Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2007., 22:47   #61
A da ti zlato odeš ginu, možda, samo možda ... pa da znaš na čemu si? Ako i jesi trudna, nemoj da ti bude žao što uopće nisi uživala od početka, kao npr. meni. Saznala sam na kraju prvog tromjesečja i onda se grizla što ću biti "svjesno" trudna samo 6 mj.
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:44   #62
..došla vještica..
..Minnie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:01   #63
ja sam relativno nova na forumu..i treba mi neki pametan savjet,a cini mi se da cu ga ovdi mozda naci..ovako-za 2 tjedna cu napuniti 18.trudna sam 13 dana!!upisala sam medicinu u splitu,tribala bi sad na fax krenit..dajte mi pametan savjet-neznam dal da se veselim tom stvorenju ili sto..luda sam od brige!!
 
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 18:39   #64
Znam kakav ti je sad osjecaj zbog faksa..al ako si u dobrim odnosima s buducim tatom i ako zelis tu bebu...to ti je poticaj i faks ce vec nekako proc, pa ako si i redovito upisala i to je moguce bez ikakvog problema sta se tice datuma...(sve sam ja to izračunala jer sam i ja ocekivala, al je dosla vjestica u posjet, pa nista od toga..) ..

ukratko ne brini zbog faksa i uzivaj...
..Minnie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 18:56   #65
Quote:
kika_3321 kaže: Pogledaj post
ja sam relativno nova na forumu..i treba mi neki pametan savjet,a cini mi se da cu ga ovdi mozda naci..ovako-za 2 tjedna cu napuniti 18.trudna sam 13 dana!!upisala sam medicinu u splitu,tribala bi sad na fax krenit..dajte mi pametan savjet-neznam dal da se veselim tom stvorenju ili sto..luda sam od brige!!
...uz malo dobre volje i pomoći sa strane,sve možeš,srećo... ...i ja sam zatrudnila kad i ti (kraj trećeg srednje) i nikad nisam požalila,a sad ih imam troje već velikih...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:13   #66
Quote:
kika_3321 kaže: Pogledaj post
ja sam relativno nova na forumu..i treba mi neki pametan savjet,a cini mi se da cu ga ovdi mozda naci..ovako-za 2 tjedna cu napuniti 18.trudna sam 13 dana!!upisala sam medicinu u splitu,tribala bi sad na fax krenit..dajte mi pametan savjet-neznam dal da se veselim tom stvorenju ili sto..luda sam od brige!!
pozdrav!!!
znam kako se osjećaš,ja sam bila presretna zbog bebe ali ljuta zbog faksa.moj maji stiže za tri tjedna,a što se faksa tiče,odlučila sam se na pauzu.i istina-bebač ti je najveći poticaj.ti najbolje znaš...ako su ti starci spremni pomoći i ako je s dragim sve ok,bit će i sve ostalo.na faksu imaš po zakonu pravo na godinu dana pauze ako si redovna studentica. drži se!
pusa
mamica? is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:16   #67
mi smo se odlučili na bebicu unatoč tome što nismo završili fax, ali uletili smo u posao, zapustili fax i sada smo odlučili imati bebicu ne bi li nas to natjeralo da usporimo sa poslom, završimo fax i krenemo u struku.... tražena je pa nije problem... i tako ja moram ovih dana pozavršavati neke stvari i na učenje....
držimo se mi mame učenice....možemo mi to
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:22   #68
Prije svega želim da čestitam svim budućim mamicama,na hrabrosti i po meni pametnoj odluci.
Moje trudničko-studensko iskustvo je bilo odlično pa sam odlučila da vam pišem i da vas podržim.Zatrudnila sam na početku šestog semestra nakon dijagnoze hiperprolaktinemija-sterilitet.Kad je test pokazao +,poludila sam od sreće.Sad neću spominjati sve medicinske probleme koje sam zbog svoje bolesti imala,već ću spomenuti da sam izgubila samo jedan rok-porodila se na termin ispita na početku četvrta godine.Nisam obnovila ni jednu godinu i diplomirala sam sa odličnim uspjehom i jednogodišnjom bebicom.Iako smo muž i ja bili odvojeni od roditelja i studenti,uspjeli smo da sami brinemo o bebi i kući a uživali smo finansijsku i emotivnu podršku od svih roditelja-osim moje svekrve
Zahvalna sam svojim profesorima i asistentima koji su me oslobodili obaveznih dolazaka na predavanja a sve zadaće i seminarske radove su slali i pregledali preko interneta.Takođe sam jako zahvalna dvjema koleginicama koje su me obilazile i u bolnici i kojes su mi povremeno čuvale bebu i pomagale pri nabavci knjiga i sl..Smatram se najsretnijom osobom na svijetu,jer imam sve i roditelje i muža i prijatelje i faks i djete (i po :rofl),mada nemam posla..
Sreća prati hrabre i zato samo hrabro i nastavite
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:31   #69
Ja sam apsolvent. Imam jos 3 i pol ispita i kako stvari stoje rijesit cu ih prije poroda. I sve ce biti ok, a diplomski cu raditi kada beba bude spavala. Imam pola godine za to a i uvijek se to moze produziti. I jedva cekam da nam dode mala curica.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:40   #70
Svim vama koje ste ostale trudne na faksu a pogotovo u SŠ svaka čast, ja sam završila faks prije 4 godine i kada se danas sjetim koji mi je tada propuh bio u glavi, a na pameti samo zabava mislim da tada ne bi bila spremna na bebača. Dijete mi je bilo nešto apstraktno sve dok nisam upoznala svog sadašnjeg dečka, budućeg supruga, i danas mislim da sam najsretnija na svijetu i pomalo mi žao što se sve to ranije nije dogodilo.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 02:24   #71
Moja kuma i draga prijateljica mi je kad sam paničarila zbog kašnjenja menge i faksa rekla;nemaš pojma kako se tek tada stvari poslože na svoje mjesto.I mislim da je tako.Evo npr. ona:rodila nakon srednje,nisu radili,nisu imali stan...situacija blagi užas,a danas nakon 6 god.,kum radi dobar posao,imaju prelijep stan,dvije predivne cure 6 i 3 god. i ona je pri kraju-2 ispita na faksu...I sve to bez baka servisa-pošto su njeni na drugom kraju hrv.,a o njegovima bolje da ne pričam.Ugl. ja joj skidam kapu i svim mamama poput nje.
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:02   #72
Sramim se, jaojoj

Etogac i mene k vama na forum! I odmah se javljam s problemčićem
Trudna sam 28 tjedana, na zadnjoj sam godini na fakultetu, a roba koju imam se nekako naglo smanjila. Uh, ti deterdženti

I malčice se sramim ići na faks sada, iako trudnoća nije problematična i vjerujem da bih mogla još ići. No bojim se predrasuda, čudnih pogleda, tračeva...
A tako bih htjela izaći na ispite u 4mjesecu, no ako ih kojim slučajem prođem, svi će misliti da je to zbog samilosti na moju trudnoću.
I koliko će to utjecati na kriterij profesora?

Uglavnom, što vi mislite... je li primjereno pokazati se u osmom mjesecu trudnoće na ispitnom roku?
Ili je bolje da sačekam neka kasnija vremena, kad već nije ništa hitno i da ne riskiram puknuće vodenjaka dok odgovaram?

Kakva su vaša iskustva s ophođenjem ljudi prema vama?( evo jedno pozitivno... nema više čekanja u redovima, trudnice svugdje imaju prednost )
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:08   #73
Ma kaj se sramiš, budi ponosna!

Ja sam bila dva put trudna (doduša oba puta tijekom magisterija) - s drugim klincem sam polagala ispite , a s trećim išla na promociju.. I bila sam ponosna sama na sebe baš zato jer sam zgurala ono što mnoge cure ne uspiju čak i kad nisu udate i nemaju djecu (dakle, uz manje obaveza).

Na ispitnom roku nije primjereno pokazivanje samo ak se neko pojavi totalno nepripremljen - a to nema veze s veličino trbuha

Držim ti figice da i ti što bolje izguraš sve obaveze i sad, i poslije kad dođe bebać.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:11   #74
pa mislim da te nema cega biti sram ako volis svoju bebu (a vjerujem da da) i mozes biti ponosna na svoj trbuscic,a to sto ce okolo pricat ljudi,kolege ili profesori,mislim da te uopce nebi trebalo biti briga (barem mene nebi). ja imam puno prijateljica koje su bas zato sto su ostale trudne zapele za fakultet i davale ispite (neke i padala,pa sta),da se sto prije rijese! imam i prijateljicu koja je magistrirala u trudnoci,pa sta!!!!


pa meni, samo naprijed curo!!!!!
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:11   #75
eeii...mislim da se nemas cega sramiti...trebas biti ponosna na malog anđela kojeg ces uskoro imati...
ja sam 4.raz srednje...isla sam u sk do 29 tjedna...i vjerojatno bi i duze da se ne radi o blizancima i nekim problemima koje sam imala...
meni je isto bilo neugodno drugih ljudi,a sad se pitam zasto...trudnoća nije nesto cega se treba sramiti...bas te briga ko ce sta misliti,vazno je da imas dovoljno samopostovanja...tako ce te i drugi postovati...vjerojatno ce bit pogleda usmjerenih prema tebi,ali ako se ti s tim mozes nositi-nista strasno...a kriterij profesora-ne znam kako je na faksu...kod mene su bili ok,naravno dok sam isla u sk pisala testove kao i svi drugi...nisam imala nekakve povlastice,i naravno da nisam ni trebala imati...ak mozes i nema ne bude bilo nekakvih problema odi na taj ispit...ako si spremna...mislim se da se za tih par sati ne moze nista dogoditi...

sretno :=)
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:13   #76
i ja mislim da moraš biti ponosna i sretna. i ja sam trudna 24+5, normalno radim, idem na sastanke, krećem se među ljudima i nevidim da me itko zbog mog trbuha gleda ili doživljava drugačije. zaradim svoju plaću isto kao i prije. isto to se odnosi i na tvoje znanje na ispitu. proći ćeš ako ćeš se spremit za ispit kako treba, tvoj trbuh nema veze s time.
osobno ja cijenim sveku aktivnost tog tipa u ovome stanju jer znam koliko je teško fokusirati se na išta drugo osim na svoju bebicu!
zato...samo naprijed! hrabro i ponosno!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:15   #77
ma boli te đon...
kad završiš fakultet nitko te neće pitati ni kako si ni zašto prošla i nemaš se čega sramiti...
možeš biti samo ponosna jer si dogurala tako dakleko
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:28   #78
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Ja sam bila dva put trudna (doduša oba puta tijekom magisterija) - s drugim klincem sam polagala ispite , a s trećim išla na promociju..
Uh, bravo!

A što ću sada, kad ste svi tako pozitivno nastrojeni... eto, sad ste me natjerale i da idem učiti.
Kad dođe ispitni rok, došuljat ću se do faksa skrivena u neki šator, ako me itko išta pita reći ću da sam se samo malo prejela danas

Ma volim ja svoju trudnoću i svoj trbušćić. Samo mislim da ljudi imaju puno predrasuda oko toga da se to "koristi", pa mi je malo neugodno... no ako vi kažete da idem, ja idem! Trudnička power!
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:28   #79
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Etogac i mene k vama na forum! I odmah se javljam s problemčićem
Trudna sam 28 tjedana, na zadnjoj sam godini na fakultetu, a roba koju imam se nekako naglo smanjila. Uh, ti deterdženti

I malčice se sramim ići na faks sada, iako trudnoća nije problematična i vjerujem da bih mogla još ići. No bojim se predrasuda, čudnih pogleda, tračeva...
A tako bih htjela izaći na ispite u 4mjesecu, no ako ih kojim slučajem prođem, svi će misliti da je to zbog samilosti na moju trudnoću.
I koliko će to utjecati na kriterij profesora?

Uglavnom, što vi mislite... je li primjereno pokazati se u osmom mjesecu trudnoće na ispitnom roku?
Ili je bolje da sačekam neka kasnija vremena, kad već nije ništa hitno i da ne riskiram puknuće vodenjaka dok odgovaram?

Kakva su vaša iskustva s ophođenjem ljudi prema vama?( evo jedno pozitivno... nema više čekanja u redovima, trudnice svugdje imaju prednost )
moja najbolja frendica je zatrudnila na faksu. Išla ne ispite ali kada su joj postali napor pauzirala.
nemoj tako razmišljati, faks ćeš završiti, odi pa vidi.

Reakcija profesora je od čovjeka do čovjeka.

Ja sma sad trudna i učim za javnobilježnički ispit. Bila sma slušati ispite. neki su me gledali čudno a drugi nisu.

Briga me, jedna mi je rekla danije pametno dijete izlagati stresu učenja dok si trudan, ali ja ju nisma slušala.

Probaj ali nema te čega biti sram. A uostalom faks stigneš i poslije poroda završiti.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:37   #80
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
A uostalom faks stigneš i poslije poroda završiti.
Eh, znam. Zato i imam dileme... nije ništa što se odgoditi ne može, ali opet bi bilo puno lakše da još koji ispit riješim, a i sama bi se osjećala bolje.

A što se stresa tiče, jest da nije poželjan...
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.