Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 16:51   #81
kad sam prije lezala na odrzavanju, onda smijes, ali kad rodis moras u njihovu jer su kao cisce nego tvoje, pa paze na infekcije

a iste te sestre s odjela idu pusit van u slapama u kojima su i po odjelu i u radaoni i ispipaju tipke u liftu i kvake na svim vratima, a onda diraju bebe Joj bolje da ne znam sta tamo svata rade
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 11:02   #82
Quote:
magic blue kaže:
opet oftopicarimo, ali mislim da to nije putnicin poso, nego to rade samo admini, a oni mi ne djeluju tako blagonakloni prema trudnickim zeljama i prohtjevima ko nasa teta putnica
alexxx je vec trazila dodavanje nekih smajlica, no posto na pdf imamo ukljucen img cod, istina je da ih se moze uploadat direktno sa stranice, tako da nije bas prihvaceno blagonaklono.

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:03   #83
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
pa bez polmetarskog sendvica ne izlazim iz kuce, pa makar mi i glavica vec medu noge izasla
Citam kaj mi treba za bolnicu, radim popis i naletila na ovaj post
Bas me zanima kak je na kraju magicna uletavala i jel se sjetila ista pojesti
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:09   #84


Sigurna sam da se sjetila jesti.
Nego,ja već spakovala bocu vode u torbu i pripremila kutiju napolitanki.
Mamin savjet.
Jer ako vas strefi vrijeme poroda van svih obroka,gotove ste.A i energije treba....
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 14:10   #85
MarinkaD, zamijeni napolitanke suhim keksima...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 19:26   #86
Pa napolitanke su suve.....
Malo čokoladice...

Zašto?Misliš da mi mogu naškoditi?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:14   #87
Da te ne bi zatvorila cokolada...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:41   #88
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Da te ne bi zatvorila cokolada...
OK.Hvala!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 14:31   #89
To mi je nakon poroda druga fobija - prvi WC nakon rezanja/pucanja
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:18   #90
Više-manje ste sve napisale, tako da nema potrebe ponavljati isto. No, treba možda samo naglasiti da će sve buduće mamice imati drugačije reakcije na korištenje nekih pomagala.
Npr.
- izdajalica - kraj mene je žena već drugi dan šetala po sobi sa bočicom i izdajalicom, dok smo mi prvorotkinje samo u čudu gledale kako ima gomilu mlijeka!! Velika je razlika u osjetljivosti bradavica, jer izdajalica dosta vuče bradavice, a vjerujte mi da su cicke kada krene dojenje jako osjetljive i da prvih par dana dojenje djetata nije baš "uživancija". Ono što je važno, već drugi dan navalite na masažu dojki, i to ne onako malo okolo, nego sa pravim stiskanjem i kružnim pokretima. Pitajte lijepo sestre za pomoć i bez ustručavanja.
- fen, šamponi - khm, pa ako vas neće "cvaknuti" dole svaka čast na higijeni, ali od nas 6 u sobi niti jednoj nije palo na pamet ići prati kosu. Jednostavno nismo imale snage za tako nešto.
- probava - ne bude to tako strašno, a i dobije se neka tabletica za pomoć jer vas svaki dan pitaju jeste li imali stolicu. Svakako bi prije odlaska kući trebalo imati jedno pražnjenje.
- mrežaste gaćice - istina da vas pregledaju jednu sekundu, ali meni su bile odlične i za kasnije doma. Rana se više luftala i samim tim konci su brže nestali. Ima ih i u Rozi Stepu (ako me pamćenje služi oko 10,00 kn jedne).
- grudnjaci za dojenje - prakticirajte kupovinu isključivo pamučnih, bez čipke. Osim što su ovi drugi užasno skupi, stražno iritiraju i nadražuju bradavice, pa na kraju niš' koristi od njih!!
- sokovi - držite se borovnice i vode, neka vam ne kupuju hrpu svakakvih sokova, i da CVIJEĆE zabranjeno - tako da ponosnim očevima recite kako mogu donijeti jedino onu orhideju u kutiji. Naime, alergije su velike, a bebe se stalno donose tako da cvijeće NJET!!

Sve u svemu ne treba pretjerivati sa tim pomagalima, jer vjerujte mi da vam se nikakvi časopisi tamo ne čitaju. Jer kada vas bace na krevet nakon poroda u toj pozi ostanete još jakooo dugo, i uglavnom spavate!!

Eto... ima pitanja??!
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:39   #91
jump-jump sve jasno ko dan ovo sa cvijećem nisam ni pomislila, a i imaš pravo u vezi svega ostalog...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:02   #92
evo ja baš danas dovršila slaganje torbe. u potpunosti se slažem sa ovim pranjem kose. meni je se kosa ionako baš ne masti jako,tako da nisam baš pomišljala na nošenje šampona, fena i drugih pomagala. a ne vjerujem da ću i biti u stanju prati kosu i sušiti jer mi inače za to treba više od 1,5h
a odlučila sam i ne nositi onaj glupi ogrtač jer mi jednostavno ne stane u torbu. reći ću mm da ga donese da se baš ne šećem gola. a i nebu mi baš bilo do šetnje, sigurna sam
a sad jedno pitanjce... koliko uložaka uzeti?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:23   #93
Ja uzela pet paketa uložaka običnih i dva paketa Always noćnih.
Na preporuku šogice.Kaže,koliko curiš,najbolje na gaćice staviti taj noćni i onda na njega obični.
Spakovala za bolnicu tri paketa običnih i jedan noćnih,a kad zatreba,mm će donositi.Rezerve sam mu preredila u jednu vrećicu da ne mora tražiti po kući.
Ja sam spakovala i intimne vlažne maramice i mali paket vlažnih dječjih,za nedajbože!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:45   #94
Pošto ste moje uloške sve vidjele na fotkama..jel...znate koje sam ja spremila..i moja torba spremna od jučer. Pnjela sam dvije piđame ako na jednu prokrvarima pa da se ne usmrdim..i plastičnu čašu jer sam alergična na pijenje iz boce. Sve je spremno.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:21   #95
joooj cure, pa vi se već na veliko spremate

Ja ću svoju slagat za mjesec i pol

A ovo je dobra ideja da MM-u spremim još jednu vrećicu jer i ovak nemre niš nać po kući (svoje stvari) a kamoli moje
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:32   #96
i ja se slažem sa pranjem kose... sad sam kratko šišnuta, a za zadnji mjesec ću se ekstrakratko šišnut.. pa mislim da mi tih par dana nebudu trebali... a mm ih uvijrk može donijet..
ovo sa ulošcima sam shvatila, a čula sam da su virovi super.. ali neznam koji...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 12:35   #97
Blago tebi [email protected] imm poludugu i masna je svaki dan..danas operem do nevečer masna..užas!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:17   #98
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
ovo sa ulošcima sam shvatila, a čula sam da su virovi super.. ali neznam koji...
Vir 80 (čisti pamuk prekriven mrežicom)
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:57   #99
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Kratka kosa najpraktičnija. Opereš ruke, prođeš njima kroz kosu i voila - oprana kosa
Kao netko tko zadnjih deset godina ima kratko kosu, ipak...- ne bih se složila sa ovim.
Počela sam puštat kosu od kada sam doznala za trudnoću (sad je negdje do ramena). I sada, ovu poludugu bez frke skupim i izgledam pristojno, a onako sam se svaki dan budila sa irokezom na glavi - pa peri svako jutro, namještaj (moja je kosa još neka divlja, neposlušna, ne masti se). Svakako, od kad mogu barem donekle skupit kosu - spasila sam se. (al ja i dalje volim kratke frizure, pa je samo pitanje vremena kad ću im se opet vratit...mada mi se i promjena sviđa...ipak je ženstvenija )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:03   #100
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Vir 80 (čisti pamuk prekriven mrežicom)
Ja sam uzela Veo u DM. Bilo je samo Vir 90, no one imaju ljepljivu traku tako da su otpale...Iako ne kužim zašto se ne preporuča to s ljepilom
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.