Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 19:34   #81
vjerovatno NIKAD nije savršeno vrijeme, uvijek ima nešto, karijera, druge obveze, stres, blabla; al onda u jednom času kažeš il ću skočit u taj bazen il neću, zatvoriš oči i dok si uspio doći sebi, eto te na kraju trudnoće tj "u terminu" i pitaš se da li će ti nedostajat trbuh i cimer u njemu

ja sam pričala i da ću amnio raditi bez obzira na to ima li indikacije ili ne .. pa sam shvatila da mi ne znači ništa jer ionako ne bi odbacila to dijete, pričala sam da bi najradije lagala, varala što god za carski pa evo kad mi se sutra smiješi - najradije bi da ipak prođe bez njega ..

sve što mi je u ovom času bitno je izjava pedijatra "sve je ok" mislim da će to uistinu biti muzika za moje uši
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.

Zadnje uređivanje putnica : 14.02.2007. at 02:20.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:03   #82
Sandra, bit će sve super, vidjet ćeš.

Ako ipak završiš na carskom, razgovaraj s anesteziologom oko tipa anestezije, ali moje iskustvo sa spinalnom je izvrsno.

I pitaj je li može bez rezanja mišića, navodno na SD tako rade, ali ipak pitaj. Makar se nadam da ćeš uspjeti vaginalno bez pol muke.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:18   #83
jezus marija, naravno da ne rezu misice, nisu mesari.
to se radilo prije 10-tak godina, napredovale su tehnike.

splasene, polako
vidim da NIS ne znate ni o trudnoci ni o porodu. i to je bar pola vaseg straha.
imam bebolina pa nemrem nadugacko, al prije neg zatrudnite - knjigu u ruke, npr od Klinike Mayo ili Larousse Vodic za roditelje.
i citat ovaj forum ovkorz

i nemojte zatrudnit pod pritiskom mma, ili zato sto je vrijeme... ne dajte se varat, vi ste mame i bedinat cete tu bebu 95 posto vremena.
morate to stvarno zeljeti, inace ste u nevolji.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:21   #84
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Ja imam 24-satni rooming in - daj ti sad 24 sata leži mirno dok dijete plače pored tebe...
u koju ti to bolnicu ideš, baš sam danas nešto o tome čitala. Da je bar i kod mene tako. nehumano je donositi ti bebu samo kad je treba nahranit i odma poslije odnijeti. Ne možeš je ni uzeti kad plače. To bi trebale primjenjivati sve bolnice.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:32   #85
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
jezus marija, naravno da ne rezu misice, nisu mesari.
to se radilo prije 10-tak godina, napredovale su tehnike.
Jesi li sigurna? Super ako je tako. Ali zašto ja ni pola godine nakon carskog ne mogu raditi trbušnjake i osjećam stezanje i osjećam da mi ti mišići jednostavno nisu u funkciji?
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:38   #86
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna? Super ako je tako. Ali zašto ja ni pola godine nakon carskog ne mogu raditi trbušnjake i osjećam stezanje i osjećam da mi ti mišići jednostavno nisu u funkciji?
zvuci kao da trebas pregled fizijatra.
mozda ti je trbuh bio jako velik, pa su ti misici jos razdvojeni.
mozda imas priraslice?

ako si rodila u zg ili osijeku, ziher ti ih nisu rezali.
insajderska informacija od dr.
za ostale gradove ne znam.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:51   #87
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
zvuci kao da trebas pregled fizijatra.
mozda ti je trbuh bio jako velik, pa su ti misici jos razdvojeni.
mozda imas priraslice?

ako si rodila u zg ili osijeku, ziher ti ih nisu rezali.
insajderska informacija od dr.
za ostale gradove ne znam.
Trbuh mi je bio najnormalnije veličine za 39. tjedan, beba od 3.5 kile, nisam previše dobila u trudnoći, plodove vode normalno, još su mi tri dana pred porod radili kasnu amniocentezu radi provjere zrelosti djetetovih pluća (nisu htjeli čekati punih 40 zbog nekih specifičnih razloga i da ne bi slučajno krenuli trudovi). I u principu sam znala sve što su mi radili, i kako i zašto, zato mi je blesavo kad sam posumnjala da su mi rezali mišiće.

U Zagrebu sam rodila, i provjerila sam u međuvremenu, fakat ih nisu rezali.
Zbunilo me što sam prije tjedan pročitala nešto što me navelo na to da posumnjam, ali glupost, radi se o dezinformaciji u kombinaciji s nesporazumom.

A stezanje koje osjećam navodno je normalno. Dižem se iz potpuno horizontalnog položaja u sjedeći, ali dolje jednostavno nije isto, kao da je nešto oslabljeno (ja zbrijala presječeno). I nemam priraslice, bila sam na kontrolama.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:19   #88
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja je osobno ne bi....
to sam i ja mislila

sljedeci porod odmah na pocetku OBAVEZNO trazim epi
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:23   #89
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
režu međicu....onaj dio koji spaja rodnicu i anus...al režu u stranu prema nozi....nije to puno, od 1-2 šava...al može biti i više.

Ovak kad osjetiš trud znaš kad i koliko tiskat pa je manja mogućnost pucanja......

A igla mora stajat u kičmi jer te odziraju kako porod odmiče, jedna doza ne traje cijeli porod a i nitko nezna koliko će porod trajati....
ja bas mislim da je obrnuto. bez epija osjecas trudove i tjera te na tiskanje cak i kad ne bi smjela... a tesko je zadrzati... dok s epijem ne osjecas nista i nemas potrebu za tiskanjem nego pratis babicine upute... moja medjica je ostala netaknuta a fakat nista nisam osjetila... mogli su mi nogu odrezati ja ne bi ni skuzila
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:27   #90
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
inace, imala spinalnu (carski), skoro ista procedura kao epiduralna. osjetis mali ubod, stave ti kateter (tanusna cjevcica), al za 5 min zaboravis da ga imas.
zajeb je sto jako ometa tiskanje... uvijek rezu pod epiduralnom.

meni je moja babica maknula kateter dok je tiskanje doslo na red.. (ali su mi je nakon poroda opet stavili nakon sat vremena sjedenja na wc skoljci i nakon sto su u kupaoni otvorili sve moguce pipe da stimulira flow ) a mozda u Hr rezu pod epi, ali u UK ne...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:30   #91
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
ma kad režu - rezati će i mišić, a ako pukneš, vjerojatno će puknuti samo koža...

A ovo sa platnom ima i meni smisla...

Kaj se tiće epiduralne - ne hvala... Vele da ti trudovi trebaju da znaš što trebaš raditi... Plus - nakon epiduralne moraš 24 sata mirno ležati na ravnoj podlozi... Ja imam 24-satni rooming in - daj ti sad 24 sata leži mirno dok dijete plače pored tebe...
ma otkud vam sve te informacije... ja sam se odmah digla... doduse cim sam mogla, nakon par sati... i otisla se otusirati... ja mislim da vas tamo nepotrebno strase pricama o epiduralnoj ne bi li ustedjeli tih 800 kuna
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 01:39   #92
Hvala PBE sto si im napisala umjesto mene, meni se fakat nije dalo tolko objasnjavati , a dalo bi se jos...
Koliko gluposti sam na ovom topicu procitala o epi nisam nigdi ni cula ni vidjela
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 03:06   #93
Dobro, meni sad nije jasno, zašto sve žene ne uzmu epiduralnu?

Ne vjerujem da se ne boje bolova (to smo već raspravili ),
niti da netko ne bi platio i iz svog novčanika,
a kad se sve uzme u obzir-nije valjda da je neinformiranost uzrok tome (nema "opjevanije" boli od porođajne)?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 08:27   #94
ja sam odlučila još davno - želim epiduralnu i točka!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:22   #95
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ja bas mislim da je obrnuto. bez epija osjecas trudove i tjera te na tiskanje cak i kad ne bi smjela... a tesko je zadrzati... dok s epijem ne osjecas nista i nemas potrebu za tiskanjem nego pratis babicine upute... moja medjica je ostala netaknuta a fakat nista nisam osjetila... mogli su mi nogu odrezati ja ne bi ni skuzila
tako bi trebalo biti sa epiduralnom....pratitit babičine upute, ali to je kod nas rijetko jer se njima neda i znaju biti prave aždaje.....ima i onih zlatnih.........
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:48   #96
Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
Babica?????!!!! Pa zbaoga zar to babica radi?? Pa ona po zvanju nema veze sa takvim stvarima!! Kakva babica, to mora doktor raditi!!!
Draga ziva istina i najbolje kaj ti se moze desiti je da babica sve radi. Kada je Magic radjala, babica je napravila bas sve, a doktor je samo drzao monitor od CTG-a i pratio je otkucaje djetetovog srca. Magic nije htjela nikakve kemije, pa je zato doktor pratio stalno maloga da u slucaju potrebe ipak induciraju da brze izadje van!


Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
I režu škarama???? Jao majko moja ja ne znam što da radim,ja nisam sposobna za išta ovdje navedeno.
Tocno, rezu skarama, ali to ako je bas potrebno rade u trudu tako da nista ne osjetis. Kada sam vidio da babica samo premjesta skare, rekao sam da ne zelimo da ju rezu. Ona mi je lijepo objasnila da oni nikoga NE REZU po defoltu nego samo ako ima indikacija. Nju nisu rezali, a popucala je taman za 2 sava.
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:18   #97
kolko "jaku" vezu moraš imat da te u rodilištu dožive?
babicu, doktora, ravnatelja bolnice ?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:24   #98
autosjedalica ti si tražila spinalnu ili su sami odlučili da te neće uspavat? kakav je oporavak?
nadam se da vas ne davim , Mislim da informiranost uklanja strah, pa bih voljela znati što više.
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:34   #99
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
autosjedalica ti si tražila spinalnu ili su sami odlučili da te neće uspavat? kakav je oporavak?
nadam se da vas ne davim , Mislim da informiranost uklanja strah, pa bih voljela znati što više.
Ne daviš, dobro je da se informiraš.
Ja sam znala da ću vjerojatno na carski kao i dr. koji mi je pratio trudnoću (o tome nema smisla da ti pišem dok još nisi trudna). Završila sam par dana prije donešene trudnoće (u 37. tjednu) u Petrovoj, na pripremi za carski.

Kad smo dogovorili datum poroda, dan prije išla sam na razgovor s anesteziologom, to je po defaultu. On uzima anamnezu, a onda smo dogovorili koja anestezija će ići. Doktori PREFERIRAJU spinalnu, a i za bebu je bolja. Ja sam to otprije htjela, pa smo anesteziolog i ja zaključili da će ići tako. Neke žene žele prespavati, i ta se želja poštuje. Oporavak, direktno nakon poroda, je takav da drugo jutro, nakon 24-satnog ležanja, ustaješ. Sestre puno pomažu. Naravno da je oporavak nakon carskog duži i kompliciraniji nego nakon vaginalnog poroda. Ima još puno detalja ali sve skupa nije mi bilo jako traumatično.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:46   #100
autosjedalica hvala na odgovorima! što sam duže ovdje to mi jes strah manji Vidim da to ipak nije tak strašno i opasno!

daj mi samo reci, jel' ti vidiš što ti oni rade kad ne spavaš? a jesi bila sama? tatu ne puštaju unutra, jer je to ipak operacija?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.