Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 11:58   #81
pretpostavljam da ce ti spojit tvoju temu sa starom temon ogtt...
sve u svemu i ja sam to radila ali mi je u onaj napitak dodalo limuna pa se moglo popit. nisi napisala najvaznije! kavi su rezultati? jel ti secer ok? nadam se da ti je sve ok, a ne ka kod mene- na djeti sam
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:11   #82
meni je ta pretraga bila najgora od svega, jedva sam ono progutala, a i bilo mi je ta dva sata toliko lose, da sam e preznojavala u valungama od mucnine...i jedva izdrzla da sve ne izbacim....
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:08   #83
Evo upravo sam stigla od gin i sve je ok. Po nalazima ispada da mi je secer nizak, Malo ispod donje granice.
Meni nisu stavili limun unutra. A kad sam pitala su mi rekli da od kud mi ta ideja. pa sad ti budi pametan
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 10:37   #84
ja sam jucer bila na ponovljenom ogtt-u i rezultati su jos gori nego prvi put...
prvi put mi je zadnji šećer bio 8.8. a sad mi je 9.3...
uglavnom u ponedjeljak idem na cjelodnevno druzenje s sećerom u bolnicu i vadjenje krvi svaka 3 sata...
sta bi tek bilo da nisam na dijeti...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:34   #85
cure a na koji način vam je vaš ginekolog ustanovio šećer, da li preko pregleda urina?

meni je na prošlom pregledu bilo malo glukoze i leukocita u mokraći ali moj ginić me nije nikud slao na dalje pretrage pa se malo brinem
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:36   #86
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
ja sam jucer bila na ponovljenom ogtt-u i rezultati su jos gori nego prvi put...
prvi put mi je zadnji šećer bio 8.8. a sad mi je 9.3...
uglavnom u ponedjeljak idem na cjelodnevno druzenje s sećerom u bolnicu i vadjenje krvi svaka 3 sata...
sta bi tek bilo da nisam na dijeti...
e ja dobila rezultate i najviši mi je malo iznad 10... ali kaže doktorica da su bitni prvi i zadnji a oni su 4,1 i 6, tako da i službeno vše nisam slatka trudnica.....
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:43   #87
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
cure a na koji način vam je vaš ginekolog ustanovio šećer, da li preko pregleda urina?

meni je na prošlom pregledu bilo malo glukoze i leukocita u mokraći ali moj ginić me nije nikud slao na dalje pretrage pa se malo brinem
ja sam isla na pregled mokrace i vadila sam krv u kojoj je uocen secer... u mokraci nije bilo secera...
dakle vec ti je tu razlika...
ja sam inace pretila osoba pa je to kod mene bilo i za ocekivati... ali me ovo jucer malo bacilo u bed...
i jos jedna stvar za gestacijski odnosno trudnicki secer se vadi krv tek iza 25 tjedna tako da si jos mirna mozda ce te onda poslati na to mjerenje ogtt...
isto tako jedan od pokazatelja trudnickog secera je i velika beba...odnosno neproporcijalna ocekivanom razvoju za tjedne trudnoce što kod mene je...
iako se i moj muz rodio sa 4900 gr...a nije svekrva imala secer....
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:45   #88
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
ja sam isla na pregled mokrace i vadila sam krv u kojoj je uocen secer... u mokraci nije bilo secera...
dakle vec ti je tu razlika...
ja sam inace pretila osoba pa je to kod mene bilo i za ocekivati... ali me ovo jucer malo bacilo u bed...
i jos jedna stvar za gestacijski odnosno trudnicki secer se vadi krv tek iza 25 tjedna tako da si jos mirna mozda ce te onda poslati na to mjerenje ogtt...
isto tako jedan od pokazatelja trudnickog secera je i velika beba...odnosno neproporcijalna ocekivanom razvoju za tjedne trudnoce što kod mene je...
iako se i moj muz rodio sa 4900 gr...a nije svekrva imala secer....

hvala ti draga na odgovoru, sad sam malo mirnija!

nemam pojma odakle mi ta glukoza u urinu, ali dva dana prije pregleda sam jako povraćala i slabo sam pila tekućinu pa mi je valjda zato nalaz bio nešto lošiji.... vidjet ću šta će bit dalje

thank you
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:33   #89
Evo ja sam svoj test obavila već sa 12-13 tjedana trudnoće. Pošto sam malo rizikus zbog mioma, dr je htio bit ziher.. I naravno pošto sam isto pretila!

Moje prvo mjerenje je bilo 4,5 na tašte, a 2 sata nakon pijenja one šećerane 4,4!!

Sva sreća!


Mada i ja vjerujem da će me poslat da ponovim pretrage u kasnijem stadiju trudnoće.
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:45   #90
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Evo ja sam svoj test obavila već sa 12-13 tjedana trudnoće. Pošto sam malo rizikus zbog mioma, dr je htio bit ziher.. I naravno pošto sam isto pretila!

Moje prvo mjerenje je bilo 4,5 na tašte, a 2 sata nakon pijenja one šećerane 4,4!!

Sva sreća!


Mada i ja vjerujem da će me poslat da ponovim pretrage u kasnijem stadiju trudnoće.

baš mi je rekla doktorica na Vuk Vrhovcu da je cca. 28 tjedan za zadnju kontrolu..... ako je do tada OK najvjerojatnije će biti i do kraja !
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:05   #91
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
ja sam jucer bila na ponovljenom ogtt-u i rezultati su jos gori nego prvi put...
prvi put mi je zadnji šećer bio 8.8. a sad mi je 9.3...
uglavnom u ponedjeljak idem na cjelodnevno druzenje s sećerom u bolnicu i vadjenje krvi svaka 3 sata...
sta bi tek bilo da nisam na dijeti...
evo ja sam se vratila posli drugog cjelodnevnog boravka u bolnici.

moja gin me je poslala na ogtt pregled sa oko 20 tjedan trudnoce (postojala pedispozicije, baka dijabeticar, ja komadina )
secer nataste 4,4 a nakon dva sata posli glukoze mi je bija 8,1 (ili 8,2 ne sicam se).
onda mi je moja gin dala uputnicu za bolnicu, i tamo sam vadila krv 9 puta (nataste, 2 sata posli dorucka, min prije rucka, 2 sata nakon rucka, min prije vecere, 2 sata nakon vecere, u 24:00 i u 3:00). prvi put sam u bolnici dobivala normalnu hranu. trebala sam ostat 2 dana jer mi je jedna vrjednost bila visoka. drugi dan je opet sve bilo ok. u otpusnom pismu sam dobila preporuku za ponovni pregled za 3 tjedna. i napisali su mi da se drzim djete od 1800 kcl, a niko mi nista nije konkretno da.
jutros sam se vratila iz bolnice. sve su mi vrjednosti dobre, a ovaj put sam bila na prehrani za secerase (bolje sam jela od ostalih- ha ha). kako je subota otpusno pismo cu dobit tek u ponediljak, pa cu vidit koje su mi konkretne vrijednosti i ocu li ponovo trebat na pregled... nadam se da necu!!!!!!!

p.s. ja sam sebi kupila aparatic za mirit secer i sama sebe kontroliram jedan put tjedno.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:56   #92
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
cure a na koji način vam je vaš ginekolog ustanovio šećer, da li preko pregleda urina?

meni je na prošlom pregledu bilo malo glukoze i leukocita u mokraći ali moj ginić me nije nikud slao na dalje pretrage pa se malo brinem
Pa nalaz glukoze u urinu govori u prilog povišenog šećera u krvi. Da li je moguće da se nije radilo o povišenoj glukozi u tvom urinu nego o ketonima, tj. da si nešto krivo vidjela i protumačila?
Dalje me zanima- tad kad si radila pretragu urina da li su ti vadili i krv? I ako jesu, kolika je glukoza u krvi?
U krajnjem slučaju možeš tražiti da ponoviš nalaz urina i šećera u krvi na tašte. Ako to radiš, preporučam ti da uzmeš uzorak urina kod kuće u sterilnu posudicu koju kupiš u apoteci.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:25   #93
Hej slatkice!
Evo, da se i ja pridružim vašem klubu. U petak ću raditi OGTT ali bojim se da već unaprijed znam rezultate jer osim ogromnih predispozicija (i s mamine i tatine strane-obje bake imaju starački šećer,kao i teta i striko... a tata je dobio stresni uslijed traume) uz to trebala bih biti slijepa da kao budući zdravstveni djelatnik ne uočim kod sebe glavne simptome.
Bila sam strašno tužna kad sam skužila, ali sad mi mužić tepa da sam njegova Šećerka pa mi je lakše
A baš sam se radovala da ću se konačno u trudnoći neopterećeno zasititi kolača i svega čega se inače odričem zbog linije
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 10:16   #94
Quote:
m@l@ pl@v@ kaže: Pogledaj post
Hej slatkice!
Evo, da se i ja pridružim vašem klubu. U petak ću raditi OGTT ali bojim se da već unaprijed znam rezultate jer osim ogromnih predispozicija (i s mamine i tatine strane-obje bake imaju starački šećer,kao i teta i striko... a tata je dobio stresni uslijed traume) uz to trebala bih biti slijepa da kao budući zdravstveni djelatnik ne uočim kod sebe glavne simptome.
Bila sam strašno tužna kad sam skužila, ali sad mi mužić tepa da sam njegova Šećerka pa mi je lakše
A baš sam se radovala da ću se konačno u trudnoći neopterećeno zasititi kolača i svega čega se inače odričem zbog linije
Sa oceve strane su skoro svi secerasi kod mene ali nemoj se brinuti uz malo kontrole mzda mozes sprijeciti. Ako je povisen bilo bi dobro da si nabavis onaj aparatic za mjerenje secera u krvi iz prsta (aparatic za samokontrolu).To te onda dosta smiri.Ja mjerim tri puta dnevno vec tri sedmice i stalno je O.K.
Tu ti ga daju u bolnici besplatno do kraja trudnoce i kada se porodis onda ga vratis,a kod doktora opce medicine ides po recepte za kontrolne trakice i iglice tako da i to ne placas(btw.paketic sa 50 kom.kontr.trakica kosta ovdje 39 eura tako da je to malo pre skup sport). Tata mi je rekao da je i on u Hr. dobio taj aparatic besplatno,on je umirovljenik pa mozda zbog toga ,ali mozes pitati da li je to moguce i za trudnice! Kada ides na OGTT test dan prije nemoj jesti poslije 18.00h navecer. Tako su meni rekli! Drzim ti sretnice!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 13:35   #95
Thanks didi! You are so sweet!
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 14:50   #96
kada ste prvi put u trudnoći vadile krv za šećer,ja sam već u 22.tjednu i još me gin nije nijednom slao...
Željka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 14:52   #97
Quote:
Željka kaže: Pogledaj post
kada ste prvi put u trudnoći vadile krv za šećer,ja sam već u 22.tjednu i još me gin nije nijednom slao...
Kod nas se radi obicno tamo negdje od 25 tjedna.Moja je situacija iznimka.Radila sam jedan u 9 tjednu,a drugi u 25 tjednu!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:22   #98
Ja sam išla samoinicijativno tražiti uputnicu jer sam skužila da imam par simptomčića koje su nam spominjali na faksu (neprestana žeđ, zamućenje inače odličnog vida, strašan umor- pa sam tati maznula jednu trakicu za urin koje on više baš ne koristi i otkrila glukozu u urinu )
Jučer sam napravila OGTT. U urinu, hvala Bogu, sad kad sam prilagodila prehranu nema više ništa; ali GUK 0= 4.50, a GUK 120= 7.90.
Čini mi se da mi je ostalo u sjećanju kako je prihvatljiva vrijednost OGTT-a za trudnice do 7.8 ali molim buduće mamice koje imaju više praktičnog iskustva da me prosvijetle...
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:36   #99
Hvala na odgovorima,nemam neke simptome,ali oduvijek obožavam čokoladu pa sam se bojala da bi se u trudnoći mogao pojavit šećer. Ne znam da li ona može šta otkrit na redovnom pregledu kad dajem urin...ma ja sam vadila krv na početku trudnoće za krvnu grupu,rh faktor,HBsAg i TPHA...to mi je sve uredno i poslje idem samo na redovne kontrole i naravno ultrazvuk...nikakvih pretraga više...malo mi to čudno kad vidim na kakve vi sve pretrage idete
Željka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:54   #100
Quote:
m@l@ pl@v@ kaže: Pogledaj post
Ja sam išla samoinicijativno tražiti uputnicu jer sam skužila da imam par simptomčića koje su nam spominjali na faksu (neprestana žeđ, zamućenje inače odličnog vida, strašan umor- pa sam tati maznula jednu trakicu za urin koje on više baš ne koristi i otkrila glukozu u urinu )
Jučer sam napravila OGTT. U urinu, hvala Bogu, sad kad sam prilagodila prehranu nema više ništa; ali GUK 0= 4.50, a GUK 120= 7.90.
Čini mi se da mi je ostalo u sjećanju kako je prihvatljiva vrijednost OGTT-a za trudnice do 7.8 ali molim buduće mamice koje imaju više praktičnog iskustva da me prosvijetle...
Ovako,kod nas su druge vrjednosne jedinice i kada njih podijelimo sa 18 dobijemo vrijednost u Hr.Ja vodim dijabeticki dnevnik svaki dan tri puta,u njemu mi pise da je normalno od 90-130 sto znaci od 5-7.22 u Hr.Da li je kod vas tako ne znam ali od prilike je to tu negdje! Nadam se da sam pomogla!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.