Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 11:48   #41
Quote:
blue dolphin kaže:
Mandy....hvala ti na informaciji. Nema nigdje napomene koliko se maksimalno na dan mogu nositi narukvice. Valjda nisam pretjerala...
One prestanu djelovat kad ih tako dugo nosiš jer usporavaš krvotok (javlja se trnjenje ruke), a one rade na principu da masiraju mjesto koje utječe na prestanak mučnina. Nosi ih par sati, pa skini barem sat vremena, pa opet stavi.

Odi po čepiće kod gina, ako ti upola smanje bit će ti olakšanje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:49   #42
Quote:
mandy kaže:
One prestanu djelovat kad ih tako dugo nosiš jer usporavaš krvotok (javlja se trnjenje ruke), a one rade na principu da masiraju mjesto koje utječe na prestanak mučnina. Nosi ih par sati, pa skini barem sat vremena, pa opet stavi.
Vidis, ni ja to nisam znala.
Meni pomazu tako da mi smanje mucninu, nije mi jaaaaaako muka, nego jako muka
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 21:13   #43
Quote:
ksenija_2 kaže:
nije mi jaaaaaako muka, nego jako muka
E toje već razlika
Tak je i meni bilo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 23:18   #44
Pomaže menta - to ti je aromaterapija. Kupi teglicu mente (obično ima u mercatoru), pa gnječi listiće i miriši ih. Ako nema friške mente, onda možeš kupiti eterično ulje mente i kapnuti na vatu i mirisati.

Od jela je meni pomagao ananas i onaj odvratni kikiriki putar. Nikad ga ni prije ni poslije nisam jela, samo u prvom tromjesečju trudnoće.

Ali meni bar nije bilo mučno dok sam spavala. Pa sam spavala po 12 - 15 sati na dan.

Nije lako, ali bar znaš da ti je betaHCG visok i da je sve OK
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 18:59   #45
zanima me je li vam muka onako u glavi, tipa putna mučnina (ne znam kako bolje objasniti) ili baš iz želuca?
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 19:13   #46
Meni je bilo i jedno i drugo.Baš iz želuca ujutro i nakon jela a ostatak dana "samo" mučnina.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:19   #47
Meni je već krajem dana od stalne muke bila muka i u glavi (kao putna). Dosta sam spavala i to mije puno pomoglo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 11:08   #48
Meni je putna mucnina, ali neki put mi se stvarno dize zeludac kao da cu povracati, ali nikad ne povracam. I traje citav dan, ujutro je nesto jace, pogotovo ako ne doruckujem ubrzo nakon budjenja.

Sto se tice mente- meni, recimo, nikako ne pasu pepermint bomboni, a zvake kad osjetim samo da netko zvace pokraj mene, odmah mi je zlo. a inace zvake sam konzumirala svakodnevno prije trudnoce, sad ih ne mogu smislit, pogotove ne te od peperminta.

Izgleda da svatko mora naci sam sebi sto mu pase. Meni u najgore dane za jesti pase samo svjezi kravlji sir npr.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 11:15   #49
Quote:
ksenija_2 kaže:
Izgleda da svatko mora naci sam sebi sto mu pase.
to i ja tvrdim, ne postoji univerzalni proizvod koji svima pomaže.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:50   #50
A meni je ginić rekao da izbjegavam svježi sir jer on nije termički obrađen pa može sadržavati bakterije koje nisu opasne za mene ali za bebu da.Isto kao i suhomesnate proizvode(šunka,pršut,kobasice).
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:30   #51
Treba izbjegavat sve što nije pasterizirano (od sireva: brie i drugih se ne sjećam, budem našla popis pa stavim)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:32   #52
Dobro, po toj logici, pola nas danas ne bi bilo normalno, niti na zivotu
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:42   #53
Cure,najbolje je odmah ujutro pojest vic krekere,mene su spasili,niti jedna mučnina.
sanja 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:44   #54
Ja nisma mogla podnjet ni krekere ni štapiće ......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:50   #55
Meni je uz sve provjerene ideje mucnina trajala do punih 18 tjedana.
U 19-om sve nestalo
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 16:36   #56
Hej. očito da smenom nekaj ne štima... Meni je od ovulacije prošlo 2 i pol tjedna i testić mi je pozitivan, ali ja nemam nikakve simptome, ni mučnine, ni ništ... kaj to znači?!
Ja imam osjećaj da ću svaki čas dobiti mengu, par put me bolila glava, svako jutro nos začepljen (al cijeli život ionak imam problema sa sinusima, pa to ne povezujem s trudnoćom)... jedino kaj mogu reći da sam non stop gladna (mislim, i inače sam veliki gladuš, ali zadnja 2 tjedna )
Sad se brinem da možda nekaj nebu u redu?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 19:02   #57
MaLo,niš` ne brini.Ni ja nisam imala nikakve simptome.Napravila testić jer smo radili na bebi pa čim je menga okasnila,znala sam da je to to.
Nikad nisam imala jake mučnine,samo lagane i blage grčeve,nalik menstrualnim.
Sve ti je to drugačije od žene do žene.
Opusti se i uživaj u piknjici koja raste iz dana u dan.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:47   #58
Quote:
milkica kaže:
A meni je ginić rekao da izbjegavam svježi sir jer on nije termički obrađen pa može sadržavati bakterije koje nisu opasne za mene ali za bebu da.Isto kao i suhomesnate proizvode(šunka,pršut,kobasice).
svi industrijski obradeni sirevi su sigurni. to ti je govorio za ove od bakica na placu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:50   #59
MaLo. meni je prvih 8 tjedana bilo super, jela svaki dan za dorucak sendvic od posebne ili parizera i pola litre jogurta.
Tamanila svega i svacega i nije mi bilo kraja.
Onda jednu vecer pojela neku pizzu i............ mislim da pizzu vise nikad necu probati.
Pa do 19-og tjedna cjelodnevne jutarnje mucnice...

Marinka - blago tebi!
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 00:02   #60
Quote:
Pahuljica79 kaže:
MaLo. meni je prvih 8 tjedana bilo super, jela svaki dan za dorucak sendvic od posebne ili parizera i pola litre jogurta.
Tamanila svega i svacega i nije mi bilo kraja.
Onda jednu vecer pojela neku pizzu i............ mislim da pizzu vise nikad necu probati.
Pa do 19-og tjedna cjelodnevne jutarnje mucnice...

Marinka - blago tebi!

Pa je... Ali ne više.
Došlo je vrijeme i na mene.Žgara me ubija,ali Donat Mg mi je spas.Čim počne,popijem pola deci Donata,lijepo podrignem i idemo dalje.
Ali početak trudnoće mi je bio za poželjeti.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.