Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 19:05   #61
A joj,jako mi je žao
Ja sam rodila sina,umro je nedugo nakon poroda,u 25 tjednu trudnoće su mi otkrili teške malformacije,nagađali na sve i svašta,čak govorili da je to nekakva gen.bolest gdje ja nikad neću moć rodit zdravo muško dijete. Tek kasnije obdukcijom ustanovljeno da je moje dijete genetski bilo zdravo,znači nije se radilo o nikakvim genetskim malformacijama,što je sreća u nesreći.Inače,muž i ja smo bili na Rebru kod prof.Begovića koji je super genetičar.
Drž se
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:40   #62
Iva

Nadam se da će naći što je bilo i ne ponovilo se! Drži se, ne znam više kaj da ti velim :kiss.
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:03   #63
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ajoj jako, jako mi je žao. Jesi li tražila još koje mišljenje, jesi imala spontani ili, ne kužim?

Moja beba je imala kao hidrocefalus na uzv, meni je rađena amniocenteza koja je također pokazala normalan ženski kariotip,a i phd nalaz je bio uredan (nije bilo na njemu hidrocefalusa). Kad sam pitala doktora jel to znači da beba ustvari nije imala hidrocefalus on je rekao da, ali i da je pri izlasku iz porođajnog kanala (pošto sam ja rađala jer je bio 20tt) ta voda iz mozga istekla iako kaže vjerojatno ga nije uopće ni bilo, tako da se moj spontani vodi pod komplikacije amniocenteze.
Da moguće je da je beba imala sve te malformacije organa, a da to nije bilo udruženo sa genetskim malformacijama, isto tako je moguće da beba uopće nije ni imala te malformacije organa ili ne u toj mjeri.
Di si bila u kojoj bolnici, tko te pregledavao, tko je donio dijagnozu takvu kakva je?
Jesi li ti možda Rh negativna krvna grupa?
bila sam na Sv Duhu kod jednog od boljih uzv dijagnostičara, dr Hafnera, on je bio treći po redu kod kojeg sam išla. Prije toga sam bila u Merkuru i tamo su bili strašno neljubazni, od nikog ni riječi podrške ni ohrabrenja, još me neka doktorica tamo uvjeravala da je kiretaža sa 14 tj nemoguća i da ću ići na indukciju i ne znam kaj , na kraju su me na sd uspavali i kiretirali. toliko o zajčevoj

Također sam prije toga razgovarala sa genetičarkom Stipoljev koja mi je na temelju uzv nalaza rekla da je dijagnoza jako loša i da se vjerojatno radi o kromosomskim greškama, da bi sad na kraju nalaz pokazao da su kromosomi uredni i nemaju greške.... jednostavno je došlo do greške prilikom oplodnje koja očito nije genetske naravi, ne znam... ja sam se odmah nakon dijagnoze hydropsa odlučila na pobačaj jer takva djeca, pa čak i ako se rode u terminu, mogu preživjet par sati,ako uopće prežive trudnoću.

Možda je greška bila u meni,možda sam imala kakvu bakteriju a da nisam znala, a da je učinila štetu, to zbilja ne znam... još bi trebao doći phd nalaz,možda on pokaže promjene na posteljici.

S jedne strane mi je laknulo što nema nikakve genetske bolesti, što znači da je mala vjerojatnost da se to opet ponovi nedaj Bože, a s druge strane bolje da mi taj nalaz nisu nikad ni poslali jer kad sam danas pročitala da je trebala bit curica baš sam se osjećala koma a tako sam si ju željela, da moj F ima seku
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:05   #64
nisam Rh negativna... dijagnoza je hydrops koji nije uzrokovan hemolitičkom bolešću... jer inače se on najčešće javlja kod rh neg trudnica .... ovo je jednostavno valjda božji odabir jer ja zbilja ne vidim uzrok!
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:11   #65
Hvala Bogu da su ti htjeli radit kiretažu, spasila si se jedne velike muke, iako ni ovako ti nije lako.
Meni je isto bilo lakše kad sam znala da je genetski bilo sve ok, iako su me onda morila pitanja da li je moglo drugačije zvršit, no sad je to stvarno iza mene... iako potpuno te kužim u ovom dijelu da je bila djevojčica, ja obožavam svoje dečke, ali nerijetko sa sjetom razmišljam da sam imala curicu i da ju u ovom životu više neću imati
Da ovo sam te pitala jer znam da kod rh negativnih trudnica postoji mala mogućnost da se dogodi hydrops zbog te nekompatibilnosti, pa nešto kao manjkavost željeza kod ploda i onda bla.. ne znam točno, ali to se pojavi. I opet dobro da je i to isključeno.
Pitala sam za druga mišljenja, sorry tek kasnije sam skužila da možda pre privatno pitam, i doktore jer smo mi pošto sam ja ostala u bolnici čuli samo mišljenje par, doduše dobrih, doktora iz vinogradske, nekad mi je žao što nisam otišla još negdje (van bolnice) čuti šta oni misle, al dobro šta je tu je.
I mi smo išli kod dr.Begovića na Rebro na genetiku, jako simpatičan starac sa pepeljarkama, nama je bilo jako smiješno kod njega jer apsolutno nikakve genetske predispozicije nismo imali da bi imali probleme s time pri začeću, barem po pitanjima koje postavlja, pa se na kraju i on smijao s nama
Drži se, probaj naći snage u sebi, polako,pa onda kreni dalje, u nove pobjede i budi sigurna da će biti sljedeći put sve savršeno, jer hoće
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:27   #66
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu da su ti htjeli radit kiretažu, spasila si se jedne velike muke, iako ni ovako ti nije lako.
Meni je isto bilo lakše kad sam znala da je genetski bilo sve ok, iako su me onda morila pitanja da li je moglo drugačije zvršit, no sad je to stvarno iza mene... iako potpuno te kužim u ovom dijelu da je bila djevojčica, ja obožavam svoje dečke, ali nerijetko sa sjetom razmišljam da sam imala curicu i da ju u ovom životu više neću imati
Da ovo sam te pitala jer znam da kod rh negativnih trudnica postoji mala mogućnost da se dogodi hydrops zbog te nekompatibilnosti, pa nešto kao manjkavost željeza kod ploda i onda bla.. ne znam točno, ali to se pojavi. I opet dobro da je i to isključeno.
Pitala sam za druga mišljenja, sorry tek kasnije sam skužila da možda pre privatno pitam, i doktore jer smo mi pošto sam ja ostala u bolnici čuli samo mišljenje par, doduše dobrih, doktora iz vinogradske, nekad mi je žao što nisam otišla još negdje (van bolnice) čuti šta oni misle, al dobro šta je tu je.
I mi smo išli kod dr.Begovića na Rebro na genetiku, jako simpatičan starac sa pepeljarkama, nama je bilo jako smiješno kod njega jer apsolutno nikakve genetske predispozicije nismo imali da bi imali probleme s time pri začeću, barem po pitanjima koje postavlja, pa se na kraju i on smijao s nama
Drži se, probaj naći snage u sebi, polako,pa onda kreni dalje, u nove pobjede i budi sigurna da će biti sljedeći put sve savršeno, jer hoće
ne idemo mi kod dr.Begovića već u Vinogradsku kod neke doktorice čini mi se da piše Jakšić na papiru...

MalaLola jesi li u sljedećim trudnoćama ili trudnoći ,ne znam koliko si ih imala poslije nakon pobačaja, morala ići na pretrage tipa amniocenteza,cvs, ili nekaj takvo?

Jesu li tebe i muža slali na kariogram, ili to ne rade ako se pokaže da je s kromosomima sve bilo ok kod bebe?

je li moguće da je beba imala hydrops zbog moje anemičnosti, jer mi je na prvom pregledu krvne slike ustanovljen strašno nizak hemoglobin i ostalo što se veže uz to, a ja sam tek u trudnoći počela pit željezo? to me isto kopka po malo
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:53   #67
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Imala sam kiretažu u 14.tjednu trudnoće, beba je imala hydrops, cistični higrom, nuhalni nabor 7 mm i tako još neke malformacije.... danas mi je došao nalaz kariograma ploda na kojem samo piše : normalni ženski kariotip, i zakačena je ceduljica neke doktorice iz vinogradske kojoj moramo mm i ja ići na savjetovanje....

jel netko imao sličan slučaj? još čekam phd nalaz,možda on pokaže nešto pametnije...
Pozz, evo kod mene ti je bio sličan tijek samo kasnije u trudnoci. Prvo su otkrili 2 cisticna higroma pa sam radila amniocintezu i pokazala je uredan muški kariogram, nakon čega su se ciste povukle. Na sljedećem pregledu teški neimunološki hidrops ploda, sve se brzo razvijalo te je nakon cca 2 tjedna od dijagnoze doslo do zatajenje rada srca i pluća. Išla sam na indukciju i porod.

Uglavnom, na torch sam išla kasnije i još neke pretrage i našli su mi infekciju parvovirusom b19. Imaš dosta o torches infekcijama tu:
http://hpps.kbsplit.hr/hpps-2004/30.pdf

Također smo trebali ići u vinogradsku kod te doktorke ali meni se nije dalo, sad sam opet trudna i sve ok za sada tako da...
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:38   #68
Quote:
charm kaže: Pogledaj post
Pozz, evo kod mene ti je bio sličan tijek samo kasnije u trudnoci. Prvo su otkrili 2 cisticna higroma pa sam radila amniocintezu i pokazala je uredan muški kariogram, nakon čega su se ciste povukle. Na sljedećem pregledu teški neimunološki hidrops ploda, sve se brzo razvijalo te je nakon cca 2 tjedna od dijagnoze doslo do zatajenje rada srca i pluća. Išla sam na indukciju i porod.

Uglavnom, na torch sam išla kasnije i još neke pretrage i našli su mi infekciju parvovirusom b19. Imaš dosta o torches infekcijama tu:
http://hpps.kbsplit.hr/hpps-2004/30.pdf

Također smo trebali ići u vinogradsku kod te doktorke ali meni se nije dalo, sad sam opet trudna i sve ok za sada tako da...
charm žao mi je i drago mi je što si opet trudna i samo nek sve bude dobro!

kako se radi taj TORCH test i gdje? možda i ja imam nešto slično,tko zna... da li si liječila taj parvovirus, na ovu trudnoću ti on ne utječe. izllječila si ga?

imam osjećaj da bi mogla diplomirat medicinu kakve sve članke i istraživanja čitam, svaki dan nešto novo....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:55   #69
TORCH ne sadržava pretragu na parvovirus B19 (to zovu peta dječija bolest)
TORCH sadržava Toxoplazmozu(or) Rubeolu Citomegalovirus i 2 Hepatitisa
imaš o tome otvornu tu temu odprije
Uputnicu za parvovirus B19 traži odvojeno od TORCH-a ili traži TORCH + parvovirus B19 zajedno

ja to radila i na sve sam pozitivna (fala Bogu) osim na Toxoplazmozu...

kada dobiješ rezultate gledaj titare

IGM - je friška zaraza
IGG - je stara zaraza

u omjerima IGM-a i IGG-a se može vidjeti da li je bilo zaraze odnosno ako jest da li je ona mogla utjecati na razvoj trudnoće....

iva... žao mi je što ti se to dogodilo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:09   #70
uopće ne znam od kud početi i krenuti dalje, a sve mi je jako jako bitno za iduću trudnoću. Idem k giniću da čujem njegova mišljenja, ja bi vrlo rado obavila sve pretrage koje se mogu obaviti... nadam se da neće bit škrt na uputnicama

imam 6 mj da se "sredim" a onda idemo u nove pobjede. ja nikad ne odustajem.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:13   #71
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
uopće ne znam od kud početi i krenuti dalje, a sve mi je jako jako bitno za iduću trudnoću. Idem k giniću da čujem njegova mišljenja, ja bi vrlo rado obavila sve pretrage koje se mogu obaviti... nadam se da neće bit škrt na uputnicama

imam 6 mj da se "sredim" a onda idemo u nove pobjede. ja nikad ne odustajem.
Jako ti je bitno da što prije obaviš pretrage tipa TORCH i bakterije, jer se neke stvari vremenom mogu povuć, pa ne budeš sigurna o čemu se radi.

Ti si u ZG?
TORCH ti je najbolje otić radit u "Zavodu za javno zdravstvo", gore poviše Zarazne.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:14   #72
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
charm žao mi je i drago mi je što si opet trudna i samo nek sve bude dobro!

kako se radi taj TORCH test i gdje? možda i ja imam nešto slično,tko zna... da li si liječila taj parvovirus, na ovu trudnoću ti on ne utječe. izllječila si ga?

imam osjećaj da bi mogla diplomirat medicinu kakve sve članke i istraživanja čitam, svaki dan nešto novo....
Lara je u pravu, radila sam torch+parvob19, to se ide s uputnicom gore na zavod za javno zdravstvo Andrija Štampar i za 2-3 tjedna budu rezultati.
Nisam ništa liječila nego čekaš da prođe aktivna faza i onda dobiješ antitijela što znači da ga više ne možeš dobiti i da antitijela štite bebača.
Također imam sva antitijela osim na toxoplazmu pa sad moram dobro paziti što jedem.

1.T – Toxoplasmosis / Toxoplasma gondii
2.O – Other infections (see below)
3.R – Rubella
4.C – Cytomegalovirus
5.H – Herpes simplex virus
The "other agents" included under O are Hepatitis B, Coxsackievirus, Syphilis, Varicella-Zoster Virus, HIV, and Parvovirus B19.

The acronym has also been listed as TORCHES, for TOxoplasmosis, Rubella, Cytomegalovirus, HErpes simplex, Syphilis.

Tako da je potrebno na uputnici naglasiti koji virus pod "O" se želi testirati.
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:19   #73
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Jako ti je bitno da što prije obaviš pretrage tipa TORCH i bakterije, jer se neke stvari vremenom mogu povuć, pa ne budeš sigurna o čemu se radi.

Ti si u ZG?
TORCH ti je najbolje otić radit u "Zavodu za javno zdravstvo", gore poviše Zarazne.
hvala ti... jesam u okolici zg sam... da li se šta plaća ta pretraga, uz uputnicu?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:22   #74
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
uopće ne znam od kud početi i krenuti dalje, a sve mi je jako jako bitno za iduću trudnoću. Idem k giniću da čujem njegova mišljenja, ja bi vrlo rado obavila sve pretrage koje se mogu obaviti... nadam se da neće bit škrt na uputnicama

imam 6 mj da se "sredim" a onda idemo u nove pobjede. ja nikad ne odustajem.
To apsolutno, obavi sve što se da obaviti i ne dopusti dr. da ti nešto izostavi, bitno je za tvoju buduću trudnoću i tvoj mir i spokoj da saznaš usljed čega je došlo do svi tih malformacija i poremećaja. Žao mi je zbog svega ali mi moramo poduzeti sve što je u našoj moći da se izbjegne sličan scenario u budućim trudnoćama
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:23   #75
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
hvala ti... jesam u okolici zg sam... da li se šta plaća ta pretraga, uz uputnicu?
Ništa, samo ti izvade malo krvi i to je to
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:35   #76
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
hvala ti... jesam u okolici zg sam... da li se šta plaća ta pretraga, uz uputnicu?
Da ide na uputnicu, sad ne znam vezano uz dijagnozu da nebi stavili nešto uz što se plaća participacija.
Ja uglavnom nisam platila ništa. Ali meni je pisala ona famozna N97.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 14:30   #77
.. N97 je stara šifra..a sad se sve živo plaća, osim ako nije neplodnost ili direktno vezano za tekuću trudnoću...divni naš ministar! Nego, meni je na svemu bila šifra 69 - infertilitet... :P a išla sam na pretrage zbog 3 izgubljene trudnoće, toliko o neplodnosti...
Zrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:39   #78
Quote:
Zrinn kaže: Pogledaj post
.. N97 je stara šifra..a sad se sve živo plaća, osim ako nije neplodnost ili direktno vezano za tekuću trudnoću...divni naš ministar! Nego, meni je na svemu bila šifra 69 - infertilitet... :P a išla sam na pretrage zbog 3 izgubljene trudnoće, toliko o neplodnosti...
N97 je šifra koja još uvijek postoji i označava žensku neplodnost. Ako se to upiše, pretrage se ne plaćaju.

A ti misliš na šifru koja se nekad zvala 97 (znači, bez N ispred), a sad je 69, to označava nešto drugo, ali se ja sad ne mogu točno sjetiti šta... .misli:
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 00:09   #79
šifre dijagnoza
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:54   #80
...znam na što ti misliš pod N97..ali ovaj popis šifri je nevažeći, postoje neke nove jer su i uputnice nove, dakle ne ide više slovo ispred broja, samo se numerira..doktorica predamnom ispunjavala uputnicu i ja joj kažem koju šifru da upiše jer su mi tako telefonom rekli na Rebru kad smo suprug i ja išli vaditi kariogram, no sustav joj nije dopustio..onda je upisala dijagnozu za koju je prije ta šifra vrijedila i izbacilo joj samo 69...nismo ništa morali platiti, jer označava neplodnost, daklem isto s*anje drugo pakovanje...
Zrinn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.