Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 23:38   #61
Mislim da bi ovaj topic trebalo premjestiti na pdf za trudnice. Sigurno ima cura koje su imale ovakvo iskustvo tamo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:01   #62
..ma radila je svakakve pretrage u zadnjih mjesec dana...sad ju salju na infektologiju u zagreb da se tamo utvrdi sata bi moglo bit..inace ona se dobro osjeca s tim da je ta mokracna infekcija prestala jer je pila antibiotik..
__________________
A new broom sweeps clean,
but old one knows the corners..
pticica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:57   #63
Thumbs down bakterije u mokraći

upravo sam nosila doktorici nalaz mokraće i urina. uglavnom imam bakterije u mokraći i dala mi je piti "Novocef". sad me zanima jeli itko imao slična iskustva sa bakterijama i koliko je ovo opasno za bebu. sutra me opet poslala da odnesem urin na pregled. luda sam zbog ovog... i samo se nadam da će sa bebicom sve biti ok...
please utješite me
__________________
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:13   #64
ja bih ti pomogla da nešto znam,.... ali samo sam se javila da nisi sama jer vidim da ti nitko od iskusnih ženskica još nije stigao odgovoriti,... mene tek čeka prvi pregled mokraće i krvi 28.10.
ali uopće ne sumnjam da s bebicom neće biti u redu
štrumfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:53   #65
Ja imam bakterije ali ne toliko da bi zahtjevale ozbiljniju intervenciju, kaže moja dr. Pijem čaj od brusnice.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:15   #66
Ne sekiraj se,pij terapiju,...ja sam doduše pila Ceporex i pila litre soka i čaja od brusnice....i onog iz obicnog i onog iz bio ducana i iskorjenila brzo...nece bebici ništa bit a ti moraš to izliječit da ti ne udari na bubrege....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:52   #67
jučer pitala ginekologa a i potvdila mi dr. opće prakse

novocef, ceporex, amoksilin, sumamed možeš pit u trudnoći
wandast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:43   #68
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
upravo sam nosila doktorici nalaz mokraće i urina. uglavnom imam bakterije u mokraći i dala mi je piti "Novocef". sad me zanima jeli itko imao slična iskustva sa bakterijama i koliko je ovo opasno za bebu. sutra me opet poslala da odnesem urin na pregled. luda sam zbog ovog... i samo se nadam da će sa bebicom sve biti ok...
please utješite me
__________________
Ja sam ti isto u trudnoći pila Novocef,bolje pij terapiju,manje šteti bebi nego da dobiješ upalu bubrega
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 14:09   #69
evo baš sam pisala na drugoj temi,pa da pitam,moja dr opće prakse mi rekla da imam povišene leukocite u mokraći,kaže neka infekcija,e sad čudi me da nije točno rekla mi štaq i kako,a išla sam njoj zbog bolnih ledja ni znajući o ovoj upali jer me ništa ne pecka niti išta,tako da sam njoj ošla a ne ginu svom i ona mi dala piti antibiotike celafin 500 mg..još dosad ja nisam čula za to,kaže ona ne štete bebi,a ja sam jako sumnjiva u vezi lijekova,a pogotovo sad...danas ću piti sok od brusnice i čajeve,a sutra ću vidjeti kod svog gina..sad pitanje jel koja imala šta ovak i jel je dobila ikada ovakav antibiotik..što sam čitala nisam naišla nigdje na njega...pa sam zbunjena..
__________________
16.12.stigao je MIHAEL..SREĆA NAŠA..
niina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:45   #70
evo već sam i na drugoj temi javila,ok je sve,zasad liječiti ću sa čajevima,pa ćemo dalje vidjeti...nebudem ja te tablete gutala,ak
baš zasad nema potrebe,a mislim da nema..
__________________
16.12.stigao je MIHAEL..SREĆA NAŠA..
niina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 20:34   #71
Ja sam upravo popila drugu turu antibiotika zbog E.coli u urinu (beštije dosadne). Prvo amoxicilin, a onda Cefixim (ili nešto sl.). za oboje sam čitala da su bezopasni u trudnoći-odnosno ne štete plodu. Više šteti neliječenje upala uzrokovanih bakterijama. Konkretno e.coli, ako se ne lijeći može se razmnožavajući se popeti i u bubreke i uzrokovati upalu, a što tek može biti štetno za trudnicu, a onda i za bebu.
Paralelno se nalijevam čajem od brusnice i kore od badema. Znam da je dobro popiti i čaj od peršina (ali upozoravam na ooodddvratan okus!) ili bar neku juhicu od istog....
Iskreno se nadam da ću se ovaj put riješiti beštija dosadnih jer mi se više ne da gutati tablete, pa onda vaginalete zbog gljivica itd....začaran krug!!!!
Samo, treba uvijek biti budan, čim zaspeš, beštije se vrate. Cijelu trudnoću piti, piti i piti....puno tekućine.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 20:56   #72
Sretno s terapijama, mene je mjehur jako zezao prije, sada na svu sreću ne. Bitno je (bez obzira jeste li trudne ili ne) ne miješati Uvin H i brusnicu, jer se djelovanje poništava (jedno je lužnato, drugo kiselo). No budući da se Uvin i ne daje trudnicama, nemate s tim problema. Ja brusnicu više ne mogu vidjet niti stavit u sebe, ali da je učinkovita, je....
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:07   #73
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
No budući da se Uvin i ne daje trudnicama, ....
istina..UVIN H je biljka Medvetka a ona izaziva kontrakcije i zato se izbjegava davati trudnicama
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:23   #74
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Ja brusnicu više ne mogu vidjet niti stavit u sebe, ali da je učinkovita, je....
Upravo kuham čaj od brusnice i moram priznati da se i meni počelo lagano gaditi. prije sam ga znala popiti iz gušta jer je bio jedini voćni čaj koji volim, a sada već pomalo bljak. Ali što se mora, mora se i zato brusnico dolazim
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:09   #75
Ja imam nekakve stapicaste bakterije u urinu i upalu neznamnijacega...Tek sutra dobivam nalaz pa cu vidjeti o kakvoj se bakteriji radi...pijem Almacin od 500mg. nije mi bas drago zbog toga ali valjda gin. zna sta smijem piti a sta ne...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:08   #76
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
istina..UVIN H je biljka Medvetka a ona izaziva kontrakcije i zato se izbjegava davati trudnicama
Mislim da je ta medvetka jedan od glavnih sastojaka tableta Ergometrin koje sam ja dobila za čišćenje maternice nakon spontanog (da ne moram na kiretažu). Zadnjih par dana terapije sam proplakala i preležala, jer sam imala gore kontrakcije, nego za vrijeme spontanog....
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:42   #77
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo popila drugu turu antibiotika zbog E.coli u urinu (beštije dosadne). Prvo amoxicilin, a onda Cefixim (ili nešto sl.). za oboje sam čitala da su bezopasni u trudnoći-odnosno ne štete plodu. Više šteti neliječenje upala uzrokovanih bakterijama. Konkretno e.coli, ako se ne lijeći može se razmnožavajući se popeti i u bubreke i uzrokovati upalu, a što tek može biti štetno za trudnicu, a onda i za bebu.
Paralelno se nalijevam čajem od brusnice i kore od badema. Znam da je dobro popiti i čaj od peršina (ali upozoravam na ooodddvratan okus!) ili bar neku juhicu od istog....
Iskreno se nadam da ću se ovaj put riješiti beštija dosadnih jer mi se više ne da gutati tablete, pa onda vaginalete zbog gljivica itd....začaran krug!!!!
Samo, treba uvijek biti budan, čim zaspeš, beštije se vrate. Cijelu trudnoću piti, piti i piti....puno tekućine.
Koliko ja znam,caj od persina izaziva pobacaj i znam osobu koja je u ranoj trudnoci time izazvala pobacaj a da zapravo nije bila svjesna sto radi...A sad ne znam...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:55   #78
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam,caj od persina izaziva pobacaj i znam osobu koja je u ranoj trudnoci time izazvala pobacaj a da zapravo nije bila svjesna sto radi...A sad ne znam...
Moja ga je frendica pila u trudnoći i riješila se beštija bez problema i rodila dečka 4,3 kg i 54 cm Vjerojatno nije dobro pretjerivati s ničim. I to tim više ako postoji nekakav rizik (za kojeg u početku trudnoće niti ne znamo) od spontanog. Ja sam do 10. tjedna (nisam imala e.coli) trudnoće svaki dan pila uvin čaj i to po dvije šalice dok mi netko nije rekao da ga ne smijem piti u trudnoći i evo sad sam dogurala do 16+5. Ne znam što bih rekla, bolje je ne riskirati! Ja osobno pijem samo brusnicu, ali nisam sigurna da, ako se beštija ne riješim, neću prećii na drastičnije mjere-bar pred kraj trudnoće. Ne znam, ne znam......
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:56   #79
Mislim, nisam znala to za peršin-baš se budem malo raspitala!
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 23:04   #80
peršin izaziva kontrakcije maternice, naravno radi se o jačoj dozi, a ne malo peršina u juhi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.