ću šta će mi reći pa se još javim - samo se nadam da me neće držati na odjelu jer mi je mala mala (18 mj) pa ću se pokušati sve dogovoriti
hvala još jedanput!
pikacu ležala sam na patologiji mjesec dana. mali je bio na zadak i išla sam na carski, ali ako je žena drugorotkinja kažu da prakticiraju prirodni porod, jer je maternica rastegnuta. naravno ako zapne rade carski ili ako je kao kod marijane uska zdjelica.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:26   #98
Navodno postoji neki homeoptaski pripravak kojipotiče okretanje bebe u pravilan položaj. Ako znaš kojeg homeopata, možda možeš pitati. Također i fizioterapeuti znaju neke vježbe koje pomažu. Meni su tek nakon mog carskog zbog zadaka rekli te informacije pa nemam ništa konkretnije.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:20   #99
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
pikacu ležala sam na patologiji mjesec dana. mali je bio na zadak i išla sam na carski, ali ako je žena drugorotkinja kažu da prakticiraju prirodni porod, jer je maternica rastegnuta. naravno ako zapne rade carski ili ako je kao kod marijane uska zdjelica.
hm,ja i jesam drugorotkinja pa me zato nekako i frka - najrađe bi prirodni porod ali ako on ostane na zadak ja nemam snage živjeti sa spoznajom da bi mu se zbog teškog porođaja moglo nešto dogoditi a opet s druge strane zazirem od carskog - ne samo da me strah njega nego ne znam kako ću se brinuti o "starijoj" (18 mj) i takvom ranom
ni sama nisam pametna - hvala na pomoći svakako

nego samo da još pitam - zar su te zbog položaja bebe hospitalizirali na mjesec dana ili je bilo nešto gore - i ja sam ležala tamo skoro mj dana zbog tlaka u 1. trudnoći i ne ponovilo se - mrak mi pada na spomen tog odjela
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:21   #100
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Navodno postoji neki homeoptaski pripravak kojipotiče okretanje bebe u pravilan položaj. Ako znaš kojeg homeopata, možda možeš pitati. Također i fizioterapeuti znaju neke vježbe koje pomažu. Meni su tek nakon mog carskog zbog zadaka rekli te informacije pa nemam ništa konkretnije.
hvala baš se budem raspitalahttps://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.