Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 11:19   #5521
Odlične info drage žene. Hvala vam. Potražit ću onda te u Mulleru jer 70 kn za Chicco + poštarina mi je previše, a možda i u Bipi potražim.

I još jedno pitanje, što treba za bebu za njegu pupka?
Zadnji put su nam rekli sterilne komprese i octenisept. Jel može neki drugi antiseptik ili je taj najbolji?
Znam da sam ga usput kositila i za rez od epiziotomije.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:22   #5522
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Odlične info drage žene. Hvala vam. Potražit ću onda te u Mulleru jer 70 kn za Chicco + poštarina mi je previše, a možda i u Bipi potražim.

I još jedno pitanje, što treba za bebu za njegu pupka?
Zadnji put su nam rekli sterilne komprese i octenisept. Jel može neki drugi antiseptik ili je taj najbolji?
Znam da sam ga usput kositila i za rez od epiziotomije.
kod nas je još uvijek octenisept i sterilne komprese
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:56   #5523
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Odlične info drage žene. Hvala vam. Potražit ću onda te u Mulleru jer 70 kn za Chicco + poštarina mi je previše, a možda i u Bipi potražim.

I još jedno pitanje, što treba za bebu za njegu pupka?
Zadnji put su nam rekli sterilne komprese i octenisept. Jel može neki drugi antiseptik ili je taj najbolji?
Znam da sam ga usput kositila i za rez od epiziotomije.

Octenisept, komprese i tyrosur u prasku

Svaki put pospricas octeniseptom, obrises stapicem za usi (onim baby stapicem koji ima vecu tu pamucnu gazicu), dobro obrises oko pupka, stavis tyrosur praska dobro da se susi i zamotas kompresom pa normalno obuces bodi. Samo pazi da stavljas pelenu ne preko pupka, savij joj malo vrh ak je "duboka".

Meni se to cinilo jako strasno, ali nakon tri ciscenja mi postalo normalno pogledat ce ti i patronazna svaki put pupak tak da ne brini
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:02   #5524
Tyrosur prašak nam zadnji put nitko nije spominjao. Patronažna ga je znala zaprašit kad je došla, a inače smo samo komprese i octenisept koristili. Malom je pupak otpao tek za nekih 12 dana.
Sad se rapspitujem jer želim biti spremna, opet će biti blagdanska beba, a onda su nabavke malo teže zbog neradnih dana.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:14   #5525
Svaka bolnica drugacije tretira pupak i tamo ce reci. Npr.iz vinogradske se ide s kvacicom na pupku i to se cisti octeniseptom i mota u gazu. Na SD su rekli da skidaju kvacicu prije odlaska doma pa mi nije bas bistro kaj onda radim. Al cula budem

Jedini sam cula da se tyrosur sve manje koristi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:27   #5526
na SD su nam rekli da se pupak briše samo običnom vodom i osuši. isto vrijedi i za eventualnu ranu od epiziotomije. baš su naglasili "nikakvi octenisepti, prašci i gluposti".
preporučuju općenito što manje kozmetike, a svatko će ionako napraviti kako njemu odgovara i misli da je najbolje.
kvačicu skinu i na pupak ne ide ništa, body ide direkt na njega, samo treba paziti da je pelena ispod i da je pupak suh.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:39   #5527
A vidiš, nama su na SD tečaju kad sam ja bila rekli da može Octenisept
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:58   #5528
samo još jedan pokazatelj da ne postoji ništa što je univerzalno točno.
poslušaš, filtriraš informacije, odabereš kome ćeš vjerovati i napraviš po svome.
meni je tako npr. bilo za utrogestan-prvo mi je dr. Zudenigo rekao da mu nije jasno ni zašto mi ga je primarni gin prepisao, onda mi je dr. Blagaić rekao da ga uzimam do 37. tt, da bi mi ga dr. Bekavac ukinula s nekih 17 tt. svi rade na SD.
ja sam odabrala poslušati "svoju" dr. Bekavac i općenito za sve što mi nije jasno pitam nju.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:06   #5529
Meni je samo drago da SD ne pušta s tim kopčicama doma jer smo se s malcem namučili. Pa se jednom popiškio gore, pa je smočio gazu. Pa odljepljuj gazu (koja je ukrug omotana između tijela i kvačice) koja se primila ful, pa nisi sam siguran jel ga boli ili ne. Pa suši, čisti, opet motaj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:33   #5530
nama na trudničkom tečaju rekli da svaka bolnica otpušta drugačije bebu, tj pupak. čak nam i pokazala patronažna slike kako to izgleda kad se izađe iz svetog duha, a kako kad se izađe iz Petrove

meni niš nije bilo jasno
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:55   #5531
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
chicco u trstu kosta 6 eura. u mulleru imate Pelzy uloske koji su skoro isti kao chicco za cca 35kn
Hvala na ovom!
Kupila sam na kraju te u Mulleru prije dva tjedna. Tražila sam prodavačice da me upute, ali one su rekle da u te svrhe imaju samo Vir. Na kraju sam išla potražit info na forum, guglala navedene uloške da vidim kako pakiranje izgleda i našla ih kraj pelena. Logično zapravo.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:43   #5532
Rodila sam u Merkuru pred nekih mjesec dana pa ako će nekog zanimat...
Za stvari koje sam pripremila za rađaonu (a vodila sam se općim popisima koji kolaju po netu) jedino što se koristilo je bila boca vode, još ju je koristio prvenstveno muž! Znači oni su mi dali i spavaćicu i šlape, te posudu s vodom i gazom za osvježavanje. Bilo je toaletnog papira u njihovom wc-u... Tako da eto, izuzev dokumentacije o trudnoći i trake za kosu nisam niš ni trebala nosit.
U sobi sam opet imala njihove spavaćice, nude novu svaki dan (dosta su gube na dodir, al ne smeta ako ne patite na takve detalje), tako da sam koristila samo pribor za higijenu, chicco uloške s mrežastim gaćicama, 2 ručnika, kekse (obavezno jer je hrana stvarno oskudna, a i nije bogzna šta), papuče. Za bebu pak pelena, vlažne maramice i kremu za guzu.
Ogrtač nisam koristila jer je bilo vruće za poludit. I da, kad krenete s dojenjem, a bradavice u raspadu, ragade i to, od srca preporučam Multi-mam komprese, spasilo me! Skuplje jesu al ja sam koristila komprese višekratno, stvarno su jako vlažne i ne vidim zašto bi ih bacala nakon jednog korištenja. Dok mi bradavice nisu nadošle potrošila sam ravno 1 pak, znači njih 12 komada u 10-ak dana.
I to je u biti to
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:50   #5533
Dakle kosa mora biti zavezana?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:35   #5534
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Dakle kosa mora biti zavezana?
Ne mora, al ja od svoje grive ne bi ništ vidila pa sam zavezala
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:35   #5535
Vidjela sam u DM katalogu za siječanj da su ponovo uveli Chicco uloške u asortiman!
Eto.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:51   #5536
pitanje, vjerojatno glupo, ali nema glupih pitanja prvorotknjia

ova procedura oko pupka: dakle pošpricam octeniseptom, pobrišem, pa stavim kompresu. što drži tu kompresu na mjestu? koliko sam skužila, to je mala gazica. kak to stoji na mjestu i ne pomakne se?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:08   #5537
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
pitanje, vjerojatno glupo, ali nema glupih pitanja prvorotknjia

ova procedura oko pupka: dakle pošpricam octeniseptom, pobrišem, pa stavim kompresu. što drži tu kompresu na mjestu? koliko sam skužila, to je mala gazica. kak to stoji na mjestu i ne pomakne se?
Meni je cura u apoteci rekla da mogu fiksirat mrezicom ili onim bijelim flasterom.mrezicu navlacis preko glave a flaster ak se teze skida smocis vodom
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:15   #5538
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Meni je cura u apoteci rekla da mogu fiksirat mrezicom ili onim bijelim flasterom.mrezicu navlacis preko glave a flaster ak se teze skida smocis vodom
bijeli flaster imam. znači to bi smjela na bebinu kožu staviti?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:24   #5539
Navodno da
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:28   #5540
ja ne bih stavljala taj bijeli flaster na bebinu kožu, jer mom malom ostane crveno nakon šta se to skine, to ljepilo nije baš bejbi frendli. bolje mrežica.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.