Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2006., 22:19   #41
Quote:
Pahuljica79 kaže:
U natural w. prenatalu nema magnezija
Dobar je koliko ja znam za grceve, a ja sam od toga patila zadnjih tjedan dana.
Nisam mogla spavati, pa mi trudna frendica rekla neka uzmem.
Rekla mi da i ne pijem magnezij poslije 34.tog tjedna
meni se to cini nekak rano... mozda ga tada treba smanjiti kolicinski... ja mislim tada poceti uzimati onaj od 200, pa sa 36 tjedana od 150 mg... no tek sa 38 tjedana ga prestati uzmati...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:21   #42
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Ja sam namjerno uzela dm-ov i pijem samo jednu navecer. I dosta mi je.

Hvala na info o uzimanju zeljeza i magn. odvojeno - to sam ja prespavala
moras napraviti razmak od 4 sata najmanje. isto je i sa zeljezom i kalcijem.

btw, ja radije pijem sada 300 mg, nego da me u slucaju ranijeg otvaranja sutnu na 800 mg dnevno kao Doru...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:24   #43
Imam politiku da prenatal pijem naposlu u 13.00 sati, magnezij sad podvecer, a onda jos Fluonatril prije spavanja.
Tako da radim velike pauze izmedju - upravo zato da razdvojim sve sto moram i sto nejde zajedno
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:24   #44
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
a ti si prespavala one silne postove o magneziju
nije spavala ziher, tad je jos radila bebaca
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:25   #45
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Imam politiku da prenatal pijem naposlu u 13.00 sati, magnezij sad podvecer, a onda jos Fluonatril prije spavanja.
Tako da radim velike pauze izmedju - upravo zato da razdvojim sve sto moram i sto nejde zajedno
a kaj ce ti fluonatril? i zakaj je to? jel to fluorid?

ja magnezij pijem uvijek prije spavanja.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:26   #46
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
meni se to cini nekak rano... mozda ga tada treba smanjiti kolicinski... ja mislim tada poceti uzimati onaj od 200, pa sa 36 tjedana od 150 mg... no tek sa 38 tjedana ga prestati uzmati...
meni ovo isto nekako zvuci ok!
mada je mene dokia sad stavila na fe i c vitamin, a o mg ni rijeci, pa ga pijem samoinicijativno od kad je dora pricala kako je to u dojclandiji normalna praksa da s bilo kojom komplikcijom u trudnoci pocnes piti mg
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:29   #47
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
ja magnezij pijem uvijek prije spavanja.
i ja ga mrknem oko 20h i u 22h sam vec bogina
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:31   #48
i jos nesto... pravilnom prehranom zena unese oko 150 do 300 mg magnezija dnevno, no samo se trecina toga apsorbira, a trudnicama se preporucava minimalno 350 mg magnezija dnevno... tako da se meni dodatna tableta od 300 mg dnevno cini optimalnom dozom.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:31   #49
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
a kaj ce ti fluonatril? i zakaj je to? jel to fluorid?

ja magnezij pijem uvijek prije spavanja.
To mi je zubar preporucio jos kad sam se odlucila udati
Rekao neka mu se javim kad ostanem trudna, pomaze nerodjenom djetetu u razvoju korijena buducih zubi i za cvrstinu i kvalitetu zubica
Moja je seka to pila i obje joj kceri imaju prekrasne i kvalitetne zubeke.

Koliko ja znam.. ali nisam ubrojiva previse
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:37   #50
Quote:
magic blue kaže:
meni ovo isto nekako zvuci ok!
mada je mene dokia sad stavila na fe i c vitamin, a o mg ni rijeci, pa ga pijem samoinicijativno od kad je dora pricala kako je to u dojclandiji normalna praksa da s bilo kojom komplikcijom u trudnoci pocnes piti mg
pa Njemci su napredniji sto se toga tice jer se za vaznost magnezija kod trudnica nije prije znalo. zato sam ja ipak koliko god jebem mater onoj smrdljivoj doktorici iz klinike Harni, koja nije vidjela da imam spustenu posteljicu zahvalna jer mi je ona preporucila magnezij, inace mi ne bi palo na pamet uzimati ga. i poslije kad sam radila research na netu, skuzila sam koliko je taj mineral vazan. A dr. Harni se skolovala u Njemackoj pa je od tuda valjda svjesna vaznosti magnezija kod trudnica i zato ga istima i prepisuje. Recimo, moj sadasnji ginekolog mi ga nikada ne bi prepisao, doduse kad sam mu rekla da ga uzimam, on je rekao kao super neka ga samo uzimam. no znam da ga on sam ostalim trudnicama samoinicijativno ne prepisuje...
mozda je i tvoja ginicka samo zaostala...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:40   #51
Quote:
Pahuljica79 kaže:
To mi je zubar preporucio jos kad sam se odlucila udati
Rekao neka mu se javim kad ostanem trudna, pomaze nerodjenom djetetu u razvoju korijena buducih zubi i za cvrstinu i kvalitetu zubica
Moja je seka to pila i obje joj kceri imaju prekrasne i kvalitetne zubeke.

Koliko ja znam.. ali nisam ubrojiva previse
i mislila sam da je to to... no ja uzimam i magnezij i kalcij koji su istao tako vazni za formiranje zubi i kostiju, pa se ne zelim kljukati jos i fluoridom
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:41   #52
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
mozda je i tvoja ginicka samo zaostala...
a bit ce
meni se cervix skracuje a ona mi daje zeljezo
a pise na netu kako zeljezo n treba dodatno uzimat bez vadenja hemoglobina koji je indikator za "malokrvnost" odnosno nedostatak fe u organizmu I sad me sve to plasi, ko da me sprema za carski i velika krvarenja i svasta, bezveze sam si umislila
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:50   #53
krvi izgubis i na normalnom porodu, pa ako ti je krvna slika i malo slabija ima osnova prepisati zeljezo.

samo se pazite tableta zeljeza, one naime zatvaraju, a to je najmanje sto ti treba ako si sivana

ja sam pila tekuce zeljezo, bilo mi je ok.

ili u ferimport po dvajst deka hrdjavih cavala
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:57   #54
Quote:
putnica kaže:
ili u ferimport po dvajst deka hrdjavih cavala
Teta moderatorica, i kak da luda trudnjaca ne reagira na ovo - a da ne dobije spotanciju jer se ne drzi teme?
Mislim, ak ne progovorimo na usta (tj. na prste i tipkovnicu) progovorit cemo na
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:00   #55
Quote:
putnica kaže:
krvi izgubis i na normalnom porodu, pa ako ti je krvna slika i malo slabija ima osnova prepisati zeljezo.
pa u tom i je stvar da mi nikakvu krvnu sliku nije radila. zadnji put su mi krv vadili kad sam u 22om tjednu lezala u bolnici i od tad nista i zato me i zbunila jer me pukla na zeljezo po ne znam ni ja kojoj indikaciji
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:42   #56
Exclamation Fluorid/fluor

Quote:
Pahuljica79 kaže:
To mi je zubar preporucio jos kad sam se odlucila udati
Rekao neka mu se javim kad ostanem trudna, pomaze nerodjenom djetetu u razvoju korijena buducih zubi i za cvrstinu i kvalitetu zubica
Moja je seka to pila i obje joj kceri imaju prekrasne i kvalitetne zubeke.

Koliko ja znam.. ali nisam ubrojiva previse
Pahuljice, bojim se da im zubići nisu od toga tako lijepi već prije od kalcija itd.
Cure znam da vam je navrh glave tih upozorenja ali molim vas pročitajte priču o fluoru i procijenite same kome ćete i zašto vjerovati.

Ja fluor sigurno neću piti i izbjegavam paste za zube koje ga sadrže. Malo i guglajte same...Pliz

Evo:http://www.zamirnet.hr/prijatelji-zi...hp?TopicID=449
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:48   #57
Quote:
Satya kaže:
Malo i guglajte same...Pliz
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:51   #58
Važno za sve koji piju taj fluorid (fluor) + ne želim nikome soliti pamet (o svemu odlučujete same ) ali ovo mi se čini jako važno i moram to podijeliti s vama jer vas volim :

http://www.fluoridealert.org/
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:53   #59
Pahuljice - za utjehu moja sestra je gutala tone tog sranja prije i za vrijeme obje trudnoće itd. Ima dvoje prekrasnih klinaca sa super zubima (NE zahvaljujući fluoru, uvjerena sam, već te tješim da im se nije ništa desilo i kažem - ja ga neću piti da ga j.... )
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:58   #60
Quote:
Satya kaže:
Pahuljice - za utjehu moja sestra je gutala tone tog sranja prije i za vrijeme obje trudnoće itd. Ima dvoje prekrasnih klinaca sa super zubima (NE zahvaljujući fluoru, uvjerena sam, već te tješim da im se nije ništa desilo i kažem - ja ga neću piti da ga j.... )
OK, bitno da se nista strasno nije desilo.
Mislim, ja sam i svog ginica pitala i nije negativno reagirao...
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.