Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2006., 09:26   #21
Quote:
alexxx kaže:


ma dobro, sigurno nitko neće čupat obrve u rađaoni (ili ipak ) a poslije vam to lako netko donese.
ja cupala u predradaoni

morala sam nesto radit u tih 24 sata
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:18   #22
mp3 kada se poželiš malo "isključiti", nešto protiv bolova da ne čekaš da ti sestra donese (neznam kako je drugdje ali u Splitu to zna POTRAJATI) i par platnenih pelena jer novorođenče naj češće ne pojed mlijeka koliko ga ima pa da ga imaš na što izdojiti (ili pumpicu za izdajanje).
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:26   #23
Quote:
qwerta kaže:
mp3 kada se poželiš malo "isključiti", nešto protiv bolova da ne čekaš da ti sestra donese (neznam kako je drugdje ali u Splitu to zna POTRAJATI) i par platnenih pelena jer novorođenče naj češće ne pojed mlijeka koliko ga ima pa da ga imaš na što izdojiti (ili pumpicu za izdajanje).
Ako se dobro sjećam Lekadol....
pelene za bebaća

i da malo je offtopic ali....
nakon pororda ono budeš sav nikakav (barem sam ja bila) šmika i češalj mi prvih 30-tak sati nisu padali na pamet, a takve su bile i druge rodilje u sobi (bilo nas 6), sve osim jedne, ona..
kosa do dupeta, počešljana, skuplena u pletenicu i omotana kao punđa.... lice ful našminkano... ono puder, olovka. maskara, ruž....., obučena piđama trodjelna sa matching ogrtačem....ludilo.....
ko da je došla snimat reklamu... i to ono tako dočeka vizitu...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:43   #24
Pa pidjamu priredis prije odlaska u bolnicu.
AK imas para pa kupujes nove, logicno je da biras sve u tonu

Nemrem zamislit da budem toliko u kurcu da se ne pocesljam, operem zube i stavim kremu na lice
Prosla sam vec neke operacije i gripetine od kojih si komatozan, tak da ne pricam bez veze. Tesko se natjerati da ustanes i boli sve, al kad se malo uredis odma se bolje osjecas
Da se sminkam, vjerojatno bih i ruz nabacila.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 05:00   #25
sto ponijeti u bolnicu

Quote:
Zmijica kaže:
Hej cure, znam da se o tome vec pisalo, al je po xy topika i pogubila sam se.
Pa kao sto ima popis Sto sve treba za bebu, jel moze jedan - sto sve treba mama ponijet u bolnicu?
Sjecam se Vir ulozaka vulgaris i jednokratnih gaca.
Spavacice, pidjame? Kozmetika? Cornflakesi?
Ne zaboravi na grudnjak za dojenje, takodjer je jako vazan poslijeporodni steznik, da ti se trbuh odmah uvuce i zdjelica pocne vracati na mjesto. Ulosci, bolje neka lice na pelene, jer ces prokrvariti kao slapovi na plitvicama-. Ha, ha, nije sala vec ono sto ceka nas zene. Pozeljno je imati i izdajalicu, jer prsa buknu, puna mlijeka, a bebica to nije u stanju sve izvuci van , pa boli...
Te jos zanima, ili da prekinem ????? Ja sam rodila na sv.duhu, a na broju 5- prema ilici imaju slatki butikic gdje nadjes sve sto ti treba za trudnocu i poslije......... Sretno

Zadnje uređivanje putnica : 19.02.2008. at 00:33.
AMR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 10:26   #26
Nemojte zaboravi i spavacice , u nekim bolnicama nemaju svoje (barem ih nisu imali u Petrovoj prije 4 godine), pa su zene u radjaoni bile u onoj papirnatoj....
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 13:14   #27
pa bolje mi je rodit i u papirnatoj pa ju kasnije hitnut u smece, nego si zaflekat neku svoju
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 14:50   #28
Nisam probala , ali misli da bas i nije neki dozivljaj...tak su barem cure iz sobe rekle. Navodno da se smrznes u njoj. Ja sam rodila u svojoj i ni flekica nije ostala
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:07   #29
Quote:
magic blue kaže:
e pa ako u bolnici ni grijanja nema bum krugove oko stola trcala da se zagrijem a i kretanje je dobro za trudove

obavezno fine, mekane, tople carapice

ja sam se tamo kreveljila cijeli dan, a od toga intenzivno jedno 8 sati na stolu i bas su mi dobro dosle, cirkulacije ne-ma

i sjetila sam se sad da sam bila stravicno zedna, a naravno da ne smijes nista jesti ni piti, tako da sam imala kraj sebe mokru gazu koju sam cuclala i labello za isusena usta i zgodne doktore

ali to sve bas u radjaoni, ne dajte da vam otmu
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 10:44   #30
teta alex
da skuzila si da ti se pokusavam ulizat, ali....
jel postoji ikakva mogucnost da se npr. na onom mom prvom postu di sam pocela nabrajat dodaju sve ove sitnice kaj su cure dodale. mislim, ne da mi se kod pakiranje skrolat i citat sve postove da nesto ne zaboravim. jel moze to ikako na jednom mjestu, evo zrtvovat cu se i pokupit ti sve kaj su curke rekle, pa da ti to u neku listu nakeljis
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:26   #31
Ja cu vam napisat kaj sam ja nosila, a da l' treba to odredite same
Bivacin spray - za ranu od epiziotomije - hladi ludilo.......
papirnate ručnike - one velike kuhinjske - lakše ih naslažeš na dasku kad ideš na WC (to je za one koje ne vole sjedati na WC osim doma)
grudnjak za dojenje (nekima smeta, al ako inače ne hodate bez grudnjaka, a cice vam nabujaju, bit će vam udobnije) + ulošci za dojenje (to su one male "vatice" kaj se stave u grudnjak, a služe da skupljaju mlijeko koje se cijedi iz cice koju bebač ne doji)
Izdajalicu ak imate - to nek vam donesu nakon poroda

Kad sam ja išla rađat, bilo je žena kaj su im vratili stvari jer su natrpale previše - bolje ponesite manje torbe/ruksak - praktički stvari samo za prvi dan. Ionak će vam stalno netko dolaziti u posjetu pa će vam donijeti sve kaj trebate.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:33   #32
Quote:
Rosa kaže:
Bivacin spray - za ranu od epiziotomije - hladi ludilo.......
a meni su rekli, NI SLUCAJNO, da doktori na viziti totalno popizde ako bilo sta sama stavis na tu ranu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:59   #33
E da, popizde, samo meni nitko nikad nije pogledao rano nit me pitao za nju........A rodila sam dva puta. I znam da ne preporučuju, al' kad sam pitala sestre rekle su da mogu špricnut ak imam (ne pedeset puta, ali nakon tuširanja da). I znaš što mi je još pasalo? Kad sam došla doma stavila sam zdrobljeni led u vrećicu, sve skup u tetra pelenu i u kupaoni stajala po desetak minuta i hladila ranu. ZAKON. Al' to je bilo meni.
Ne znam da li vas je itko upozorio, ali ne smijete sjediti ako imate ranu od epiziotomije (osim na WC-u) ili možda na onom kolutu za hemeroide?. I paziite kad izlazite iz kreveta, ako možete, da ne izlazite na onu stranu koja vam je rezana nego na drugu (prvo spustiš desnu nogu iz kreveta, ak si rezana na lijevo).
Ja sam prvi put sjela na stolicu nakon 15 dana - do tad sam jela stoječki - malo je smiješno al' ide. Možeš sjediti u krevetu (ono da su ti noge ispružene, a leđa podignuta, pa ti pritisak nije cijeli na riti.
Malo je zajebano ući u auto kad ideš doma iz bolnice, al ono, probaš se nekako namjestiti na onu stranu na kojoj nisi rezana.
I još jednom, samo pišem kako sam ja radila - to ne znači da je to tako i nikako drugačije - to je moje iskustvo, da li će netko poslušati moje savjet ili ne to je njegov izbor.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:02   #34
E da, vizita je izgledala ovako: proviri cijela četa (u međuvremenu si skinuo gaćice, pa ležiš i paziš ta ti ne ode uložak), pita jeste dobro, uglavnom svi kažu daaaaaaaaaa, onda oni odu, a ti navučeš natrag gaće i pitaš kaj ima za jest
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:08   #35
Quote:
Rosa kaže:
E da, popizde, samo meni nitko nikad nije pogledao rano nit me pitao za nju........A rodila sam dva puta.
ma, u kojoj to bolnici? nikad jos nisam cula da je neka cura prosla bez onog horora sklanjanja komprese s pincetom
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:12   #36
Merkur, al' nama je to s pincetom - ma nije bila pinceta nego one velike metalne hvataljke - bilo užasno smiješno. Bolje rečeno valjale smo se po podu. Al' kad bolje razmisliš, a kaj bi te jadne sestre mogle drugo napravit.

Meni je više od toga išlo na živce kad su sestre prije vizite dolazile u sobu i tjrale nas da maknemo ručnike koji bi se sušili na donjoj stranici kreveta. Mislim, vot d fak........ jel' bitniji taj moj ručnik ili lavabo koji čistaćica ujutro nije oprala nego ga je samo ofrlj obrisala jer joj se nije dalo? I kam da si ga objesim? Na glavu?

Al' to ti je na kraju sve nebitno i iz toga zbijaš pizdarije kasnije. Glavno da si ti i tvoja štruca tu. I da ju možeš cijeli dan gledat.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:18   #37
jel bi ti bio bad, sva ta svoja iskustva od prvog truda do izlaska iz bolnice opisati ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=155371&page=10
vecina nas je prvorotkinje i ne znamo ni kaj trebamo ponijeti u bolnicu, a kamoli kaj ce nam tamo radit i sta da nosimo bebici kad ide doma
bile bi ti neizmjerno zahvalne
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:27   #38
Bum, al' sad moram ić radit. Nekaj sam tam već pisala, al' 'ko bi se svega sjetil' odjednom. Davno je to bilo....
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:34   #39
ma sam se ti skoncentriraj, pa kad stignes, mi cemo bit zahvalne za bilo koju info
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 15:15   #40
Evo popis sa jedne stranice

Osnovno:

* Ne nosite previše - obično su ormarići mali, a u svim bolnicama vlada pravilo da zbog održavanja higijene sve stvari trebaju biti smještene u ormariće.
* Ako dolazite direktno na porod, vjerojatno je da vam neće dozvoliti ponijeti torbu odmah, nego ćete je moći uzeti tek kada vas smjeste u sobu.
* Na porod dođite bez laka, sa što manje nakita.
* Tekućinu najvjerojatnije nećete smjeti imati na porodu, ali vam treba čim prije nakon poroda (najbolja voda - negazirana, eventualno sokovi za dojenje (HIPP), čaj za dojenje)
* Ukoliko nemate veliku nuždu prije odlaska iz bolnice, popijte jednu šalicu planinskog čaja.
* Raspitajte se morate li ili ne smijete nositi svoju spavaćicu u bolnici, ako morate probajte još i nju ugurati...

A u torbu probajte ugurati:

* Kućni ogrtač
* Jednokratne gaćice (barem 4 komada - pogledajte u Chicco ili Turbo limach - mame i bebe)
* VIR ulošci vata + mrežica 5 paketa (ili kombinirati jedan libress za babinje i gore jedan VIR)
* Grudnjak, ulošci za grudnjak
* 2 - 3 čarapa
* Natikače - gumene sa kojima se može i pod tuš
* Byvacin sprey za rane, nakon nužde i za rashlađivanje rane
* Papirnate i pogotovo vlažne maramice za ruke i sl.
* Krema za ruke (kako je zbog bebe potrebno često prati ruke jako se suše od antiseptika)
* Toalet papir 2 role
* Deo bez mirisa ili sa mirisom kojeg ćete koristiti cijelo vrijeme dok dojite (dijete ponekad može prestati dojiti ukoliko mama miriši drugačije)
* Češalj (četka), četkica za zube i pasta
* Gel za tuširanje i šampon - za intimnu njegu osobno preporučam Hygeia-u (u svakoj apoteci)
* Ručnici, i jedan mali za tople obloge za prsa
* Plastični čašu i pribor za jelo (za hrani koju donose od doma)
* Zdrastvena, osobna i nešto sitniša (obično u boravku postoji aparat za kavu i sokove), i naravno sva medicinska dokumentacija
* Za rađaonu: špricalica sa tekućinom za osvježavanje, labelo
* nešto za čitanje
* blok i olovka za pisanje

Još možete ponijeti:

* Izdajalica (treba ako beba u bolnici nije sa mamom u sobi da se mama ne bi upalila)
* Steznik ako je potrebno (to bi trebao pogledati fizioterapeut), ali ga nije hitno za kupiti moze se nositi i kasnije.
* Mobitel po mogućnosti stvarno dobro dođe, a u nekim bolnicama se smije koristiti i u predrađaoni, ako ne onda kartica za telefon
* Sat
* Fotoaparat ili kamera ili odmah nakon poroda ili drugi dan za slikati bebu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.