Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 13:28   #5541
I da, rodila sam na svetom Duhu, indukcijom 39+4
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:31   #5542
je li indukcija bila samo zbog GD ili nekih drugih razloga?
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:36   #5543
Zbog visokog tlaka, secer doktor nije ni spominjao, samo je bilo bitno da imam taman plodne vode i da beba nije prevelika. Da nisam imala visoki tlak vjerojatno mi ne bi predlagao indukciju
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:42   #5544
zato sam i pitala. mislim da gore ne induciraju samo zbog GD, ali ako je u pitanju više dijagnoza, neće riskirati.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:31   #5545
Smile Inducirani porod radi GD

Pozdrav!
U prvoj t sam imala GD i kontrolira ga dijetom, rodila u Merkuru 2 dana nakon termina, porod induciran gelom 2 dana, a zatim drip... Ugl. tesko mučenje i ne želim opet tamo. Sad sam u 28.tt i opet imam GD i prosli tjedan su me stavili na inzulin jednom dnevno(navecer) jer mi je jutranji secer na profilima uvijel povisen, 5,3 5,7 ...a ostali nakon obroka normalni. Sokirana sam naravno, mjerim si svako jutro i uvijek je povisen 5,5 5,9 kako kad, a ostali tijekom dana normalni... iako se pridrzavam dijete. Strah me psoljedica, uzasavam se tog inzulina, no sad sto je tu je...
S obzirom na sve, zanima me kakva je praksa u ostalim rodilistima, jasno mi je da se svugdje inducira porod, ali me zanima gdje se ind.samo dripom, bez glupih gelova???
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:07   #5546
Quote:
tibs kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U prvoj t sam imala GD i kontrolira ga dijetom, rodila u Merkuru 2 dana nakon termina, porod induciran gelom 2 dana, a zatim drip... Ugl. tesko mučenje i ne želim opet tamo. Sad sam u 28.tt i opet imam GD i prosli tjedan su me stavili na inzulin jednom dnevno(navecer) jer mi je jutranji secer na profilima uvijel povisen, 5,3 5,7 ...a ostali nakon obroka normalni. Sokirana sam naravno, mjerim si svako jutro i uvijek je povisen 5,5 5,9 kako kad, a ostali tijekom dana normalni... iako se pridrzavam dijete. Strah me psoljedica, uzasavam se tog inzulina, no sad sto je tu je...
S obzirom na sve, zanima me kakva je praksa u ostalim rodilistima, jasno mi je da se svugdje inducira porod, ali me zanima gdje se ind.samo dripom, bez glupih gelova???
Ne inducira se svuda

Na Sv. Duhu ne, Vinogradska navodno da...jedino ako tebi nije drugaciji postupak zbog inzulina, ovdje su se vecinom javljale curke koje su stavljane na dijetu, bez inzulina...jel to zaista bilo potrebno zbog jutarnje vrijednosti koja je tako blago povisena? jesi isla na Vuk Vrhovec ili?
Nadam se da ce netko znati vise...
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:27   #5547
Ne znam, osobno se ne bih slozila, bila sam jako iznenađena s tom odlukom, ali s obzirom da se ne razumijem puno u dijabetes kako da se protivim odluci prof.dr.dijabetologa... 😐 Da, na Vuk Vrhovcu... jedino objašnjenje je bilo da se taj jutarnji poviseni secer ponavlja na profilima i da je zato dr.odlucila uvesti inzulin.. naravno s dr.nisam nikad razgovarala, uvijek je tamo samo sestra koja radi u trudnickoj ambulanti.

Mislila sam da se svugdje inducira jer sam ili cula ili procitala ugl.za sva rodilišta, eto bas osim Sv.Duha... Nadam se da nece ni doci do toga ako trudovi krenu prije termina, ali poucena prvim iskustvom zelim se informirati i ici u rodiliste u kojem me nece onako izmrcvariti kao u Merkuru.
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:04   #5548
Isto tako svugdje se moze odbit indukcija ako ju ne zelite, potpisete papir na svoju odgovornost i cekate da porod pocne prirodno tako da protiv vase volje neide indukcija...
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:55   #5549
Mene najvise zanima induciraju li gelom na Sv.Duhu i Vinogradskoj?!
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:39   #5550
Sveto Duh ne inducira zbog GD, osim ak nema bas neki problem. Sam povisen guk uz sve drugo ok nece indicirati

A mislim da svugdje ide gel, za Vinogradsku sam cula da daju gel
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:51   #5551
U redu ako pokušaju jednom s gelom pa ak se nis ne dogada drip... ali meni su u Merkuru 2 dana 6x stavljali gel, vise nisam mogla ni hodati, niti se popeti na krevet... noćna mora... a nista se nisam otvarala od toga... Ako me to ceka opet radije bi na carski 😔
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:53   #5552
Vuk Vrhovec

Pozdrav! Dobila sam uputnicu za Vuk Vrhovac zbog gd-a i hashimota. Koja je procedura za narucivanje tamo? Koliko se ceka?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:58   #5553
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Dobila sam uputnicu za Vuk Vrhovac zbog gd-a i hashimota. Koja je procedura za narucivanje tamo? Koliko se ceka?
Kad sam isla prvi put prije par mjeseci nije se narucivalo...ceka se sat-dva za sve, kad god sam dolazila, jednostavno ima puno trudnica gore...imas i telefon na njihovoj stranici pa zvrcni u ponedjeljak za svjeze info 😉
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:06   #5554
Odete tamo, 1.kat, uzmete broj pod A na redomatu, kraj saltera za narucivanje su vrata, zadnja do prozora, tu pricekate jer teta koja radi s trudnicama izlazi svako malo...pozove vas unutra i upise... zatim idete pred sobu 301 i cekate da vas sestra prozove... odnosno ova prva teta vam da upute gdje trebate ici... I to je to 😊
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:00   #5555
Ja isla jutros koma. Prvo vadjenje krvi pa pola litre vode sa secerom uzas. Jedva sam to nekako popila. Nakon sat vremena opet vadjenje krvi nakon cega mi je pozlilo pa sam izasla van na zrak, a oni meni, nesmijete, morate sjediti. Ma reko uf! Jedva sam izdrzala do treceg vadjenja. cijeli dan mi je zlo, koma. Ne mogu povratit nikako, sto god pojedem ne sjedne mi. Nadam se da ce nalazi bit dobri jer ovo ne zelim ponavljat
Alexa334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:31   #5556
u srijedu rano ujutro idem na ogtt. koja su ono pravila za dan prije? oko 18 sati zadnji obrok a zadnja tekućina oko ponoći?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:45   #5557
Meni je 18sati bilo puno prerano za zadnji, pregladnim i naraste mi šećer. Ja sam večerala oko 20 sati (vadila krv oko 7 ujutro), a vodu sam normalno pila i po noći i jutro prije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:07   #5558
imaš ovdje upute.

ja sam zadnje jela oko 21h, prvo vađenje mi je bilo oko 7i15.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:18   #5559
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni je 18sati bilo puno prerano za zadnji, pregladnim i naraste mi šećer. Ja sam večerala oko 20 sati (vadila krv oko 7 ujutro), a vodu sam normalno pila i po noći i jutro prije
Mene je ispalila i doma poslala jer sam ujutro popila vode,
pitala me kad sam zadnji put jela\pila i nije bila zadovoljna što sam to jutro konzumirala tekućinu.
Rekla mi je da najkasnije jedem 12h prije vađenja krvi a vode se mogu napiti prije nego idem na spavanjac.
I nema vode između vađenja krvi.

Valjda i to, kao i x drugih situacija, ovisi od bolnice do bolnice.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:17   #5560
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
u srijedu rano ujutro idem na ogtt. koja su ono pravila za dan prije? oko 18 sati zadnji obrok a zadnja tekućina oko ponoći?
Ja nisam smjela jest iza 19 sati, samo vodu piti. I ujutro nista, ni vodu. I najgore mi je bilo sto izmedju vadjenja nisam smjela ni vode popit.
Alexa334 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.