Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2008., 21:29   #81
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Moja ga je frendica pila u trudnoći i riješila se beštija bez problema i rodila dečka 4,3 kg i 54 cm Vjerojatno nije dobro pretjerivati s ničim. I to tim više ako postoji nekakav rizik (za kojeg u početku trudnoće niti ne znamo) od spontanog. Ja sam do 10. tjedna (nisam imala e.coli) trudnoće svaki dan pila uvin čaj i to po dvije šalice dok mi netko nije rekao da ga ne smijem piti u trudnoći i evo sad sam dogurala do 16+5. Ne znam što bih rekla, bolje je ne riskirati! Ja osobno pijem samo brusnicu, ali nisam sigurna da, ako se beštija ne riješim, neću prećii na drastičnije mjere-bar pred kraj trudnoće. Ne znam, ne znam......
Onda vjerojatno ovisi o kolicini persina...ona je puno persinovog lista kuhala sat vremena u litri vode i onda je to pila.Mozda persin u manjoj kolicini nije stetan...stvarno sad vise ne znam!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:33   #82
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Onda vjerojatno ovisi o kolicini persina...ona je puno persinovog lista kuhala sat vremena u litri vode i onda je to pila.Mozda persin u manjoj kolicini nije stetan...stvarno sad vise ne znam!
budem ovu svoju pitala kad se čujemo.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:42   #83
juupi.

danas mi je stigao nalaz urinokulture: nema više beštija....bar ne zasada.
Treba biti na oprezu, neprijatelj nikada ne spava....
zato brusnico draga, hvala ti!!!!!
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:26   #84
Pozdrav svima,

u 15-om sam tjednu trudnoće i imam popriličnih problema s bakterijama u urinu .
Najprije Proteus i to 10^5, pa Escherichia 10^5 i sada kada sam mislila da sam ih se riješila ponovo Proteus 10^5.
Sutra idem doktoru i već pretpostavljam da ću dobiti novu turu antibiotika, ali već me užasno strah za bebu, što zbog bakterija, što zbog antibiotika
Ima li sličnih iskustava?
Nadam se dobrih prije svega
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:33   #85
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

u 15-om sam tjednu trudnoće i imam popriličnih problema s bakterijama u urinu .
Najprije Proteus i to 10^5, pa Escherichia 10^5 i sada kada sam mislila da sam ih se riješila ponovo Proteus 10^5.
Sutra idem doktoru i već pretpostavljam da ću dobiti novu turu antibiotika, ali već me užasno strah za bebu, što zbog bakterija, što zbog antibiotika
Ima li sličnih iskustava?
Nadam se dobrih prije svega
Ja sam imala Escherichiju i nisam pila antibiotik nego neki Urosept caj (u koji FAKAT nisam vjerovala kao ni u druge cajeve tipa brusnice)
Osim toga sam cula da treba piti puno probiotika pa sam u Bio & Bio uzela jogurt sa extra dozom probiotika i neke Japanske Umeboshi sljive koje su navodno prirodni antibiotik...
E sad, sta je od toga pomoglo, neznam, ali na slijedecoj urinokulturi je sve bilo ok!
Ja bila presretna, jer znam kako se toga tesko rijesiti...
I evo, do kraja trudnoce sve ok!
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 09:59   #86
Quote:
cesaria kaže: Pogledaj post
Ja sam imala Escherichiju i nisam pila antibiotik nego neki Urosept caj (u koji FAKAT nisam vjerovala kao ni u druge cajeve tipa brusnice)
Osim toga sam cula da treba piti puno probiotika pa sam u Bio & Bio uzela jogurt sa extra dozom probiotika i neke Japanske Umeboshi sljive koje su navodno prirodni antibiotik...
E sad, sta je od toga pomoglo, neznam, ali na slijedecoj urinokulturi je sve bilo ok!
Ja bila presretna, jer znam kako se toga tesko rijesiti...
I evo, do kraja trudnoce sve ok!
Se taj Urosept čaj smije u trudnoći?
Stalno pričaju da se ne smije ništa, eventualno brusnicaI gdje tih šljiva ima za kupiti (btw čula sam da su odvratnog okusa)?
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 20:55   #87
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Se taj Urosept čaj smije u trudnoći?
Stalno pričaju da se ne smije ništa, eventualno brusnicaI gdje tih šljiva ima za kupiti (btw čula sam da su odvratnog okusa)?
Ja sam pila jednu salicu na dan...obicno navecer...
Brusnica mi nikad nije pomagala. Neznam
Sljive nisu odvratne, ali nemaju ni okus sljive....u biti su jako slane i jako kisele (kao sto mi kiselimo zelje, japanci kisele te sljive )...jede se pola ili jedna sljiva na dan sa kruhom ili s necim sto ti moze ublaziti okus.
Navodno pomazu i kod trudnickih mucnina (to sam bas provjerila da je ok za trudnice).
Ima ih u Bio&Bio.
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:53   #88
Quote:
cesaria kaže: Pogledaj post
Ja sam pila jednu salicu na dan...obicno navecer...
Brusnica mi nikad nije pomagala. Neznam
Sljive nisu odvratne, ali nemaju ni okus sljive....u biti su jako slane i jako kisele (kao sto mi kiselimo zelje, japanci kisele te sljive )...jede se pola ili jedna sljiva na dan sa kruhom ili s necim sto ti moze ublaziti okus.
Navodno pomazu i kod trudnickih mucnina (to sam bas provjerila da je ok za trudnice).
Ima ih u Bio&Bio.
Hvala muchos!

Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:17   #89
urinokultura mi je sterilna......


tjedan prije u urinu prisutno dosta bakterija.... a danas urinokultura sterilna..

pitanje: kako je to moguće???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:48   #90
Jesi nedavno prestala piti antibiotike? Ginekologica mi je rekla da ako se urinokultura radi prebrzo nakon prestanka uzimanja antbiotika nalaz može biti ok, ali se bakterije uskoro vrate (to se recimo dogodlo meni ), pa mi je preporučila da pauza između uzimanja antibiotika i novog testa bude minimalno 10 dana.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:51   #91
ma nisam ih ni pila draga.....

13.11. sam dana urin klasični na kontrolu i bilo je dosta bakterija i 19. 11. sam dala urin na urinokulturu...

meni tu nešto ne štima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:54   #92
moj nalaz od urina kaže da imam dosta bakterija i nešto gljivica, ginekologica rekla da je nalaz odličan (vadila sam krv i urin)??!!!
pitala me da li me peče, svrbi..ja kažem da nije, kao šta i nije. ona mi dala 2x3 canneste (mislim da se tako piše, al znate vi koje su to vaginalete) i rekla da stavim kad se sjetim, svako drugi dan

znači za gljivice tabletice, a za bakterije ni spomena
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:56   #93
nakon što sam zadnji put imala loš nalaz pitala sam u labosu u petrovoj je li to možda greška
pogled koji sam nakon toga dobila od laborantice je neopisiv, a odgovor je bio da kod njih nema pogrešaka
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:58   #94
tj da preciziram nalaz:

Test leukocitne esteraze : Negativan
Test nitriti : negativan
Kultura : sterilna

što znači....leukocitna esteraza i nitriti

ja pojma nemam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 18:25   #95
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
tj da preciziram nalaz:

Test leukocitne esteraze : Negativan
Test nitriti : negativan
Kultura : sterilna

što znači....leukocitna esteraza i nitriti

ja pojma nemam
meni zvuči ok, ali .
Meni piše: fiziološka flora. Ne piše baš sterilno!!! Što to znači?
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:01   #96
Drage kolegice po trudnoći,
u urinu i na organu iz kojeg izlazi se zna nać dosta bakterija. Onda se radi urinokultura, odnosno uzgajaju se sojevi bakterija iz urina. Ak naraste nešto (u velikoj većini slučajeva E.coli) nešto se poduzima. INače NE. Budite sretne. Ne morate piti antibiotike i bljak čajeve ko ja.
Leukocitna esteraza i one druge stvari kaj pišu su dokazi ozbiljne infekcije (krv u urinu i slično). I ja sam to sve imala. Sad sam sterilna.
Pjevajte od sreće!!!
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:06   #97
nitriti=soli
ako su pozitivni, znači da bubrezi "propuštaju sol"...odnosno da su od infekcije dobili po piksi
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:09   #98
hvala ti...

znači sol i krv....

ko Leb i sol 80-tih
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:53   #99
Quote:
Misliteljica kaže: Pogledaj post
Drage kolegice po trudnoći,
u urinu i na organu iz kojeg izlazi se zna nać dosta bakterija. Onda se radi urinokultura, odnosno uzgajaju se sojevi bakterija iz urina. Ak naraste nešto (u velikoj većini slučajeva E.coli) nešto se poduzima. INače NE. Budite sretne. Ne morate piti antibiotike i bljak čajeve ko ja.
Leukocitna esteraza i one druge stvari kaj pišu su dokazi ozbiljne infekcije (krv u urinu i slično). I ja sam to sve imala. Sad sam sterilna.
Pjevajte od sreće!!!

Draga,
pjevam ja sada, nakon dvije ture antibiotika, s tim da se e.coli često vraća, pa nikada nije vrijeme za opuštanje. Kad sam imala ranije (prije t.) e.coli morala sam tri put zaredom imati sterilan urin da bi se dokazalo da je beštije zasigurno uklonjena....tako da nije vrijeme baš za glasno pjevanje
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:19   #100
Gricko, ja ti mogu preporučiti za e. coli citrofit a za proteus (s kojim se borim trenutno, i idem do infektologa jer mi je to već neznam koja upala po redu) imaš čaj od magistre buhač, pogledaj malo po netu.
nadam se da će pomoći.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.