Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 15:01   #81
Evo drage moje ja sam bila u srijedu na pregledu i mjere variraju od 17+2 do 18+4. Tako da se radi toga ne morate brinuti!

Baš kako je netko već napisao, nečije bebe u startu krenu sa intenzivnijim razvojem koji se kasnije uspori a neke pak obratno!

Meni je gin rekao da mi je beba malo veća od "standarda", ali pošto smo mjerili šećer i sve je ok, da to nije nikakav razlog za brigu.

Također mi je rekao da i genetika igra svoje.. pošto sam ja 182 visoka, i debelo preko stotke još prije začeća, da ni beba ne može biti mala. Evo ja sam imla preko 4300 kad sam se rodila, stariji brat 4250, a mlađi !!! 5350!!!

Naravno, šećer ću ponovon napraviti oko 22-23 tjedna čisto da se provjeri stanje. Ali ako mjere odstupaju za tjedan +/- to nije razlog za brigu!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:57   #82
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post

Baš kako je netko već napisao, nečije bebe u startu krenu sa intenzivnijim razvojem koji se kasnije uspori a neke pak obratno!
a niti postoje točne mjere koliko beba treba biti u određenom tjednu, pa odstupanja su normalna, to su samo orijentiti..na kraju krajeva, ne rode se sve bebe istpo velike, zar ne?

a web stranice sigurno ne bih uzimala kao relevantan izvor informacija o veličini bebe, osobito jer je dovoljno pogledati ih dvije-tri i skužiti da sve imaju različite podatke! sigurno ih ne bih uzimala kao relevantnije od doktora. ako doktor kaže da je ok, može na rodama pisat da mi 10 puta treba bit veća beba, boli me dupe!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 03:35   #83
ma i ja sam se brinula za sitnice( brinem i sad) ali mislim ako ginic kaze da je sve ok, onda je ok. Jer ipak oni znaju i ako nesto nije ok rekli bi nam sigurno, zato uzivajmo..
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 18:57   #84
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Evo drage moje ja sam bila u srijedu na pregledu i mjere variraju od 17+2 do 18+4. Tako da se radi toga ne morate brinuti!

Baš kako je netko već napisao, nečije bebe u startu krenu sa intenzivnijim razvojem koji se kasnije uspori a neke pak obratno!

Meni je gin rekao da mi je beba malo veća od "standarda", ali pošto smo mjerili šećer i sve je ok, da to nije nikakav razlog za brigu.

Također mi je rekao da i genetika igra svoje.. pošto sam ja 182 visoka, i debelo preko stotke još prije začeća, da ni beba ne može biti mala. Evo ja sam imla preko 4300 kad sam se rodila, stariji brat 4250, a mlađi !!! 5350!!!

Naravno, šećer ću ponovon napraviti oko 22-23 tjedna čisto da se provjeri stanje. Ali ako mjere odstupaju za tjedan +/- to nije razlog za brigu!
evo da se i ja javim.
malo sam se i ja zabrinula što se tih mjerenja tiče, ali me mala tirkizna utješila.
danas na pregledu mjere od 15+5 do 16+4.
kaja7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 19:50   #85
evo i ja sam na zadnjem pregledu bila 17 plus 3, a mjere od 16 plus 6 do 17 plus 3 i gin kaze da je to super, a kad ona tako kaze ja sam sretna
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 00:15   #86
Evo da vam se i ja pridružim. Bila sam danas kod ginice i mrvicu sam se zabrinula. Beba mi je za 2 tjedna naprednija, ima 1800 g. Sve je to još ok, ali zabrinula me činjenica da mi je ginica vidjela višak plodne vode koji navodno može biti posljedica velike bebe ili gastacijskog dijabetesa. Radila sam OGTT, i vrijednosti su : 0'-4.6 , 30'-7.7 , 60'-8.8 i 120'-7.5 : po onome šta sam pročitala ja sam sa zadnjom vrijednosti još u normali, ali ginica je digla frku oko tog nalaza i oko plodne vode. A i beba je veća za svoje tjedne. Malo sam zbunjena i nije mi svejedno.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 09:19   #87
a u kojem si tjednu trudnoće ?
meni je isto gin rekla da je baban preveliki - u 23 tj. imao 688 g, a kao normalno je oko 450 g. Ali zato sam ja u jednoj enciklopediji o trudnoći pronašla pak da je normalno do 700 g. pa sad ko će ga znat.
isto sam radila OGTT i nakon 2 sata rezultat je bio 5.3
i na nalazu mi piše da je normalna vrijednost od 4.4 - 6.4, a ja sam čula od forumašica da je do 7 normalno...
ali meni nisu mjerili za pola sata, sat, sat i pol kao tebi i kao što sam pročitala i nekim drugim trudnicama - kak mogu radit drugčiji drugi domovi zdravlja...
ali i da imaš šećer samo moraš pripaziti na prehranu- netreba ti inzulin i to već dijeta, a za višak plodne vode- nemam pojma, ali ne brini !!
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:03   #88
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i ja pridružim. Bila sam danas kod ginice i mrvicu sam se zabrinula. Beba mi je za 2 tjedna naprednija, ima 1800 g. Sve je to još ok, ali zabrinula me činjenica da mi je ginica vidjela višak plodne vode koji navodno može biti posljedica velike bebe ili gastacijskog dijabetesa. Radila sam OGTT, i vrijednosti su : 0'-4.6 , 30'-7.7 , 60'-8.8 i 120'-7.5 : po onome šta sam pročitala ja sam sa zadnjom vrijednosti još u normali, ali ginica je digla frku oko tog nalaza i oko plodne vode. A i beba je veća za svoje tjedne. Malo sam zbunjena i nije mi svejedno.
Ne znam ,secer ti je malo povisen ali ne u toj mjeri da ce ti trebati inzulin,mislim da moras samo malo pripaziti na prehranu.Znaci nema sokova ,secera,slatkisa,grickalica.Pijes vodu,biljne cajeve,mozes uzeti zasladjivac ako drugacije ne ide,jedi ne masnu hranu i puno pvrca kao prilog jelu,ne moras skroz izbaciti krumpir i tjesteninu ali isto tako ne pretjerivati u tome.Ma biti ce sve 5!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:36   #89
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
a u kojem si tjednu trudnoće ?
meni je isto gin rekla da je baban preveliki - u 23 tj. imao 688 g, a kao normalno je oko 450 g. Ali zato sam ja u jednoj enciklopediji o trudnoći pronašla pak da je normalno do 700 g. pa sad ko će ga znat.
isto sam radila OGTT i nakon 2 sata rezultat je bio 5.3
i na nalazu mi piše da je normalna vrijednost od 4.4 - 6.4, a ja sam čula od forumašica da je do 7 normalno...
ali meni nisu mjerili za pola sata, sat, sat i pol kao tebi i kao što sam pročitala i nekim drugim trudnicama - kak mogu radit drugčiji drugi domovi zdravlja...
ali i da imaš šećer samo moraš pripaziti na prehranu- netreba ti inzulin i to već dijeta, a za višak plodne vode- nemam pojma, ali ne brini !!
U 29 tom tjednu. Ma mene samo interesira šta je najgore šta se može dogoditi osim šta će beba biti veća.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:40   #90
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Ne znam ,secer ti je malo povisen ali ne u toj mjeri da ce ti trebati inzulin,mislim da moras samo malo pripaziti na prehranu.Znaci nema sokova ,secera,slatkisa,grickalica.Pijes vodu,biljne cajeve,mozes uzeti zasladjivac ako drugacije ne ide,jedi ne masnu hranu i puno pvrca kao prilog jelu,ne moras skroz izbaciti krumpir i tjesteninu ali isto tako ne pretjerivati u tome.Ma biti ce sve 5!
Hvala na podršci. Ma inače je moja prehrana upravo takva, osim šta volim slatko, ali to ću izbacit, pa ćemo vidjet. A kako si ti?
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:00   #91
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci. Ma inače je moja prehrana upravo takva, osim šta volim slatko, ali to ću izbacit, pa ćemo vidjet. A kako si ti?
E pa onda nemas brige,ja se inace priznam hranim jako nezdravo pa mi to sve nedostaje! Inace hvala na pitanju ja sam u biti super,jedini problem mi je ta prehrana i pikanje inzulina ,vadjenje krvi iz prsta tri puta na dan mislim nije to toliko strasno nego po prirodi sam dosta neorganizirana i rastrkana pa mi sada te neke promjene mute racune ali inace sve 5!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 00:11   #92
Meni je sa 9tj bila 2.4cm. A sada neznam koliko je. Bila sam u srijedu na sv.D ali nisu mi ni pokazali bebu samo su rekli da je sve uredu i da je cura.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:16   #93
Danas sam bila na uzv-u u Vinogradskoj, inače sam trudna 32+5, a po procjeni doktora ispada gestacijska dob 35 + 4 . Mene brine što je bebač tako veliki, kilaža je ajd ok- 2560 kg, ali mjere npr. omjer glave odgovara 37.tj.
hc - 36+4
ac - 35
f1- 33+3

rekli su mi da se ne trebam brinuti, ali se ipak malo brinem.
Šta to znači - hoću li rodit ranije ? Što uopće uzrokuje porod - bebina zrelost ili zrelost posteljice ili....
pomagajte
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:31   #94
ja kada sam bila na pregledu prije dva tjedna...bila sam u 12 tjednu trudnoce i bebac je bio veliki 6 cm. Doktor je rekao da je sve u redu
Kada sam bila na prvom pregledu beba je bila dosta velika s obzirom kada je bila zadnja M i rekao mi je da postoji mogucnost da sam bila trudna, a da sam dobila M
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:47   #95
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Danas sam bila na uzv-u u Vinogradskoj, inače sam trudna 32+5, a po procjeni doktora ispada gestacijska dob 35 + 4 . Mene brine što je bebač tako veliki, kilaža je ajd ok- 2560 kg, ali mjere npr. omjer glave odgovara 37.tj.
hc - 36+4
ac - 35
f1- 33+3

rekli su mi da se ne trebam brinuti, ali se ipak malo brinem.
Šta to znači - hoću li rodit ranije ? Što uopće uzrokuje porod - bebina zrelost ili zrelost posteljice ili....
pomagajte
nemoj se uopće s tim opterećivati... često ispadaju različite mjere ,a i ovisi kako tko mjeri... meni je isto s curicom bilo različito i rodila se zdrava curica ...istina da je mala glavonjica ali ima biti na koga
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:46   #96
Moja bebica je sa 6 tjedana bila 0,6 cm
na kontroli u 11.tjednu 4,35 cm doktor izmjerio,i mrdala nogicama
Jedva cekam kolika je sad da vidim
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:07   #97
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.
Vjerovatno to ovisi i o mojoj veličini. Ja sam 168 cm.
Kolika je velika vaša bebica?????
Kolika je bila veličina bebice u 9 tjednu????

Meni je u 9.tj bila isto toliko velika, a ja imam 1,64
i gin je rekao da je sve ok, da je to normalna velicina za taj tjedan
ma, nemojte uopce citat takve stvari po netu, svatko pise sta hoce i nema nikakve cenure
svaka trudnoca ti je individualna
pa ni na porodu nisu sve bebe isto velike
a nismo ni mi na forumu ziher sve isto velike
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:18   #98
više se ne brinem jer su to ipak samo u pitanju milimetri, a i mama me utješila kad mi je rekla da sam ja ko novorođenče imala velikuu glavu na mog tatu tak da je moj mali bebač na mene i dedu...
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:18   #99
9+5 tjedana bebica je 2,9 cm.
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:08   #100
jel se samo ja ne opterećujem time koliko je točno beba velika? i nemam pojma koliko je kad bila velika?
meni je samo prvih par puta rekla točno (a i tad nisam uspoređivala s drugima niti s nekim izvorima na netu), poslije toga oduvijek kaže otprilike jer je mala prezvrkasta uvijek da bi ju mogla točno izmjeriti
i niš se ne brinem, dok god vidim da lijepo raste i dok god dokica kaže da je ok
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.