Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 22:25   #41
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
pa zatrudnila si,to je već gotova stvar!
..
zista misliš da je zatrudnjeti..gotova stvar??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:27   #42
sanjalice 2... hvala ti na poslanom CD-u

ajde ti lijepo endokrinologu!

On će ti lijepo sve objasniti.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:32   #43
sanjalice forumašica marta26 na wanabe ima problem sa povišenim TSH-om. Ona je išla u Vili kod Radončića.
Daj se poveži s anjom da ti kaže svoj aiskustva. i obavezno posjeti endokrinologa.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:33   #44
hvala ti Lara...ma naravno da cu ici ali evo jucer sam saznala da sam trudna pa se vec naveliko raspitujem dok ne odem kod doktora vjerovatno u ponedjeljak...raspitujem se jer se mozda malo i previse brinem... a sta cu...
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:38   #45
Quote:
sanjalica2 kaže: Pogledaj post
hvala ti Lara...ma naravno da cu ici ali evo jucer sam saznala da sam trudna pa se vec naveliko raspitujem dok ne odem kod doktora vjerovatno u ponedjeljak...raspitujem se jer se mozda malo i previse brinem... a sta cu...
ne ne brineš uopće previše. Odgovorna si i to je u redu.
čestitam ti na trudnoći od sveg srca.
Lijepo ti na više adresa.

Ginekolozi obično ne ulaze previše u područija hematologije, endokrinologije itd.

U petrovoj imaš baš endokrinologa. Ja sma naručena kod voditeljice endokrinološke ambulante dr. Šprem Goldštajn 16.09.2008
Neću ići...na termin se čeka po mjesec dana.

Ako hoćeš ja ti ustupim svoj termin.

Javi na pp da li hoćeš a ja ti pošaljem svoje prezime i detalje pa lijepo sestri objasniš kada dođeš da je došlo do zabune i spomeneš moje prezime i kažeš da si to ti i da si još k tome i trudna.

To je najbolja endokrinologkinja u Petrovoj. (tako kažu)

Razmisli pa javi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 22:04   #46
Bok cure,
evo mog iskustva, ako moze da pomogne. Operirala sam tumor stitnjace i na terapiji sam euthyroxom 150. Moja se terapija sastoji u tome da zadrzim TSH ispod granica normale, dakle, najbolje na 0. Endokrinolog mi je rekao da mogu slobodno da ostanem trudna i da nista ne brinem, samo da OBAVEZNO nastavim da uzimam terapiju i da tjekom trudnoce tri puta proverim stanje hormona. Ostala sam jako brzo u drugom stanju pod takvom terapijom i takvim TSH i sada sam u 29. tjednu. Zadnja pretraga prije mjesec dana je pokazala da je TSH sada u granicama normale, zbog trudnoce vise nije ispod normale, ali mi je ljecnik rekao da mi nece povecavati dozu, nego neka ostane ova(jer je ionako velika, pa da ne bismo ugrozavali bebu), pa cemo sve regulirati kada se porodim. Inace, osjecam se dobro i o savjetima uza stitnjacu puno vise vjerujem svom endokrinologu nego ginekolozima i dr. ljecnicima Ako brines, mozda je najbolje da posjetis nekog endokrinologa koji ce te pravilno usmjeriti.
Sretno!
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 22:21   #47
Hey Mirka hvala ti..tvoj post me umirio ali i stavio u ovaj polozaj
Zbunjena sam sto ti je endokrinolog govorio da TSH mora biti oko 0 jer meni cijelo vrijeme govore da mora biti izmedju 1-2.
Nije mi bas to jasno? Ti nisi iz Hrvatske jel? Gdje se ti lijecis?
Ja drugi tjedan idem doktoru pa cemo vidjeti sta ce reci ali ne mogu vjerovati da svatko ima svoje teorije koliki treba biti TSH!!!! Bas mi to nije normalno...mislim kome vjerovati na kraju onda???

sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 23:57   #48
E ovako, s obzirom da mi je izvadjen samo jedan rezanj, a definitivnim nalazom utvdjeno da je tumor bio papilarni, odnosno da je imao naznake malignosti, meni su drzali TSH na nuli kako bi preostali dio stitne sto manje radio, jer je onda manja mogucnost da se u preostalom reznju pojavi neki nodus, tumor ili sl. To je bilo samo zbog toga Ja sam operirana u Beogradu, a sada zivim u ZG. Svaki slucaj je slucaj za sebe, pa se terapija odredjuje u skladu s tim, ako vjerujes svom endokrinologu, nema brige. Mene ovaj moj stalno tjesi i govori kako je vazno jedino da redovno uzimam terapiju i kontrolisem se, a da je sve drugo super!
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:11   #49
a gdje se sad kontroliras? U bolnici ili privatno?
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 14:36   #50
curke,ja sam hypo s hashimotom, u 1.trudnoći nisam ni znala da to imam,sve prošlo ok,nakon trudnoće simptomi podivljali na uzv mi dr.rekao da to imam dugo jer je takvo oštećenje,dok mi se tsh nije normalizirao nisam uspjela ostati u drugom stanju,kad sam uspjela endokrinolog mi je povisio euthyrox,išla sam 3 put tijekom trudnoće.sve ok,bebi tsh dobar.svakako otići na konzultaciju s doktorom.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:06   #51
e vidis kako je to sve cudno s tim hormonima...neki ni ne znaju da imaju problema,drugi (kao ja) brinu zbog hormona... :-)
u srijedu idem ginekologu pa cemo vidjeti sta i kako onda dalje...ali javim
Hvala svima!
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 01:47   #52
Quote:
sanjalica2 kaže: Pogledaj post
e vidis kako je to sve cudno s tim hormonima...neki ni ne znaju da imaju problema,drugi (kao ja) brinu zbog hormona... :-)
u srijedu idem ginekologu pa cemo vidjeti sta i kako onda dalje...ali javim
Hvala svima!
Koliko sam na preskokce shvatila ti : 1- nemaš štitnjači i piješ euthyrox 2) TSH je na kontroli bio snižen?
Kad je izvađena štitnjača i da li je cijela izvađena? Moguće je da uzimaš malo previše Euthyroxa i da ti liječnik smanji terapiju. I čestitam na trudnoći.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 09:33   #53
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Koliko sam na preskokce shvatila ti : 1- nemaš štitnjači i piješ euthyrox 2) TSH je na kontroli bio snižen?
Kad je izvađena štitnjača i da li je cijela izvađena? Moguće je da uzimaš malo previše Euthyroxa i da ti liječnik smanji terapiju. I čestitam na trudnoći.
Da,dobro si shvatila...nemam stitnjacu vec 6 godina,cijela je izvadjena.
I na zadnjoj kontroli TSH je bio snizen...doktor mi nije tada htio snizavati terapiju zbog toga sto je rekao da se to po ljeti zna samo regulirati jer su mi
t3 i t4 bili ok.
Hvala na cestitkama...nadam se da ce sve biti ok,malo sam uplasena jer ne znam da li to ima kakvog utjecaja na bebu (hormoni ako nisu u normali) pa se raspitujem ovdje dok ne odem do doktora...
Hvala !!!
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:12   #54
Quote:
sanjalica2 kaže: Pogledaj post
Da,dobro si shvatila...nemam stitnjacu vec 6 godina,cijela je izvadjena.
I na zadnjoj kontroli TSH je bio snizen...doktor mi nije tada htio snizavati terapiju zbog toga sto je rekao da se to po ljeti zna samo regulirati jer su mi
t3 i t4 bili ok.
Hvala na cestitkama...nadam se da ce sve biti ok,malo sam uplasena jer ne znam da li to ima kakvog utjecaja na bebu (hormoni ako nisu u normali) pa se raspitujem ovdje dok ne odem do doktora...
Hvala !!!
Ono što možeš napraviti jest zvati endokrinologa na telefon i pitat šta da radiš. Moguće da će tražiti novi nalaz tsh i prema tome prilagoditi terapiju. Nemoj čekati red da te primi nego zovi odmah sutra.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 21:23   #55
bokic!
evo ako ce ikome ikad trebati savjet kao meni da zna...
naime,zvala sam endokrinologa i isla vaditi opet hormone...ali ovak rekao je da je s tim mojim niskim TSH bilo teze za ostati u drugom stanju medjutim sada kada sam ostala u 2.stanju samo je bitno kontrolirati hormone te ce sa bebicom sve biti ok!

Lijep pozdrav!
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:59   #56
Super, nadam se da si sad mirnija. Najvaznije je da si ostala u drughom stanju i da je sve ok.
__________________
26.10. stigao nas David:)
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:18   #57
Ja imam nizak tsh cijelu trudnoću - endokrinolog ga namjerno takvim drži iz predostrožnosti, jer (ako sam dobro shvatila) kad je nizak, to je OK, a kad je visok - to bi moglo biti opasno.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:09   #58
na internetu sam našla jako puno informacija na temu hipotireoze i trudnoće.
na žalost, uglavnom se svode na to da čak i blaga hipotireoza može uzrokovati strašne posljedice na bebu.
naravno, čak i oprezno hodanje po cesti može rezultirati time da ti klavir padne na glavu.

mene zanimaju neka realna očekivanja i iskustva, i ako postoje mame koje su imale iskustva s tim, molim da se jave..

moje vrijednosti T3 i T4 su normalne, a TSH mi je povišen na 5.5. u 10. sam tjednu trudnoće i počela sam s Eutyroxom, ali zbog svih tih informacija bojim se da je to već prekasno.
velika.jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:57   #59
i ja imam hipotireozu.
imam neki urođeni poremećaj strukture štitnjače, sve je slučajno otkriveno prošle godine u 10. mj. na sistematskom, ali tada su mi svi nalazi bili ok, na veliko iznenađenje dr-a.

sa začećem nije bilo nikakvih problema.
na prvoj kotroli sa 5+5 me dr. odmah poslala vaditi tsh, t3 i t4 i počela sam piti euthyrox 0,25.
sad na zadnjoj kontroli sa ca 20 thedana mi je malo skočio tsh (mislim da je bio 3,19) i pojačala mi je terapiju na 0,50.

to je jedina moja bolest o kojoj nisam čitala danju i noću, ne znam kako mi je to uspjelo, ali je
teta mi isto ima hypo, oda je zdr. radnik i dosta toga mi je objasnila i rekla da se što manje sekiram - i ja se trudim ne sekirati bar oko te bolesti, ionako imam dosta i drugih problema.
uzimam terapiju, idem na kontrole svaka 2 mjeseca (tako mi dr. kaže) i to je to.
ne znam šta ja više mogu učiniti od toga
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:40   #60
Zanima me sto vasi endokrinolizi kazu, na kojoj razini je optimalno drzati TSH, i do koje razine ste povecavale terapiju ???

Ja imam Hashimoto i hipotireozu. Pijem Letrox 50, pola tabl. na dan. Pocetni TSH mi je bio 6.12, sa terapijom se spustio na 3.26. Na toj razini me drzi i endokrinolog i misljenja je da netreba povecavat dozu, a ja svugdje citam da je TSH optimalan do 1, ali ona nije bas tog misljenja
U trudnoci mi nije htijela nista povecavat i samo svaka dva miseca me salje na kontrolu krvi, danas sam bas vadila, u poned. dizem nalaz.

Zato me zanima vase iskustvo i misljenje vasih endokrinologa. Do koje razine su van povecavali dozu Euthyroxa ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.