Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 19:58   #81
pikacu zao mi je, ne daj se, znam više takvih slučajeva i žene su zatrudnile nakon par mjeseci,organizam se brzo oporavi. samo se nemoj žuriti jer mi je jedna poznanica zatrudnila jako brzo pa ju je maternica bolila jer se nije oporavila do kraja. jedno 3 mjeseca,pa navali...nema razloga da ne uspiješ!
for you!
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:08   #82
Žao mi je što ti se to dogodilo.. prošle godine 4.1. ja sam imala istu situaciju.. fizički tijelo se oporavi nakon 2 mjeseca ako je to dobro urađeno, meni je za psihu trebalo puno duže.. sad ti savjetujem da puno puno miruješ.. doslovno lezi i neka te dvore.. izbjeći ćeš krvarenje, a i osjetit ćeš ako duže sjediš da dolje imaš neugodan pritisak.. ja sam prošla samo s jednom malom krvavom flekicom nekon tjedan dana.. neke znaju završiti s odljevima zato odmaraj.. meni su preporučili u bolnici dva tjedna.. a ti pokušaj što više.. moj nalaz je bio da je zastoj u razvoju slijedio zbog slabe prokrvljenosti posteljice.. i rekli su mi da slobodno i bez nekog velikog straha mogu pokušati opet nakon tri mjeseca.. ja nisam forsirala i dogodilo se nakon gotovo godinu dana.. ali kao i inače nemoj forsirati.. poslušaj svoje tijelo i svoju dušu i to će ti biti najbolji putokaz kada ćeš pokušati ponovno..
Drži se..
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:54   #83
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
U srijedu u Merkuru morala sam na kiretažu, jer moje malo srce više nije kucalo. Trebalo je biti 9+4, a bilo je staro samo 7+1.
Nisam imala spontani nego su me morali kiretirati.
Jel imao tko od vas takav slučaj i kada opet pokušati?
Kolika je šansa za normalnu sljedeću trudnoću nakon kiretaže?
Sva sam se najezila dok ovo citam ........... ovo ocito nije bilo sudjeno . Budi jaka i ne gubi nadu a beba ce doci kada ces se najmanje nadati
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:24   #84
pikacu
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:27   #85
Pikacu...Baš mi je žao...Meni se to dogodilo s prvom trudnoćom...Spontani bez ikakvog razloga...Vele da jednostavno to tako dođe, mada je meni bilo teško to prihvatiti. No, polako sam se oporavila, prošlo je 6 mjeseci i ostala sam trudna...Eno ga, upravo ide iz škole...
Biti će sve u redu i biti ćeš sigurno brzo opet trudna. Samo si sada daj vremena da se oporaviš!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:05   #86
Pikacu, imaš pm
Severina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:30   #87
I ja sam prošle godine morala na kiretažu. Isti slučaj kao i tebi. Razlog može biti tisuću stvari, ali nije u tebi. Nisi ti kriva. To zapamti! Trudnoća nakon kiretaže je sasvim normalno moguća. Ja sam sada 7+1 i sutra idem na pregled da vidimo da li je sve u redu. Dogodila se nakon šest mjeseci. Prije toga sam išla na papu i briseve, svi su nalazi bili u redu. I počela sam odma piti folnu. Odmori se i daj si vremena da se oporaviš. Fizički i psihički. Pa onda na novu bebicu. Želim ti svu sreću svijeta da uspiješ i da ovo preboliš što prije.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:01   #88
Wink

Hvala vam cure puno na potpori, jer to je takva situacija kad se nema baš šta reći, ali svaka je informacija više nego poželjna.
Sada mi je jedino preostalo ležati i čekati da vrijeme napravi svoje jer je više nego šok kad ugledaš na UZV-u da nema ni jednog pokreta, a da je prije samo 2 tjedna to malo srce lupalo ko ludo.
Negdje oko srijede bit će mi gotov PHD test, pa ću vidjeti (možda) zašto se to desilo,mada to sad više nije važno.
Inače, svi nalazi su mi bili besprjekorni pa mi je vijest da moram na kiretažu došla ko šaka u nos, jer sam polazila od pretpostavke da ako je samnom sve u redu, da nema potrebe i da beba ne bude, ali ipak ispostavilo se da je pretpostavka bila kriva.
Sve u svemu, hvala vam puno, a ja i moj dragi smo žarko htjeli ovu bebu, pa ćemo kad opet budemo spremni pokušati i vidjeti šta Bog da.
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:58   #89
bit će ok, pikacu ;-)

Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure puno na potpori, jer to je takva situacija kad se nema baš šta reći, ali svaka je informacija više nego poželjna.
Sada mi je jedino preostalo ležati i čekati da vrijeme napravi svoje jer je više nego šok kad ugledaš na UZV-u da nema ni jednog pokreta, a da je prije samo 2 tjedna to malo srce lupalo ko ludo.
Negdje oko srijede bit će mi gotov PHD test, pa ću vidjeti (možda) zašto se to desilo,mada to sad više nije važno.
Inače, svi nalazi su mi bili besprjekorni pa mi je vijest da moram na kiretažu došla ko šaka u nos, jer sam polazila od pretpostavke da ako je samnom sve u redu, da nema potrebe i da beba ne bude, ali ipak ispostavilo se da je pretpostavka bila kriva.
Sve u svemu, hvala vam puno, a ja i moj dragi smo žarko htjeli ovu bebu, pa ćemo kad opet budemo spremni pokušati i vidjeti šta Bog da.

potpuno te razumijem pikacu, i ja sam ovako razmišljala, potpuno jednako! što se tiče phd nalaza on meni nije pokazao apsolutno ništa..... tako da iz njega nećeš moći ništa puno doznati. Bitno je da prije iduće trudnoće napraviš briseve i papu, možda si imala neku bakterijicu a da nisi ni znala pa je ona zakočila razvoj bebe. kako god bilo, znam da ti je sad koma al vjeruj mi s vremena će sve to proći i nećeš se ni sjetiti više da si imala pobačaj i veselit ćeš se svojoj ponovnoj trudnoći. sretnooooo i nadam se da ćemo uskoro biti na ovom forumu kao prave T
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:34   #90
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
potpuno te razumijem pikacu, i ja sam ovako razmišljala, potpuno jednako! što se tiče phd nalaza on meni nije pokazao apsolutno ništa..... tako da iz njega nećeš moći ništa puno doznati. Bitno je da prije iduće trudnoće napraviš briseve i papu, možda si imala neku bakterijicu a da nisi ni znala pa je ona zakočila razvoj bebe. kako god bilo, znam da ti je sad koma al vjeruj mi s vremena će sve to proći i nećeš se ni sjetiti više da si imala pobačaj i veselit ćeš se svojoj ponovnoj trudnoći. sretnooooo i nadam se da ćemo uskoro biti na ovom forumu kao prave T
Eh da ,i ja se nadam da ćemo se družiti ovdje jer ja stvarno želim bebu, ali eto ovaj put nisam imala sreće.
I za ovu trudnoću sam radila papu i briseve i urinokulturu i svi nalazi su bili super.
Čak se i ginekologica začudila jer većina žena ima bar nešto, ali ja ništa i eto ni to mi nije pomoglo.
Sada se nadam brzom oporavku ali ne planiram novu trudnoću bar 6 mj. jer se to uzima kao neki period oporavka, pa ne bi htjela požurivati da se opet nebi šta dogodilo.
Pustit ću da se tijelo malo oporavi, da odem na godišnji, pa ...šta Bog da.
Planiraš li ti uskoro?
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:40   #91
evo ja ti čekam nalaze pape i briseva i onda ću vidjeti... ukoliko nema opasnih bakterijica MM i ja krećemo u akciju i nadamo se plusiću na testu.....

kakva ti je bila ekipa na merkuru? ja sam se začudila koliko su bili ljubazni i dragi, za ne povjerovat..jesi li dobila potpunu anesteziju? ajde odmaraj sad samo....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:56   #92
Ma bili su ok, posebno sestre koje su me tješile kad je započela kiretaža.
I doktor na hitnoj u Petrovoj je bio super, samo ja neću ići tamo kad budem opet bila trudna jer me hvata jeza od te zgrade i UZV-a po kojem doktor lupa nebili pokazao pravu sliku!!!!
Mislim da ću ubuduće sve obavljati u Merkuru.
Nadam se da će ti svi nalazi biti super i da ćete brzo pocrveniti na testiću, a kad se to dogodi javi se da ti mogu poželjeti svu sreću ovog svijeta
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:01   #93
Zaboravila sam ti napisati za anesteziju- ja sam tražila opću i dobila sam je.
Nisam naravno ništa osjetila dok me nije popustila. Tad me počelo rasturati, ali pila sam Ergometrin pa mi je sad bolje - ne krvarim više, nema užasnih bolova ...
Sada me samo boli kada sjedim ili hodam - osjećaj je kao da sjedim na nožu, ali valjda će i to brzo popustiti.
Koliko si ti dugo ležala?
Ja sam 7 dana, ali sad stvarno više ne mogu.
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:31   #94
Pikacu, ne bih te htjela uplasiti (nisam doktor!) al ako te jos smeta i boli, bar nazovi ginekologicu i provjeri da li je to normalno...ja sam naime nedavno imala spontani (pocela sam krvariti i nakon 3-4 dana dobila trudove). Kad mi se to desilo bila sam trudna nekih mj.dana vise od tebe i nakon kiretaze nisam apsolutno nista vise osjetila, cak ni taj isti dan me vise nista nije bolilo kad sam se probudila 2 sata poslije k...bila sam na kontroli nakon 11 dana, sve je bilo ok (do tad sam morala mirovati) i nakon jos 5-6 dana sam otisla raditi. Mislim da ces si pomoci ako ides medju ljude i upadnes opet u svoju rutinu, mene je najvise nerviralo ono strogo mirovanje koje je i prethodilo spontanom (morala sam cuvat trudnocu). Vidi ti sta ti i psihicki i fizicki pase pa se u skladu s tim i ponasaj, bez griznje savjesti, ja sam brzo bila ok, al ako se tebi ne ide radit i ako ti se place, i to je normalno osjecati, i dozvoli si malo plakanja i tugovanja...bolje to sad izbacit iz sebe, nego kasnije imati problema jer to nisi napravila. Meni je takodjer dok objasnila da to nema nikakve veze sa slijedecim trudnocama i da mogu pokusat opet nakon 2-3 mj. Ja sam odlucila pricekat bar 6 mj. Jedna prijateljica koja me tjesila onih dana mi je rekla da treba biti «jako sretna» (uvjetno receno)kad ti se desi spontani, jer je ocito bila u pitanju teska genska malformacija, sto znaci da bi se tvoje dijete da se takvo rodilo citav zivot mucilo, a tebi bi se srce lomilo svaki dan gledajuci ga kako se muci....nesto slicno mi je rekla i doktorica...inace su i meni svi nalazi bili u redu, svega sam se pridrzavala, al ocito ne mozemo utjecati bas na sve...nemoj se sekirati, vidjet ces da ces na kraju imati troje djece, pravu malo happy family. Saljem ti veliku pusu, cuvaj se!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:37   #95
pikacu strašno mi je žao
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:38   #96
ma vratit ćese pikaču ovdje...pa bumo nas dvije žarile i palile...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:49   #97
E,da, zasto je iva pitala da li si dobila opcu anesteziju?Pa ja sam mislila da se to podrazumijeva i da su samo prije 20 godina radili kiretaze a da te ne uspavaju.... kazu zene da je na zivo bilo strasno...mene su uspavali, nista nisam osjetila, probudila sam se u sobinakon 2 sata (zahvat je trajao valjda 5-10 minuta) i nista me vise nije bolilo....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:59   #98
ja sam imala kiretazu 2004 u 8 tjednu trudnoce i jako me je bolilo makar sam bila pod anestezijom. to je bilo u utorak a mene je bolilo do nedjelje, lagano sam krvarila ali je sve proslo u redu. stvar je mozda u tome sto imam jako tvrdu stijenku maternice pa se je duze oporavljala. sad sam trudna 23 tjedna i sve je ok! nekome jednostavno treba duze za oporavak!
benolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 01:14   #99
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Pikacu, ne bih te htjela uplasiti (nisam doktor!) al ako te jos smeta i boli, bar nazovi ginekologicu i provjeri da li je to normalno...ja sam naime nedavno imala spontani (pocela sam krvariti i nakon 3-4 dana dobila trudove).
Ma bit ću ja ok - prestalo mi je krvarenje, ali me jako bolilo, jer ja nisam imala spontani pa da sam bila otvorena. Ja sam imala missed ab, tj. beba se prestala razvijati, ali ja sam potpuno bila zatvorena, pa me vjerovatno zato i bolilo, jer je trebalo maternicu rastezati.
Što se tiče anestezije, ja jesam dobila opću iako to ne mora uvijek biti slučaj, jer se većinom daje lokalna, a negdje sam na drugim forumima pročitala iskustva cura iz Petrove kojima su to čak radili i na živo
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 01:18   #100
Quote:
benolina kaže: Pogledaj post
sad sam trudna 23 tjedna i sve je ok!
SRETNO !!!
Mi ćemo pričekati neko vrijeme pa kad budemo u štimungu, javim za plusić
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.