Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2003., 17:55   #21
Hvala na odgovoru !
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 17:57   #22
Quote:
Epiduralnu mozes dobiti i kada porod vec pocne, odnosno ne mozes drugacije. Dobiva se kada se otvoris 4 cm, a kada si otvorena 10 skidaju epiduralnu i pocinje zabava
ovaj dio nisam shvatila.

Da li epiduralna traje za vrijeme cijelog poroda ?

Da li joj je funkcija smanjiti bol ili nesto drugo ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 18:07   #23
Vako:

Kada porod pocne grlic maternice ti je otvoren vjerojatno 1 cm ili tako nesto. Kako porod napreduje, trudovi su jaci i cesci (ali u pocetnoj fazi to nije strasno) i grlic maternice se otvara. Da bi dobila epiduralnu grlic maternice mora biti otvoren bar 4 cm (zbog utjecaja epiduralne na intenzitet trudova). Koliko ce to trajati je individualno. Ja sam imala trudove oko 4 ili 5 sati i onda sam dobila ep. Kada ti sprase ep. nema tu smanjenja bolova. Ne osjecas nista od struka na dolje. Eh da, zaboravih napisati da ti stave kateter. Maternica radi svoje, trudovi idu, ali ih ti ne osjecas. Kada se grlic maternice otvori 10 cm, vrijeme je da beba izadje. Epiduralna se zaustavlja i ulazis u konacnu fazu poroda kada beba izlazi kroz porodjani kanal, a ti joj pomazes. To na kraju boli, ali vjeruj mi, vise ne razmiljas da li boli ili ne, jer si prezauzeta tiskanjem, disanjem i sl.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 13:54   #24
hvala

Odose mi zadnje iluzije da postiji bezbolni porod
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 15:11   #25
Winona, naruchi da ti roda donese bebu i problema nema
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 15:56   #26
ma ne moze to tako, ne bi bila lijepa na mamu
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 15:58   #27
Pa po onome shto pishesh, noge bi odgovarale
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 16:03   #28
ah jadna, pa daj pogledaj malo oko sebe, mozda ti to bude nova spoznaja ali ima zena s lijepim nogama
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 16:48   #29
Ja sam s oba sina išla na sekciju. Prvi put sam, po njihovom proračunu, prenjela 11 dana (po svom 1) pa su me rasturili na amnoicintezi i ostavili me u bolnici. Ujutro su mi probušili vodenjak, dali drip i epiduralnu-od dripa sam povraćala ko luda, a anesteziolog mi krivo ubrizgao segment pa mi utrnulo lijevo bedro! Nakon 12 sati patnje u smjenu dolazi doktor koji me je primio dan prije i križa se kaj ja još delam tu-otvorena tek 4 prsta i na izmaku snaga. Pita me bih li ja na carski, ja kimnem glavom i onesvijestim se. Ostalo je povijest...
Dva sam dana bila u šok sobi, više-manje bez svijesti, na kisiku, transfuziji i infuziji. Kada sam treće jutro pozdravila doktora kad je došao u vizitu, rekao je: "Cijelu sam se noć molio za vas!".
Rana je još 19 dana curkala, ali sinek je bio prekrasan i sve sam zaboravila-toliko da sam kad je imao 14 mjeseci ponovno zatrudnjela! Svi su me gledali u čudu, ali ja sam bila puna optimizma: "Ovoga će puta sve biti u redu!". Je, šipak!
Mrcvarili su me 17 sati, iako sam bila u istoj bolnici (gdje mi je predstojnik klinike prošli puta rekao da imam zadebljani prsten rodnice i ne mogu se otvoriti!), i tek kad su vidjeli da ništ od dripa opet su me odpeljali u operacijsku dvoranu. Oporavak je bio nešto brži jer sam ovoga puta znala kaj me čeka!
Mali je D. izgledao kao Pinokio s Jupitera-špičaste glavice, izduljena nosa, stisnutih okica, sav izguljen, a prsti na stopalima mu dodirivahu potkoljenice jer tako ostaše od odgurivanja u maternici! Strašno...
Sada je naravno prekrasan...ista mama!
Jedno znam...a to je da ću jednoga dana rodit i jednu malu curicu, a tada ću na "hladni carski"-naručeni.
Voljela bih da sam mogla "normalno" roditi jer mi je ružna ova rana i zna me bolit kad se mijenja vrijeme, ali što je-tu je! Ah da, i priraslice se naprave na rezu iznutra-prije mjesec i pol sam imala jedan zahvat pa mi ih je kirurg odstranio...
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 19:10   #30
Quote:
TaSi kaže:
ja sam bila na dva carska u Zg. Prvi je bio hitni - sve prošlo super. Drugi je bio nakon 17 sati trudova isto hitni, razlika je bila što sam na drugom dobila epiduralnu pa sam bila budna. To mi je bilo perdivno: ništa me nije boljelo, a svoju srećicu sam vidjela odmah čim se rodila. Oporavak je malo težak zbog reza. Meni je carski ostao u tak super sjećanju da uvijek kažem: kad bi mi netko garantirao opet curicu i opet carski - rodila bih još petero djece


E, kada ovo chitam dodje mi lakshe, jer cu ja isto morati na carski, u sluchaju da se odluchim za dijete, iz odredjenih razloga.

Ovo mi je uljepshalo dan, bravo.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 17:01   #31
Meni je receno da cu roditi carskim rezom zbog problema s ablacijom retine.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 11:41   #32
Cuj, uvijek je bolje unaprijed znati da ces imati carski, fino se cak mozda i dogovoriti za termin i ne cekati bolove da pocnu.

Jer jedno je raditi carski na odmornoj zeni, a drugo na vec iscrpljenoj nakon deset sati bolova i svacega, kako je, recimo, meni radjen. Sigurno je i oporavak u prvom slucaju mnogo laksi.

Sretno, sammy.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 23:44   #33
Slazem se sa Rajnom. Prijateljica se porodila prije 2 tejdna na carski rez,namucila se i jos uvijek se pati.Naime prije poroda je zeljela na carski ali se to tamo placa extra pa je odlucila da ce pretrpjeti bolove i ici normalnim tijekom. 12 sati se mucila i kada su joj probusili vodenjak voda je bila smeda (sto je kako su joj objasnili znak da je beba u opasnosti).Tada je uraden hitni rez. Jos uvijek je blijeda,slaba i nemocna i rekla je da je bilo grozno iskustvo. Vjerojatno da je uradeno carski smisljeno bilo bi mnogo jednostavnije. Toliko od mene...
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 00:39   #34
Cure moje ja sam rodila dvaput na carski i ako se odlucimo na jos jednu bebu bit ce to opet na carski,lijepo fino dogovoreno, unaprijed isplanirano.Inace,mene je majka priroda obdarila jako uskom zdjelicom pa je skoro pa nemoguce da rodim normalno.A onih tjedan dana poslije u bolnici,ah,nista nije tesko kad se hoce.
__________________
Prijateljstvo je naveci dar,bilo bice veliko il' malo
Lumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 02:01   #35
ne znam puno o iskustvima s carskim rezom osim da sam ja rodjena na taj nacin i sjecam se prije par godina kad sam s mamon pricala o tome da mi je govorila da su ju savovi boljeli ali da prodje nakon nekog vremena... i da su se nekad radili okomiti rezovi, ona ima vodoravni, a mislim da se sada tako samo i radi, zar ne? ali da taj vodoravni puno teze zacijeli. nisam previse citala ovaj topic, jer opcenito me nekako depresira kad citam o kompilacijama tijekom poroda

posto ja ne mogu otvorit topic, hm, ne znam zasto, iskoristila bi ovaj da vam postavim jedno pitanje... iako ne znam ako cu moci citat odgovore jer unatoc svemu, jako sam osjetljiva kad se o temi poroda prica... naime, nedavno sam cula za termin suhi porod pa bi me zanimalo ako netko od vas zna nesto o tome, ili je mozda imala iskustva? jer se ne mogu sjetit da sam ikad cula ili citala o tome, mozda je jednostavno bilo pre davno da se sjetim, tko zna. dakle, zanimalo bi me sto je to tocno, i kakvih posljedica moze biti za majku i(li) dijete?
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 09:47   #36
LaPerla, pomislicu da sam ja ta tvoja prijateljica, jer dajes bas opis mog drugog poroda - desetak sati bolova, voda otisla, smedja, carski rez.

A sto se tice suhog poroda - ne znam na sta bi drugo mislili nego na to da zenama nekad voda ode na samom pocetku bolova, umjesto mnogo kasnije, kad i jeste pravo vrijeme. Meni je s prvom bebom voda otisla prije nego sam ikakav bol osjetila. To se desilo oko ponoci, a rodila sam sutra u osam navecer. Pravi bolovi su me "stisli" oko dva popodne.

Postoje nekakve price da je porod tezi i sporiji tako "nasuho". Nemam pojma, jer nemam s cim usporediti - drugi porod je bio carski rez.

Puno je bapskih prica oko poroda inace. Ne moras svakoj vjerovati. Evo ti jednu prakticnu: Moja dobra prijateljica je rodila mjesec dana prije mene. Dosla je u bolnicu jer joj je otisla voda jos kod kuce, pa je odmah pojurila u rodiliste. Nije osjecala nikakve bolove, kaze, samo je malo probadalo u krizima. Doktori je pregledali i napali da sta je toliko cekala, jer je skroz otvorena!!! Elem, rodila je za dvadesetak minuta, kako mi je sama rekla, "Napnula sam se dvaput i beba je bila vani!". I to cura od skoro cetiri kg.

Jedino pravilo je da pravila nema, tako ti je to.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 18:07   #37
Potaknuta Sorajinom patnjom zamislila sam se nad tim porodima i zanima me jedna stvar.Ako je porod na carki,kako posteljica izadje van,normalno ili je doktor izvadi zajedno sa djetetom?Mozda zvuzi bedasto ali sad sam si mislila,kak je to Soraja rodila,ne vidim da je tu postala u vezi carskog ali ako doktor prereze posteljicu prilikom carskog,da li postoji veca mogucnost da zaboravi na koji komadic ?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 21:35   #38
mislim da je vjerojatnost da ostane komadić posteljice jednak kod carskog i kod vaginalnog poroda...najgore je što se sve svodi na lutriju...
TaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 01:13   #39
Oba poroda su bila carski!!!Prvi je trajao 14h i na kraju carski sa hrpom komplikacija sa bebom, jadnik ostao je kod poroda bez kisika i intubiran je na masku 3-5min, nagutao se plodne vode, ma svašta je tu bilo. Drugi put sama sam sebi rekla neće i ne smije biti komplikacija i nije, doktor me poslao na kontrole u Petrovu da malo vode računa, kada dođe vrijeme, da me dugo ne muče...Oni su me tamo pregledavali i slali na ultrazvuk da se vidi težina bebe jer i drugi će biti carski zbog preuske zdjelice, ali kada me počelo tjerati na tiskanje odmah sam zvala doktora, jer sam znala da moram na carski, i ako nastavim tiskati može joj u glavici puknuti žilica kao i sinu i odoh ja nakon 30min ležanja u boksu na carski.U sali sam bila još svjesna svih priprema i sve sam im tri puta raskopala, jer ti zamotaju noge, ispod leđa ti stave plahtu na pola i u đep gurneš ruku, a glavu ti također zamotaju...Skoro sam im i opala sa stola jer sam imala trudove svake sekunde i tjerlo me na tiskanje, na kraju mi je pukao vodenjak, pa sm čula doktora kak govori: sad nas je još i oprala, pogledal mi je trbuh i rekao biti će to beba od 4kg i bila je, prekrasna mala cura 3990gr 51 dugačka.Apgar 10/10 sa najviše crne kose u bolnici.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 02:20   #40
Evo ja radim sa medicinarima i bas sam pitala zenu koja ima dvoje djece,radi sa djecom oboljelom od raka i kaze da nikada ne bi dala da joj prckaju po ledjnoj mozdini(epiduralna).Svoje dvoje je rodila prirodnim putem i kaze da su mogucnosti komplikacija male kod epiduralne ali da ako se i tako sto desi da su poslejdice nesagledive.Tak da si ja sve mislim da ce ic prirodno pa kud puklo,pukloNaravno kad za to dodje vrijeme.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.