Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 11:08   #61
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Evo jedne koja tek planira.
Sad vas citam i mislim si ajme kako stvarno mora biti iritantno to sve skupa, ala koliko god bilo grozno i koliko god hormoni zarili i palili sjetite se kako sta vi reagirale na pojavu trbuscica prije nego ste ostale trudne. Ma srce vam je zaigralo, morate to priznati. E sad neki to pokazuju neki ne.

Znam da je diranje trbuha apsolutno iritantno kad to rade ljudi s kojima niste toliko bliske, ali to je vecini ljudi rijetka prilika susretanja s nastankom novog zivota.
Ja kad su moje frendice bila trudne sam uvijek prvo pitala, ali ima nesto u tome kad ga taknes, ma ne znam...

Tko zna mozda cu drugacije pricati kad i ja budem imalatrbuh ispred sebe, ali za sad - to je tako nekako automatka reakcija. I pitanje znate li spol i imate li ime - znam, kad te to pita 15 ljudi u jednom danu dodje ti da ima svima prolijes kantu hladne vode na temperaturi od -15, al kad vidite nekoga nakon duzeg vremena i ona je u drugom stanju, o cemu bi pricali??? Pa to je apsolutna promjena zivota - mislim i da pitas sto ima novog - pa ...

Najte kaj zameriti, al eto jednog stajalista jos uvijek ne-trudnice
Joj, potpuno se slazem s tobom.

Otkad sam procitala sve kaj ste napisale, dogodilo mi se da sam srela jednu bas dragu curu na poslu koja je trudna i bilo mi je bed reci bilo kaj drugo osim pozdraviti ju. Na kraju je ona mene prva pitala kak si pa sam se bas glupo osjecala.
Mislim da ipak malo pretjerujete (nemojte se ljutiti ) ali ne mislimo mi nis lose kad vas pitamo nesto. Pa kaj da se pravim da ne vidim trbuh?
A trbuh sam dirala valjda samo jedanput jednoj frendici i to sam naravno pitala jel smijem.

Eto, nemojte se ljutiti

bojim se trudnica
jennifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:11   #62
Quote:
jennifer kaže: Pogledaj post

bojim se trudnica

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:13   #63
meni ne smeta to zapitkivanje, al ima ljudi s kojima nisam imala nikakav odnos...ono bok bok čisto reda radi i sad su svi nasmješeni, ljubazni....onak djeluju mi dvolično, a opet znam da se svi tope na trudnice.....kad hodam placom sve žene gledaju i onak osmjeh od uha do uha...meni srećom nitko ne dira trbuh....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:19   #64
Quote:
jennifer kaže: Pogledaj post
Mislim da ipak malo pretjerujete (nemojte se ljutiti ) ali ne mislimo mi nis lose kad vas pitamo nesto. Pa kaj da se pravim da ne vidim trbuh?
A trbuh sam dirala valjda samo jedanput jednoj frendici i to sam naravno pitala jel smijem.

Eto, nemojte se ljutiti

bojim se trudnica
Mi da pretjerujemo! Pa kaj je tebi?!?!?
Normalno da pretjerujemo, hormoni nam rade tak da ak nam netko pokaze mali prst, grizemo obje sake i stopala
Ma, gle.... mene svi zaustavljaju i normalno pitaju kak sam, i kolko jos i bla-bla
Ali ima ljudi koji su zaista licemjeri, i prije mog trbuha samo gledali kak da mi napakoste, a sad bi mi dirali trbuh i pricali o intimnim detaljima.
Jel su me dirali dok nisam bila trudna - nisu.
Jesu me pitali za kile dok nisam bila trudna - nisu.
Kaj se sada prave velki frendovi?!
E u tome je problem.

Bojis se trudnica
Paaaa.... osim kaj smo malo velike (i jos malo vise od toga) nismo bas opasne, i da mi pokazes mali prst, prvo bih te trebala uloviti da ti odgrizem saku, a to je misn imposibl

Ovo je poduzi post
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:24   #65
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Mi da pretjerujemo! Pa kaj je tebi?!?!?
Normalno da pretjerujemo, hormoni nam rade tak da ak nam netko pokaze mali prst, grizemo obje sake i stopala
Ma, gle.... mene svi zaustavljaju i normalno pitaju kak sam, i kolko jos i bla-bla
Ali ima ljudi koji su zaista licemjeri, i prije mog trbuha samo gledali kak da mi napakoste, a sad bi mi dirali trbuh i pricali o intimnim detaljima.
Jel su me dirali dok nisam bila trudna - nisu.
Jesu me pitali za kile dok nisam bila trudna - nisu.
Kaj se sada prave velki frendovi?!
E u tome je problem.

Bojis se trudnica
Paaaa.... osim kaj smo malo velike (i jos malo vise od toga) nismo bas opasne, i da mi pokazes mali prst, prvo bih te trebala uloviti da ti odgrizem saku, a to je misn imposibl

Ovo je poduzi post
nisam se bojala dok nisam dosla na ovaj podforum
jennifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:38   #66
Kaj stalno moram ici pišat. ma sjetit cu se ja, još tog.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:45   #67
Quote:
jennifer kaže: Pogledaj post
nisam se bojala dok nisam dosla na ovaj podforum
ma ovo je forum za nas kad smo sfrustrirane...
ak je netko normalan i relativno pristojan nema nikakvih problema...
oni nastaju kad ljudi pretjeraju...
gledaj to ovako...
kad ti imaš loš dan (recimo boli te trbuh... dobila si mengu... nisi se naspavala ili...) e uprincipu ima punostvari kaj te nerviraju.. ne reagiraš na svaku, nego kad ljudi pretjeruju (u jednoj namjeri ili drugoj)...
to smo mi ali sa više takvih dana...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:53   #68
ovo se cini kao jedno dosta logicno objasnjenje
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:59   #69
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
to smo mi ali sa više takvih dana...

svakim danom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 17:04   #70
Sto se tice diranja trbuha trudnica- prije trudnoce mi je bas fora bilo vidjeti trudnice i njihove trbuhe, iako nisam jedna od onih koja bi ih isla pipati, mislim da je ljudima to nekako polu-nagonski ajmoreci. Za sada su me 2 put pipali po tibi (ne racunajuci BM-a i moju mamu): jako dobra prijateljica me poljubila i zagrlila za trbuh (sto mi je bilo jako jako slatko), a prijatelj me pitao moze li pa sam mu dala.
Inace, da je to netko koga ne volim / ne poznajem, ne bih dala, a to je normalno.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 17:05   #71
Quote:
Luu kaže: Pogledaj post
Kaj stalno moram ici pišat. ma sjetit cu se ja, još tog.
To piskenje i meni ide na zivce. Ne mogu nigdje normalno u grad otic, svakih pola sata nesto curi
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:10   #72
prvo i glavno: pipanje trbuha. ono, jeste svjesni neprimjerenosti svoje geste? mislim, kaj mi ne pipaš trbuh sad, dok nisam trudna?

drugo: horor priče s poroda.

treće: savjeti tipa, kupi dudu, bocu, bebimil...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:06   #73
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
...
Sad vas citam i mislim si ajme kako stvarno mora biti iritantno to sve skupa
...
Meni nije Dapače, nemam apsolutno ništa protiv toga da me netko pita kako sam, kojeg je spola dijete (ni tisuća puta dnevno)...pa čak nemam ništa protiv ni da mi se trbuh dotakne, dakako ako su me prije toga pitali jel mogu (naravno, to ne očekujem od onih "poznanika-stranaca", a kako meni i inače sve piše na licu, pa tako i to, onda me takvi niti ne pitaju).

Ono što je meni iritantno (a i spada pod drugu temu na forumu) je kad bez pitanja netko zapali cigaru. Kao okorjeli pušač (s 12 godina staža sramote) nikada nisam to učinila, a pogotovo ne bih zapalila za stolom na kojem se upravo poslužuje jelo, niti bih to učinila u tuđem stanu ako vidim da su tu nepušači. To mi je nekultura, bezobrazluk.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:20   #74
ja sad tri dana bila sa svojima sa posla, bez odvajanja. omiljena tema: kako će se beba zvati, pa svi navale sa imenima. na kraju kad je došao jedan prijedlog: baldo, ja rekla je, to je to ime i onda je sve bilo lakše. kud se nisam ranije sjetila:-)
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:39   #75
dok sam bila trudna nitko me nikada nije pipal za trbuh osim ja sebe sama i mm i nitko mi nije dijelil savjete, jer je znal da ih ionak ne fermam niti 5%. iako sam bila trudna uzasno su me nervirale one dosadne i isprazne zenetine koje su istovremeno bile trudne i koje nisu imale o nicemu drugome razgovarati nego o svojim fetusima u trbusima i koju su robicu kupie. wtf, i ja sam imala fetus u trbuhu pa mi nije palo na pamet trubiti o njemu i jos gore i kolicima i robici. i jos me nerviralo kaj su se mnogi iscudjavali da kaj bum poslije poroda i isteka porodiljnoga opet raditi puno radno vrijeme. wtf, glupace, ja bum radila kak' ja hocu.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 10:47   #76
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
i jos me nerviralo kaj su se mnogi iscudjavali da kaj bum poslije poroda i isteka porodiljnoga opet raditi puno radno vrijeme. wtf, glupace, ja bum radila kak' ja hocu.
Naravno da ću raditi kad hoću, koliko hoću! Pa nisam uzalud završila fakultet! Sad bih trebala doma biti do djetetove 18-te godine živote!
Btw postoje i vrtići i jaslice za zaposlene majke...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 12:56   #77
Sad kad se prica o tome sto iritira trudnice, recite, sto vam je bilo lijepo cuti.
Koje su vam komplimente davali??? Koji su vam godili a za koje mislite da bas nisu bili...hm...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:02   #78
Meni je jasno da vas to živicra, zbog sveopćeg stanja, ALI...
Šta da radimo?
Ako vas pitamo kako ste? Ne valja - šta ćeš ti mene ispitivati kako sam?
Ako vas ne pitamo kako ste? Ne valja - šta nevidiš moj trbuh , pa ja sam trudna!
Ako vam se is sveopćeg ljudskog odgoja i poštivanja dignemo u čekaonici - šta se dižeš, nisam invalid!
Ako vam se ne dignemo ........................

I tako to

Diranje trbuha ne podnosim! Iako nisam trudna, užasavam se kada neka babetina okine rukom po trbuhu trudnici, koji je btw vidjela 2 put u životu. Slažem se da nesmijemo biti tako "napadni" u pitanjima, kako se osjećaš, jesi li dobro itd. ali pitam ja vas (trudnice), kako ste se ponašale vi u društvu trudnica?
Ja više nemam blagog pojma kako da se ponašam...
Danas sam bila na poreznoj i došla je trudnica i ja se dignem sa stolice i ponudim joj da sjedne - žena me oprala samo tako! Bilo me sram. Onda joj je neka baba rekla da kako se to ponaša, pa se ova jadna rasplakala, a onda je rekao neki dedek - ma pustite je, hormoni joj luduju - a onda je ova tek počela sa psovkama....
Tako da sam izašla van.

Željela sam vam reći, da većinu stvari koje vam ljudi kažu ili naprave - nije zlonamjerno. Jednostavno vi ste sada u našim (mojim) očima, nešto što treba "čuvati i paziti", pa makar i nepoznatu osobu.

Eto - bez ljutnje
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:27   #79
Nista nisam znala o trudnoci... sve je za mene bilo potpuno novo i iznenadjujuce... Nisam je planirala (trudnocu) i prvo lose iznenadjenje je bilo to sto sam odmah (iz misterioznih razloga) pocela da nabijam skalu pri merenju tezine. Posle tri meseca sam odbila da stajem na vagu jer mi je to zastrasujuce iskustvo... ono sto ne znas, ne moze te povrediti. Mada moj doktor kaze da je sve OK i moj muz kaze da izgledam prelepo... mene nervira to sto nisam kao pre i sto mi stomak strci ispred mene kada hodam... i sto ne mogu da dugo da sedim, a da ne pricamo o tome kako moram polako da hodam.
To me izludjuje... sve mora polako i usporeno... a bolovi u stomaku od smejanja... pa to je najgora stvar. Umesto da prija smejanje mene moj stomak kaznjava za dobro raspolozenje... kao da mi govori da treba da budem tuzna i utucena.

I zasto u svakoj odeci izgledam kao avion... samo kada sam gola onda se vidi da moja velicina potice od stomaka. Za sledecu trudnocu cu definitivno na da nabavim neke catsuit-ove u kojima se necu osecati kao velika monstrum mama.
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:39   #80
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
...
Ja više nemam blagog pojma kako da se ponašam...
...
Željela sam vam reći, da većinu stvari koje vam ljudi kažu ili naprave - nije zlonamjerno. Jednostavno vi ste sada u našim (mojim) očima, nešto što treba "čuvati i paziti", pa makar i nepoznatu osobu.
Ema
Tvoj mi se post bas svidio
Prvo, niti ja nisam prije znala kako se ponasati u drustvu trudnice... Jednostavno... dok sam htjela bebu svaka trudnica koju sam vidjela me taaaako raznjezila da je to bilo smijesno.
Ja sam vec jednom napisala negdje, meni ne smeta niti milion pitanja, niti shockovi kak jos ne znamo spol, niti kad mi se netko ustane (neugodno mi je, ali taj mi potez navuce ooooogroman osmijeh na lice), niti me smeta diranje - ali ako dolazi od ljudi s kojima sa bila ili relativno dobra ili im vidim dobrotu na faci, a mozda si nikad nismo bili posebno OK.
Kad dodiri dolaze od ljudi za koje znam da im nije stalo osjecam se bljak i ko da me netko siluje preko trbuha.

Za ovu zensku kaj si joj se ustala nju peru preopaki hormoni, a mozda siroce ima teskih problema doma pa grize i kad ne treba.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.