Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 16:36   #21
Quote:
MaLo kaže:
Mislim da mi je doktorica jednom rekla da ako imaš viška željeza, da se može dogoditi avitaminoza.
zeljezo nije vitamin
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:39   #22
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Cure, jel postoji mogucnost da se u trudnoci predozirate ili pretjerate sa odredjenim vitaminom?
Tipa, pijem Natural w. Prenatal, pa uzmem zeljezo posebno (npr. sumece tabl.), pa jos magnezij?

Ne. Natural wealth ne sadrzi magnezij, a u tim sumecim mislim da imas 15 mg zeljeza... ja te sumece uzmem par puta tjedno kad ne pijem onaj sokic od hippa sa zeljezom. No moja krva slika je odlicna.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:42   #23
pale, pa tebe cijeli dan cekam ko ozeblo sunce
ajd, sad ukratko sta ti ono pijes i kako jerbo me zbunise.
po mojoj dokici ispada da bi trebala pit prenatal ko i do sad, dodatno zeljezo, dodatni c vitamin i magnezij sumeci koji vec pijem. pa najest cu se tableta, sluznicu u zelucu cu si zbombardirat, pobogu.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:45   #24
Quote:
magic blue kaže:
pale, pa tebe cijeli dan cekam ko ozeblo sunce
ajd, sad ukratko sta ti ono pijes i kako jerbo me zbunise.
po mojoj dokici ispada da bi trebala pit prenatal ko i do sad, dodatno zeljezo, dodatni c vitamin i magnezij sumeci koji vec pijem. pa najest cu se tableta, sluznicu u zelucu cu si zbombardirat, pobogu.
i bojiš se da nš drugo neće stat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:49   #25
uf, ne volim ove koji me dobro poznaju
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 17:29   #26
Quote:
magic blue kaže:
pale, pa tebe cijeli dan cekam ko ozeblo sunce
ajd, sad ukratko sta ti ono pijes i kako jerbo me zbunise.
po mojoj dokici ispada da bi trebala pit prenatal ko i do sad, dodatno zeljezo, dodatni c vitamin i magnezij sumeci koji vec pijem. pa najest cu se tableta, sluznicu u zelucu cu si zbombardirat, pobogu.
bili smo na placu pokupovali brdo mandarina jer ih nemrem prestat jesti...

ovak. ja sam prvo u prva tri mjeseca pila samo folnu. onda sam po preporuci ginekologice pocela piti magnezij i prenatale twinlab (sad ne znam jel ona bas te prepisala ili mi je zena u apoteci njih dala jer misli da su najbolji, tad se nisam bas razumjela u sve to, pa nisam ispitivala) ...onda kad su mi ostale jos dvije tabletice, ja naletjeh na clanak o stetnosti vitamina A (onog iz jetre) i nakon par dana panicarenja i razmisljanja o tuzbi nekak sam se ipak uspjela smiriti. No cuvam te dvije kapsulice za svaki slucaj.

s tim da twinlabov prenatal ima u sebi 200 mg magnezija, tak da sam jedno vrijeme u sebe sljevala 500 mg magnezija dnevno no provjerila i to nije stetno...

onda jedno vrijeme nisam uzimala nista osim magnezija. tj. tu i tam one sumece multivitamine jer ih imamo doma... pa sam pocela uzimati onaj hippov prenatal. on uopce nema nikakvog vitamina A. no on na kraju ispadne prilicno skup, a i sadrzi dosta manje svega ostalog potrebnog za razliku od twinlaba i natural wealtha... no vjerujem da je to stoga sto je radjen za europljanke, koje se zdravije hrane od amerikanki, pa vec hranom unose dovoljnu kolicinu svih potrebnih vitamina i minerala...

zatim sam presla na natural wealth jer kao i twinlab sadrzi 800 mcg folne, 120 mg vitamina C, nema magnezija, a magnzeij i zeljezo se inhibiraju i moraju se uzimati u razmaku od 4 sata, tako da nije ni dobro da jedna tableta sadrzi oba. ista stvar je i sa kalcijem i zeljezom. trebaju se uzimati u razmacima. natural wealth ima 200 mg calcija, mislim da je twinlab imao 400 mg... no ja sam si bas prije par dana uzela dodatne kalcij sumece od dietpharma jer kuzim po noktima da mi fali...iako se kljukam bioactivima i mlijekom

i da skratim... trenutno uzimam 300 mg magnezija prije spavanja, poslije rucka uzmem tabletu natural wealtha, navecer uzmem kalcij, i svakih par dana ujutro uzmem jednu sumecu Fe ili si uzmem onaj sokic od hippa sa zeljezom... ja ne uzimam dodatni vitamin C jer ga ima u tim sumecim Fe i u prenatalu, ali si svako jutro iscijedim sok od narance, ponekad jos prek dana sok od limuna i pojedem brat bratu kilu mandarina dnevno a i jedem cesto kiselo zelje...

citala sam da je u zadnja 3 mjeseca dosta vazan adekvatan unos kalcija i zeljeza jer tada beba iste najvise treba...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 18:22   #27
uf, opet post koji sam citala s puno koncentracije i dok sam stigla do kraja nis ne kuzim Zezam se, skuzila sam da pijem prenatal i dalj, plus ovo kaj ce mi dokica dat i nis mi nece bit kao previse. thx!
pitat cu ju koje mi moze prepisat i ak mi se ne budu svidale, platit cu si sama onaj belupov ferosan i sve 5
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:15   #28
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
zeljezo nije vitamin

Pa znam da željezo nije vitamin. U 13 godina slabokrvnosti, svih mogućih terapija i vucaranja po doktorima, valjda nekog vraga znam .
A avitaminoza mi je ostala u sjećanju... mislim da je doktorica rekla da kao posljedica viška željeza u organizmu može doći do avitaminoze. Kakve to veze ima jedno s drugim, ne znam
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:00   #29
avitaminoza ili hipovitaminoza je nedostatak vitamina, znaci ne visak...
hipervitaminoza je visak vitamina koji se ne izbacuje nego se akumilira u tijelu i to se najcese desava s vitaminima topivim u mastima - vitamin A, D, E i K.

mislim da je preko 100 mg zeljeza dnevno toksicno za organizam.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:59   #30
ja sam pila od natural wealtha prenatal, sve ok!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 19:39   #31
meni nije jasna jedna stvar (srećom pa je samo jedna): kad sam došla u ljekranu i tražila vitamin C (rekla da sam trudna) magistra mi je rekla da ne bi smijela ništa uzimati bez konzultacija sa gin!
Pa sad ti budi pametan!
Nego, gin mi je drugom priilkom preporučio magnezij, koji vi pijete, jel možete preporučiti neki fini, šumeći?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 20:36   #32
meni je najbolji dietpharmov magnezij 300. ima najbolji okus def. i radjen je posebno za trudnice i sportase.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 20:56   #33
a ja sam na dm-ovom i okus mi nije tako los. strumpfeta, kupi dietpharmov pa probaj, ak ti ne id kupi dmov pa probaj, ak ti ne ide, kupi neki drugi i tak.....
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:49   #34
I ja sam prije 3 dana uzela od dm-a s aokusom limuna, isto pise da je za trudnice i dojilje.
Super pomaze, iako sam ja bila skepticna
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:58   #35
A šta će va magnezij? šta on točno radi? Zar nije dovoljna ona količina iz Prenatala?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:01   #36
U natural w. prenatalu nema magnezija
Dobar je koliko ja znam za grceve, a ja sam od toga patila zadnjih tjedan dana.
Nisam mogla spavati, pa mi trudna frendica rekla neka uzmem.
Rekla mi da i ne pijem magnezij poslije 34.tog tjedna
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:02   #37
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Rekla mi da i ne pijem magnezij poslije 34.tog tjedna
Ovo sam čula al nisam 100% sigurna zašto, mislim da može sprječit/usporit otvaranje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:04   #38
Quote:
mandy kaže:
Ovo sam čula al nisam 100% sigurna zašto, mislim da može sprječit/usporit otvaranje.
Ima smisla, jer nju sad drze grcevi, ali ne zeli piti magnezij jer je par dana do poroda - pa da ne uspori stvari, jer jedva ceka primiti svoju princezu u zagrljaj
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:15   #39
Quote:
mandy kaže:
A šta će va magnezij? šta on točno radi? Zar nije dovoljna ona količina iz Prenatala?
a ti si prespavala one silne postove o magneziju
prvenstveno, manja je sansa da ces se ranije otvoriti i da ces imati prijevremene kontrakcije kad si na magneziju... on ti dodje nesto kao prirodni prepar jer relaksira misice maternice... i sprijecava grceve i regulira stolicu i dobar je protiv nervoze i stresa...
magnezij je najbolji prijatelj svake
trudnice

onaj DM-ov ima 150 mg. Pa moras uzimati dvije tablete. po meni je bolje uzeti jednu tabletu od 300 mg dnevno...

ja bih se prije odrekla prentala nego magnezija...

a nemas magnezija u svim prenatalaim. u natural wealthu ga uopce nemas, sto je OK jer se magnezij i zeljezo inhibiraju pa ga je bolje uzimati zasebno...

imas ovdje zasto je dobro da trudnice uzimaju dodatni magnezij.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:19   #40
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
onaj DM-ov ima 150 mg. Pa moras uzimati dvije tablete. po meni je bolje uzeti jednu tabletu od 300 mg dnevno...

a nemas magnezija u svim prenatalaim. u natural welathu ga uopce nemas, sto je OK jer se magnezij i zeljezo inhibiraju pa ga je bolje uzimati zasebno...
Ja sam namjerno uzela dm-ov i pijem samo jednu navecer. I dosta mi je.

Hvala na info o uzimanju zeljeza i magn. odvojeno - to sam ja prespavala
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.