Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 23:09   #81
curke, hvala na suosjecanju! niste vi jedine koje me tlace da se javim docu, to mi kaze i mama i frendice. trebala bih na redoviti pregled za jedno 10-tak dana pa sam mislila tad mu i reci. dakle, vi se ne upiskite! ja vise ne znam sta da obucem, inace sam visoka da si i u normalnom stanju ne mogu kupitit hlace zbog duzine, a tek sad u ovom stanju jos veca koma. inace, kad sam na pocetku trudnoce imala mucnine one su bile konstantne ali nisam ni priblizno povracala kao sad. a mucnine sam rjesavala zderanjem, bila sam gladna svaka 2h. tako da je veca briga mog gin bilo sto cemo s mojim kilama ako tako nastavim, ja se mjesecno udebljam cca 5-6kg. i kad sam mu tad rekla da tu i tamo povratim, pitao me je koliko cesto i da li povracam nesto zeleno. onda je rekao da ce sve to proci i da je sve ok dok ne gubim na kilazi. ali ova zadnja 3 tj su nepodnosljiva, ja kao da ne postojim. sad mi je uzas, maloprije se opet sve ponovilo, da i upisala sam se, toliko da je kroz nogavice sve procurilo po podu dok nisam stigla sa zdjelom u rukama dokopat se wc skoljke. a nista, izdrzacu jos ovu vece, a ako sutra opet krene, a ne znam zasto nebi, nazvacu gina.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:39   #82
Prvi put čujem da se netko upiški dok povraća.
Koma...Bit će da imaš jako slab i osjetljiv mjehur.
A za obući uopće ne beri brigu.
Ja mjesecima već živim u donjim djelovima trenerke.Tu i tamo obučem tredničke hlače.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:05   #83
body, pojacaj grijanje i hodaj u gacama, sta te briga ko te vidi
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:32   #84
Body..kupi pelene..hehehe..prije reda, a ne znam što bi ti rekla. Ja mislim da to nije do slabog mjehura nego do pre jakog podražaja za vrijeme povračanja...stvarno mislim da to trebaš što prije riješiti.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:53   #85
body ja bi na tvom mjestu otišla doktoru, toliko povraćanja u tvojim tjednima nije dobro.

U klinici Mayo piše da ako povraćaš više od 3 puta dnevno odma se javit doktoru...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:58   #86
Quote:
body kaže:
curke, hvala na suosjecanju! niste vi jedine koje me tlace da se javim docu, to mi kaze i mama i frendice. trebala bih na redoviti pregled za jedno 10-tak dana pa sam mislila tad mu i reci. dakle, vi se ne upiskite! ja vise ne znam sta da obucem, inace sam visoka da si i u normalnom stanju ne mogu kupitit hlace zbog duzine, a tek sad u ovom stanju jos veca koma. inace, kad sam na pocetku trudnoce imala mucnine one su bile konstantne ali nisam ni priblizno povracala kao sad. a mucnine sam rjesavala zderanjem, bila sam gladna svaka 2h. tako da je veca briga mog gin bilo sto cemo s mojim kilama ako tako nastavim, ja se mjesecno udebljam cca 5-6kg. i kad sam mu tad rekla da tu i tamo povratim, pitao me je koliko cesto i da li povracam nesto zeleno. onda je rekao da ce sve to proci i da je sve ok dok ne gubim na kilazi. ali ova zadnja 3 tj su nepodnosljiva, ja kao da ne postojim. sad mi je uzas, maloprije se opet sve ponovilo, da i upisala sam se, toliko da je kroz nogavice sve procurilo po podu dok nisam stigla sa zdjelom u rukama dokopat se wc skoljke. a nista, izdrzacu jos ovu vece, a ako sutra opet krene, a ne znam zasto nebi, nazvacu gina.
Svakako se moras javit ginu i ne kuzim sta jos cekas, jer povracanje moze biti i znak komplikacija ( ne zelim te plasit)...... iako je jedna moja susjeda povracala i po 10 puta dnevo, rodila sa manjom kilazom nego je zatrudnila a beba imala skoro 3.5 kile i bila zdrava ko dren, jedino je bad bilo to sto je ostala bez mlijeka ali kako i sama kaze tako joj je bilo i bolje jer je cijelu trudnocu bila ko zobmi iscrpljena i tu ju totalno kuzim
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:55   #87
@body aj ti malo na sistematski, predugo to traje i puno riskiras, gle:

Quote:
Osim hormonskih čimbenika, značajnu ulogu u nastanku ovih tegoba igraju psihološki i emotivni čimbenici. Kod lakših oblika povraćanja trudnica povraća dva do pet puta na dan, obično poslije jela, pri čemu se tjelesna težina ne mijenja, a vitalne funkcije su nepromijenjene. Umjereno teško povraćanje podrazumijeva povraćanje pet do deset puta na dan, pri čemu dolazi do pada tjelesne težine, porasta pulsa, smanjenja izlučivanja tekućine i promjena u sastavu elektrolita krvi. Teški oblici povraćanja (hyperemesis) s povraćanjem 10 - 20 puta na dan praćeni su teškom dehidracijom, anurijom, i u najtežim slučajevima mogu dovesti do javljanja halucinacija, delirija, žutice,.... U ovakovim slučajevima nužna je hospitalizacija trudnice s nadoknadom tekućine, elektrolita i vitamina, uz sedaciju i kortikosteroidnu terapiju
link
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:50   #88
zvala sam! jutros sam cim sam se probudila odmah povracala, to je bio prvi put, onda kad sam prala zube drugi put, zatim sam legla i uzela par gutljaja vode i trudila se umiriti da i to ne povratim i tako sam zaspala ko top. nisam nista jela, a maloprije sam uzela koricu kruha i malo mladog sira i to sve onda izbljuvala. jednostavno, zeludac nista ne prima. gin me prvo piatao sto je sa tlakom, ja naravno pojma nemama, do sad je bio ok. pitao me za kilazu, ni to ne znam, mada mi se cini da nisam pala, ipak ima tu zaliha. pitao me za jetru, zuc, zeludac i tako to. na kraju smo se dogovorili da idem sutra do njega da mi malo ispita zeludac i jetru i opcenito. uh, sad mi je lakse. da nije vas na forumu, ja bi vjerojatno sjedila i trpila i mislila da je to normalno u nenormalnom stanju. javim vam se sutra i puno puno hvala na natjerivanju da mu se javim!!!
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 19:15   #89
Quote:
body kaže:
zvala sam! jutros sam cim sam se probudila odmah povracala, to je bio prvi put, onda kad sam prala zube drugi put, zatim sam legla i uzela par gutljaja vode i trudila se umiriti da i to ne povratim i tako sam zaspala ko top. nisam nista jela, a maloprije sam uzela koricu kruha i malo mladog sira i to sve onda izbljuvala. jednostavno, zeludac nista ne prima. gin me prvo piatao sto je sa tlakom, ja naravno pojma nemama, do sad je bio ok. pitao me za kilazu, ni to ne znam, mada mi se cini da nisam pala, ipak ima tu zaliha. pitao me za jetru, zuc, zeludac i tako to. na kraju smo se dogovorili da idem sutra do njega da mi malo ispita zeludac i jetru i opcenito. uh, sad mi je lakse. da nije vas na forumu, ja bi vjerojatno sjedila i trpila i mislila da je to normalno u nenormalnom stanju. javim vam se sutra i puno puno hvala na natjerivanju da mu se javim!!!
Upravo mi mama rekla da je ona isto tako u prvoj trudnoci.... kaze da nije smjela cak ni namirisati miris hrane i vec bi povracala, kaze daj rigala cim bi prosla kraj nekog restorana a kad je prala zube ipovracala je sve kaj ima u zelucu ukljucujuci i zelucanu kiselinu ...... to je fakat gadna stvar.... drzim fige da ubrzo bude bolje
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:39   #90
ja sam imala mučnine prva 3 mjeseca i onda su odjednom prošle. preporodila sam se i doslovno uživala u drugom tromjesečju..
a frendica koja je bila trudna sa trojkama je doslovno povraćala 10 puta dnevno i na kraju završila u petrovoj na infuzijama..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:47   #91
¸a frendica koja je bila trudna sa trojkama je doslovno povraćala 10 puta dnevno i svako malo bi završila na infuzijama u petrovoj..


ovaj post pošem već treći put. ak mi sad ne ode, psmtr
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 10:48   #92
body, mislim da takvo povračanje nije normalno, trk kod gina i na pretrage, ja imam pjege na jetri pa mi se želudac diže od recimo samog mirisa čevapa ili neke druge jake hrane ( sad bi tu magic imala kaj za reć), ali to kaj se tebi dešava nije normalno, ako na voće povraćaš ili na recimo zelenu salate (kaj je ful lagano) odi i napravi sve pretrage i neka ti oni vele da je to normalno...

vidim da su te cure na forumu već uvjerile da odeš, ali morala sam malo skomentirati...
držim fige za danas i da ti nađu kaj te muči, a za kilažu ne brini, ja sam u 28 tj i dobila sam +5 kg, s ti da do jedno 16. tj nisam dobila ni gram, a bebe je super i ima skoro kilu, sve ćeš nadoknaditi, tak bebe uzme kolko joj treba...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 11:21   #93
Quote:
nyn@ kaže:
.... pa mi se želudac diže od recimo samog mirisa čevapa ili neke druge jake hrane ( sad bi tu magic imala kaj za reć)...
znam da mi nitko nece vjerovat ali u trudnoci nisam pojela ni jedne cevape jerbo mi smrde
to mi je kazna bozja jer sam ih prije jela ko luda
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 14:21   #94
Quote:
magic blue kaže:
znam da mi nitko nece vjerovat ali u trudnoci nisam pojela ni jedne cevape jerbo mi smrde
to mi je kazna bozja jer sam ih prije jela ko luda
e sad si me utješila.. jer me inače ubijaš sa hranom ( na podf za to) ...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:33   #95
žalosno je kaj moram totako reći ali fakat me utješilo kad san vidjela kakve mučnine imate
pa to je strašno
ja sam u 6+6 tjednu i za sad je sve ok
malo me uhvati muka iza jela ali to se ne može ni uspoređivati sa ovim kaj vi prolazite
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:54   #96
Quote:
anna65 kaže:
žalosno je kaj moram totako reći ali fakat me utješilo kad san vidjela kakve mučnine imate
pa to je strašno
ja sam u 6+6 tjednu i za sad je sve ok
malo me uhvati muka iza jela ali to se ne može ni uspoređivati sa ovim kaj vi prolazite

Dobro, par cura ovdje zbilja ima gadnih problema. Imala sam ih i ja, mucnine jelte, i odvratne su mi bile, ali nisam povracala. Pocele su oko 7-8 tjedna pa do 13-14 trajale. Vise ih nema, i bolje jedem od tada
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:01   #97
A meni počele u 9-om i trajale do 17-og tjedna....i dok su bile prisutne jela sam puno više nego sad jer jedino dok sam jela nije mi bilo mučno, a sad jedem dva puta dnevno kao i prije, jedino što između pojedem voća koje prije baš svakodnevno jela
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:47   #98
ja ulazim u 7. tjedan i uopće ne osjećam nikakve mučnine, naprotiv stalno sam gladna!!! Jel ima neka trudnica tu da uopće nije imala mučnine? Uopće ne osjećam nikakve simptome osim umora u glavobolje tu i tamo, i bolnih grudi, inače sam sasvim ok i dobro se osjećam. da bar tako i ostane....
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:49   #99
iva1608 ima i onih koje nemaju ama baš nikakve simptome.......moje su počele u 9-om tjednu....tak da ima još vremena za sve
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:41   #100
Quote:
iva1608 kaže:
Jel ima neka trudnica tu da uopće nije imala mučnine?
ja nisam imala konstantne mucnine nego samo na neke podrazaje, odnosno mirise: goricki bus dim cigarete miris vina i tak pa sam ih lijepo izbjeavala koliko god sam mogla
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.