Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 15:17   #1
Red face Što vas je najviše iritiralo i iznenadilo u trudnoći..

Drage kolegice trudnice,


Obzirom da sam ušla u 36 tjedan i mogu bez imalo srama reć da sam već «đombe» u klasi trudnica ; ajmo redom podijeliti čudna otkrića i najveće iritacije u trudnoći

1. Otkriće- Muškarci su daleko veći gentlemeni prema trudnicama nego žene. To me definitivno šokiralo. Žene idu od jedne krajnosti – imam feeling da bi me najradije laktom opizdile do onih koje me krajičkom oka gledaju sa stahom (ova druga krajnost doduše me podsjeća ne sebe samu u pred-trudnom stanju ). Muškarci zato- al doista u 100% slučajeva – svaka čast.

2. Iritantno do boli- ljudi koji vas površno poznaju (pretežno na poslu) imaju potrebu pitati too much pitanja – neka od njih niti moj ginekolog ne pita. Jel visoko, jel nisko, di je posteljica, mislim.. WTF??????????????? I doista mi je ne jednom došlo tiskati majicu sa podacima: spol- termin poroda . Ne razumijem? Bloody jedini razlog zašto je trudnoća public informacija je zato što je vidljiva.. koji klinac i zašto bi bilo kakve podatke o trudnoći dijelila sa ljudima koje sam u 3 godine vidjela 3 puta u liftu??? E da, žifčana faca, neljubazni kratki odgovori, drkanje po mobitelu tipa «užasno sam busy» - ne pali kod ovog tipa ljudi – ako su odlučili izvesti ginekološki cross-examining – nema majci da ih netko zaustavi

3. Bloody iritantno- čitala sam al svega mi – prije trudnoće sam mislila da mediji pretjeruju; ljudi doista imaju potrebu lovit se za trbuhe trudnica koje jedva poznaju!! Ljudi nemojte to za boga radit, pa jel mi hebeno ličimo na Buddhe??

nastavite niz ...
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:37   #2
evo ja ću podijelit neke stvari... i tak sam u tom mudu u zadnje vrijeme...

1. nervira me kaj mi svi dijele svoje savjete...
pogotovo "dobri" frendovi koje znam valjda 10 godina
te jedem premlo jer sam dobila toliko i toliko kila, pa od silne brige su me u trudnoći nazvali 0 puta da vide kako sam i naravno ako bi se našli u društvu pobjegli su glavom bez obzira samo da me nebi sreli... da ne spominjem da im nije palo napamet pitat kak je bebe...
2. sad kada moram mirovati u krevetu... nitko mi ne vjeruje... svi misle da sam se zmislila...
stvarno mi nikad nije palo napamet da ću se morati pravdati za ležanje u krevetu..
3. svi mi nude pomoć ali se nitko nije sjetio nešto i napraviti (čast iznimkama)... znaš ono ćuj ak ti nekaj treba samo nazovi (moli me), a onda te ne nazovu dok od nekog ne čuju da si ok ili da je opasnost prošla
4. stvar od koje mi se diže kosa na glavi je vjerojatno neuobičajena ali meni se dešava non stop i čak sam joj dala ime: diskriminacija trudnica sa malim trbuhom...
dat ću primjer (jedan od mnogih)...
dođem na pregled u petrovu i sjednem na prazno mjesto... dođe cura sa mamom i veli meni njena mama, pa dajte ak vam nije teško kaj ne vidite da je više trudna... i ja se dignem... i nakon nekog vremena se ustanovi da je cura od mene manje trudna 10 fucking tjedana... nemreš bolivit... i kad čuje da sam 10 tjedana duže trudna ni mrc... ni sorry... ni kak dobro izgledate.. okret glave i nema tona...
uz to moram dodati moju okolinu (čast iznimkama) koja isto tako nije imala razumjevanja za moju trudnoću i tjerala me do zadnjih granica izdrljivosti ne birajući sredstva prisile i ucjene samo zato kaj ne izgledam kao obična trudnica (nadam se da se nitko neće naći povrijeđen.. jer nije namjerno...)

neću dalje jer bi lista išla dalje i dalje...
zakljućit ću da je vjerojatno dio toga posljedica hormona...
ali za ime božje to stvarno daje novu dimenziju rečenici... nisi bolesna, samo si trudna...
dođe mi da im svima priuštim moju trudnoću...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..

Zadnje uređivanje nyn@ : 13.01.2007. at 16:21.
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 16:28   #3
Mene najviše iritira što svakom padne na pamet mi dirati trbuh!Wtf?!I samo što se ne porodim,a još uvijek se sva štrecnem kad mi netko ne tako blizak stavi ruku na stomak.

I kad si već pred kraj trudnoće-jako faking anoying:JOŠ SI U JEDNOM KOMADU?!
A jok,ti si!

Ma ima toga još podosta,ali i ovo malo me uzrujalo samo kad se sjetim tih situacija!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 17:57   #4
1. najiritantnije: ovo ide žena: sve koje su rodile misle da me zanima kako im je bilo, gdje su rezane, koliko savova i koliko je trajalo. I uvijek zavrsavaju pricu sa "ali bus ti to prezivjela kak smo i sve". Kao da sam se JA zalila da se bojim ili kaj...

2. diranje trbuha. Jedna poznanica koju nisam vidjela puuuno godina je strasno uzbudjena jer cu roditi (kao da smo si najbolje) i prvo kaj je napravila kad me vidjela je krenula prema trbuhu. Zgrabila sam joj ruku i rekla da sam alergicna na to. Uvrijedila se

3. Pitanje: "Jesi li dobro?"
Popizdim kad me tretiraju ko bolesnika.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:03   #5
1. Iritantno do bola: Djeljenje džabalesku savjeta od baba koje su rodile i opisivanje svih njihovih tegoba u trudnoći, te poroda u tančine.

2. Ubeiritantno: Bratimljenje trudnica. Ono - mi smo jedna sekta spike. I žene kojima se od kada im test pokaže 2 crtice apsolutno čitav život svodi na žlabranje o trudnoći, bebi, odjeći & opremi za bebu...

3. Svjecki iritantno: u polupraznom tramvaju ja istrbušena, s vrećicama u rukama, stojim. Babe (žene, female, majke, sestre) sjede i okreću glavu od mene proučavajući okolne fasade zgrada.

4. Balkanski iritantno: Osim osobnih pitanja koje zadiru u ginekološku sferu je i: Jel muško? ili jednostavno zaključak - Sigurno nosite dečka.

5. E, umalo zaboravih i objašnjavanje (kako se termin približava) od strane već đomba roditelja "kako su nam ovo zadnji dani spavanja", isticanje toga u svakoj mogućoj i nemogućoj prigodi, kao da smo ja i muž dvoje retardiranih 12-godišnjaka.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:04   #6
curke, super topic!
potpisujem sve navedeno, još nadodajem da mene nervira kad me svi pitaju za spol, kad kažem koji je, onda obavezno ide ime...
ne znam jesam li ja preosjetljiva ali meni se to čini nekako intimno i ne da mi se ljudima na poslu a bogme ni svim prijateljima govoriti o svojim zamislima o imenu...ne znam jel to pretjerano....
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:40   #7
meni ide na zivce da je prvo pitanje "jel znas sta ce biti"...
vecinom odgovorim "pa znam, beba"

onda su malo iritirani i kad onda kazem "curica" slijedi odgovor "opet curica?!" (jer imam jednu *my sweetheart* )

onda bi ih najrade poslala ... (daleko)

pa isto je jel curica ili decko? ili se varam? pa to su nase bebace koje volimo i summljam da jedna od nas razlikuje m ili z?


a moram iskreno i reci da sam uvijek govorila bilo bi cool da imas jedno i drugo al otkad imam svoju princezu tak mi je svejedno jer svaku bebu nosis ispod srca (9mj.), i bitno je da su zivi i zdravi, al ostalo???!!!
milky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:43   #8
Da vam pravo kažem mene skoro ništa ne iritira više ili manje nego i prije trudnoće...

Apsolutno se slažem s vama kad kažete da ste primijetile kako su muškarci mnogo uljudniji s trudnicama nego žene. Dalo bi se do sutra izvlačiti razloge zašto je to tako i na kraju bi skužili da to baš i nije nešto čudno kako nam na prvi pogled izgleda...

I mišljenja sam da mnoge stvari koje ste ovdje nabrojale kao iritantne, zapravo i nisu toliko grozne (ne sve), već je jednostavno stvar u tome kako prihvaćamo stvari...a tu su još i hormoni i činjenica da se teško odljepimo "titule trudnica" pa i same mnoge stvari gledamo kroz prizmu toga....a onda nije ni čudo da nas i drugi takvima vide, doživljavaju, propitkuju s manje ili više zanimanja...

Ma...ako je baš nešto nepodnošljivo moj savjet je "bez cenzure i odgode", ilitiga - odbrusite kad god osjetite potrebu bez razmišljanja..to si barem u trudnoći možete priuštit (a i ljepše je kad dođete kući, jer nema onoga "joj da mi je vratiti vrijeme pa mu/joj reći ...")
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 00:17   #9
ah i ovo jos...
neznam kako je kod vas ali dali i vas pitaju kak je sa ???
da nisam vise nevina se vidi al opet
ajd da te netko pita skim si stvarno suuuuuper ali ta pitnja dolaze i od osoba di moram razmisljati dali ih uopce poznam ili ne???
nekad bi stvarno trebala odgovoriti da smo si bas kupili knjigu o kamasutri i da po tome
milky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 01:47   #10
Uf,a ono pitanje na početku trudnoće:JEL BEBA OŽIVJELA?
Svaki put sam se naježila na to!!
Alo,beba je živa od onog trena tak počne srce kucati,a ne kad se počne ritati da ti to osjetiš!

Babe!!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 09:50   #11
Quote:
milky78 kaže:
ah i ovo jos...
neznam kako je kod vas ali dali i vas pitaju kak je sa ???
da nisam vise nevina se vidi al opet
ajd da te netko pita skim si stvarno suuuuuper ali ta pitnja dolaze i od osoba di moram razmisljati dali ih uopce poznam ili ne???
nekad bi stvarno trebala odgovoriti da smo si bas kupili knjigu o kamasutri i da po tome
ovo moram komentirati...
milky78

Meni je nadimak tasmanijeska neman... a privatnost je nešto što branim svim silama... tako se nitko ne usudi pitati...
jedna relativno dobra frendica me pitala nešto slično neki dan, ali sa uvertirom... jel bi se ti ljutila ako bi te pitala jedno vrlo osobno pitanje...
što ti je reputacija...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 09:51   #12
Quote:
te@ kaže:
1. Iritantno do bola: Djeljenje džabalesku savjeta od baba koje su rodile i opisivanje svih njihovih tegoba u trudnoći, te poroda u tančine.

2. Ubeiritantno: Bratimljenje trudnica. Ono - mi smo jedna sekta spike. I žene kojima se od kada im test pokaže 2 crtice apsolutno čitav život svodi na žlabranje o trudnoći, bebi, odjeći & opremi za bebu...

3. Svjecki iritantno: u polupraznom tramvaju ja istrbušena, s vrećicama u rukama, stojim. Babe (žene, female, majke, sestre) sjede i okreću glavu od mene proučavajući okolne fasade zgrada.

4. Balkanski iritantno: Osim osobnih pitanja koje zadiru u ginekološku sferu je i: Jel muško? ili jednostavno zaključak - Sigurno nosite dečka.

5. E, umalo zaboravih i objašnjavanje (kako se termin približava) od strane već đomba roditelja "kako su nam ovo zadnji dani spavanja", isticanje toga u svakoj mogućoj i nemogućoj prigodi, kao da smo ja i muž dvoje retardiranih 12-godišnjaka.
svaka cast Tea, potpisujem svaku
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 10:28   #13
Prekopirat cu neke izjave cura i klanjam se tome:

1. Ljudi doista imaju potrebu lovit se za trbuhe trudnica koje jedva poznaju!! Ljudi nemojte to za boga radit, pa jel mi hebeno ličimo na Buddhe?? - To mi uzasno ide na zivce i stvarno ne zelim svaciju capu na svome tijelu, pa valjda sami biramo s kime cemo biti intimni, s kime se dirati, s kime sexati

2. Nervira me kaj mi svi dijele svoje savjete... - Takodjer!!!! Pogotovo ljudi do cijeg misljenja ne drzim i nikad nisam, dodje mi iskopati im oci

3. svi mi nude pomoć ali se nitko nije sjetio nešto i napraviti - Istina, ja sam vec drugi puta na mirovanju i osim mame ne primjecujem nikoga drugog, sestra mi dodje u posjetu, ali nju kuzim ima dvoje djece i obaveza prek glave. Ali neki su ljudi nudili pomoc i vec smo dogovorili i detalje, a sada ih bas niti nema u mojoj blizini

I mene zivciralo ono sa jel se beba mice i jel ozivila (ne, mrtva je), i dan danas me nervira za poludit! Jos me uvijek ljudi pitaju to isto, pa halo, jos malo pa idem roditi, normalno da se mice.
Ja onda kazem da se ne mice, i da ju ne osjecam (da im ne padne na pamet dirati mi trbuh )

Ma znate kaj?
Ustvari me nervira SVE sto dolazi od zlih ljudi za koje znam da im i tak nije stalo do ove bebe!
Koji klinac me ista pitaju?
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:00   #14
Uf!Ili ono kad počinju solit pamet kad ćeš osjetit bebu-precizni su u dan trudnoće!Ili pa di ti je stomak-nema ga!Nisi trudna 3 mj,neg manje!
Joj,dođe mi da ih sve zadavim!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:07   #15
Potpisujem prvi post....muškarci su daleko obzirniji prema trudnicama od žena.

Mene nitko ne dira po trbuhu, ja se tak nekakpostavim da ne mogu ni da hoće.

Ljudi s kojima sam inače na bok, sad postavljaju milijun pitanja.....i već me pitaju ti si još u komaduu, a ja imam još 3 mjeseca fore i svi su ljubazni sa smješkom od uha do uha......
Ja kažem da nisam u komadu nego 2 u 1......

Živciraju me oni koji mi kažu "gdje će te sa psom?".....ja njega obožavam i on je kao član obitelji i sad bi ga po njihovom trebala dat nekom jer dolazi beba pa nam on više ne treba
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:17   #16
Quote:
mandy kaže:
Živciraju me oni koji mi kažu "gdje će te sa psom?".....ja njega obožavam i on je kao član obitelji i sad bi ga po njihovom trebala dat nekom jer dolazi beba pa nam on više ne treba
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:29   #17
Quote:
mandy kaže:
Živciraju me oni koji mi kažu "gdje će te sa psom?".....ja njega obožavam i on je kao član obitelji i sad bi ga po njihovom trebala dat nekom jer dolazi beba pa nam on više ne treba
UUuuuuuuuu!To je i mene jako živciralo!!
Pa kud bi trebala s mojom curkom?Obožavam ju!
A taj pas nema ni trunke agresivnosti u sebi.Mogla bi joj povjeriti djete da ga čuva,da ne spava toliko!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:32   #18
Heh...pročitala sam sve vaše napomene..i slažem se sa svima..i mene nervira to što mi je neki dan došla rodbina iz inozemstva koje sam prije toga vidjela jednom u životu...došlo ih je 7-mero...SVI...ali baš svi su mi podragali stomak i čak...LJUBILI...fuj..to mi je bilo toliko strašno da sam rekla mužu kad smo išli kući da se osjećam prljavo..al ozbiljno...
E ali da dodam nešto novo što nisam pročitala kod vas...je to da me do krajnjih granica živcira što mi svi ali sviii trpaju svoju staru odječu dječiju, kolica ,hranilice i to ono istošeno staro 7-10 godina.!!!!
Kao da je moj stan postao odlagalište starih bebi stvari....fuj...uzela sam odječe koliko mi je trebalo i što je izgledalo novije i sad su se nekolicina napizdili jer nisam uzela sve ili baš njihovo pa frcaju komentari tipa: pogle ju što bira , al je izbirljiva...! A meni se kosa diže na glavi kad mi netko kaže : e mam ti ja ...dam ti ja ...grozno.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:42   #19
Quote:
MarinkaD kaže:
UUuuuuuuuu!To je i mene jako živciralo!!
Pa kud bi trebala s mojom curkom?Obožavam ju!
A taj pas nema ni trunke agresivnosti u sebi.Mogla bi joj povjeriti djete da ga čuva,da ne spava toliko!

Jojjjjj kako je to meni islo na zivac

Prije trudnoce su svi gnjavili, pa sta ce vam pas...bla,bla,bla...

Kad sam ostala trudna onda su govorili "Pa jadan pas sad ce morati otici"

Wtf, danas mi govore"...Jojjj pa vi se niste rijesili psa "

Srecom da sam trudnocu prelezala pa nisam toliko ljudi ni sretala

Jednom mi je na pocetku trudnoce doslo slabo (imala sam niski tlak do 20-tog tjedna), taman sam bila u DM-u. Uhvatila se za policu i ni makac, doce prodavacica do mene i sva uplasena pita jel mi moze pomoci i ja joj fino kazem da mi je lose, nizak tlak i da sam trudna!
Ona fino odbrusi "Ahhh to je normalno u trudnoci!" okrene se i ode..., a ja fino na pod i noge dignem na policu!
Mrzila sam te odgovore na sve sta ti je, "Ah to je normalno u trudnoci"
Pa koji kufac me onda uopce pitaju
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 15:54   #20
Quote:
bibobu kaže:
Jojjjjj kako je to meni islo na zivac

Prije trudnoce su svi gnjavili, pa sta ce vam pas...bla,bla,bla...

Kad sam ostala trudna onda su govorili "Pa jadan pas sad ce morati otici"

Wtf, danas mi govore"...Jojjj pa vi se niste rijesili psa "
Kad smo nabavili psa - svi su mi govorili "mogli ste radije dijete napraviti",

sad me pitaju sto cemo sa psom, ja odgovaram: "pa bude hodalica"
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.