Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 22:24   #81
OOOOOO, imaš pp
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 14:01   #82
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
ja sam hashimoto i hypo,dijagnosticirana slučajno nakon 1. trudnoće,rapidno sam gubila kilažu..na uzv mi je dr.rekao da po oštećenju to vučem dugo i obzirom da sam već rodila i sve bilo ok,nema razloga da i drugi put sa lijekovima ne bude..naime ja nikako nisam mogla zanijeti,na kraju kad smo tsh nakon godinu dana doveli u granice i kad sam se udebljala par kila,uspjelo je! pila sam dan 75,dan 50 i u trudnoći mi je dignuo na 75 svaki dan. obje bebe i ona bez euthy. i ona sa su imale istu kilažu:cca 3500kg i 50.
i opet gubim kile ali tsh je kontroliran.. sreća pa nemam one emotivno psihičke simptome,to me ubijalo..ovo je sad super..
pozdrav cure...
ja isto imam hipotireozu, imam jedno pitanjce ako mi tko može odgovoriti... da li se smije dojiti ako se piju tablete ?
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 02:30   #83
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
pozdrav cure...
ja isto imam hipotireozu, imam jedno pitanjce ako mi tko može odgovoriti... da li se smije dojiti ako se piju tablete ?
Da, smije se dojiti ako si pod terapijom levotiroksinom (Euthyrox ili neki drugi lijek istog sastava). Govorim iz osobnog iskustva.

Nevezano za dojenje, nakon poroda napravi kontrolu TSH i hormona stitnjace jer ce mozda trebati smanjiti dozu.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:22   #84
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Da, smije se dojiti ako si pod terapijom levotiroksinom (Euthyrox ili neki drugi lijek istog sastava). Govorim iz osobnog iskustva.

Nevezano za dojenje, nakon poroda napravi kontrolu TSH i hormona stitnjace jer ce mozda trebati smanjiti dozu.

nisam još trudna, nažalost, ali se raspitujem i za poslije...
ja sam čula drugu stranu, da se ne smije dojiti ako se uzima euthyrox pa mi je bilo čudno....
hvala na odgovoru....
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 22:36   #85
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
nisam još trudna, nažalost, ali se raspitujem i za poslije...
ja sam čula drugu stranu, da se ne smije dojiti ako se uzima euthyrox pa mi je bilo čudno....
hvala na odgovoru....
Zelim ti da sto prije ostanes trudna

Ovo da je Euthyrox kontraindiciran kod dojenja sasvim sigurno nije doslo od strane lijecnika.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 00:16   #86
naravno da možeš dojiti!!Euth. unosiš hormon koji zdravi ljudi imaju pod normalno! dojila prvu i sad dojim!!naravno da mi je dr. dao blagoslov.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 12:14   #87
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Zelim ti da sto prije ostanes trudna

Ovo da je Euthyrox kontraindiciran kod dojenja sasvim sigurno nije doslo od strane lijecnika.
hvala na željama...
pitanje koje sam postavila proizlazi iz razgovora s poznanicom koja je rodila i otkrila hipotireozu 8 mjeseci nakon poroda.... čim je počela uzimati euthyrox odmah je morala po uputi endokrinologa prestati dojiti.....
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:18   #88
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
hvala na željama...
pitanje koje sam postavila proizlazi iz razgovora s poznanicom koja je rodila i otkrila hipotireozu 8 mjeseci nakon poroda.... čim je počela uzimati euthyrox odmah je morala po uputi endokrinologa prestati dojiti.....
Kao sto rece svesami, u Euthyroxu se nalazi isti, ali potpuno isti onaj hormon koji luci zdrava stitnjaca. To je tiroksin, T4. U lijeku nema NICEGA sto bi skodilo bebi. Moguce je da joj je preporucio prestanak dojenja iz nekog njemu poznatog razloga a da joj nije dobro objasnio zasto, pa je ona zakljucila da je to zbog terapije.

Uzasno me zanima tko je taj endokrinolog.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 23:26   #89
i mene!!!Moja curica imala godinu i pol i napomenula sam da dojim(anti TPO su bila oko 1000 i prvo što me sestra pitala u Vinogradskoj imam li temperaturu s takvim nalazom-u klinici za tumore vadila hormone) i samo je rekao,dapače!
istina da i ti dr.i svatko svoju politiku,pitala sam za novu trudnoću,jedna mi j rekla,antitijela moraju biti ispod 13?!,i svaki put na pregledu je bio netko drugi i svako je imao svoju teoriju dok se nisam skrasila kod dr.V,i on mi je rekao da je Hashimoto uzrok antitijela i da će ona uvijek biti velika i da mogu na bebu mam.eto.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:06   #90
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Kao sto rece svesami, u Euthyroxu se nalazi isti, ali potpuno isti onaj hormon koji luci zdrava stitnjaca. To je tiroksin, T4. U lijeku nema NICEGA sto bi skodilo bebi. Moguce je da joj je preporucio prestanak dojenja iz nekog njemu poznatog razloga a da joj nije dobro objasnio zasto, pa je ona zakljucila da je to zbog terapije.

Uzasno me zanima tko je taj endokrinolog.
žena je, neznam ime , radi u bolnici u Vž
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 00:49   #91
Evo meni se TSH izmedu 13 i 20.tj. trudnoce popeo sa 3.19 na 4.56
Doktorice mi nema, zamjene nema, za poluditsestra mi rekla za koliko da povisim dozu, i jos kaze pa nije vam to strasnoja sam ipak sad prestrasena

Meni se cini da doktori bas nisu pametni, bar moja, sto se tice toga, ja sto god procitam oko toga, moja doktorica ima drugu teoriju. Morat cu se pocet sama ljecit
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 18:27   #92
nemoj se brinuti.ja sam imal neliječeni Hypo u 1. i beba je super,ženska i pol danas! u 2. trudnoći mi je malo povisio,za 12 i pol mg dnevno.
sa 1.22 TSH mi se popeo u prva 2 mj. trudnoće na 11.5. sa terapijom koju sam ti rekla mi je TSH do kraja trudnoće bio 4.56,i ništa mi nije povećavao,na kontrolu sam išla 3 mj. po porodu kad mi je pao TSH0.021 i vratio me na staru terapiju.
povećanje ti je stvarno minimalno,ne paničari draga moja!
obavezno reci kad rodiš da imaš hypo i hash. da bebi izvade vrijednosti.u pravilu se ne prenosi i bude o.k. ali oni to za svaki slučaj. eto,no sikiriki i uživaj u trudnoći!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:29   #93
Pozdrav svima, imam pitanje vezano uz Euthyrox i dojenje. Ja od rođenja imam hipotireozu i pijem euthyrox (sad u trudnoći 250 ug). U 33.tjednu sam i svaka 2 mj. vadim hormone štitnjače tako da mi je u cijeloj trudnoći terapija rasla od 150 do 250 ug. Zanima me smije li se dojiti ako pijem Euthyrox? Imate li iskustva sa tim? Hvala
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:41   #94
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje vezano uz Euthyrox i dojenje. Ja od rođenja imam hipotireozu i pijem euthyrox (sad u trudnoći 250 ug). U 33.tjednu sam i svaka 2 mj. vadim hormone štitnjače tako da mi je u cijeloj trudnoći terapija rasla od 150 do 250 ug. Zanima me smije li se dojiti ako pijem Euthyrox? Imate li iskustva sa tim? Hvala
Mislim da ga ( isto kao i ja ) nesmiješ ni slučajno prestati piti. To su samo hormoni koji su ti nadomještni jer ih ti sama,kao i ja, imaš premalo. Meni nisu nikad rekli da nesmijem dojiti zbog toga i da bi to ikako moglo naštetiti bebi.
Nego, ja za malo više od mj. dana idem na kontrolu pa ako se sjetim pitat ću dr. pa mogu ( opet ak se sjetim ) javiti tu na forum.
Sad se i ja pitam jer sam opet trudna, ali skoro sam 100% sigurna da ne samo da ga smiješ, nego MORAŠ piti, i zbog sebe i zbog bebe.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:41   #95
Meni su prije dva tjedna nasli mrvicu snizene T3 i T4 i dali mi 25 mg Euthyroxa. Sad sam 28 tjedana i rekli su bas zbog trudnoce moram piti nadomjestak inace mi ne bi nista davali jer mi je THS normalan.
Odmah sam pitala i za dojenje i doktor je rekao da ne samo da nema problema i nije stetno nego da je obavezno piti ako mi budu i dalje snizeni jer je to stetno.
To pise i u uputstvu a i na netu sam nasla na puno mjesta da nikakvih stetnih posljedica nema.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:53   #96
Hvala, smirile ste me!
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 20:03   #97
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Hvala, smirile ste me!
Samo se nemoj brinuti. Sve bu OK!
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:16   #98
stitnjaca i trudnoca

Imam 37 godina i do sad nisam imala dijece.Pred dva mijeseca je moj doktor ustanovio da imam hipotireozu (ubrzani rad stitnjace),mada ja sumnjam da ju imam vec godinama!
Moje pitanje je:dali ja mogu sad zatrudnijeti i dali ce to dijete biti zdravo?Dali se mogu uzimati lijekovi i u trudnoci?Postoji li mogucnost da ce moje dijete biti degenerisano,retardirano?
Trenutno sam u takvom soku jer ne mogu si zamisliti zivot bez djece,a muci me griznja savijest sto sam do sad trudnocu odgadala.Dali je kasno?Imam osjecaj da padam u duboki ponor i vec sam na rubu ocaja!
Ako ima itko od vas iskustva sa tim neka mi odgovori.
Hvala!
24anni
24anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 01:15   #99
Quote:
24anni kaže: Pogledaj post
Imam 37 godina i do sad nisam imala dijece.Pred dva mijeseca je moj doktor ustanovio da imam hipotireozu (ubrzani rad stitnjace),mada ja sumnjam da ju imam vec godinama!
Moje pitanje je:dali ja mogu sad zatrudnijeti i dali ce to dijete biti zdravo?Dali se mogu uzimati lijekovi i u trudnoci?Postoji li mogucnost da ce moje dijete biti degenerisano,retardirano?
Trenutno sam u takvom soku jer ne mogu si zamisliti zivot bez djece,a muci me griznja savijest sto sam do sad trudnocu odgadala.Dali je kasno?Imam osjecaj da padam u duboki ponor i vec sam na rubu ocaja!
Ako ima itko od vas iskustva sa tim neka mi odgovori.
Hvala!
24anni
Ja imam HIPOTIREOZU već godinama i sad ćekam drugu bebicu. Naravno stalno sam pod kontrolom i trudnoča je malo rizičnija ali uspjeli smo. Teže je i zatrudnjeti ali kao što vidiš, nije nemoguće.
Ne znam kak stvari stoje s hipertireozom ali moj savjet ti je da porazgovaraš sa svojim doktorom o tome i mislim da će ti on najbolje znati odgovoriti na sva pitanja koja te muče.
Samo bez živciranja. Znaš da štitnjača jako na to reagira.
SRETNO!
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:20   #100
Quote:
24anni kaže: Pogledaj post
Imam 37 godina i do sad nisam imala dijece.Pred dva mijeseca je moj doktor ustanovio da imam hipotireozu (ubrzani rad stitnjace),mada ja sumnjam da ju imam vec godinama!
Moje pitanje je:dali ja mogu sad zatrudnijeti i dali ce to dijete biti zdravo?Dali se mogu uzimati lijekovi i u trudnoci?Postoji li mogucnost da ce moje dijete biti degenerisano,retardirano?
Trenutno sam u takvom soku jer ne mogu si zamisliti zivot bez djece,a muci me griznja savijest sto sam do sad trudnocu odgadala.Dali je kasno?Imam osjecaj da padam u duboki ponor i vec sam na rubu ocaja!
Ako ima itko od vas iskustva sa tim neka mi odgovori.
Hvala!
24anni
anni, imas li hipotireozu ili hipertireozu, navodis da imas hipo, ali to nije ubrzani, to je usporeni rad stitnjace !!!

Neznam kako je ako imas hiper, ako imas hipo, nije problem, da puno puta je teze zatrudnit, ali znam pun zena koje su bez problema sa hipo zatrudnile. Moras samo redovito kontolirat razinu hormona u trudnoci, jer se puno puta pojavi potreba za pojacanje doze ljeka.

Bolest je nasljedna, ali neznaci da ce ga dijete dobit, u ostalom od toga se neumire, hvala bogu, uz dobru terapiju zivis ko i svi drugi.

Dijete radi hipotireoze NECE biti retardirano, odkud ti ta ideja ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.