Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 18:32   #561
Pozdrav,
Trudna sam 14 tj i imam vlagi iscjedak, neka bijeli-prozirni a nekad lagano zelenkast. Ali bas mali, cak ne trebam nositi dnevne uloske. Do 12 tj sam stavljala vaginalno 12 utrogestana na dan i vadila sam krv i mokracu. Sam mi je dosao nalaz krvi je uredan i mikrobioloski nalaz mokrace sterilan ali laboratorijski nalaz mokrace, u mikroskopski : eritrociti 3-5 (granica 0-2), leukociti 8-10 (granica 0-2), nesto bakterija i nesto stanica plocastog epitela
Kvalitatitivni nalaz mokrace, eritrociti CA 25 (neg/trag) i leukociti CA 70 (0-10).
Da li je to nesto opasno? Za dva tjedna mi je pregled, jel u redu cekati toliko dugo ili da idem odmah? E da, urin je predan 25.5. na analizu.
Pozdrav
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:54   #562
Listerija

Domaći tofu - naručio dečko kod neke žene, da li može sadržavati listeriju?
Ili to nema veze (sojino mlijeko) s drugim vrstama (životinjskog) mlijeka?
Hvala, samo sam prestrašena, lp
Infear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:29   #563
Ola trudnice i netrudnice, zanima me da li je netko od vas čuo za bakteriju koja se navodno razvija samo u slanoj vodi i može biti jako opasna u trudnoći.
Čula sam od kolegice za to ali nije mi znala reći kako se točno zove bakterija tak da ne znam što potražiti.
Trebala bi uskoro na more pa bih htjela pitati svoju ginekologicu da mi napravi bris da znam smijem li u more ili ne.

Hvala vam!
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:44   #564
Mani se kolegica koje lupaju bez osnove.


Daaaaa, znam ja za jednu bolest, možda je baš ti možeš dobiti ali, huh, ne znam kako bi ju dobila točno.....

E.Coli možemo svakako pokupiti iz bilo kakve vode, slane ili slatke.

Ako nisi u debelo poodmakloj trudnoći kupaj se bezbrižno. Poradi svog zdravlja nemoj baš na glavnoj Virskoj plaži gdje ispuštajus ve odpadne vode. Ili na takvim napučenim mjestima koja nemaju riješenu kanalizaciju i odvodnju.


Ako ti je trudnoća već daleko; posavjetuj se sa ginekologom. Početak otvaranja, skračivanje cervixa i slično ; situacije su za pripaziti.

Toliko ja znam.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:11   #565
Pozdrav, zbog problema s mokrenjem (peckanje, osjecaj da nije ispraznjeno do kraja ) me gin poslala radit urin i uk. Urin pokazao nesto leukocita i bakterija. Uk fizioloska flora uretre. Gin je rekla da probam s cajem od brusnice i da cemo ponovit uk. Problem je sljedeci. Meni je od brusnice GORE. Nakon salice sam mislila da cu poludit kolko me peklo. Popila sam malo sode i uvin caj (to inace koristim izvan trudnoce i odma je pomoglo). Znam da se ni soda ni uvin ne preporucaju ali me zanima zna li netko za takav neki luznati caj, a da se smije u trudnoci? Brusnice ne zelim ni vidjet vise
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:34   #566
Ja sam skoro cijelu prvu trudnoću pila čaj od koprive. Isto kažu da je dobar za mokraćne puteve
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:38   #567
E vidis tog se nisan sjetila, probat cu s tim. Mislim da mi cak baka ima domaci. Hvala
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 12:21   #568
drage žene ..zanima me nalaz urinokulture mi je bio 10 na4 ,dobila sam antibiotik ninur..dal ja to zaista trebam koristiti ? strah me koristiti tablete ako nije baš prijekopotrebno
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:11   #569
Quote:
snjeskaS kaže: Pogledaj post
drage žene ..zanima me nalaz urinokulture mi je bio 10 na4 ,dobila sam antibiotik ninur..dal ja to zaista trebam koristiti ? strah me koristiti tablete ako nije baš prijekopotrebno
Da, bakterije mogu napravit daleko vise stete. Ninur je najblazi moguci antibiotik, mislim da se cak vodi kao urinoseptik a ne pravi antibiotik. Nemoj se zezat s bakterijama, ne daj boze da ti dode na bubrege pa ces morat puno teze antibiotike pit.
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:48   #570
dizem topic i nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
izgled ZAPRASEN
boja TAMNO ZUTA
leukociti 10-13
epiteli 1
bakterija MALO

inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
u 32.tj trudnoce sam.
da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:52   #571
nitko.?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:20   #572
Nalaz urina

nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
izgled ZAPRASEN
boja TAMNO ZUTA
leukociti 10-13
epiteli 1
bakterija MALO

inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
u 32.tj trudnoce sam.
da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:20   #573
Jesi radila urinokulturu?
S obzirom na simptome i taj prijašnji pijelonefritis ne bih čekala, već sad bih uzimala brusnicu (imaš čiste sokove u dm-u, puno veće koncentracije od čajeva) i jako puno tekućine da se ispiru mokraćni putevi. Plus konzultacija sa liječnikom.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:37   #574
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
dizem topic i nadam se da mi netko moze objasnit moj nalaz urina.
znaci ono sto mene zabrinjava je sljedece
izgled ZAPRASEN
boja TAMNO ZUTA
leukociti 10-13
epiteli 1
bakterija MALO

inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol i neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.
u 32.tj trudnoce sam.
da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj
Napraviti urinokulturu i ići kupiti u ljekarnu d-manozu, to ti je prirodni antibiotik protiv E Coli koja je najčešči uzročnik upala mokračnih kanala. To je koncentrirani šečer iz brusnica i borovnica koji djeluje puno bolje od samih sokova na način da taj šećer obloži mjehur i sprječava bakterijama koje su nalijepljene na njega da se mnoze, a ostale veže za sebe i ispire ih mokračom. Ja sam imala kronične upale i d-manoza me spasila. Laboratorijski nalazi nakon kure d-manoze su mi bili super, sve se očistilo, urinokultura sterilna. Tako da sam se ja oprostila s antibioticima i uvijek imam kutiju d-manoze u šteku I nemoj kupiti Urifar ili kako se već zove nego baš čista d-manoza, dođe oko 230 kn. Znam da je malo skuplje ali vrijedi svake lipe jer ako imaš tegobe već nakon prve doze ti bude lakše.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.