Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 19:19   #81
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
MalaLola jesi li u sljedećim trudnoćama ili trudnoći ,ne znam koliko si ih imala poslije nakon pobačaja, morala ići na pretrage tipa amniocenteza,cvs, ili nekaj takvo?

Jesu li tebe i muža slali na kariogram, ili to ne rade ako se pokaže da je s kromosomima sve bilo ok kod bebe?

je li moguće da je beba imala hydrops zbog moje anemičnosti, jer mi je na prvom pregledu krvne slike ustanovljen strašno nizak hemoglobin i ostalo što se veže uz to, a ja sam tek u trudnoći počela pit željezo? to me isto kopka po malo
Ne moraš nikada ići na takve pretrage, nitko te ne može prisiliti, ali ja nakon što sam zbog amniocenteze izgubila bebu nije mi više palo na pamet niti bi dozvolila da mi petljaju po djetetu! Predlagali su mi svašta al sam ja odbijala, jer sam htjela svoje dijtete kakvo god da je, a naravno da sam bila ohrabrena i dobrim ultrazvucima i općenito dobrim trudnoćama (2 su bile nakon toga i rodila sam dva zdrava dječaka)
Nas je poslala moja soc. ginica bez obzira što je kariogram bebe bio dobar.
Ne znam ti za ovo zadnje je li moguće zbog tvoje anemije, pitaj do ginekologa.

Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
kako se radi taj TORCH test i gdje? možda i ja imam nešto slično,tko zna... da li si liječila taj parvovirus, na ovu trudnoću ti on ne utječe. izllječila si ga?

imam osjećaj da bi mogla diplomirat medicinu kakve sve članke i istraživanja čitam, svaki dan nešto novo....
TORCH sam ja radila tek kad sam ponovno ostala trudna jer je nakon poroda/pobačaja bilo kasno kad sam bila upućena na to, a i bolje je vidjeti u trudnoći da li ima kakvih virusa tog tipa.
I ja sam imala osjećaj da ću diplomirati na hidrocefalusu, amniocentezi i sl. pretragama, lijekovima za izazivanje poroda, razlozima spontanih pobačaja, ma ginekokologiji i opstetriciji općenitio To je tako, tražiš odgovore koje možda nikada nećeš naći al samo hrabro dalje, imaš jedno zdravo dijete i nema razloga da tako opet ne bude
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:25   #82
hvala ti Lola na svemu.... danas mi stigla prva menga, točna ko urica, 30 dana nakon kiretaže što je po mom super oporavak.... još par mj i idem ja po drugu bebu

a tebi od sveg srca čestitam na dečkićima. uživaj u njima.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:11   #83
N97 je dijagnoza - ženska neplodnost. ta dijagnoza je kao i dijagnoze kojima se obilježavaju stanja u trudnoći oslobođena plaćanja po šifrarniku oslobođenja kada u cjelosti Zavod pokriva troškove liječenja - 69 zdravstvena zaštita žena u svezi s praćenjem trudnoće i poroda.

HZZO izdaje šifrarnik oslobođenih dijagnoza po određenim šiframa oslobođenja http://www.hzzo-net.hr/dload/partner...OZO_110101.xls
popis dijagnoza koje su oslobođene po određenoj šifri http://www.hzzo-net.hr/dload/partner...sti_300710.xls
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 01:25   #84
I sto onda...ici na kariogram ili ne ici?
Evo, vadim malo temu iz naftalina jer me ovo dosta zainteresiralo ali nisam jos na cistu ima li smisla uciniti ovakvu pretragu.
ispravite me ako sam na krivom tragu ali ja sam shvatila ovako:
Ako pretraga pokaze da suprug i ja imamo neke genetske nepozeljnosti to ne znaci da bi nuzno morali imati bolesno dijete, isto tako ako bi pretraga pokazala da je sve besprijekorno to ne znaci da bi nase dijete bilo zdravo.
zasto se onda ta pretraga radi?
Postoji li ikakva terapija, metoda ili strategija da dodjemo do zdravog potomstva bilo da su nam geni OK nisu?
Ili ti nalazi samo nama koji vec jesmo znace nesto? Sto mi ta pretraga uopce moze reci o mom budcem zdravlju?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 10:03   #85
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
I sto onda...ici na kariogram ili ne ici?
Evo, vadim malo temu iz naftalina jer me ovo dosta zainteresiralo ali nisam jos na cistu ima li smisla uciniti ovakvu pretragu.
ispravite me ako sam na krivom tragu ali ja sam shvatila ovako:
Ako pretraga pokaze da suprug i ja imamo neke genetske nepozeljnosti to ne znaci da bi nuzno morali imati bolesno dijete, isto tako ako bi pretraga pokazala da je sve besprijekorno to ne znaci da bi nase dijete bilo zdravo.
zasto se onda ta pretraga radi?
Postoji li ikakva terapija, metoda ili strategija da dodjemo do zdravog potomstva bilo da su nam geni OK nisu?
Ili ti nalazi samo nama koji vec jesmo znace nesto? Sto mi ta pretraga uopce moze reci o mom budcem zdravlju?
Pa evo govorim ti iz osobnog iskustva ja sam ga radila i to nakon šta sam imala 2 spontana, sad mi je drago šta sam ga radila jer smo našli uzrok spontanih, ja imam grešku na 45 kromosomu odnosno nedostaje mi oko 4% stanica, i podložna sam Turneru, nakon razgovora sa genetičarkom ona nam je savjetovala da idemo u Prag na predimplantacijsku dijagnostiku, znači kako bi došli do "savršenog" embrija, međutim kako sam išla po još 2 mišljenja ti dr su mi rekli da nema potrebe ići u prag i da on u mom slučaju nije 100% siguran, tako smo ja i suprug odlučili nastaviti obavljat MPO u splitu i nadati se najboljem.
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 10:15   #86
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Pa evo govorim ti iz osobnog iskustva ja sam ga radila i to nakon šta sam imala 2 spontana, sad mi je drago šta sam ga radila jer smo našli uzrok spontanih, ja imam grešku na 45 kromosomu odnosno nedostaje mi oko 4% stanica, i podložna sam Turneru, nakon razgovora sa genetičarkom ona nam je savjetovala da idemo u Prag na predimplantacijsku dijagnostiku, znači kako bi došli do "savršenog" embrija, međutim kako sam išla po još 2 mišljenja ti dr su mi rekli da nema potrebe ići u prag i da on u mom slučaju nije 100% siguran, tako smo ja i suprug odlučili nastaviti obavljat MPO u splitu i nadati se najboljem.

mare09, ako je problem u 4% stanica, to bi značilo da je u 96% sve ok i da je vjerojatnost da sve bude ok ipak puuno veća? malo mi je čudno to 4%, a odmah savjetuje pgd.

moj 2. spontani, beba imala 45x, čekamo rezultate naših kariotipa, lagano ću poludit do tada. navodno može biti i slučajno, a može biti i ovo što ti navodiš. čitala sam malo po netu o pgd, prema nekim istraživanjima, uspješnost nije dokazano veća nego kad se ide metodom "pokušaja i promašaja".
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:55   #87
mare09, jeste li u kojoj od dvije izgubljene trudnoće radili kariogram ploda kojim je utvrđeno da je beba imala Turner?
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:04   #88
Quote:
maritali kaže: Pogledaj post
mare09, jeste li u kojoj od dvije izgubljene trudnoće radili kariogram ploda kojim je utvrđeno da je beba imala Turner?
Nama je genetičarka odmah savjetovala PGD, međutim kad sam došla kod svog MPO doktora rekao mi je da nema potrebe za tim da je to bacanje novaca u mom slučaju i to mi je rekao i jedan dr gore u zg-u, jer taj postotak od 4% nije tako alarmantan, uglavnom oba su mi savjetovala u sljedećoj trudnoći pojačan nadzor i obavezno amniocenteza.

Nažalost kad sam radila kiretažu plod mi nije išao na analizu i to mi je sad tako žao radila sam je privatno a oni kao ne šalju do 10-tog tjedna na analize.
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 23:38   #89
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Pa evo govorim ti iz osobnog iskustva ja sam ga radila i to nakon šta sam imala 2 spontana, sad mi je drago šta sam ga radila jer smo našli uzrok spontanih, ja imam grešku na 45 kromosomu odnosno nedostaje mi oko 4% stanica, i podložna sam Turneru, nakon razgovora sa genetičarkom ona nam je savjetovala da idemo u Prag na predimplantacijsku dijagnostiku, znači kako bi došli do "savršenog" embrija, međutim kako sam išla po još 2 mišljenja ti dr su mi rekli da nema potrebe ići u prag i da on u mom slučaju nije 100% siguran, tako smo ja i suprug odlučili nastaviti obavljat MPO u splitu i nadati se najboljem.
Hvala na odgovoru i zelim vam puno srece i povoljnih okolnosti
Steta je sto zene moraju proci prvo kroz nekoliko spontanih da bi tek onda saznale u cemu je problem, a opet razumijem da nase zdravstvo ne moze priustit da bas svatko tko zeli ide na taj pregled. Ja se za sada samo unaprijed informiram za zlu ne trebalo jer me zanima da li to uopce ima smisla....
Forumasica s jednog drugog foruma mi je rekla da ona i suprug idu u Prag na taj PGD i da troskove vjerojatno pokriva Hzzo jer taj pregled kod nas na postoji.
Zakljucujem dakle da je taj kariogram dobro napraviti ako se planira otici na postupak u kojem se tom posebnom dijagnostikom izabire najbolji embrio, inace nema smisla
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 10:13   #90
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Zakljucujem dakle da je taj kariogram dobro napraviti ako se planira otici na postupak u kojem se tom posebnom dijagnostikom izabire najbolji embrio, inace nema smisla
Pa na kraju ispada da je to baš tako, u biti saznaš jel trebaš ić na pgd ili ne, ja imam "sreću" pa mi postotak nije veliki kod genske greške tako da mogu nastavit radit mpo u splitu, inače da je problem veći trebala bi u prag, a to na kraju ispada oko 50000 kuna cijeli taj postupak i put i smještaj, ja sam se malo više informirala i došli smo do te cifre, a može ti hzzo to odobriti ali to je borba sa vjetrenjačama nikad nisi s njima siguran hoće li odobrit, kad će odobrit....., a vrime ide pa ide......
Želim i ja tebi puno sreće šta god odlučila
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 01:26   #91
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Pa na kraju ispada da je to baš tako, u biti saznaš jel trebaš ić na pgd ili ne, ja imam "sreću" pa mi postotak nije veliki kod genske greške tako da mogu nastavit radit mpo u splitu, inače da je problem veći trebala bi u prag, a to na kraju ispada oko 50000 kuna cijeli taj postupak i put i smještaj, ja sam se malo više informirala i došli smo do te cifre, a može ti hzzo to odobriti ali to je borba sa vjetrenjačama nikad nisi s njima siguran hoće li odobrit, kad će odobrit....., a vrime ide pa ide......
Želim i ja tebi puno sreće šta god odlučila
Da, i ja sam dosla do te cifre kad sam sve onako odoka zbrojila, bez 6 milja € nema smisla ni sanjariti o Pragu. Ja se eto nadam da necu ni morati razmisljati o takvoj financijskoj strategiji nego sam control freak pa me sve uvijek zanima unaprijed.....
Hvala ti mare
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 13:47   #92
bok curke,ja imam jedno pitanje vezano za kariogram i razgovor kod genetičara,možda će vam se činiti glupim ali to sam namjeravala i doktora pitati pa samo da čujem vaše mišljenje. Naime imala sam dva kasna pobačaja,curice su bile. U mojoj obitelji cure se mogu na prste jedne ruke nabrojati,da li je moguće da genetski moje tijelo jednostavno odbacuje ženski plod ili su to samo gluposti....ali nešto sam načula da je moguće.... Htjela bih čuti mišljenje Misiz S ali i svako drugo je jako dobrodošlo!
t-nka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 10:46   #93
moguće je t-nka. i ja sam to čula. i ja sam izgubila jednu bebu prvo u 8 tjednu, a nakon njega rodila dečka... onda sam opet zatrudnila i morala zbog bolesti bebe na kiretažu u 14 tjednu i bila je curica, sad sam opet trudna i dečko je.... a kariogram mi je sa curicom pokazao da je beba bila genetski zdrava unatoč malformacijama koje je imala :/ tako da, mislim da je moguće tako nešto...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:24   #94
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
moguće je t-nka. i ja sam to čula. i ja sam izgubila jednu bebu prvo u 8 tjednu, a nakon njega rodila dečka... onda sam opet zatrudnila i morala zbog bolesti bebe na kiretažu u 14 tjednu i bila je curica, sad sam opet trudna i dečko je.... a kariogram mi je sa curicom pokazao da je beba bila genetski zdrava unatoč malformacijama koje je imala :/ tako da, mislim da je moguće tako nešto...
tnx iva0404 na odgovoru,još uvijek mi je friško od zadnjeg pobačaja a ovi testovi koje radim traju tako dugo da mi se svašta mota po glavi i svakakve solucije....sad sam još na čekanju rezultata sa trombofilije a onda ide valjda genetika....
Ja sam isto rodila dečka pa dva pobačaja sa curicama
Želim ti puno sreće sa tvojim malcem!!!
t-nka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:42   #95
hvala t-nka, i ja tebi želi svu sreću ovog svijeta
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:31   #96
iskreno bez čitanja čitave teme postavljam pitanje:

recimo da mi je specijalist napisao da moramo napraviti kariogram, kaj bi točno napisao na papir?????


i ko daje uputnice, jel z aoba partnera ili kak
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 23:48   #97
itko?????
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 08:16   #98
meni je napisao na lošem nalazu amniocenteze; savjetujem genetsku informaciju u ovoj trudnoći i u svakoj slijedećoj.
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 08:17   #99
i uputnice za oba partnera daje tvoj ginekolog.
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:49   #100
ift07 hvala no ja pitam za kariogram koji se radi pri liječenju neplodnosti, prije trudnoće
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.