Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 15:56   #81
curke, imam nekoliko pitanja (naravno neiskusna sam, dakle djeca 0 bodova, trudnoće 0 bodova)

1. jel carski rez utječe na mogućnost dojenja?
2. navodno se međica kod nas reže iz komocije i sigurnosti doktora. u biti, ako babica pridržava tj. rukama drži skupljenu guzu (ruska škola) onda se pucanje ne događa. istina ili ne?
3. najveći problem dojenja nastaje upravo već u bolnici jer se dijete odvaja od majke. dakle dijete bi odmah nakon poroda trebalo biti stalno uz majku. istina ili ne?
4. da li se zaista carskim rezom ne povređuju (režu) mišići?

puno hvala
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:04   #82
Quote:
elala kaže: Pogledaj post
curke, imam nekoliko pitanja (naravno neiskusna sam, dakle djeca 0 bodova, trudnoće 0 bodova)

1. jel carski rez utječe na mogućnost dojenja?
2. navodno se međica kod nas reže iz komocije i sigurnosti doktora. u biti, ako babica pridržava tj. rukama drži skupljenu guzu (ruska škola) onda se pucanje ne događa. istina ili ne?
3. najveći problem dojenja nastaje upravo već u bolnici jer se dijete odvaja od majke. dakle dijete bi odmah nakon poroda trebalo biti stalno uz majku. istina ili ne?
4. da li se zaista carskim rezom ne povređuju (režu) mišići?

puno hvala
1. Meni nije utjecao negativno na dojenje. Donijeli su mi bebu tek sutradan, mlijeko mi je došlo treći dan i zatim sam imala nekih problema, ali to nije imalo veze s carskim. Naravno, ženama koje rode vaginalno bez većih trauma pošetak dojenja teoretski je jednostavniji, sve je spontanije, ali upamti, carski ti ne mora zeznuti dojenje.
2. ...
3. Idealno bi bilo imati 24-satni rooming in, tako da je moguće dojenje na zahtjev. Produkcija mlijeka se stimulira sisanjem, tako da ubrzo nakon što se krene sa dojenjem na zahtjev, majčino tijelo "zna" koliko mlijeka treba proizvoditi. U praksi je to teško provedivo zbog toga što u rodilištima nedostaje prostora, a ta varijanta također zahtijeva nešto veći angažman osoblja.
4. Zadnjih 10-ak godina u Zagrebu i Osijeku sigurno ne režu mišiće, informacija je dobivena iz treće ruke, ali potječe od doktora.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:06   #83
Quote:
elala kaže: Pogledaj post
curke, imam nekoliko pitanja (naravno neiskusna sam, dakle djeca 0 bodova, trudnoće 0 bodova)

1. jel carski rez utječe na mogućnost dojenja?
2. navodno se međica kod nas reže iz komocije i sigurnosti doktora. u biti, ako babica pridržava tj. rukama drži skupljenu guzu (ruska škola) onda se pucanje ne događa. istina ili ne?
3. najveći problem dojenja nastaje upravo već u bolnici jer se dijete odvaja od majke. dakle dijete bi odmah nakon poroda trebalo biti stalno uz majku. istina ili ne?
4. da li se zaista carskim rezom ne povređuju (režu) mišići?

puno hvala
Ne znam ti na sve odgovoriti,ali pokušat će nešto....

1.Mlijeko ti dođe,rodila vaginalno ili carskim.Nema razlike.
2.To ne znam...
3.Istina,ali ne dođe mlijeko istog trena nakon što rodiš.Mislim da nakon dan-dva dođe(meni nakon jednog dana).Do tada ga nadohranjuju,a kad ti stigne mlijeko,beba može stalno biti s tobom,osim kad ga kupaju,presvlače,vagaju....Neke žene kažu sestrama da nadohranjuju bebe po noći kako bi se naspavale.....Kako tko voli!
4.Ja mislim da ne...Iskreno,nisam ništa pitala.Znam da se povređuju živci jer mi je donji dio trbuha totalno utrnut.Ali mišići su netaknuti!

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:15   #84
Autosjedalica i MarinkaD puno hvala

+ čitala sam da je jedan od problema kod dojenja upravo taj jer beba počne s flašicom i onda neće vući cicu jer je naravno puno teže za povući.
no sad mi nije jasno kako npr. izbjeći takvu nezgodaciju: pa zar beba treba biti gladna dok cice ne prorade?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:20   #85
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
jezus marija, naravno da ne rezu misice, nisu mesari. to se radilo prije 10-tak godina, napredovale su tehnike.
A kako se danas radi carski, ako ne rezu misice? Kuda dodju do bebe?

Zadnje uređivanje putnica : 11.12.2007. at 21:49.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 23:08   #86
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
A kako se danas radi carski, ako ne rezu misice? Kuda dodju do bebe?
Prije su rezali kozhu vodoravno, pa su prerezali i misice.
Danas se radi okomiti rez na kozhi, a misice se razmakne prstima, ne reze ih se.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 23:16   #87
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post
Prije su rezali kozhu vodoravno, pa su prerezali i misice.
Danas se radi okomiti rez na kozhi, a misice se razmakne prstima, ne reze ih se.
Kaj ne rade vodoravni rez?
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:15   #88
carski rez

E ljudi. Imam referat o carskom rezu i trebam vaše mišljenje o tome treba li ga napraviti ukoliko on nije nužan.
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:19   #89
pa ne znam puno o tome, al citala sam da nije preporucljivo jer se moze nesto desiti, al sam nazalost zaboravila sto...
tako da mislim da samo ako je nuzan bi se trebao raditi
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:54   #90
Ja sam imala carski i vaginalni porodi moje mišljenje je da ga ne treba raditi ako nije nužan.Nisam bila pod općom anastezijom za vrijeme carskog i to baš nije ugodno iskustvo. Kod carskog nemaš onaj lijep osjecaj kad vidiš svoje dijete. Nemojte pogrešno shvatiti i pomisliti da ga manje voliš. Svi su osjećaji potpuno zbrkani, vjerovatno zato što to nije prirodno.
U svakom slučaju glasam za vaginalni
Black Betty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:56   #91
Nisam još rodila, ali planiram jednog dana i vaginalni bih uvijek prije izabrala ukoliko situacija ne bi iziskivala drugačije, malo bolova tj. trudova se pretrpi, a ovako ti režu mišiće, ostane ožiljak na vidljivom mjestu i tak, ne sviđa mi se to uglavnom...
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:12   #92
Quote:
Black Betty kaže: Pogledaj post
Nemojte pogrešno shvatiti i pomisliti da ga manje voliš.
znam
tehnički mi , carski, i nije bio naročito traumatično iskustvo koliko me je emocionalno izbezumio
bio je nužan, hitan, neočekivan
bila sam poprilično zbunjena kad sam ugledala svog malog anđela
dakle, ako nije nužan ne bi ga preporučila
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:27   #93
bas smo jucer pricali o tome, zene kazu da se brze oporavis od normalnog porodjaja. carski se preporucuje kod problema u trudnoci i nekih bolesti, isto ako imas veliku dioptriju

nemam nista protiv ni obicnog porodjaja, al mislim da je u tom slucaju bolje pripremiti se masazom medjice nego im dati da te rezu bez potrebe.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:44   #94
Zar se ljekari odlučuju na carski, ako nije nužan?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:47   #95
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Zar se ljekari odlučuju na carski, ako nije nužan?
Nedavno je frendica rodila i možeš tražiti i platiti carski!
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:50   #96
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Nedavno je frendica rodila i možeš tražiti i platiti carski!
Svašta.
Ne znam zašto bi se na to neko odlučio, ako nije prinuđen.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:58   #97
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Svašta.
Ne znam zašto bi se na to neko odlučio, ako nije prinuđen.
A gle, frendica kaže da s idućim djetetom platiti carski jer ona kroz takve bolove ne misli 2 put prolaziti
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 00:00   #98
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Svašta.
Ne znam zašto bi se na to neko odlučio, ako nije prinuđen.
pa da ju ne boli
jer je komotna, ne želi trpiti bolove, želi si olakšati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 00:00   #99
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
A gle, frendica kaže da s idućim djetetom platiti carski jer ona kroz takve bolove ne misli 2 put prolaziti
A ne znam, mene je mama rodila na carski i kaže da je imala duži period oporavka no kod normalnog.
Doduše vjerovatno sada su i naprednije metode no prije 20 i kusur godina.
Znam sigurno da rez nakon carskog danas izgleda manji no što je kod mame.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 00:00   #100
cuj, u svakom slucaju je pametno ojacati misice zdjelice, dal trbusnim plesom, dal jogom, dal bilo kakvim ciljanim treningom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.