Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2004., 17:20   #21
Moja prijateljica je isla na vakuum. Dobila je dvije injekcije anestezije, jednu negdje oko boka (ne znam tocno kuda), drugu direktno u cervix (kaze da stvarno nije osjetila nista). I jos trecu nakon procedure, ergometrin.

Znam i jos jedan slucaj gdje je zena dobila opcu anesteziju za kiretazu (koja nije imala veze sa trudnocom, nego zbog drugih razloga). Preko veze, naravno
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 17:33   #22
Re: ovako

Quote:
Dragonfly kaže:
suprug joj je danas uspio doći do doktora koji vodi trudnoću.
on je rekao da će napraviti sve moguće pretrage u narednom razdoblju i da će ispraviti grešku, ali mu nije htio dati imena doktora koji su radili zahvat.

doktor je rekao da si ona i suprug razmisle preko vikenda žele li doista išta poduzimati i da se on ispričava i da se takve stvari događaju jer je kod njih sve na traci i da će sve poduzeti da se u budućnosti situacija popravi.

Suprug je rekao da ne misli prozivati njega jer on nema veze s tim, nego dežurnu sestru i doktora koji su učinili zahvat i da misli napisati žalbu upravi bolnice i predstojniku ginekoglogije na "Svetom Duhu".

Doktor mu je rekao da je on potpisao otpusno pismo?! i da će i njega prozvati ako prozovu onog koji je radio kiretažu.

Nisu pametni i ne znaju što da čine.

Mene zanima jedna stvar: ona je bila u 11. tjednu trudnoće.
Da li se i kada rade bakteriološki brisevi?

Oni su pametni ljudi i znaju sta treba uciniti.
Svaki cojek zna sta je pravo i pravedno.
A izjave tipa razmislite preko vikenda meni zvuci skoro pa prijetnja.
Neka ucine ono sto su i naumili, napisu zalbu, posalju bolnici, i jednom i drugom doktoru, ravnatelju bolnice, predstojniku ginekologije i svima u isto vrijeme neka se potpisu i daju svoju adresu i e-mail. I cekaju rezultate.I naravno u svakom pismu neka napisu kome su sve poslali pismo/zalbu, da ne bi bilo mi "nismo znali ili nismo obavjesteni"...Isto tako neka ih posalju preporuceno iz poste jer ce imati potvrdu da su ista poslali, da se ne bi "izgubili" u posti.....
Moguci su pokusaji tipa njihovog doktora.....
Treba izaci u javnost i traziti zadovoljstvinu, jer ako se bude samo potezalo po Forumu i rekla kazala, nikad se nista nece promjeniti.....A ljudi ce samo slusati price , a oni dobri i vrijedni medicinari nece nikada doci do izrazaja, sve ce biti zatrpano pod sumnjama,a to ne treba nikome.....a losi ce nastaviti i dalje prakticirati .......
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 22:02   #23
Moj slucaj prije ove trudnoce je bio slican Rajninom, doktorica je preporucila cim je dijagnoza potvrdena da se obavi kirurskim zahvatom ali mi je isto tako dala opciju da cekam da samo izadje sto naravno nije preporucila radi psiholoskih razloga tako da sam isti dan stavljena na totalnu anesteziju. Zao mi je sto se to dodgodilo tvojoj prijateljici reci joj da bude jaka i da ce sve biti u redu. Ja sam imala strah da vise nikada necu ostati trudna ali hvala Bogu jesam. Sretno!
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 21:07   #24
Živi užas, kad tako šta pročitam, digne mi se kosa na glavi.
Ali,i u ovoj mojoj ussranoj ( s oproštenjem) bolnici kiretaže se isto rade bez anestezije, osim one preko veze, naravno. Ženama daju apaurin i još nešto što ih malo smanta ali ne uspava. Ali, što sam u zadnje vrijeme čula horor priča o zagrebačkim rodilištima!!!Da čovjek ne povjeruje!
Kćer od moje poznanice je bila trudna 3-4 mjesseca i ginekologinja ju pošalje da naprave ABG urina. Tamo joj nadju neku bakteriju i gin. joj sva uspaničena"objasni"da ta bakterija uzrokuje deformaciju ploda i da dijete ne može biti normalno. Tu su oni nju strpali u bolnicu i izazvali pobačaj tj. abortus. Na obdukciji utvrde da je dijete ,dečkić bio živ i zdrav.... Ne znam šta su oni dalje učinili, svi su bili u šoku a ne poznam ih tako dobro da mogu pitati. Ma kažem ,pravi horor.
Mislim da bih ubila nekoga da mi to napravi.
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:51   #25
Re: spontani pobačaj i kiretaža

Quote:
Dragonfly kaže:


Moja pitanja su slijeđeća:

- da li je moguće da plod bude danima mrtav, a da organizam ne pokuša reagirati i izbaciti "strano tijelo" van?
- da li je normalno da se kiretaža u takvom slučaju vrši bez lokalne anestezije(s obzirom da je vjerojatno jako bitno da se očisti sve temeljito zbog mogućnosti dobivanja sepse)?


Slušam vaša iskustva..
Moguće je da plod bude danima mrtav i da tijelo ne reagira, dogodilo se nevjesti moga buraza, i bolje je na kiretažu radi moguće sepse i sl.komplikacija..Znam da je njoj isto tako kiretaža bila grozno traumatična, dobila je neku lokalnu anesteziju, ali to jedva da pomogne...to mi djeluje tako brutalno, mesarski, joj, još na šok da si izgubio bebu..

Joj budi ful uz nju...Sad će joj biti milion misli i tuge po glavi....
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:55   #26
Re: ovako

Quote:
Dragonfly kaže:


Mene zanima jedna stvar: ona je bila u 11. tjednu trudnoće.
Da li se i kada rade bakteriološki brisevi?

Ja sam napravila sve moguće briseve i sve moguće pretrage nakon spontanog koji sam imala (nisam morala na kiretažu hvala Bogu,jer sam prokrvarila i to ful malo ...), i sve je bilo za 5, radila sam i prije trudnoće par mjeseci (na moje inzistiranje) ....Inače kod nas nije praksa da se šalju, osim na inzistiranje ili nakon drugogo ili trećeg spontanog..
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:15   #27
da ne otvaram poseban topic, ipak je ovdje rijec o pobacajima pa me zanima jedno...
napisale ste vec ovdje a i inace sam cula o tome kako su doktori nerijetko bezobrazni prema zenama koje dodju pobacit. ne mislim na spontane pobacaje dakle kada to nije u njihovoj moci, nego o zenama koje su se (same, pod tudjim utjecajem, stagod, nije bitno) odlucile pobacit. smatram da je to nevjerovatno bezobrazno od "doktora", nevidjen bezobrazluk, daju si prevelika prava... vjerujem da su oni "super-moralni" pa ih smeta takva odluka (ne sve, no velik broj njih, ne?) pa smatraju da zena ne zasluzuje isti tretman kao u bilo kojem drugom slucaju? licemjerje. no dobro to je vec problematika za duze i opsirnije rasprave...
al me zanima da li je neka od vas (ako joj nije problem o tome pisati, ako je-u redu je i ne mora o tome, ko pita ne skita ) bila u toj situaciji, i kakva su vasa iskustva, bilo negativna bilo pozitivna.
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:24   #28
Krajem proshle godine dva dana sam 'njegovala' kcer svojih susjeda koja je pobacila, ali nije roditeljima rekla da je trudna, pa se malko kod mene oporavljala.

Otishla je kod ginekologa, potvrdjena je trudnoca, ona je samo rekla da ju ne zheli zadrzhati i doktor joj je bez ikakvih 'ispiranja mozga' napisao uputnicu.

Sve je to proteklo toliko jednostavno, bezbolno, netraumatichno.

Kazhe da su svi bili jako ljubazni, dok je chekala dali su joj sedativ, uspavali su je prije neg su je uopce ni takli, probudila se u sobi, posljepodne je otpushtena kuci...

Koshtalo je 1.200 kuna + 200 kuna za neznam kakve pretrage.

S jedne strane jako mi je drago da je sve proshlo tako ok...s druge strane boli me kad vidim kako ona sad, kad je vidjela koliko je to jednostavno, nimalo odgovornije ne pristupa problemu nezheljene trudnoce.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:44   #29
Quote:
*Girlie* kaže:
napisale ste vec ovdje a i inace sam cula o tome kako su doktori nerijetko bezobrazni prema zenama koje dodju pobacit.
Da samo doktori...
U Njemackoj prije pobacaja moras u nekakvo savjetovaliste, ne znam ni ja koji vrag, a tamo te psiholozi valjda probaju odgovoriti i ako i nakon razgovora jos ostanes kod svoga, onda dobijes potvrdu da si bila kod njih i natrag ginicu...
Jedna poznanica je odlucila pobaciti i najprije su u tom savjetovalistu s takvim prezirom s njom razgovarali da se osjecala ko crv, ali rekla mi je da je bilo preiskreno da bi bila puka psiho metoda da se predomisli. Nije odustala, pa je kod ginekologa dozivjela mrgudan prijem i pobacaj na zivo...
Jest on njoj dao nesto lokalno, ali nije pricekao da djeluje i dok je proradilo, vec je bilo gotovo, a ona dobro osjetila...

Dakle, nije samo u HR tak.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:50   #30
Znam da je to grozno kad to dozhivish i kao ponizhenje i kao masakriranje....

Ali evo, u mome se gradu to obavlja k'o na traci...bez ikakvih problema.

Pa to zhene, kad je vec tako jednostavno, koriste kao 'kontracepciju'

Poznajem sluchajeve koje su to uchinile i 5 i vishe puta...tretman isti kao i da su doshle prvi put I to je dvosjekli mach.

Da me se krivo ne shvati, ja sam UVIJEK za mogucnost izbora, ali nazhalost izgleda da je velik postotak zhena kojima je chinjenica da se to mozhe uchiniti jednostavno i bezbolno, zapravo poticaj da to ne shvate dovoljno ozbiljno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:00   #31
Quote:
magic kaže:
Ali evo, u mome se gradu to obavlja k'o na traci...bez ikakvih problema.
Znam neke zenske iz Zagreba kod kojih je obavljeno na nacin koji si ti opisala.
A ova iz moje price je rodjena pod sretnom zvijezdom. Nesto kasnije se udala, opet ostala trudna i nakon par mjeseci umro plod... Ne sjecam se vise je li imala spontani ili su skuzili pa ga oni vadili... Uglavnom joj je pozlilo na odmoru, pa se jos i doma vracala u komatoznom stanju i tek tu rjesavala stvar.
Tek treca sreca je upalila i sad ima dijete.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:09   #32
Mislim da bi artificijelni abortus trebalo uchiniti dostupnim i shto manje traumatichnim.

Ali isto tako mislim da bi zhene koje su nezheljeno zatrudnjele jer ne koriste kontracepciju, trebalo PRIJE pobachaja OBAVEZNO poslati na razgovor gdje bi im se prezentirale sve posljedice koje pobachaj ima na njihovo buduce zdravlje i gdje bi im se vec tad odredila kontracepcija koju ce dalje koristiti. Jer PRIJE pobachaja one ce pristati na sve shto moraju, samo da se 'rijeshe'...

A ne da odu kuci 'pjevajuci' sretne shto su se rijeshile problema i dalje zhive nesmotreno kao i prije.

Jer. npr spirala se mozhe ugraditi vec pri pobachaju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:18   #33
Quote:
magic kaže:
Znam da je to grozno kad to dozhivish i kao ponizhenje i kao masakriranje....

Ali evo, u mome se gradu to obavlja k'o na traci...bez ikakvih problema.

Pa to zhene, kad je vec tako jednostavno, koriste kao 'kontracepciju'

Poznajem sluchajeve koje su to uchinile i 5 i vishe puta...tretman isti kao i da su doshle prvi put I to je dvosjekli mach.

Da me se krivo ne shvati, ja sam UVIJEK za mogucnost izbora, ali nazhalost izgleda da je velik postotak zhena kojima je chinjenica da se to mozhe uchiniti jednostavno i bezbolno, zapravo poticaj da to ne shvate dovoljno ozbiljno.
Potpisujem, uvijek cu braniti mogucnost izbora, i ne zelim nametati svoje nazore drugima....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:25   #34
Poznajem zenu, bivsa susjeda mojih roditelja, zena je u svojim 50-tima sada, dok sam bila mladja, neprestano je dolazila mojoj staroj na "razgovore"i tablete za glavu,i pokazivala nalaze iz bolnice,konstantno je imala gin.problema tako sam jednom preculai vidjela njenu porod.knjizicu, zena je napravila, ravno 25 pobacaja.... to je bilo prije nekih 10-15 godina.
Cula sam od sestre da je nedavno napravljena potpuna histeroktomija zbog raka i kojekakvih komplikacija.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:32   #35
Evo, bash sam na takve sluchajeve mislila dok sam ono pisala. Takve bi se zhene moralo doslovno natjerati, ako nishta drugo za njihovo dobro, da neshto poduzmu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:50   #36
Quote:
Gospon Pes kaže:
Da samo doktori...
U Njemackoj prije pobacaja moras u nekakvo savjetovaliste, ne znam ni ja koji vrag, a tamo te psiholozi valjda probaju odgovoriti i ako i nakon razgovora jos ostanes kod svoga, onda dobijes potvrdu da si bila kod njih i natrag ginicu...
Jedna poznanica je odlucila pobaciti i najprije su u tom savjetovalistu s takvim prezirom s njom razgovarali da se osjecala ko crv, ali rekla mi je da je bilo preiskreno da bi bila puka psiho metoda da se predomisli. Nije odustala, pa je kod ginekologa dozivjela mrgudan prijem i pobacaj na zivo...
Jest on njoj dao nesto lokalno, ali nije pricekao da djeluje i dok je proradilo, vec je bilo gotovo, a ona dobro osjetila...

Dakle, nije samo u HR tak.
ja odavde malo drugacije iskustvo.

Pratila sam prijateljicu ( osobno sam protiv abortusa ali to svoje misljenje sam taj dan zadrzala za sebe, nista joj ne bi pomoglo).

Dosla je jednu vecer, sjela i pocela plakati. Nije udana nije u nikakvoj vezi, zatrudnila na odmoru u drugoj drzavi s tipom kojeg je tamo upoznala.

Kako nema svog ginekologa ovdje ( bila prosle godine kod jednog, lose iskustvo i vise nije odlazila na preglede) odvela sam ju svojoj doktorici, drugi dan je bila narucena u maloj ginekoloskoj klinici u blizini, ista doktorica je napravila zahvat.

Anestezija tj. uspavali ju, nista nije osjetila. Fizicki barem ne.

Da napomenem da za ovo nismo koristili veze ni plave kuverte ili nesto tome slicno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:52   #37
nasla online da je Beratung kako ga oni zovu zakonski propisan prije pobacaja. U praksi to neki doktori preskacu, neki ne vidim po pesicinom postu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:57   #38
Winona, iz ovog shto si napisala zakljuchujem da je tvoja prijateljica bila dvostruko nesmotrena - u drugoj drzhavi na ljetovanju sex bez zashtite. Znachi rizik od trudnoce i od spolno prenosivih bolesti. Ok, svakome se to mozhe dogoditi...luda noc i atko to....

Ali da li sluchajno znash da li je sad poduzela neshto da se zashtiti?

Da li si ti ili doktor s njom o tome razgovarali?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 13:00   #39
ona nije tema ovog topica. Topic je pobacaj i ja sam u tom kontekstu pisala.

Gdje sam ja napisala da je imala seks bez zastite bsw. kondoma?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 13:22   #40
Nisi napisala, ali bogme smo to valjda sve prvo pomislile.
Jer ako je pila tablete, pa su otkazale bas tad ili spirala ili kondom pukao...onda je ta jos sretnija od one moje.

Pa kad vec insinuiras da se ipak stitila, na koju foru je onda ostala trudna?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.