Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 15:16   #41
A i za odlazak doma:

* jastuk za bebu, a za zimsku bebu i dekica
* pelene jednokratne 2
* pelene platnene 2 ( ili više ovisno o godišnjem dobu ili načinu, recimo; dvije za široko povijanje, jedna ispod glave, jedna za prekriti lice ako je hladno)
* benkice i bodić
* štramplice
* kapica (ako je zima osim pamučne uzmite i vunenu)
* švedska pelena

I naravno, odjeća i obuća za mamu (tate je ponekad u uzbuđenju zaborave). Odjeća na kopčanje tako da može podojiti bebu u autu, obično u to vrijeme budu jako gladne..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 15:17   #42
A za bebu doma:

Ne pretjerivati sa kozmetičkim proizvodima, jer većina pedijatara za početak preporuča samo vodu, eventualno sa kamilicom ili maslinovim uljem. Ono što je uvijek potrebno je jedino dječji neutralni sapun. Dobro je imati malu bočicu ulja za tjemenicu ili sl.

Pavlovićeva mast za guzu (u apoteci), odlična i za sve ostale probleme sa kožom. Kad beba počne jesti drugu hranu osim majčinog mlijeka, može se početi koristiti industrijska krema, jer je "kakica" kiselija pa je potrebna jača zaštita.

Za brigu oko pupka: hydrogen (ili alkohol - uputit će vas u bolnici ili pitajte patronažnu sestru), byvacin prašak, sterilne komprese, štapići za uši sa proširenjem

Puno vate za pranje, od koje se mogu unaprijed napraviti mali smotuljci za čišćenje lica i sl.

Obični štapići za uši za čišćenje nosa

Vlažne maramice - 2 komada

Pelene: Pampers za početak imaju N newborn veličinu 1 paket, a dalje veličina 1. Neke bebe su osjetljive na pampersov losion, no kad nadete pelene koje bebi odgovaraju držite se uvijek istih. Provjeriti da li paket ima rupe i datum proizvodnje!!!!

Češalj i četka za kosu

Ručnik veliki za nakon kupanja sa malom kapuljačom u uglu 2 komada

Kadica za kupanje što veća i bez stalka jer se ova brzo preraste (ibjegavajte "anatomske, jer maloj bebi samo smetaju izbočine, a prebrzo je preraste da bi ono anatomsko mogli iskoristiti")

Termometar za vodu, dok se ne dobijete osjećaj koliko topla voda treba biti

Pumpica za nos (ne koristiti do mjesec dana), za probleme sa nosom - Sterimar ili sljezov korijen

Izdajalica. Potrebna ako se misli dugo dojiti (Avent ili Medela - razlika je uglavnom u cijeni, sa njom dolazi i duda. Pa nije potrebo kupovati nikakve dodatne flašice i dude.)

Jednokratni ulošci za grudnjak

Grudnjak za dojenje

Dude varalice ne treba kupovati unaprijed. Poželjno da se ne koriste do mjesec dana zbog dojenja.

Gazice ili napraviti od gaze sam doma, ili postoje jako dobre od Tosame unaprijed obrubljene cca 10 komada

Obične pelene, jako važne za sve moguće od brisanja do širokog povijanja, što više to bolje cca 40-50kom

Švedske pelene, isto nekad ne trebaju pa se može posuditi za početak. Cca 10 kom.

Kod kupovanja robe važno - mali brojevi se brzo prerastu, a veći se mogu ranije nositi - dakle najbolje je odmah početi od br. 56. Različite zemlje proizvođača su i različite dimenzije, talijanski i hrvatski brojevi su dosta mali, austrijski veliki. Za prvo vrijeme dobro je posuđivati robu pogotovo benkice i sl, jer da bi se napunila veš mašina treba dosta robe (što dulje odvajati dječji veš od odraslog i ne koristiti omekšivač). Tako je broj potrebne robice teško reći, pogotovo se razlikuje za zimske i ljetne bebe.

Dijete se u početku oblači u dva sloja. Zato su spretne benkice.. Mali brojevi body-a postoje na kopčanje kao benkice. Ako se kupuju majice važno da imaju gumbiće na ramenima za lakše oblačenje preko glave. Sveukupno gornjih dijelova cca 10 komada, plus nešto toplije vesta ili sl.

Kapice 2 komada pamučnih bez obzira na doba godine + za zimu topla kapica.

Za zimsku bebu skafander

Čarapice dovoljno 4 para

Štramplice tj jednodjelna odjelca cca 5-6 kom. Po mogućnosti da imaju kopčanje između nogu, tako da se pelena može presvući bez skidanja svega.

Dekice 2 komada jedna za kolica jedna za krevetić

Sličeki, za početak ih nije potrebno puno, već za bljuckanje posluže i pelene. Ali kasnije se neophodni.

Toplomjer

Škarice za nokte

Krevetić (bolje da se stranice ne spuštaju jer se brzo rasklima), ali se dno obavezno mora dati spustiti, madrac, poplun, štitnici za stranice, dvije plahte na gumu, dupla posteljina

Jastuk je najčešće potreban samo za izlazak iz bolnice, zato ga je najbolje posuditi

Podloga za presvlačenje

Kolica, postoje razni modeli ali je neekonomično kupovati prvo duboka pa kišobran. Najbolje ona koja idu od 0 do sjedenja

Ako imate auto - autosjedalica mala, kao nosiljka, jako praktična i za sjedenje u kući

"Viper" tj. ležaljka jako praktično, jer beba u njemu može spavati i negdje drugdje osim krevetića, već jako brzo se može malo ukositi - pa beba može gledati naokolo, kroz prozor i sl. Može se i ljuljati.

Torba za stvari za bebu, poveća, jer uvijek ima sto stvari koje treba ponijeti. Ima zgodnih baš za to.

Nosiljka za bebu ili marama. Marama se može nositi od prvog dana do tri godine, ali je jako skupa i mora se naručiti iz Austrije.( Ni jedno ni drugo nije neophodno - pogotovo prvih mjesec dana)

Unaprijed razmislite gdje ćete odlagati upotrebljene pelene i dječju uprljanu robicu

Vreća za spavanje, i to probati bebu naviknuti do 2,3 mjeseca, jer će kasnije vjerojatno biti ljuta što se ne može jednako micati kao kad nije u njoj.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:08   #43
obziraom da je mandy dala prlicno dobar i potpun popis, dodala sam ga u prvi Zmijicin post, da nam je na oku.

nisam kopala bas po cijelom topicu , tako da mi skrenete paznju ako se jos nesto sjetite novo ili vec napisano, a da nije na popisu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:22   #44
ajd bar nesto korisno dok sam sjedila danas kod ginicke. nasla sam prospekt za "prirodne ženske higijenske proizvode", vise mozete procitati na http://www.natracare.com
a proizvode mozete kupiti u bio&bio Ilica 72, Jurisiceva 28 u zg i R.K. Prima 3, R. boskovica bb u st te trgovinama prirodne hrane, biljnim ljekarnama i ljekarnama
cijenu ne znam
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 23:41   #45
kad smo isli iz vingradske bila sam zedna ko pas i natjerala mma da stane u mercatoru i kako mi neki dan nije naso virove uloske u dm, sjetio se da pogledamo tu. i nasli 4 vrste samo virovih ulozaka: vir 80 (cca 10kn), vir 90 (cca 3kn), nekakav plavi i zeleni vir, odnsno normal plus i super. I sad me zanima jel itko koristio te zelene ili plave? Mislim da su normal plus s krilcima i na svima pise cista vata, hipoalergeno i sl. kerefeke
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:44   #46
dakle, zna li netko nesto vise reci o one 4 vrste virovih ulozaka kaj sam nasla u mercatoru ili ne?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL

Zadnje uređivanje putnica : 28.11.2006. at 10:58.
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:12   #47
Quote:
magic blue kaže:
dakle, zna li netko nesto vise reci o one 4 vrste virovih ulozaka kaj sam nasla u mercatoru ili ne?
ZAKON su oni virovi s mrezicom! Ostali imaju onu navlaku, doduse jesu od pamuka, čudno, al se vole savovi "zahaklat" za nju (barem su se meni) i nekak dodju grubi za one dane kad ti dole svak dlaka smeta
Da sam na vasem mjestu ne bi eksperimetirala. Vir 80 Dobri su jos oni neki Veo ili tak nekak. isto su u vrecici, ali je napisano i nacrtano rozo.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....

Zadnje uređivanje putnica : 28.11.2006. at 10:58.
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:23   #48
manc jel more jos jednom
vir 80 su od pamuka s mrezicom, a vir 90 su?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:32   #49
Quote:
magic blue kaže:
manc jel more jos jednom
vir 80 su od pamuka s mrezicom, a vir 90 su?
Moze
90 imaju pamucnu "navlaku" , onak kak i drugi ulosci, da se vata ne vidi
Na 80 se vidi (Boze, koja recenica...)
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:34   #50
a zasto su onda 80 bolji ak se vata vid, kaj mi se nece rascijat. kak to stoji na okupu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:43   #51
Ne moras se bojat, ocito su znali za koga rade
Meni se nisu nikad raspali. Dapace, tak su fini mekani...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:45   #52
thx, srceko si! dakle bez eksperimenata
vir 80 rula i to je to!
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:45   #53
Neke su rekle da su i poslje poroda ostale vjerne viru, a prije nisu mogle podnjet veliki uložak među nogama
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:53   #54
Quote:
magic blue kaže:
thx, srceko si! dakle bez eksperimenata
vir 80 rula i to je to!

To je to!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 14:57   #55
Quote:
mandy kaže:
Neke su rekle da su i poslje poroda ostale vjerne viru, a prije nisu mogle podnjet veliki uložak među nogama
zato jer nema onaj najlon, pa se ne uparis
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 10:45   #56
Quote:
manc kaže:
Moze
90 imaju pamucnu "navlaku" , onak kak i drugi ulosci, da se vata ne vidi
Na 80 se vidi (Boze, koja recenica...)
Viš ti to 100 ljudi, 100 čudi. Meni su baš ti 80 - s mrežicom smetali, užasno su me svrbili/škakljali i mrežica mi jednom zapela za šav. A oni 90 su mi bili ok. Tko bi ga znao.........
Najbolje kupit i jedne i druge pa probat......................

A za noć su mi bili dobri oni ogromni za inkontinenciju, mislim da su bili Tena i da smo dobili jedan ili dva u onoj kutiji sretna beba.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 11:28   #57
a probat cu! za sad doma imam jedan paket ovih 90 jer je mm sirocek u frci i panici greskom kupio, a kupit cu i 80 pa vidjet. i paket nocnih, velikih allwaysovih imam, pa mogu birat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 18:49   #58
A baš se navikla na život bez uložaka i nimalo mi ne fale
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 19:04   #59
Quote:
mandy kaže:
A baš se navikla na život bez uložaka i nimalo mi ne fale

A baš!
Kad mi se kuma počne žaliti na menstruacijeske bolove,žao mi ju je,ali u isto vrijeme mi je drago što nemam toga već dugo...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 19:06   #60
Ako zanemarimo period lohija nadam se da uloške neću vidjet do bebina prvog rođendana, neke nisu 2 godine poslje poroda dobile.....al je to zeznuto jer neznaš jesi počela ovulirat ili ne...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.