Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2007., 13:22   #41
moj na prvom uzv bio manji od prosjeka,a na kraju beba od 4,5 kg.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 16:43   #42
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.
Vjerovatno to ovisi i o mojoj veličini. Ja sam 168 cm.
Kolika je velika vaša bebica?????
Kolika je bila veličina bebice u 9 tjednu????
Pogledala sam u moju knjigu te otprilike ako uzmemo da je oplodnja bila 14. dan ciklusa, za trudnocu 8-9 tj.( tj. 43-49 dana razvoja ploda) duzina je od 13-22 mm , a od 9-10 tj (50-56 dana razvoja) 21-31 mm. Tvoja bebica je uredno velika.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:50   #43
Cure ma vi ste mi zlatne. Ja sam malo nesigurna u sve to i puna opreza jer ovo mi je trudnoća nakon spontanog i sada pušem i na hladno. Uglavnom, znači ipak nema brige, a to mi je najnajnajvažnije.

Cure moje puno hvala jer stvarno ste me utješile.

A kako su vaše bebice??? Koliko su velike????
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:40   #44
Nema na cemu. Samo pitaj sve kaj te zanima.
Hvala na pitanju, moja beba i ja smo dobro, ali strogo mirujem i pijem hrpu lijekova.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 19:50   #45
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Pogledala sam u moju knjigu te otprilike ako uzmemo da je oplodnja bila 14. dan ciklusa, za trudnocu 8-9 tj.( tj. 43-49 dana razvoja ploda) duzina je od 13-22 mm , a od 9-10 tj (50-56 dana razvoja) 21-31 mm. Tvoja bebica je uredno velika.
bemu misa... danas sam bila na pregledu i doktorica je rekla da j sve ok, al kad sam doma pogledala sliku koju mi je dala sa uzv, na njoj pise 8,1 mm, a ja sam danas 8+6....a prije 10 dana je beba bila 8,5 mm?!?!Nadam se da ju je samo danas slikala onako s boka, ne u najduzoj varijanti, cisto da imam sliku...utjesite me malo, please...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:41   #46
Ako je rekla da je sve ok- onda je tako. Ko zna kako ju je danas uspjela uslikati i možda nije mogla naći bolji kut. Kad ideš ponovo ?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:56   #47
idem opet tek za 3 tjedna....a ne bih je htjela nazvati sutra i biti dosadna kad ce mi vjerojatno reci to sto si i ja kontam....uf....inace nisam takva, uvijek gledam vedru stranu, al kad si trudna, stvarno ti je dosta svaka glupost da te zabrinu....valjda je bitno da srceko lupa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 23:42   #48
Mislim da se beba ne može smanjiti. To mi je malo nelogično. Vjerujem da će sve biti u redu sigurno je pogrešno ulovila ili se bebica drugačije okrenula.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 01:19   #49
Ja vjerujem da se ne može smanjiti i ako ima kucaja, onda je dobro. Drži se i javljaj nam kaj se događa!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:06   #50
Ma, nije se sigurno smanjila, samo ponekad ostanu oni zapisi kad je doktorica stavila na freeze, a to može biti i prije ili nakon što je mjerila cijelu dužinu. Kad skrola po ekranu, pokaže veličinu onog dijela tijela koji ona gleda, ali zamrznuti sliku za print može i prije i poslije mjerenja, ne samo točno kad razvuče one svoje crtice, kako god se one zvale!
Nemaš brige!!!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:04   #51
thanx, cure, ma sigurno je to to. malo e zbunilo sta je ona tih 8,1 mm napisala kao prvi i zasad jedini, dakle indikativan podatak u trudnickoj knjizici, aja si mislim sta ga je isla napista kad mi je prije 10 dana rekla da je 8,5 mm?Ja sam sigurna da sam na ekranu bila vidjela vecu bebu i da je ona to tako bezveze slikala, sliku je izbacila u trenutku kad mi je objasnjavala od kud do kud je beba jer sam ja mislila da je zumanjcana vrecica koja je takodjer u gestacijskoj vrecici isto dio bebice....necu brinuti, javim vam, nadam se, za 3tjedna da je sve ok......pusa vam jos jednom!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 20:21   #52
Mi smo vec velike cure, imamo 30+2 (tjedana) i teske smo 1500 gr. Kilica i pol. A centimetara...... e to ne znamo tocno. Ne zna mama procitati sve te mjere. Ali, sve je kako treba. I gdje treba.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 00:11   #53
Bravo Ollantay! Samo tako naprijed!!!!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 22:51   #54
I mene također zbunjuju te veličine.

Kod moje supruge, 9+3 tjedana, a bebica je 21 mm.

Gin je rekao da je sve ok. Srceko radi - to je najbitnije.

Mene pomalo zbunjuju domaće i strane web stranice. Na isti način računaju početak trudnoće, a mjere su npr. u 9. tjednu 13-17mm na stranim web stranicama, a na našim stranicama piše 35mm.

E, sad ga znaj.

Mislim da je najbitnije ono što gin kaže - da je beba ok i da srce kuca.

Pozdrav!
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 23:51   #55
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
I mene također zbunjuju te veličine.

Kod moje supruge, 9+3 tjedana, a bebica je 21 mm.

Gin je rekao da je sve ok. Srceko radi - to je najbitnije.

Mene pomalo zbunjuju domaće i strane web stranice. Na isti način računaju početak trudnoće, a mjere su npr. u 9. tjednu 13-17mm na stranim web stranicama, a na našim stranicama piše 35mm.

E, sad ga znaj.

Mislim da je najbitnije ono što gin kaže - da je beba ok i da srce kuca.

Pozdrav!
Nikad ne možeš biti siguran da je točno tad tvoja supruga zatrudnila, pa možda vaša beba stara u biti 8 tjedana, možda i 7, a možda i 10... to je relativno.. a moj gin meni sve računa prema veličini bebe, kaže sad je 0,99mm i to je oko 7 tjedana, pa ja mu vjerujem...mislim da tu nema mjesta brigama
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 08:59   #56
neki izvori navode stvarnu duzinu djeteta, dok drugi navode duzinu tjeme-trtica... utoliko se razlikuju, pogotovo u kasnijem stadiju trudnoce kad su nogice vec pozamasne
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 12:55   #57
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
I mene također zbunjuju te veličine.

Kod moje supruge, 9+3 tjedana, a bebica je 21 mm.

Gin je rekao da je sve ok. Srceko radi - to je najbitnije.

Mene pomalo zbunjuju domaće i strane web stranice. Na isti način računaju početak trudnoće, a mjere su npr. u 9. tjednu 13-17mm na stranim web stranicama, a na našim stranicama piše 35mm.

E, sad ga znaj.

Mislim da je najbitnije ono što gin kaže - da je beba ok i da srce kuca.

Pozdrav!
Mislim da naše stranice pretjeruju i ne znam od kud im je izvor podataka. Tako je mene moja mama izluđivala sa podacima s neta koji su bili veći od moje bebice u tak ranoj trudnoći, a ona je u referentnim vrijednostima prema podacima iz medicinske literature.
Vaša bebica je uredno velika za trajanje trudnoće. Trajanje trudnoće se računa od datuma zadnje menstruacije, a u biti je razvoj ploda nastupio sa oplodnjom, tj. kad je bila ovulacija. Prema tome, ovulacija može biti 10., 14, 16 ili moža i 20. dan ciklusa, a u tako ranoj trudnoći svaki dan se nešto novo razvija. Ako je ovulacija bila kasnije- plod je mlađi i prema tome manji. Svakako je najvažnije kaj ginekolog kaže. Dobro je biti informiran, ali na netu sa raznim podacima čovjek se ponekad jednostavno može izbezumiti.
Veliki pozdrav i čestitike!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 12:58   #58
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Mislim da naše stranice pretjeruju i ne znam od kud im je izvor podataka. Tako je mene moja mama izluđivala sa podacima s neta koji su bili veći od moje bebice u tak ranoj trudnoći, a ona je u referentnim vrijednostima prema podacima iz medicinske literature.
Vaša bebica je uredno velika za trajanje trudnoće. Trajanje trudnoće se računa od datuma zadnje menstruacije, a u biti je razvoj ploda nastupio sa oplodnjom, tj. kad je bila ovulacija. Prema tome, ovulacija može biti 10., 14, 16 ili moža i 20. dan ciklusa, a u tako ranoj trudnoći svaki dan se nešto novo razvija. Ako je ovulacija bila kasnije- plod je mlađi i prema tome manji. Svakako je najvažnije kaj ginekolog kaže. Dobro je biti informiran, ali na netu sa raznim podacima čovjek se ponekad jednostavno može izbezumiti.
Veliki pozdrav i čestitike!
sveznalica moja...kako ona nama uvijek sve lijepo objasni....strašna si
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:30   #59
Meni isto idu na živce ti podaci sa neta. Svugdje piše drugačije i nekad se totalno zbunim oko tog.
Što mislite da li veličina bebe može ovisiti o konstrukciji i visini mame?
Ako da, onda su bez veze te informacije sa neta koliko mora biti velika beba jer mislim da žena od 160 cm i od 175 cm ne mogu imati bebu iste veličine. Što mislite????
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:00   #60
mislim da itekako ima veze....moja frendica ima malog muza, cca 165 cm i stalnosu je plasili da ima premalu bebu.....na kraju je rodila zdravu bebu od 2300 dkg
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.